Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   357 / 607
(#) reloop válasza fleta hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Szia! A híd kapcsoláshoz készítettem aszimmetrikus tápos verziót. A hangszóró úgysem látja a teljesítményföldet, kár bíbelődni vele, csak a földhuroknak ágyaz meg. A két szép kondiból (ha feszültségben bírja) dual monót lehetne kialakítani.
Nem írom, hogy nagyon jó, mert az szerénytelenség volna. Azzal érvelek mellette, hogy a szimmetrikus táp egyik biztosítékának kiolvadása többnyire elpusztítja az IC-ket.
A lay-on van clip-jelző ezért. Igény esetén lekapom róla.
Gyakorlati példa.
Nálam a virtuális GND-t BCE lábkiosztású tranyók stabilizálják, igény szint azt is átfordítom.
Olvasom van gondolkodási időd Ha érdekel szívesen küldök testre szabott lay-t ide vagy PÜ-be.
Jelenleg ilyen.
(#) fleta válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Köszi szépen küld el, ide is küldheted, mérlegelem a lehetőségeket.
(#) fleta válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Köszi szépen a layoutot.
Az a két kondi egy nagyon jó minőségű /Sparague powerlytic 15000 µF 50 Voltos/. De vannak 4700 µF 63 V FRAKÓ kondiaim is. Tehát választék van.
(#) bencikusz válasza fleta hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Bocs, hogy kicsit off, de itt merült fel a kérdés. A FRAKO kondi, milyen minőségű? Mert nekem is van itthon pár darab, eddig bele vágtam őket tápokba, de ha azt mondjátok hogy Jó minőségű, akkor lehet hogy új szerepet kapnak.
Előre is köszönöm
B.
(#) fleta válasza bencikusz hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
A lehető legjobb minőség.
Legalább is én úgy tudom, de lehet más is a vélemény.
(#) fleta válasza bencikusz hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Az enyém így néz ki. Az érdekessége hogy mind két oldalon van "átmenő" kivezetés. Ennek is meg van az oka.

PICT0028.JPG
    
(#) digixtibi hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
A TDA7294-el megépített erősítő viszonylag jól szól, de engem idegesített a nulla hangerőnél megmaradó háttérzúgás. Több hasonló integrált megoldásnál is ezt tapasztaltam. Viszont a TDA7250-el és 4 tranyóval (2x BDV65 és BDV64 pár) megépített stereo végfok nagyon bejött. Ezt a kapcsolást ha jól tudom hídba is be lehet kötni. Ezekkel a tranyókkal 2x100W a kiemeneti max teljesítménye, de nagyobbakra cserélve ez tovább növelhető.
Ha valakit érdekelne maradt egy összerakatlan KIT-em lásd. a mellékelt ábrán.
(#) david91 válasza digixtibi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
A "háttérzúgás" nem a 7294 jellemzője, mivel ez az IC kis zajú, ami gyakorlatilag annyit jelent, hogy észrevehetetlen normál körülmények között (nem tapasztod a füledet a hangfalra). A zúgásod valami konstrukciós hibából adódik valószínűleg. Erről te is egyszerűen meggyőződhetsz, ha rövidrezárod a bemenetét a végfoknak.
(#) digixtibi válasza david91 hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Az elképzelhető. Több kapcsolást már összeraktam ugyan azzal a tudással, mégis valahogy az integrált áramkörösöknél nagyobb háttérzúgás volt tapasztalható.
(#) Bassmester válasza digixtibi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
A siker a részletekben rejlik, nem azon múlik hogy ícés, vagy diszkrét félvezetős az adott kapcsolás.
(#) digixtibi válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Igen, aki ügyes, az bármiből tud jó dolgokat csinálni. De azért a gyakorlati tapasztalataimból kiindulva mégis csak egy diszkrét tranzisztoros DENON mellett döntöttem
(#) Davidd hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Sziasztok!Az egyik ismerosomnek vagy egy trafoja ami +/-45 v ad le egyeniranyitva es szurve.Ez uresjarati fesz.Erre szabad tenni egy db tda7294 hidat?
(#) digixtibi válasza Davidd hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Elviekben ige, mivel +-50V a TDA7294 maximális tápfeszültsége az adatlap szerint. De vigyázni kell, hogy az áramkör ne legyen túlhajtva.
Itt olvashatsz róla: Link

TDA7294.pdf
    
(#) reloop válasza digixtibi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
A linkben más feszültségértékeket olvasok - legjobb tudásom szerint azokkal értek egyet.
(#) sanca2 válasza digixtibi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Szia

Én a Denont és más egyebet cseréltem le mikor kész lett 3 éve a TDA 7293-asom
Sokkal dinamikusabb és részletezőbb a hangja jó táp kell hozzá és ok.
Semilyen háttér zaj nincs, sőtt néha azt hiszem mikor lehalkult ( szünet van ) a zene, hogy baja lett
Nagyon jó ez az IC, van készen egy LM 3875 ic-vel kisebb teljesíményű, de szebb a hangja mint a TDA- nak és annak sincs semmi zaja
Vagy csak azért szapúlod hogy el tudd a kittedet adni??

Nem szép dolog Üdv
(#) digixtibi válasza sanca2 hozzászólására (») Jún 3, 2012 1 /
 
Te szerintem egy Danont cseréltél le, nem egy Denont.
Az LM3875-t is ismerem, azzal is építettem erősítőt. Tényleg szépen szól, de egy alsó középkategóriás erőlködőhöz azért nem hasonlítanám. Majd ha egy TDA7250-el megépített erősítőt is hallottál, átgondolod azt amit írtál.... persze azért hasra esni ez előtt se kell, ezzel is csak jóárasított kapcsolás hozható össze....
(#) Bassmester válasza digixtibi hozzászólására (») Jún 3, 2012 / 1
 
Szerintem felesleges itt különféle márkájú erősítőkkel,TDA-kkal, meg LM-ekkel példálózni... mindenki építsen (vagy vegyen) olyat ami neki tetszik.
A kategóriákba sorolást pedig hagyjuk meg inkább a marketingeseknek
Egyébként (nem vita indítás képpen), egy integrált felépítésű hifi erősítőre (mondjuk a 300.000 Ft-os kategória alatt) nem nehéz rápirítani egy jól megépített cuccal. Az integrált hifi cuccokban elvész a zene a sok gagyi alkatrész és a nem éppen zenebarát, túlbonyolított előfokok miatt.
(#) sanca2 válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 4, 2012 / 1
 
Szia
"Az integrált hifi cuccokban elvész a zene a sok gagyi alkatrész és a nem éppen zenebarát, túlbonyolított előfokok miatt."
Teljesen egyet értek
(#) digixtibi hozzászólása Jún 4, 2012 1 /
 
Engem ez csak megerősített:
.... talán legkülönlegesebb ? tulajdonsága a teljesen diszkrét elemekből építkező erősítő elektronika. Ebben az árkategóriában nem jellemző (talán egyedülálló is), hogy az integrált áramköröknél drágább tranzisztorokra bízzák a jelerősítés feladatát. Az eredmény természetesen jobb, természetes hangzás mind az 5, teljesen egyforma csatornán.
Forrás:Link
(#) sanca2 válasza digixtibi hozzászólására (») Jún 4, 2012 / 1
 
Ez a TDA össze van rakva hidd el, csináltam párat, komplementer , kvázikomlementer stb. de ez egy bizonyos árig felülműl mindent ( nem kicsi az ár sáv )

Hozd el a Danonod és hasonlítsuk össze a cuccosokat üdv
(#) sanca2 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 5, 2012 / 1
 
SZia

Olyan rosssssz nem lehet ha a LINN is és a Jeff Rowland is ezt használja Bővebben: Link
(#) Bassmester válasza sanca2 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Ez valami brutális erőmű
Lehet tudni hogy hány csatornás?
Jól telerakták 7293-asokkal ...
(#) emersys válasza sanca2 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
[OFF]Valóban elég durva.. :whatever: [OFF]
(#) Szabi1 hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Helló!
Nekem van több kis hangfalam különböző teljesítmémyűek, de megegyező impedenciájuak (8 ohm) pl crown CD-E520, JVC Sp E45TN
Van 1 tda hidam arról hajtottam őket, 1 bizonyos hangerőnél (persze nem mertem maxra húzni) a crown hangfalak zörögtek hogy nem birják a rájuk jutó teljesítményt. S arra gondoltam mi van ha leválasztó trafót rakok a kimenetre mint a 100v os rendszereknél?
Ha jól értelemezem a tda 7294 IC ből 100V os erősítő építhető
(Az adatlap címéből veszem)
(#) david91 válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Hali!

Ha jól értelmezem a nagyobb épületek hangosítására használt 100V-os rendszerekről beszélsz. Ezzel az áramkörrel nem építhető olyan. Az adatlap címében lévő 100V a maximális tápfeszültséget jelenti (+/-50V).
(#) Szabi1 válasza david91 hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Oké igazad van, csak én azokhoz a 100V os rendszerekhez nemnagyon értek, s hallottam azt hogy akármilyen teljesítményű hangszórót rá lehet kötni a 100V os erősítőkre megfelelő leválasztótrafóval.
(#) emersys válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Szia, azok azért 100V-os rendszerek, mert arra gondoltak a mérnökök tervezésükkor, hogy milyen jó lenne ha a veszteséget úgy oldanák meg mint pl a távközlésű magas feszültségű vezetékek esetén. És milyen igazuk lett.
A 100V rendszerek pont ezért működnek ilyen magas feszültséggel, hogy a veszteség minimális legyen az esetleg több km hosszú vezetéken. A végén majd a hangfalban lévő trafó ellátja a feladatát.
(#) djkoko válasza tatabike hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Szia! A TDA7297-hez a nyákterved és rajzaid megvannak még?
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Szia! A kolléga hónapok óta nem járt itt. Ez segít?
(#) accaboj hozzászólása Jún 7, 2012 /
 
Reloop!

Megépítettem az általad közzétett minimál kapcsolást. Azt szeretném kérdezni hogy ennek nagyobb jel kell mint egy TDA2050-nek? Mert sokkal kisebbet szól. Bővebben: Link
Következő: »»   357 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem