Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » B5 és B8 végerősítő
 
Témaindító: banyaiakos, idő: Máj 31, 2008
Lapozás: OK   48 / 62
(#) ptesza válasza rarobika hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Külön legyen kivezetve minden tekercsvég. Ne kössenek belül semmit.
(#) rarobika válasza rarobika hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Na módosítottam is a rendelést. Köszönöm a gyors észrevételt Alkotónak.
@ptesza: Köszi a fáradozást, hogy megkerested a linket elég sok hasznos hozzászólás volt a környéken, ami nekem is kérdéses volt.
Persze újabb kérdéseket is felébresztett benne, mi az a minőségű ellenállás ami kell, de úgy gondoltam, Alkotó találta ki ezt, vagyis dolgozta át szépen, ezért rá hallgatok, hogy az olcsóbb minőségű ellenállások is megteszik a célt.
Ezzel kapcsolatban egy kis kérdés, hogy akkor ugye jól értettem és a kisebb ellenállások 0,5W-ak?

Esetleg még annyi és remélem már tovább nem fárasztalak benneteket az oktondi kérdéseimmel, hogy tudtok olyan linket mondani, ahol a legtöbb alkatrészt ezek közül beszerezhető?
Alkotó a http://www.elektroart.hu/ javasolta, mert, ott mindent beszereznek, ezzel csak az a gondom, hogy biztos nem tudnám leírni pontosan úgy az alkatrészeket, azok tulajdonságát, hogy tudják mi is kéne nekem.
Szerintem úgy kell majd összeválogatnom, hogy nézem Alkotó képeit és megnézem, hogy hasonlít e rá, ezért kéne olyan link, ahol képek is vannak.
Köszönöm szépen
(#) reloop válasza rarobika hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Itt van a jobb felső sarokban a HEStore.hu.
A B5 nem éppen belépő szintű erősítő, elég nagy fába vágtad a fejszét.
(#) rarobika válasza reloop hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Igen, így utólag rájöttem, hogy ez egy kicsit erős kezdőknek, de már annyit foglalkoztam a témával, hogy már csak azért is meg akarom próbálni.
Az elején még KD mester az ismertetőnél azt írta, hogy nem olyan bonyolult és ebből következtettem, hogy meg tudom építeni
(#) Alkotó válasza rarobika hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Proli007-nek van egy világbajnok gondolata (saját szavaimmal visszaadva, mert nekem szóban szokta említeni):
Idézet:
„A bonyolult dolgok is egyszerű részletekből épülnek fel.”
(#) rarobika válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Van benne vmi
(#) rarobika válasza rarobika hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
De most azon vagyok, hogy egy pontos alkatrészlistát, linkekkel együtt összeállítsak, hogy miből pontosan mit, hol kell megvenni, mennyiért. Segítve talán az olyan kezdőket, mint én.
(#) rarobika hozzászólása Jún 13, 2012 /
 
Sziasztok,

készülőben van az alkatrészlista.
Meg tudnátok nézni, pár helyen írtam megjegyzéseket, ahol pontosan nem tudtam milyen alkatrészt kell beépíteni (B5 Alkotós verzió), gondolom ezek a kérdések hozzáérőtöknek egyértelmű, csak a saját hozzáértésem hiánya miatt nem mertem egyedül dönteni.
Aztán szépen megformázom, az árakat pontosítom és közzé szeretném tenni itt a fórumon is. Ezért szeretnék minden kis kérdést tisztázni.

Előre is köszönöm szépen.
(#) rarobika hozzászólása Jún 13, 2012 /
 
R6-os hoz elfelejtettem megjegyzést írni.
Ott használhatom a link-ben lévőt, mert az kívülről máshogy néz ki, mint amit Alkotó a sajátjába épített?
(#) petemazi válasza rarobika hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia!

Nincs benne bipoláris elko, csak sima polarizált. 63 voltosak bőven jók, ha jól emlékszem a 220u-kon kb 10V lesz, vagy annyi se. Tápfeszültségnél magasabb feszültségek sehol nem léphetnek fel, úgy számolj. MJL-ek jók, lomha bizti jobb oda.
(#) rarobika válasza petemazi hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Köszi a lektorálást, ki is javítottam a kérdéses részeket.
(#) rarobika hozzászólása Jún 13, 2012 /
 
Sziasztok, elkészült a maradék rész is (táp+védelem) (második fül alul az excelbe), ahol ugyan csak van kérdés számomra, kérlek ha lesz ideje vkinek nézze át.
Előre is köszönöm.
(#) Alkotó válasza rarobika hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Nem néztem át semmit, csak rápillantottam.
Tápegységben a 4700µF melletti szöveg butaság. Az sima ELKO.
(#) rarobika válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Köszi, javítottam.
(#) rarobika válasza petemazi hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Szia Petemazi,

ha megkérlek át tudnád nézni a másik felét is, nagyon megköszönném és akkor hétvégén véglegesíteném a listát.
Köszönöm szépen.
(#) ABU hozzászólása Jún 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Mától egy B8 tulaja vagyok, elsőre indult, semmi gond nincs, nagyon jó hangú erősítő. Alkotó tervei alapján készült. 2db kép B8
(#) Anden hozzászólása Júl 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Én is elkészültem a saját B5 paneljeimmel!Még hátra van a bedobozolás, ami a nehezebb része a dolognak!!
Az Alkoto féle "verziót" építettem meg, és mind két panel pöccre indult!A panelek beállítása, (nyugalmi, offset) teljesen zökkenőmentes volt!!
A hangjáról..: Szerintem nagyon szép hangja van, nagyon szép magas, és mély tartományai vannak!!Az eddigi legjobb erősítőm, pedig használtam, és építettem már párat.
Előtte a Conductorom volt (Alkotó 130w), annak sincs rossz hangja, de ezt meg sem közelíti, pedig az is egy jó kis erősítő!!
Összegezve, mindenkit bátorítanék, aki eddig gondolkodott a megépítésén, hogy vágjon bele, van meló vele, de megéri!!Ha pedig mindent a leírtak szerint csinál az ember, nem lehet hiba, nekem is egyből indult, mind két panelem hiba nélkül, és stabilan!!
Hamarosan képeket is töltök fel!!
(#) Alkotó válasza Anden hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Gratulálok, a gondos és kapkodásmentes munka meghozza a gyümölcsét. (Köszönjük KD-nak a remek kapcsolást!)
(#) Anden válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Köszi szépen!!
Igen, köszönjük ezt a remek kapcsolást, tényleg egy nagyon jó kis "vas" ez..
(#) Anden hozzászólása Aug 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Kicsit elhagyatott lett ez a "szekció", így gondoltam felvetek egy témát B5 ügyekben!
Böngészgettem a neten, és találtam egy kapcsolást, ami kísértetiesen hasonlít a B5-re!Ahogy olvasgattam utána, igen csak nagy kedvencnek számít külföldön, és sok az után építés is!Szerintem hasonló kaliber mint a B5..
http://www.lf-pro.net/mbittner/Sym5_Webpage/symasym5_3.html
(#) szamóca válasza Anden hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Hasonlít?
(#) reloop válasza Anden hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Szia! Más a topológia, de felépítésében korrekt kapcsolás, az Anthony E. Holtonról elhíresültre emlékeztet.
(#) Anden válasza reloop hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Hát ránézésre kicsit emlékeztetett a B5-re Azt írják HiEnd végfok!Szerintem hasonló lehet a hangja, mivel ebben is, mint a B5-ben két Darlington van, meg MJL-ek, persze nem ugyan az, nem azt mondom, de hasonlít kicsit!Amit említettél nem ismerem, meg nem is vagyok nagyon erősítőkapcsolásokban profi!
(#) lamalas válasza Anden hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Annyiban valoban hasonlit a B5 es B8 erositokre, hogy komplementer szimmetrikus a vege illetve full tranzisztoros erosito mindketto. Egyebkent eleg eltero kapcsolasok. A symasym erosito atfogo negativ visszacsatolassal rendelkezik, mig a B5, B8 erositok nem rendelkeznek atfogo negativ vcs.-vel. Ez alapveto kulonbseg! A symasym bemeneten differencial erosito talalhato, a B5, B8 bemenete nem diff. erositos. A symasym kimeneten darlington emitterkoveto van, a B5, B8-ban hármas, darlington+kompozit darlington fokozat van. Ezek is fontos kulonbsegek!
(#) Anden válasza lamalas hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Oké, nem másztam bele a dologba, és nem is értek hozzá annyira!Gondoltam felvetek egy újabb témát, és úgy látom sikerült..
(#) Orbán József válasza Anden hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Ebbe most nagyon beletrafáltál. Mind két tojás.
Igaz, egyáltalán, még csak nem is hasonlítanak egymásra, de:
1, Mindkettő tranzisztoros.
2, Beszélünk róla.
(#) Anden válasza Orbán József hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Én is úgy látom!!
Egyébként agyalok rajta hogy meg kéne építeni, kíváncsi vagyok a hangjára!!Kíváncsi lennék hogy a B5-ömhöz képest hogy szól, milyen lehet a hangja..
(#) vipera1997 hozzászólása Aug 10, 2012 /
 
Hello!Megszeretném építeni a KD Mester álltal alkotott B5-ös végfokot és azt szeretném megkérdezni tőletek hogy mire kell figyelnem, mit kell kicserélnem a gyári adatokhoz képest, milyen táp kell (hány VA-?)Azt halottam itt hogy valamelyik tranzisztort kilehet cserélni bd 250C-re melyik lenne az?Köszönöm
(#) Ge Lee válasza Anden hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
A neten sok mindent írnak... Ha a hangja miatt szeretnéd megépíteni akkor ne tedd, sok pénzt és még több időt spórolsz meg vele. A B5-től nem lesz szebb hangú, de mondjuk szerintem az sem egy nagy szám.
(#) kadarist válasza vipera1997 hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Szia!
A cikk végén olvashatsz a tranzisztorok helyettesítéséről. A BD250C az egy PNP tranzisztor. PNP-NPN
Következő: »»   48 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem