Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1386 / 2208
(#) Einstein válasza granpa hozzászólására (») Jún 11, 2012
Sztem nem 1 és nem 2 képlet kell egy trafó számításához! Nem akarok belemenni, mert nem értek hozzá. Ismerem azt az összefüggést hogy a primer és a szekunder menetszám aránya a primer és szekunder feszültség aránya is egyben, de ez nem ilyenegyszerű, mert a vas típus ugyan az, hanem a vaskeresztmetszetem nagyobb, mint amire javasolják(12cm^2 helyett 20cm^2). Gerjesztést meg mittudom én, hogy miket kell figyelembe venni, és lehet, hogy igazad van, de akkor meg így ahogy van kellene feltekernem.
(#) Imi65 válasza zoli_cso hozzászólására (») Jún 12, 2012
No, így már világos(abb). Ez egy SE, UL kapcsolástechnikával. Minden tiszteletem a készítőé, de azért látok benne egy-két felesleges (vagy műszaki szemmel furcsa) megoldást. Szerencse, hogy egy csövest nagyon el kell b...ni ahhoz, hogy ne szólaljon meg.
Akkor a végfokozattal kezdjük.
1. Ha katódellenállást használok, akkor a rajta eső feszültség stabilizáló hatással van az anódáramra. Nyilván, egy másik csővel kissé más áramok folynak, de ez az eltérés nem indokolja, hogy oda még egy potit (PR4) is kelljen beépíteni. Soha semmiféle gyári készülékbe nem láttam ilyet (mert nem szükséges), a fix ellenállás tökéletesen elegendő.
2. Elképzelni sem tudom, milyen műszaki megfontolásból van ezen katódellenálláson 68 µF értékű kondenzátor (C3)..... Ez ide egyszerűen kevés (ha megfontoljuk, hogy az előfokozat jóval kisebb áramához meg 100 µF -et épített, ami oda megfelelő érték), legalább 220-470 µF a szükséges.
3. Miért kell mindenbe erőltetni ezt az SRPP kapcsolástechnikát? Egyszerűen felesleges.
4. Miért kell a szűrő ellenállást állíthatóra készíteni? Szintén semmi nem indokolja, az előfokozat szintén katód-ellenállásos beállítású, nem DC csatolt fokozatokról beszélünk.
5. A 22nF nyilván elírás, az µF nagyságrendű.
Műszaki szempontból sokkal jobban jársz, ha nem az ismerősöddel építteted meg (láttuk az előző munkáját is), hanem pl. a melléklet alapján Te magad esel neki.
Ott a P4-es poti felső fele a bemenet, a tőle balra található áramköri részletet el lehet hagyni. Csak megjegyzésképpen: a kapcsolás éppen 6N2P-vel hajtja a 6P3Sz-t.

6P3Sz SE.GIF
    
(#) Imi65 válasza zoli_cso hozzászólására (») Jún 12, 2012
Idézet:
„es persze kulso tap aminek nem tudom mi az elonye”

Kb annyi, hogy még egy dobozt porolhatsz. Végerősítőt nem nagyon szoktak külön dobozba a tápjától építeni. Legalább annyi macera, és zavarforrás a komoly fűtőáramokat átvinni (ráadásul evvel egy sor bizonytalansági tényezőt is kreál - az összekötő vezeték esetlegesen megy) Még a neves gyártók sem igazán problémáznak ezen. Egy RIAA korrektornál már lehet ez jobb megoldás!
(#) joepapa válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Jún 12, 2012
Biztos ez?
A 6N2P egyszem triódája ha a 6P3S tetródaként megy szerintem elhajtja, igaz szűken.
6N9S az elhajtja triódaként is, az sem sokkal keményebb cső.
(#) spirik válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 12, 2012
Szia.
De egyszerre fognak szólni.?
(#) Imi65 válasza spirik hozzászólására (») Jún 12, 2012
Itt látok a bal szélén egy Erfurti EL-t, majd mellette egy kicsit futott EL-t a hazai ipartól (a papírfecnis ECC mögött). A négy végcsőből ítélve ez PP kapcsolástechnika lesz, ahol az említett csövek párban járnak. Nem tudhatóm, hogyan lesz beállítva a munkapont, de törekedjünk a szimmetriára (lehet, hogy a két azonos gyártójú cső is távol áll egymástól - állapot, széria......- de a különféle gyártótól valókat valószínű, hogy nem lehet(ne) összeválogatni).
Természetesen ettől még működőképes lesz a kapcsolás.
(#) djhans hozzászólása Jún 13, 2012
Lassan de biztosan készül.
(#) spirik válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 13, 2012
Szia,
Köszönöm szépen.
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Jún 13, 2012
Djhans design..........
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 13, 2012
Köszi!
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 13, 2012
Igen, ezek az anyagok elérhetőek a számomra.
(#) marone hozzászólása Jún 14, 2012
Helló !
Ha a végfokcsöveknek is odaírnák az adatlapjukra hogy mekkora feszültségerősítést tudnak, akkor úgy nagyjából mekkora lenne a "mű" ?
(#) pucuka válasza marone hozzászólására (») Jún 14, 2012
Oda van az írva. Úgy hívják, hogy meredekség, S a jele, és mA/V -ban adják meg. (mivel a pentóda nagy belső ellenállású cső, így áramgenerátor)
Egyébként a kapcsolatot a mű, és az S között a Barkhausen egyenlet adja meg. (keress rá)
(#) Einstein hozzászólása Jún 14, 2012
Üdv Mindenkinek!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy kezembe került Ágoston Lajos: Audiofil erősítők építése című könyve, és a hátulján találtam egy hirdetést, ahol Marton Imre neve szerepel. Esetleg valaki készítettet már vele trafót? Sajnos nem találtam e-mail címet, esetleg valaki tud valami hasznos infót, elérhetőséget, mennyire drágán/olcsón dolgozik?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) marone válasza pucuka hozzászólására (») Jún 15, 2012
Azt nem is néztem. :whatever:
Ismertem, de azt hittem ilyen csak az előfokcsöveknél van.
(#) Imi65 válasza marone hozzászólására (») Jún 15, 2012
A pentódákra a "mű" nem jellemző (a végfokozataink meg legtöbbször pentódák), ezért ezekre a csövekre ez nem szokták megadni. Az előfok pentódákra sem.
(#) zelig válasza Einstein hozzászólására (») Jún 15, 2012
Szia,
Valamelyik számban a telefonszáma is megvolt. Úgy két éve fel is hívtam, de sajnos azt a választ kaptam Tőle, hogy már nem teker trafót...
(#) fleta válasza djhans hozzászólására (») Jún 16, 2012
A alu felülettel mi a terved?
Le kellene polírozni és emisszionálni. /foszfátozni/ A felületi oxidálódást megállítja, és le lehet festeni alu festékkel. Ha érdekel a foszátozást megcsinálom ha elüldöd. Ajándék
(#) CIROKL válasza fleta hozzászólására (») Jún 16, 2012
Nekem meg van alura való festékem Special igaz szürke de valami bitang anyag ...
(#) fleta válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 16, 2012
Akkor majd csak összenön. Egyébként ez a kémiai felületkezelés nem igényel festést. Krómoxid réteg alakul ki a felületen. A festést jobban tartja.
(#) djhans válasza fleta hozzászólására (») Jún 16, 2012
Le szoktam csiszolni 220-as vizes csiszolópapírral. Utána alumínium alapozóval kezelem és végül jöhet a festés.
(#) Robid hozzászólása Jún 16, 2012
Tapasztaltabb építők segítségét kérném,a rajzon szereplő erősítő működőképes,megbízhatóan utánépíthető?
(#) fleta válasza djhans hozzászólására (») Jún 17, 2012
A lényeg hogy csiszolás után egyből mennjen rá a az alapozó.Milyen színű lesz? Valószínű.... :hide:
(#) Imi65 válasza Robid hozzászólására (») Jún 17, 2012
A táptrafó - érzésem szerint - valamilyen készülékhez tartozhat. Ezt felhasználva készítették el így a tápegységet. Én nem erőltetném ezt a feszültségkétszerező kapcsolást annyira.
(#) djhans válasza fleta hozzászólására (») Jún 17, 2012
Úgy néz ki hogy fekete lesz. Az elején lesz egy nagy hangerő gomb benne egy kétszínű LED. Piros lesz amíg felfűtenek a csövek, utána zöldre vált.
(#) fleta válasza djhans hozzászólására (») Jún 17, 2012
Remek elképzelés. Gratula!
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Jún 17, 2012
Idézet:
„Piros lesz amíg felfűtenek a csövek, utána zöldre vált”

Mekkora ötlet, ez nagyon jó ......
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 17, 2012
Köszi! Épp most szereltem be a LED-et a potigombba. Kipróbáltam. Vékony, hajlékony 3 eres vezeték megy hozzá (headset-ből bontott).
(#) audiofeeel válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 17, 2012
Fokozatosan az anódáram függvényében?
(#) mark.budai válasza djhans hozzászólására (») Jún 17, 2012
Ez a headset vezeték ötlet tetszik, tényleg elég hajlékony, és bírja is a hajtogatást.
Kíváncsian várom a végeredményt, biztos nem fogunk Benned most sem csalódni.
Következő: »»   1386 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem