Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   1894 / 3571
(#) janikukac válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Hehe, egyezem, én is..
(#) poros válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Csodaszép fotók!
Megyek én is , megkeresem a horgász botjaimat.
(#) gery20 válasza poros hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Ha az asszony nem ad, akkor csak nem ezzel próbálkozol vagy próbálkoztok?
(#) silent15 hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Sziasztok, ma és a múlt hét folyamán átkutattam a padlást és a pincét, szerintem már vagy 12-15 éve nem nézte meg senki, hogy mi van azokba a "bizonyos" dobozokban. Nagypapám a tungsramnál dolgozott, édesapám pedig a Magyar Rádiónál.

Felértem a padlásra, kutattam kb. 20 percig , közben találtam pár tekercselnivalót, kutakodtam tovább, majd a kezembe akadt egy NYÁK-panel. Teljesen felpörögtem, reméltem találok olyat ami már nincs az én generációmban, a NYÁK melleti dobozt megfogtak , végigfújtam, lejött róla a 15 éves por. Lesétáltam vele, kinyitottam és ott állt 4db érintetlen Rádió adócső.
Találtam mellette még 2db 500W-os izzót, de nemtudom mi lehet a baja , mert a 2000W+ hoz szánt konektorba dugva is lecsapja a biztosítékot, miután villan eggyet.

Gondoltam mostmár nincs sok a padlás tartalmából, ezért fojtattam a kutatást, és egy hasonlóan rejtélyes papírdobozban ráakadtam úgy 30db elektroncsőre.
--
Ma pedig mentünk a bérlőkhöz lakbért szedni , és lementünk a pincébe is , felakartam hozni egy Videoton -os Hi-Fi álványt, amire rápakolom az erősítőt. Néztem ezt , néztem azt , de az álvány sehogy sem került elő, de egy újabb papírdoboz igen. Na mi volt benne?
Olyan 30db gyári dobozú, lemért , tanusítványos elektroncső.

Na mi ebből a tanulság;? Ha van egy kis szabadidőd takarítsd ki a pincét-padlást!

Kellemes Nyarat Mindenkinek! Bocs a történetért
(#) zoly15 válasza silent15 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Szép fogás volt akkor!
Az izzó valószínű, hogy nem 230V-os volt, hanem kisebb, akkor szokott ilyet művelni. Nekem is sikerült anno 24V 60W-os géplámpás 230V-ra rákötni
(#) silent15 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Hát igen, a V az le van kopva , az egyiken látszik az hogy két 0 (x00) tehát vagy 100V vagy 200V vagy 300V vagy így tovább
(#) zoly15 válasza silent15 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
200V tól jóval kisebb lehetett, mert akkor fehéren izott volna, de neked elpárolgott az izzószál
(#) silent15 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Nem-nem, nem halt meg az izzó, csak a biztosíték nem bírta, az izzó töbször is felvillant, de mindig lecsapta a biztosítékot
(#) silent15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Hát nemigen szeretném odaadni , én is gyűjtöm őket, nem építek belőlük, régi rádiókat újítok fel.

Itt a lista , és simpinek üzenem, ha kell neki 1-2 darab(nem több) akkor szóljon , és ha van belőle több akkor adok belőle.

Csövek.xlsx
    
(#) silent15 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Ha kell belőle, és el tudsz jönni Újpestre, akkor szólj, pl amiből van 10 abbol kaphatsz 1-2 őt.
(#) radiomano hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Az akril spray festékek mennyi idő alatt keményednek ki? Van valakinek ilyennel tapasztalata? Gitárt fújtam metál színnel 4-5 rétegben a nyers fára, majd a megfelelő száradási idő után ugyan azon gyártó fényes akril lakkjával 3-4 réteget, ez volt 2 napja, de a fedőlakk még mindig puha, letettem egy törölközőre és bennemaradt a nyoma. Ha erősebben megnyomom az ujjlenyomatom is bennemarad. Szerintetek? Meg fog keményedni vagy ez ennyit tud?
(#) huba válasza radiomano hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Nem kétkomponeneses festék/ lakk? Mert ha kimaradt a keményitő soha a bánatba nem szárad meg.
(#) radiomano válasza huba hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Nem két komponenses, azt írja 10 perc után tapintásszáraz, 24 óra múlva teljesen kikeményedik. De mégse keményedik.. ):
(#) silent15 válasza radiomano hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
nemvolt ráírva , hogy várni kell a 2 réteg felvitele között?
(#) radiomano válasza silent15 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Csak annyi, hogy vékony rétegekben többször. de a rétegek között 10 perc minimum eltelt, már meg lehetett fogni, nem ragadt.
(#) silent15 válasza radiomano hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Most jobbat nemtudok, finomcsiszolóval csiszold meg, és próbáld újra, de kérd még más tanácsát is
(#) radiomano válasza silent15 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Rendben, megpróbálom majd azt. Köszönöm hogy időt fordítottatok a problémámra.

Szép napot!
Sziasztok.
(#) silent15 válasza radiomano hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
De most komolyan mondom , nézz utána, mert én csak hobbiból barkácsolok, de ha lakkozok, én csiszolni szoktam, mert úgy simább lesz
(#) hibbantpasi válasza radiomano hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Szia!

Türelem, az 1 komponensű festék soha nem lesz kőkemény. Napoztasd napokig, akkor nem ragadsz bele.Ezért dolgozom csak kétkomponensűvel...még csak nem is drágább)

üdv: hp
(#) vicsys válasza radiomano hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Ha a Maestro típust használod, sajnos így jártál... Frankye barátom segítségével vettem mást típust és az tuti. Innen kaptam a tippet:Bővebben: Link Ezúton is nagy köszönet a remek cikkért!
(#) radiomano válasza vicsys hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Nem Maestro, hanem praktikeres Prisma Color. Kaptam én is a tippet autófényező osztálytársamtól hogy napoztassam, akkor talán megszárad, de ha akkor se akkor kétkomponensűvel fújjam át. Ez gondolom sprébe nem igazán van, de az nem gond, van pisztoly és kompresszor is. Hol lehetne ilyen kétkomponensűt beszerezni?

szerk.: Kicsit félek a hosszas napoztatástól, nem akarom megkockáztatni hogy elvetemedjen a fa vagy egyebek.
(#) lui144 hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
A jövőhéten szerdán, csütörtökön és pénteken szakmai vizsgát (elektronikai technikus) fogom letenni ami még hátravan azaz a gyakorlati és a szóbeli. Nem lesz könnyű. Én legjobban a "fűrészelős" vizsgarésztől tartok, mivel amilyen kétbalkezes vagyok olyan mesterműveket tudok csinálni a fűrészelésben mert igencsak remegő kezem van. A szóbelitől kevésbé tartok. Szerintetek mit csináljak a hátralévő néhány napban?
(#) silent15 válasza lui144 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Pihenj, nyugi van biztos menni fog, étkezz rendesen, és vegyél sok szöllőcukrot

Nyugi, menni fog!
(#) mate_x válasza lui144 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Biztos menni fog, ne izgulj mert akkor fog remegni a kezed Nekem még két hét múlva hétfőn lesz szóbeli érettségi magyarból, töriből és németből. Némettől eléggé félek, hogy nehogy megbukjak, mert abból totál hülye vagyok De ha sikeról, akkor hawaii lesz
(#) silent15 hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Simpi, döntsd el ezek közül melyik érdekes
Amik nincsenek dobozban , azok ismeretlenek
(#) radiomano válasza mate_x hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Jó neked, én holnap érettségizek..
(#) Stadi hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Vasárnap délutáni nézegetnivaló gyanánt egy képsorozat a 2012-es Oldtimer Expóról. Nagy hoho kolléga figyelmébe ajánlom a 9. oldal utolsó képétől kezdődő kétéltű járművet.
(#) hibbantpasi válasza radiomano hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Kétkomponensűt autófestékkel foglalkozó boltokból.
Ha erre a verzióra "vetemedsz", nagyon vékony rétegeket fújj rá lakkból, sok száradási idővel, mert a 2 k-s festék oldja az 1 k-st.

üdv:hp
(#) mate_x válasza radiomano hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Inkább neked jó, hamarabb túl leszel rajta.
(#) pepe091 válasza radiomano hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Ugyan már, mit nem adnék egy újabb érettségiért... Kihúzol egy tételt, és adnak forrás anyagot... Ha akkor hallanál először az adott témáról, akkor is sikerülne belőle kihozni egy jó jegyet A szóbeli nagyon könnyű, szóval ne féljetek egyáltalán.
Következő: »»   1894 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem