Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1698 / 3959
(#) blackdog válasza pucuka hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Nem akarok ennyit értetlenkedni a témán, de...
Én mikor elmentem a boltba, hogy szeretnék egy XY fesz. kimenetű toroid trafót ami 350W leadásáraképes következetesen az eladó 350 VA trafót akart adni mondván S = P. Én ezzel nem értek egyet.
Oké a toroid végül is egy feszültség generátornak tekinthető.
Ez a meddőteljesítmény nehezen foghatószámomra. Az biztos, hogy 350VA trafó az életben nem ad le 350W-ot.
Vagy ebben tévedek? Akkor nyilván, ha 350W ellenállást kötök pl. fűtőszűlat. De akkor hogyis van ez?
(#) kuka88 válasza speed008 hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
A TDA7294 +-30 voltot kap.
Ha áramot kap akkor akkor a hangszóró kattan egy picit aztán csinálhatok bármit semmi nem történik és nem is változik :S
(#) blackdog válasza kuka88 hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Bekapcsoláskor koppan (tranziensek). Ennyi infó elég kevés. Előbb a rajz alapján végig kell mérni az áramkört, ha minden jó látszólag akkor kell egy szinusz generátor és egy szkóp.
(#) zolika60 válasza kuka88 hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
A mute lába megkapja a megfelelő feszültséget? Az adatlapján lévő kapcsolást építetted, vagy valami mást?
(#) kuka88 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Nem egészen azt építettem, de nagy részben megeggyeznek. Mekkora feszt kéne kapni a mute lábnak?

KApcsrajz.jpg
    
(#) pucuka válasza blackdog hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
A (toroid) trafó üresjárásban a hálózat felől nézve ideális esetben induktiv fogyasztónak látszik. Ekkor a hálózatból csak meddő teljesítményt vesz fel. (ez persze nem igaz, a veszteségek miatt valós teljesítmény is van) A trafó primer induktivitásának függvényében ez a teljesítmény nem túl nagy, mert úgy kell méretezni, hogy ne is legyen nagy. Általában 0,8 - 0,95 között szokott lenni. Ha valós terhelést teszel a szekunderre, akkor azt valós terhelésként transzformálja a primer oldalra, és az eredő cos fí is javulni fog. (vektorok összeadása)
(#) zolika60 válasza kuka88 hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Minimum 3,5V-ot.
(#) blackdog válasza pucuka hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Közben átolvastam ezt is: Bővebben: Link
Egy ici-picit még ködös a dolog, de úgy érzem erősen látom az alagút végét.
Feltételezem azért adják meg a trafóknák a terhelést VA-ben mert a gyártó nem tudhatja, hogy mire fogják használni. Így azt mondják, hogy 350 VA amit tud max. és pont. A felhasználásnak megfelelően nekem kell kiválasztanom a megfelelő !látszólagos! teljesítményű trafót.
Remélem jól gondolom.
(#) kuka88 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
8,4volt
Sok lehet?
(#) pucuka válasza blackdog hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Jól.
(#) zolika60 válasza kuka88 hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Nem. Az megfelelő az adatlap szerint.
(#) Teaway válasza szuperman hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
"Valaki tudna egy olyan fesz. szabályzót mondani, ami 5Volt fölé nem engedi a feszt, de ,ha elkezd merülni az akkumulátor, akkor nem szabályozza le a felére, meg a negyedére a feszültséget."

TS2940CZ50.
Már 5,10V bemenő feszültséggel stabilan hozza az 5,00V-ot, igaz, a terhelő áram ilyenkor max. 100mA lehet.
(#) proli007 válasza mindenes hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Hello!
"Az 5,1 v típus elé talán még előtét ellenálás sem kell a 6 v on."
Ezt hogy kell érteni? Egy zéner elé, mindig kell előtét ellenállás (vagy áramgenerátor). A 6V-os aksi kapásból kinyírja a zénert. De miért is tennéd az aksira közvetlen. Mit várnál tőle? Lecsökkenti az aksi feszültségét? :no:
üdv! proli007
(#) kreal hozzászólása Jún 13, 2012 /
 
Kedves barkácsolók,
Mivel nagyon rá vagytok állva az elektromos robogó vagy kerékpár építésre,nekem meg van 3 db motorom ,kössük össze a kellemest a hasznossal.ha valaki nem csap rá a Méhbe fogom vinni.
1. 36 voltos 1,1 kw-os szénkefés nem állandó mágnesű.
2. 36 voltos 600 wattos kerékbe épített.
3. 36 voltos 60 wattos csigahajtóművel 1\65 áttétellel.
Mindhárom fent van a vakerán
Ha nem viszi valaki hamarosan repítem a kuktába.
Sajnálnám,pedig ha megkéne venni 10xer ennyibe is kerülne.Üdv T
(#) freechat hozzászólása Jún 13, 2012 /
 
Olyan potmétert keresek amit könnyen tudnék vezérelni szervó motorral.
(Vagyis mechanikusan rákötök egy szervót és az forgatja.
Ehhez az kell ugye, hogy könnyen mozogjon és jól lehessen rá csatlakoztatni dolgokat. Jó lenne, ha minél kisebb is lenne.

Az ellenállás értéke nem annyira számít.
(#) proli007 válasza freechat hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Hello! Helipot.. üdv! proli007
(#) völfi hozzászólása Jún 14, 2012 /
 
Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy mire a jó az erősítő?
(#) blackdog válasza völfi hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Szia!
Bővebben: Link
Erősítésre Nehéz tovább ragozni. De még egy kérdés: Melyik erősítőt nem érted?
(#) atiotezer hozzászólása Jún 14, 2012 /
 
Egy FET-el akarok, DC 24V/2A-t kapcsolgatni. A mellékletben található módon. A FET-et PIC vezérli. Jó ez az elgondolás?

FET.jpg
    
(#) jani1987 hozzászólása Jún 14, 2012 /
 
A kérdés a mai napon vált aktuálissá. Hogyan kell egy teljesen ketté vágott hosszabítót esztétikusan újra eggyé tenni?
(#) Csupasz válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Forrasztással és megfelelő színű zsugorcsővel...
(#) jani1987 válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Képekben? És honnan lehet olyan csövet venni?
(#) atiotezer válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Bármelyik villamossági boltban kapsz.
(#) fortuna6902 hozzászólása Jún 14, 2012 /
 
Sziasztok péter vagyok.én megszeretném kérdezni hogy 12v 20ah-s zselés akkut fel lehet-e újítani?
(#) zolika60 válasza fortuna6902 hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Csak a gyárban.
(#) jani1987 válasza fortuna6902 hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
A nyelvtani hibákra ügyelj. Ez nem a Facebook. Ezt a moderátorok nevében mondom.
(#) gkari válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Az attól függ, hogy hogyan lett "kettévágva", mert ha a csatlakozó dugó,vagy aljzat lett "kettévágva", akkor esélytelen.
(#) jani1987 válasza gkari hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
A vezeték a csatlakozótól kb. 30 centire.
(#) völfi hozzászólása Jún 14, 2012 /
 
Bocs a helytelen fogalmazásért.
Az az erősítő érdekelne amit a hangfalakra szoktak kötni az pontosan mit is csinál?Mi a feladata?
(#) reloop válasza völfi hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Következő: »»   1698 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem