Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   360 / 607
(#) akos153 hozzászólása Jún 20, 2012 /
 
Hali, lenne még egy pár kérdésem.
1: Nekem olyan kapcsolás kellene amit rá lehet kötni a végfok kimenetére (ami a hangszórókra megy), erre nekem azért lenne szükségem mert el akarom kerülni hogy ha véletlenül összeér a 2 vezeték akkor az ic ne szálljon el.
2: A híd kapcsolásúba lehet klip jelző ledet rakni? Vagy az külön áramkör végzi és ebben nincs benne gyárilag?
(#) reloop válasza akos153 hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
Szia! A kimeneti zárlat ellen az IC valamelyest védett. Ezt megfelelően méretezett biztosítékkal kell kiegészíteni.
Clip jelzésére ezt ajánlom.
(#) csorba janika válasza solymosi hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Szia! Azt szeretném megkérdezni hogy a feliratot hogyan készítetted a dobozra? Segítségedet előre is köszönöm!
(#) Szabi1 hozzászólása Jún 22, 2012 /
 
Hello!
Építettem egy monó erősítőt tda 7294 el!
Rendesen működött, egy 280w-os trafóval működött (van +12v köre) egy aiwa SA-P80 erősítőből való. Egyenirányítva olyan 2x42vdct kapott.
Egy nap bekapcsoltam es csúnyán recsegett, gyorsan szétkaptam gondoltam IC hiba.
De megpróbáltam a kimenetek es a gnd között a hangszórórkat, de úgy tisztán mennek, persze fele akkora hangerővel (NORMÁLIS) de miért akadozik hídba?
A terhelés 16 ohmos.

Mintha kondi hiba lenne. Gondolok az egyik bootstrap kondira mert közel van a hütőbordához.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Nemtud valaki valamit mondani hogy mit tegyek? Bootstrap kondikat cseréltem, és semmi változás
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
A probléma megoldódott 1 tápkondi robbant ki.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Valamelyik IC-ben megnyúlt az áramfigyelő ellenállás. Nem tudod javítani, csak cserével. Ha fele impedanciával terheled a fél hidat, akkor kiütközik melyik a hibás.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Ilyesmire nem számít az ember
(#) akos153 hozzászólása Jún 22, 2012 /
 
Hali, egy újabb kérdéssel fordulok hozzátok. Én 2 db TDA 7294 híddal (azaz összesen 4 ic-vel) szeretnék létrehozni egy erősítőt. Hogyan lehet összekötni a 2 hidat?
(#) reloop válasza akos153 hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Szia! Arra gondolsz, hogy egy csatornát hajtson 4 IC? Az TDA7294-gyel nem megy. TDA7293-mal építettem olyat ahol két-két párhuzamosan kötött IC-ből áll a híd.
(#) akos153 válasza reloop hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Nekem a 7293-al is megfelel. És igen olyanra gondoltam hogy 2 db híd összekötve és arra csak 1 hangszóró kimenet lenne.
(#) reloop válasza akos153 hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Hali! Egy olyan szubot kezdtem el építeni, amiben 4 db Z=6 Ohm -os (Re=4,1 Ohm) Eastech hangszóró van.
Szerinted milyen végfok lenne jó hozzá ha párhuzamba menne a 4 db hsz. (Z= kb 1,5 Ohm) ?
Szóba jöhet pl 3 db 7293 M/S módban? Korábban már csináltam hasonlót szintén 4 hsz.-val és 7294 híd meghajtással, de most komolyabbat szeretnék, magasabb damping faktorral. Van ötleted?
(#) akos153 válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Köszi.
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Szia! A legkézenfekvőbb megoldás hangszórónként teljesen független TDA7294. A 6ohm rendkívül előnyös terhelés az IC számára. A +/-40V táp még nem indítja be az áramkorlátozóját. Talán így vehető ki a legnagyobb teljesítmény ebből az áramkörből. Ez aktív hangsugárzónál különösen előnyös.
Járulékos hátrány: csatornánkénti védelmet igényel, bár tapasztalatom szerint a 2,5A-es biztosítékot egy 100W-os hangszóró jelentős károsodás nélkül ki tudja olvasztani, mivel IC hibánál a táp jelenik meg a kimeneten.
A 3db párhuzamos TDA7293-hoz +/-35V tápot ajánlok. Az általam elfogadható maximálisnak tartott 6,5A csúcsáram a párhuzamos kapcsolásnál 20A-t tesz ki. Ez az 1,5ohm-on 30V-ot ejt, erre számoltam 5V-ot maradékfeszültségnek és tápesésnek. A párhuzamos kapcsolás kockázata abban rejlik, hogy egyetlen MOSFET zárlata a vele szemben működőket elpusztítja. Ezt érdemes mérlegelni.
Mellékelem a master és a slave vázát. A slave-ből tetszés szerint számút illeszthetsz egymás mellé. A fenti kockázatok miatt 3-nál azért megállnék
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
A négy független 7294 nekem macerásabbnak tűnik, nagyon együtt kéne futnia a négy szálnak...szerintem megpróbálkozok a 3 db 7293-mal. 60W rms kéne a hangszórókra darabonként, ezt remélhetőleg tudni fogja a 3 ícé. Köszi a LAY-okat
(#) Szabi1 válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Üdv.
Én azt ajánlom hogy 1-1 hangszórót köss sorosan és akkor 4 db kábel kell, amit végül párhuzamba kötötöl, az eredő impedencia 6 ohm lesz.
Nekem van 4 db 50w os hangfalam mind 8 ohm.
Egy tda 7294 hídról hajtom, de az erősítő nem kap full áramot, csak olyan 100w teljesítménye lehet, de jól szól.
Ha kicsi az impedencia nem lesz nagy a melegedés, ill nem lesz nagyobb a kockázata a kimeneti rövidzárnak?
Akkor neked azt hiszem elég lenen egy sima tda 7294.
(#) Bassmester válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Az általad leírt megoldással készítettem EZT az aktív monitort is, amit 7294 híd hajt. Ezen 50 Hz alatt vágva van, hogy jobban ki lehessen hajtani, de ami most készül az egy szub lesz, (120 Hz alatt) ezért kell bele egy erőteljes végfok, nagyobb damping faktorral.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Szia! Itt azaz érdekes helyzet állt elő, hogy a célul tűzött 240W előállításához 2db IC kevés, 4db meg sok.
Már kidolgozás alatt áll nálam a TDA7294 tápáram vezérelt tranzisztorokkal kiegészített változata, mely nagyjából így fog kinézni. Azzal majd lehet extrém alacsony impedanciás hangsugárzókat hajtani.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
De nem értem 240w os hangszórórhoz elég egy 120w-os erősítő igazam van?
(#) Bassmester válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Ezekhez sajnos nem elég
100-as végfokkal simán lehet hajtani egy darabot, persze megfelelő dinamikájú zenével. Lehet hogy mégis csak a 4 db 7294 lesz a befutó... talán össze lehet őket hangolni úgy hogy jó legyen egy ládában 4 hangszóróra.
(#) Szabi1 válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Ha hangosítással vagy nagy erősítőkkel akarsz foglalkozni akkor nem kell IC ben gondolkozni és pénzt is spórólsz mert nem kell akkora hűtés. PL csinálj egy 100V os erősítőt az jó lesz a hangszóróidhoz.
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
A független erősítőknek bőven elég 10%-on belül együtt futni teljesítményben. Ezt 5% tűrésű alkatrészekkel elérheted. A 10% rms teljesítmény különbség a 10*lg(P1/P2) képlet alkalmazásával 0,5dB-nek felel meg. Ennyire biztos nem hasonlít a 4db hangszóró egymásra
Ezzel könnyen lezavarhatod min a négy csatornát.
A biztosíték lehet akár a megszakított tápágba forrasztva is. Nincs az minden nap cserélgetve
(#) Robi85 hozzászólása Jún 23, 2012 /
 
Sziasztok.

Az alábbi kapcsolásban lévő 30k helyett tehetek bele 27k-t? Nincsen 30k ellenállásom.

TDA7294.pdf
    
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Írd a keresőbe: *user:Bassmester. Láthatsz pár szép munkát, nem kell a kollégát félteni
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Szia! Ennek az ellenállásnak az értéke arányos a bekapcsolási némítás időtartamával. Ebbe a pozícióba inkább nagyobbat ültess. 100-220k például a bemeneten lévő aktív jelforrást szépen felkeveri (fokozatosan erősödik a hang).
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Rendben. Köszi szépen.
(#) skero hozzászólása Jún 23, 2012 /
 
Sziasztok! Régóta hevert egymagában egy kísérlet képen összerakott 7294 -el épített hidalt végfok. Úgy döntöttem megcsinálom az ikertestvérét is. Ma volt időm rá összedobni és meghallgatni immár stereoban is. Csak úgy van a teszt kedvéért összedobva ,vezetékek lógnak mindenfele ... ,de működik szépen.
(#) reloop válasza skero hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Szia! Ezzel a színes nyákborítóval mindig elkápráztatsz
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Igazad van és világos amit írtál, köszi a bíztatást.
Szerintem is jó kell hogy legyen. Biztosíték nem lesz a végmodulokon, csak az kapcsoló üzemű tápegység lesz védve.
Következő: »»   360 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem