Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   158 / 581
(#) sector99 válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
...lemaradt..
Szóval az a kérdés, hogy a harmadik szálat 5 V-ra vagy testre tehetem-e ? Nem okozok ezzel nagyobb kárt ?
Az ajtózár eléggé egyben van nem akarom szétfeszegetni - egyenlőre....
(#) Apec válasza dunekke hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
24 éve használjuk ezt a típust, nem cserélném el egyik mostani csodára sem. Én javítottam néhányszor, de szerelő még nem látta. Nem is fogja.
Ruha nélkül egy főzőmosás 1 l 20%-os ecettel (mosószer helyett) megoldja a problémát. Ezután hátul, alul a kifolyó cső szűrőjét ki kell tisztítani. (lesz meglepetés benne).
Ezt évente egyszer meg kell csinálni.
Sok sikert !
(#) palko0125 válasza sector99 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Szia!
Az ajtózáron a 3 vezeték:
az egyik fázis
a másik nulla
ezek csatlakoznak a bimetalra, ami ha befűt, akkor a 3. szálat kapcsolja valamelyikhez a kettő közül.
Na most, ha Te csak 5V-ot mérsz, akkor ott valami nem ok!
Szedd szét az ajtózárat, nézd meg melyik két vezeték megy a bimetalra, és arra a két pontra adj fázis+nullát. Így egy pár másodperc után be kell kattanjon. Ha nem akkor sz.r, és ha megnézed, hogy melyik két vezetéket zárja az ajtózár, akkor azokat összezárva el kell induljon a gép.
Bye
Palkó
(javítsatok ki, ha valamit nem jól írtam)
(#) palko0125 hozzászólása Jún 24, 2012 /
 
Én is csatlakozok az "Energomatistákhoz". Ezek a gépek megvannak úgy csinálva, ahogy egy mosógépnek meg kell hogy legyen. Nekem 4 ilyen gépem van. Mindig javítom őket, persze ha kell és cserélgetem.
A probléma pedig ahogy írták is sokan meg fog oldódni. Én vízkőoldóval szoktam végigmosatni, de az ecet, trisó is ok.
Minden jót. Bye, Palkó.
(#) Teaway hozzászólása Jún 24, 2012 /
 
Csak a tisztításhoz szeretnék hozzászólni.
Csatlakozom a trisós és ecetes verzióhoz, ahogy többen is leírták itt.
(#) zoz11 válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Üdv
Az mind szép és jó, hogy lehet mosogatni, meg javítgatni.
De a mai világba arra is gondolni kell, hogy mennyi energiát emészt fel, mind vízből mind áramból.
Mi itt a műhelybe még régebben leteszteltük, és elég durva eredmény jött ki.
Az újabb gépekre nem hiába kerül rá az 1-2-3db A betű.
Az viszont igaz hogy egy mostani mosógép nem fog elmenni 20évet, de pl egy jó MIELE gép simán 15évet elmegy hiba nélkül.

Én vitatkozni nem szeretnék erről, nekem ez a véleményem.
(#) zoz11 válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Az ajtózárnak valóban egy fázist meg egy nullát kell kapnia (bár kivétel van), az ajtózár megbontása után könnyen kideríthető ez.
(#) sector99 válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Nagyon köszönöm !
Bár vártam volna a válaszodra...sajna nem egészen így sikerült a hiba behatárolása
(illik bevállalni a hibámat: egyenfesz. állásban mértem )

Véletlenül rövidre zártam a 230-at......Nos majd ha a panelen végeztem a "romeltakarítással" akkor jelentkezem. (1 tranyó, 1 dióda meg egy kis elillant vezetősáv)
(#) palko0125 válasza sector99 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Megesik, hogy a kígyó elesik. Sok sikert hozzá!
Bye Palkó.
(#) palko0125 válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Szia!
Jogos amit mondasz és ebben egyet is értek veled!!!!
Én sem szeretnék vitatkozni. (mert mire jó az)
Attól függetlenül egy stabil gépnek tartom.
Bye
Palkó.
(#) zoz11 válasza sector99 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Hello
Szerintem akkor neked sikerült kinyírnod a prociját, mert ott egy triak volt ami ráadta a feszt.
Ha az elrobban, akkor minimum a procinak az a lába is elmegy, vagy az egész.
De egy próbát megér.
(#) lukovicsek hozzászólása Jún 24, 2012 /
 
Energomat??

Szerintem is birja a gyűrődést, ez a primitiv konstrukciónak köszönhető, de egyszer megmértem és cirka 100-liter vizzel mosott ki egy adag ruhát, lehetséges, hogy a töbletfogyasztásból akár évente egy vadiujj szép gépet lehetne venni amin még akár a centrit is lehet állitani :yes: meg több mást is és még hozza randa is én meggondolnám hogy használnák e ilyet.
Laci!
(#) Apec válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Ez az összehasonlítás így nem korrekt.
Valóban sok vízzel mos az Energomat, viszont van melegvíz csatlakozója (thermál), amivel szerencsés esetben nincs vízmelegítési ktg.
Én nem találtam a mai csodák között hideg-meleg vizes gépet. Vajon miért ?
Számításod is sántít egy "kicsit", mert a megtakarított vízmennyiség árából minimum 5 év alatt jön össze egy gyengébb új gépre való. Milyen érdekes, hogy a mostani új gépek öt évig sem bírják....
(#) Teaway válasza Apec hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
"Én nem találtam a mai csodák között hideg-meleg vizes gépet. Vajon miért ?"

Mert ritka, de azért akad egy-kettő. Például ---> link
(#) lukovicsek válasza Apec hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Hát nem tudom mennyi a valószinüsége, hogy akinek termál vize van vagy akármi módon melegvíz forrása amit vagy nem villanyal vagy nem gázzal melegit hogy ilyen gépet használjon szerintem a legtöbb átlag embernek nincs ilyen lehetősége de ha csak azt nézzük, hogy a mai silánynak nevezett gépek 49-l vizzel kimosnak az testvérek között is mosásonként 50 l-viz befele és plusz ennyi a csatornába és még több mosószer is kell mert kissebb a koncentráció a több viz végett és aztán jön csak még a fütés akinek nincs napkollektorja vagy egyébb azért egy evig ha összeszámoljuk az szerintem ott van.
Amugy most is gyártanak eféle gépeket akinek kellene, csatlakozom az előttem lévő hozzászólóhoz.

Na de elnézést kérek mert szerintem ennek a fórumnak nem egészen ez a célja ugyhogy be is fejezem, ami hasznos volt valakinek a leirtakból az tartsa meg.

Laci!
(#) palko0125 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Hali!
Jogos a Laci utolsó mondata, hogy ezt ne itt vitassuk meg, mert ez a fórum nem erre hivatott.
Hagyjuk az efféle problémát, én is befejezem.
Bye
Palkó.
(#) ka.fiatbravo hozzászólása Jún 25, 2012 /
 
Üdv: Van egy Wirlpool AWT5100 -as mosógépem. Olyan problémám van vele hogy nem melegíti fel a vizet. Szeretném kérni tanácsát hogy mi lehet az oka. Gondoltam a fűtő szálra de még nem jutottam el odáig hogy szét szedjem és vízkő telenittes sem. Vagy újra kell programozni? Köszönöm segitségét.
(#) palko0125 válasza ka.fiatbravo hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Szia!
Elsősorban mérd meg a fűtőbetétet. Ennek kb. 20-30 ohm között kell lennie
(#) palko0125 hozzászólása Jún 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Nem találkozott véletlenül valaki olyan problémával, hogy:
Whirlpool AWO/D 43135 típusú gép. Mindene rendesen megy, fűti a vizet, kimos rendesen, de a program végén nem centrizik. Megáll a számláló 5percnél és annyit csinál, hogy próbál felpörögni és amikor el kellene indulnia akkor lekapcsol a motor és a szivattyú is. Vár pár másodpercet és ugyanezt csinálja míg le nem jár a centri ideje majd "End" jelzéssel megáll, mint amikor rendesen végez.
Ötleteket előre is kösz.
Bye
Palkó.
(#) palko0125 hozzászólása Jún 25, 2012 /
 
Ja* és azt elfelejtettem írni, hogy ha csak centrin indítom azon kicentrizik rendesen.
Üdv.
(#) zoz11 válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Hello
Ez a jelenség nagyon gyakran előfordul.
Általában nehézkes gyógyítani.
Van az a lehetőség mikor a tápja áll meg, viszont akkor külön centrinél is kínlódik.
Van a másik variáció, akkor pedig a prociban lévő programot kell lecserélni, nem az EEPROM tartalmat.
Mind a két hiba elhárítása elég macerás szokott lenni.

Üdv: Zoltán
(#) palko0125 hozzászólása Jún 25, 2012 /
 
Bocs helyesbítek, nem megy a centri ha csak arra állítom se!
(#) lukovicsek válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Szia.

Próbáld meg fütőbetét nélkül a centrit vagy másik fütőszállal, hasonlit a tünet a testzárlatos hibához.


Laci!
(#) zoz11 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Jogos az állítás, mondjuk zanussinál jártam így fűtővel.
(#) palko0125 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Hi!
Köszi a segítséget. A fűtőbetét volt a ludas.
Műszer alig tudott valamit mérni a föld és az egyik csatlakozója között, de az már elég volt.
Csak azt tudnám, hogy az ilyen kis mértékű föld"zárlat" mit befolyásol a centri működésébe!?
Köszi mindnekinek
Bye
Palkó
(#) kizsu8 hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Helló!

Hátha tud valaki segíteni,tanácsot adni.
Egy ELIN WM26aaa mosógéppel vannak a problémák.
Néha nem akar elindulni,nem lehet programot választani rajta.
Ha a program választó tárcsát alapállásba állítom akkor a legnagyobb program villog a kijelzőn,villog vele a centri állító lámpa sor is.
Ha elkezdem nyomogatni rajta a program törlést akkor lenulláz és csak 3 vonal villog a kijelzőn.
De!ha akarok valami programot választani akkor megint a legnagyobb program villog.
Nem lehet rövidíteni,centrit állítani.
Ezen a legnagyobb progamon el lehet indítani,rendesen végigmegy a program.
Tud valaki segíteni?Nagyon szeretem ezt a gépet,de most kezdek kiábrándulni belőle.

Továbbá jelzem hogy "magyarul" értek csak,nem vagyok szakképzett szerelő.
Köszönöm előre is a segítséget.
(#) lukovicsek válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Egyszer én nagyon sokat szenvedtem ezért a hibáért amig rájöttem, az van hogy a fütőszál és a vizszintszabályzó sorbakötött levezetése a panelon azt érzékelteti ilyenkor hogy még viz van benne. Azóta megtanultam ha centri előtt leáll akkor az első a szivattyú a második a fütőszál, AWO és Indesit tipusoknál főleg, egyszer egy indezitnél 3 fütőszál csere után fogadta el a negyediket.


Laci!
(#) lukovicsek válasza kizsu8 hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Üdv.

Ha jól tudom az ELIN-en törölni a programot úgy lehet ha a programkapcsolót kikapcsolásra állitod, ezeknél a gépeknél viszont elég gyakori az a hiba hogy a pr.kapcsoló kikapcsolt állapotban sem kapcsol ki és nem törli a progit ezért egy picit vagy egyikoldalra vagy a másik oldalra kell elforditva tartani kb2-3 mm-re a közepétől egy pár másodpercre és úgy ell lehet kapni, ha utánna sem lehet ujj programot választani akkor a széles szallagkábel ami bent a pr.kapcsolótól csatlakozik a főpanelhez azt kell átnézni vagy a csatikat pucolni vagy esetleg szakadást keresni a kábelen.

Laci!
(#) zoz11 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Üdv
Erre az érzékenységre is van azért megoldás, talán már itt a Forumon is elhangzott, van a panelon párdarab smd ellenállás, ami ezt a figyelést végzi, és azokat kell kisebbe cserélni, hogy ne legyen olyan érzékeny az a mérő bemente.
Alapból olyan érzékeny hogy akár egy kis pára is befolyásolja.

Mondjuk én a fűtőt test fele 500V-al vizsgálom, azért elég jól kilehet őket úgy szűrni.

Üdv: Zoltán
(#) lukovicsek válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Üdv.

Hát azért egy jó fütőszálat könnyebb belerakni, ha még méricskélni is kell őket mint smd-ket cserélni, de egyszer igen már én is majdnem arra fanyarodtam na de a negyedik fütőszál végül is bevált.

Laci!
Következő: »»   158 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem