Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   105 / 188
(#) Mezoas válasza p_istvan hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Nekem absz. etanollal is van fehér lerakódás.
Az absz. 100%-ot jelent, nem 96%-ot. (Igen, elő lehet 100%-osat is állítani. )
Ez az izopropil-alkohol megér egy próbát.
(#) Baxi hozzászólása Máj 28, 2012 /
 
Hi Mesterek

Ezek az alkatrészek jók lesznek a kérdéses alkatrészeknek:
33nF, 100uH,1nF
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Hp41C válasza Baxi hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Szia!

A 33nF -ben nem vagyok biztos, a másik kettő jó lesz.
(#) p_istvan válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Ezek jobbak ide:
a;X2 33nF
b;X2 33nF
(#) Antennaman válasza p_istvan hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Szervusz István!
Most jöttem rá a hibára, s mint sokadszor , most is én voltam a hunyó. A panelen egy szakasz Gnd a levegőben lógott, mert szűkre szabtam a panelt és a széle le lett vágva. Amikor építettem akkor csak össze pöttyintettem egy óncseppel, de az elemtartó bekötésekor az a pötty természetesen leolvadt . A panel rajzot mellékeltem fehér nyíllal és bekarikázással jelöltem a kis keskeny helyet a jobb alsó részen, ahol nem volt meg a fólia. Kösz még egyszer a segítséget és eleve az egész LCM projektet!
Gábor
(#) Kasamiko hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Hope somebody will upload an EAGLE version of this project!
(#) Baxi válasza p_istvan hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Na most akarom megvenni az alkatrészeket, és ugye már mért is lenne meg az a 1nf kondi!

Ez jó lenne helyette, mert ez legalább van .

Segítséget köszönöm.
(#) Hp41C válasza Baxi hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Nem !
(#) Antennaman válasza Baxi hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Szia!
Az a helyzet, hogy ez a kondi még túl jó is ebbe a kis mérőkébe. Ezt a vájt fülű Hi-Fi-sták ,a sznobok és a gyűjtőkön kívül a rádió frekvenciás áramkörökben alkalmazzuk ahol fontos a hőstabilitás a rendkívül jó dielektrikum. A külhoni lapokban úgy emlegetik Silver Mica Capacitor vagyis ezüstözött csillám kondenzátor. Nem véletlenül ilyen borsos az ára. Ha erre azt írják, hogy 217,1pF akkor az annyi is. Csak az a szomorú, hogy a volt MHSz Rádióklubbok annak idején ezer szám szinte kilónyi mennyiségben kapták ezeket meg a stiroflex 1nF-os kondikat és az sok helyt a szemétben vagy a kupeceknél kötött ki. Most meg ha valaki alkotni szeretne ... ez van. Üdv.
(#) zsa hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Sziasztok . El árulná valaki hogyan kell az Lcm3 mérőnél a táblázatot használni ? Csatoltam kettő képet , az ESR értéket nem értem . Köszönöm.
(#) _vl_ válasza zsa hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
1000uF, 16V, a táblázat szerint 140mohm a határ. A tied ennek a fele, tehát jó. Minél kisebb, annál jobb.
(#) Allmaystro hozzászólása Jún 16, 2012 /
 
Hello mindenkinek
Megcsináltam én is az LCM3 műszert, és müködik is szerintem jol.
Két dolog agaszt
Az egyik ha elektrolit kondit mérek az ESR érték mindig minuszzeretn és Ohm ban irja?! az érték megfelelő.
A másik h a kijelző világitására be épitett ellenállás nagyin melegszik nagy N el.
Szóval szeretném tudni h jó vagy nem jó? és h mit ronthattam el.?

Előre is köszi a válaszokat
(#) sztankovics bruno válasza Allmaystro hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Szia az ellenálást cseréld nagyobra kicsit veszit a fényéböl de valamiért valamit ..és énis voltam ebbe a cipőbe.
(#) ppeti84 válasza Allmaystro hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Szia.
A kijelző háttérvilágítás előtétjének 150ohm 2w ellenállást tegyél be.
(#) Allmaystro hozzászólása Jún 16, 2012 /
 
Köszi a válaszokat
(#) Allmaystro hozzászólása Jún 16, 2012 /
 
Az ESR értékre tudtok mondani valaimt? hmiért negativ előjelel irja ki az értéket, de nem minden kondinál, és ha az incirkuit vezeték benne akkor is ugyan ugy de ha nem mérek akkor be áll nulára????!!!!
(#) ekkold válasza Allmaystro hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Olvasd el a leírásában, hogy hogyan kell kalibrálni....
(#) Moderátor hozzászólása Allmaystro hozzászólására (») Jún 16, 2012
 
Kéretik az MSN-es szlengek mellőzését, illetve az írásjelek használatát.
(#) vargaf válasza Allmaystro hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Szia!

ESR mérésnél a nagyon jó kontaktust adó mérővezeték fontos. A zárt kapcsokkal végzett kalibráció után akkor mér negatív értéket, ha az érintkezés bizonytalan volt. Megfelelően kalibrált mérésnél az összezárt vezetékre a mellékelt ábrán szereplő értéket kapod.
Üdv.: Feri
(#) (Felhasználó 5823) válasza vargaf hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Üdvözöllek!

Vagy esetleg ha az L mérés nincs kalibrálva!
Leiszt Jani
(#) Allmaystro hozzászólása Jún 16, 2012 /
 
Hello m'r megint én
Kalibráltam be is áll 0 mOhmra ,aztán elkezd ugrálni -435 Ohm között, vagy csak egszerüen kiirja h ic ESR = ? ohm
(#) vargaf válasza Allmaystro hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Szia!

Biztosan nem az előírások szerint kalibráltad a műszert. Az "ic ESR= ? ohm" jelzést pedig nyitott kapcsoknál mutatja. Ha ekkor még a kapcsok zárva vannak, akkor rossz a kábeled, érintkezéshibás.
Üdv.: Feri
(#) Allmaystro hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Köszönöm szépen a választ.

Valószinü hogy a kalibrácijó a nem jó mert nyitott érintkezőnél azt mutatja ami a képen van
Üdv. Attila
(#) Tturpi válasza Allmaystro hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Szia!
Ellenőrizd le a Tantál Elkók minőségét! Amúgy méréskor aránylag pontos pl. Kapacitás mérésnél 1nF.os nagyságrendnél?
(#) Allmaystro hozzászólása Jún 20, 2012 /
 
Köszönöm szépen a válaszokat
Mostmár ok és kiderült h a mérővezeték is rossz volt és a konidi is kevesebb volt. de még mindig van hogy negativba megy át az ESR érték. ja és az ESR után ki ir valamiket azt szeretném még kérdezni h azok mit jelentenek?
előre is köszönöm.
(#) vargaf válasza Allmaystro hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
Szia!

"ja és az ESR után ki ir valamiket azt szeretném még kérdezni h azok mit jelentenek?" Azt legalább megírhatnád mik azok a valamik, vagy fényképezzed le, mert így nehezen fogunk tudni segíteni. Remélem a cikket és ezt a fórumot végigolvastad:

LCM3 ESR mérő

Bár az eddigiekből arra következtetek, hogy nem tanulmányoztad át egyiket sem. Üdv.: Feri
(#) _Stalker_ hozzászólása Jún 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék InCircuit mérőkábelt készíteni az LCM3 mérőhöz. A kapcs. rajzon viszont nem szerepel a
schottky diódák típusa. Meg tudná írni valaki, hogy milyen típus kell ide, vagy mindegy?

Köszi
(#) vargaf válasza _Stalker_ hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Szia!

Bármilyen Schottky dióda megfelel oda. Üdv.: Feri
(#) _Stalker_ válasza vargaf hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Köszi! Üdv: Attila
(#) JoeCity hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Üdv! Hol tudnék hozzájutni egy ilyen LC mérőhöz kompletten vagy KIT formájában?Bővebben: Link
Következő: »»   105 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem