Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Energomat mosógép
 
Témaindító: Pethy, idő: Máj 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 21
(#) zoliteso hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Jelentem a kifolyócső csere kész. Tökéletes. Lenne, ha nem lenne egy más hiba, a túlfolyón a töltések vége felé jön kifelé a víz. Help!!
(#) MosóMisi hozzászólása Máj 31, 2012 /
 
Sziasztok.
Energolux dob csapágy felújítás mennyibe kerül? Mindkét oldali csapágy és szimmering cserével. anyag+munkadíj ?
(#) sasebt válasza Istvanpapa4 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
hi!le kell venni középrészestől,belülről saeger gyűrű fogja.
(#) Istvanpapa4 válasza sasebt hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Köszi sasebt - Julcsa időközben meggyógyult.
Pár mondatban megosztva - hátha valaki dettó ilyesmibe vágja a fejszéjét - csak lejött ama fránya ékszíjtárcsa s vele együtt a csapágyház is,nos:
- tárcsarögzítő középcsavar ki,csapágyház rögzítő 6db csavar ki,próbálom lehúzni,- meg se moccan,
- középcsavarral azonos másik hosszabb csavar be,gumikalapáccsal püff-püff - rugózik a lelkem,de nem moccan,
- forgódob rögzítés ( dob és üstház közzé egy favéső beékelve, hogy lehetőleg a helyén maradjon a dob), majd 2kisebb vésőt az üstház s a csapágyház közzé két oldalról szép óvatosan beütve - sóhaj - végre a
kezemben,nézem s forgatom, aha itt van a cserélni
óhajtott szimering,
- próbálom kiszedni, nem jön,- húzni nem elég, ütni
meg ugyebár így lehetetlen - nincs mese,tovább kell
darabolni,
- sajna kettő seeger gyűrű állja utamat s ráadásul két-
féle s miért ne az lenne az első, amelyikhez a rendelke-
zésemre álló fogó pont nem jó,
- homloktörlés, telefon elő, szerelő tárcsáz, felveszi, én
mondom mi a gond, ő mondja megoldjuk, kérdezem mi
mennyi, ő mondja: kiszállással együtt cakumpakk 15,
- mondom én: mester kiszedve, beviszem, erre ő 13,
- biztos rossz telefonszámot tárcsáztam - errefelé 6 hó
garanciával felújítottat kínálnak 25-régiért pár ezer s
házhoz szállítva... , mondom köszi, erre ő telefon le,
- nem adom fel, szomszédtól másik fogót kölcsönkérve
különféle segédeszköz ( pld. tengely kiütéshez levágott
seprűnyél darab stb. ) segítségével ( nem árt egy satu
sem,ha van ) végre darabokban eme írás tárgya, no
persze a szimering még mindig ott a helyén röhög raj-
tam (a nejem meg még jobban),
- lombfűrész elő,falapba lyuk vágva (a szimering átmé-
mérőjével azonos), így már a ház már felfekszik s szép
óvatosan körbe kocogtatva lőn csoda,kijött...

Nincs még vége, most jön a fekete leves:
- a csapágyakban ( kettő van belőle) s házukban lévő
trutyi kitakarítva,csapágyak átnézve (csoda,de nem
kotyog), összeszerelve,belső seeger gyűrű a helyére,
kipróba,hogy forog-e,
- forog, - mármint a tengely a belső csapágygyűrűben -
a csapágy az meg se moccan ( hogy az a... ), vissza az
egész,nem baj, így legalább a belső csapágyat is meg-
zsírozom,mivel az az előbb elmaradt,
- telefon ismerősnek,tipp bevált: a csapágygyűrük alatti
tengelyrészen pontozóval a tengelyt "körbepöttyözve",
összeszerelve,külső csapágy is megzsírozva,rögzítve a
belső seegerrel ismét kipróba, OK
- következik a szimering: nehezen,de beütve (érdemes
kettőt venni,ha az első zokszó nélkül sértetlenül ment
a helyére majd jó lesz a túloldalra, ja 200/db,
- innen már csak fordított sorrendben vissza a helyére
némi macerával ( ti. a két tengelyvég egybe csusszaná-
sa némi igazgatással jár -de jó,hogy kiékeltem a dobot-
addig ne nagyon püföljétek ),csavarok meghúzva,ékszíj
fel,próbamosás...

Minden OK,kösz a segítő hozzászólásokat s bocs e kis
novelláért.

Ja, dicsőség learatva. mármint Mekkmester is imigyen
csinálta ( no valyon ki mondá,eszem az oldalbordámat!)
Hali! Istvanpapa4
(#) zolika60 válasza Istvanpapa4 hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Nem kell ennyi Enter, a fórummotor elvégzi a tördelést. Így vers lesz belőle.
(#) Istvanpapa4 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Köszi zolika60, már éppen kérdeztem volna,hogy miért tördeli így, értem NoEnter (kivéve,ha be szeretnék szúrni egy sort), - tudod, én még a PE2.-n nőttem nagyfiúra.
Egyébként versnek pocsék volna ( felesleges szóismétlés,
meg tetszik az "átmé-mérőjével is ).
- kis kiegészítés: értelemszerűen a csapágyház két tőcsavarját sem árt kiszedni!
Hali! Istvanpapa4 (ezt sem muszály írni,úgy látom látszik a fejrészből )
(#) Istvanpapa4 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Nos,van még mit tanulnom,ez sem 100.-s
(#) Istvanpapa4 válasza zoliteso hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Hali zoliteso!
Nos, nem tudom. Mivel én is cseréltem a használt víz elvezető csövét :
- kapni csak min. 1.5-m lehet a porszívó gégecsőre hajazó alkalmatosságot ( jobb lett volna erősített locsoló tömlőt venni ),
- csatorna csatlakozóm magassága a padlótól 50 cm.,
- mivel hosszú a gégecső, felfelé kunkorítva csatlakoztattam, eredménye: a túlfolyón nem,de a motor tárcsa feletti szürke dobozból ( abból sem árt kitakarítani a trutyit ) csöpögött a víz, kényszerűségből "S"-be hajtva,megszünt.
- nem árt a hátsó szűrőt is ellenőrízni, eltömődése okozhat víz visszatorlódást, a lényeg: a gégecső csere nem okozhatja a jelzett hibát.
(#) zolika60 válasza Istvanpapa4 hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Fog az menni.
(#) tothmartonemil hozzászólása Jún 16, 2012 /
 
Sziasztok!

Nekem is van egy hajdú energomat mosógép motorom, amit egy szobrom meghajtásába akarok beleépíteni. Azt már látom, hogy mozog mind a két irányba, ami fontos. Viszont a kérdésem az, hogy lehet-e AC motorhoz fordulatszámszabályzót venni, és ha igen milyet. DC fordulatszám-szabálzót már raktam össze, de AChez mi kell?

Üdv!
(#) Dobbs hozzászólása Júl 5, 2012 /
 
Sziasztok!

Energolux mosógépünk a kövekezőt játsza: Túl melegíti a vizet, centrifugálni nem nagyon hajlandó, csak ha külön centrifuga programot eresztünk rá, amúgy lehagyja a programok végéről. Ajtó nehezen nyílik, iszonyúan kell rángatni. Miket cseréljek?
Előre is köszi.
(#) zsolo01 hozzászólása Júl 5, 2012 /
 
Két problémám lenne a mosógéppel. A mosógép túlfolyóján gyakran folyik víz kb.fél liter, és a másik problémám, hogy mosások között legalább 20 percet várnom kell, mert a második mosás végén a centrifugálás kis ideig tart... nagyon vizesek maradnak a ruhák, de ha várok vele kb.20 percet akkor kicentrifugáz rendesen.
Így addig a ruhák a gépben gyűrődnek...

Ha van ötletetek a hibára megköszönöm.
(#) Hp41C válasza zsolo01 hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Szia!
Hátul van egy Z alakú cső, és annak egy nyúlványán van a vízszint érzékelő. Tisztítsd ki...
(#) zsolo01 válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Köszönöm! Megtaláltam a dugulást. Hát volt benne trutyi... Már csak a centrifugálás problémát kellene megoldani.
(#) zsolo01 hozzászólása Júl 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Hajdú energomat 530 mosógépem van. Problémám a következő: ha egymás után mosok, az első mosásnál hibátlanul kicentrizik a gép, viszont a következő mosásnál nem akar centrifzugálni, csak ha várok vele legalább 20 percet. Azután rendesen centrifugál.
Van valakinek valami ötlete?
Köszönöm.
(#) Dobbs válasza Dobbs hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Bár senki nem írt semmit a hiba jelenségemre, én azért beírom a megoldásomat, hátha valaki hasznát veszi. Szóval a 40/60 fokos hőmérséklet szabályzót (klixont) kellett lecserélni. Orczyba vettem bontottat. A centrifugálásra meg a tető hőbímetál volt a megoldás. Annyi nehézség volt, hogy a hőmérséklet szabályzó más lábkiosztású volt. Ki kellett mérni, arra emlékszem hogy a fekete kábel ment az 1-esre, ez a betáp, a másik kettő meg a 40/60 fok. Teaforralóba kell mártani, amelyik elöbb bont az a 40 fokos érintkező, a másik értelemszerűen a 60-as.

Üdv
(#) tothmartonemil válasza antekirt hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Szia!

Nekem is van egy hajdú energomat mosógép motorom, amit egy szobrom meghajtásába akarok beleépíteni. Azt már látom, hogy mozog mind a két irányba, ami fontos. Nekem valószínüleg a mosóüzem kell, mert jobb ha lassú. Viszont a kérdésem az, hogy lehet-e AC motorhoz fordulatszámszabályzót venni, és ha igen milyet. DC fordulatszám-szabálzót már raktam össze, de AChez mi kell? Ja igen, és ilyen motorhoz lehet irányváltó relét építeni? Üdv!

Üdv!
(#) neduddgi hozzászólása Aug 13, 2012 /
 
Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kérni. Pár év után felmondta a szolgálatot modern mosógépünk. (Tíz éven belül a második.) Az előzőt még javíttattuk, (kár volt...), ezt már felesleges. 37ezerért cserélnék a vezérlést, de egyéb gondjai is vannak.
A mosógép szerelőből nagy nehezen kiszedtük, hogy neki bizony Energomatja van, és nem cserélné el egyik új típusra sem. (Nem zugszerelő volt!!!) Másik, hasonló kaliberű mosógépszerelő is hasonlóképpen vélekedett... És még egy pár nem szakember is az ismerősök közül.
A hosszú bevezető után a tulajdonképpeni kérdésem: Pesten a Wesselényi utcában 30.000-ért egy év garanciával lehet teljesen felújított Energomatokat venni.
Valóban érdemes "visszaváltani" erre a típusra?
Ahogy itt-ott olvasom:
előnyei: könnyen, akár házilag is javítható, alkatrészek olcsóak.
hátrányai: nagyon magas a víz- és áramfogyasztása,
kevés ruha fér bele, centrizés közben lebontja a fürdőszobát(?), sűrűn meghibásodik.
Drága készülékre nincs pénzünk, még hitelre is csak 80ezer körüli készüléket tudnánk venni, tehát ez is szempont. Ahogy visszaolvastam itt az eszmecserét, az esetleges javításokat valószínűleg én is meg tudnám csinálni, bár az alkatrész beszerzés nekem körülményesebb lenne, mert nem budapesti vagyok.

Ha mégis Hajdú: Energomat, vagy Energolux? (Valamiért nekünk mindenki az Energomatot emlegeti...)
Az Energomaton (vagy az Energoluxon) belül melyik altípus? (egyáltalán van jelentősége?)

Nagyon várom a véleményeteket! A héten megoldást kell találnom...
(#) muhiati hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Nekem az lenne a kérdésem, hajdu energomat 750 tip. nem minden mosoprogramnál vételez vizet, egészen pontosan csak a 6 C ről indítva enged mosoprogramnál. Ha 2-3-4 A ról indul akkor nem, és az öblítéshez sem engedi a vizet. Ha 5 A ról inditok öblítést akkor megint engedi a vizet. Mi lehet a probléma?
(#) hinar_ hozzászólása Dec 8, 2012 /
 
Helló!

Van Hajdú (Energomat) HA 800 típusú mosógépünk. Olyan hibája van, hogy indítás előtt az összes led világít. A gépkönyvben nincs erre vonatkozó leírás.
Véleményem szerint a vezérlő panellel van valami probléma (ez csak ötlet !!!)

Nincs olyan oldal, ahonnan letölthető kapcsolási rajz?
Vagy valaminek ilyen?

Aki tud segítsen. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2012
(#) Tojan61 hozzászólása Dec 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Energomat Thermál Komfort mosógépünk van (770.6)
Már elég sok hibáját megjavítottam, de most nem tudok rájönni mi a baja.
A probléma az, hogy nem melegíti a vizet, olyannal mos, amit beenged.
Úgy jöttem rá, hogy nagyon hamar lefutott a program, meg hát nem is lett olyan fehér a fehér...
Egy hibát kijavítottam, a hömérséklet reteszelő elektromágnes tekercse szakadt volt, azt megtekercseltem.
A programvezérlő érintkezői is eléggé be voltak égve, azokat megtisztítottam.
A fűtőbetétek jók, azokat kipróbáltam kiszerelve is. A gond, hogy beépítve nincs feszültség a kivezetésein, hiába hideg a víz.
A hőfokszabályzó mágnesszelep vezérlő része jó lehet, enged hidegvizet is, melegvizet is.
A fűtőbetét vezérlő részénél a K1 relé 1-4 érintkezője nyitva van, 230 V mérhető közte.
Ami érdekes, hogy a K2 relé 1-4 és 1-2 érintkezője között is 0 V mérhető, olyan, mintha mindkettő zárva lenne egyszerre
A termisztor jónak tűnik, bár nem tudom milyen értékűnek kell lennie.
Szobahőmérsékleten 15 kohmot, kb. 60 fokon 4 kohmot mérek.
Tudna valaki segíteni? Találkoztatok már ilyennel?
Előre is köszönöm!
Üdvözlettel:
(#) Kovacs Sarolta hozzászólása Jan 4, 2013 /
 
Nem kiskorú, de eddig kifogástalanul működő energomat termal mosógépem van-
Kb.3 hónapja vettem egy mosógömböt, ami állítólag intenzíven segíti a mosást, sokkal kevesebb mosószert kell használnom.
A mosógépem abban az időben kezdett el "furcsán" viselkedni: Rendesen végig mossa a kijelölt programot, menet közben a kis centrifugálást is végzi. A végén leereszti a vizet- ám: másnap, de volt úgy is, hogy csak 2 nap múlva tiszta víz jelent meg a dobban,a feléig. 1 palack ecettel és mosószódával 90 fokon kimostam, 3 hétig jó volt. (Hetente 2x mosok). Most ismét felgyűlt a víz. Tényleg a víz keménysége-szennyezettsége okozhatja? Esetleg szivattúhiba? Érdemes megcsináltatni? Mert egyebekben nagyon szeretem Köszönöm a választ! Kovacs Sarolta
(#) zolika60 válasza Kovacs Sarolta hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Ha jól értem a problémád, akkor gyűlik fel a víz a dobban amikor nem használod a gépet? Ha igen, a vízbeeresztő szelepet kell takarítani. Esetleg ha könnyen hozzáférhető a csapja akkor el is zárhatod a vizet amikor nem használod és nem lesz probléma. Természetesen ilyenkor nem szabad megfeledkezni a mosás előtti kinyitásáról.
(#) Kovacs Sarolta válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Köszönöm!!!Jól értetted. Akkor jön a víz- mondjuk legkorábban másnapra vagy később, mikor már ürített, centrifugált a gép, azaz minden kész. Volt úgy, hogy másfél napig semmi, aztán jött. azt hittem, a mosógömb "vonzza" a vizet...
(#) zolika60 válasza Kovacs Sarolta hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Nem. Az csak véletlen egybeesés. Tehát szelep takarítás, és vagy csap elzárás.
(#) Kovacs Sarolta válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) Gafly válasza Kovacs Sarolta hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Nagy felelőtlenség áram alatt hagyni és víznyomás alatt hagyni a mosógépet...

Volt főnököm a negyediken lakott és amikor elmentek nyaralni, közben eltört a műanyag könyök idom a Hajdúnál.
Na, azóta használaton kívül mindíg elzárják a csapot...

Egyébként semmi bajom nincs a Hajdú Energomattal és társaival. Jól mos. Van hozzá alktarész. És még az unokáim ezzel fognak mosni, hacsak nem találják túl cikinek...
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2013
(#) pulsarxp hozzászólása Jan 18, 2013 /
 
Sziasztok,

van egy Energomat 760-esünk, és a legutóbbi mosásnál furcsa égett bakelitre emlékeztető szaga volt. Tapasztalt már valaki ilyet?
(#) Gafly válasza pulsarxp hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Szerintem szedd le burkolatot és nézz bele mert később drágább lesz a javítása. Nálam például csöppet csöppe
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Második felvonás, mostmár nem Androidról:
Szóval rácsöpögött az egyre jobban folyósodó csapaágy/szimmering kombóról a lé a szivattyúra.
Persze én is csak szimatoltam és nem cselekedtem
Így most új szivattyúm is van

Szerintem hétvége van, szedd le a burkolatot és kukants bele (ráérsz úgyis). Ha nem látsz semmi, akkor visszateszed. Csak nyerhetsz a dolgon, veszítenivalód nincs (feltéve ha vissza is tudod rakni. Ha nem tudod visszarakni, akkor meg ne szedd szét).
Következő: »»   6 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem