Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   99 / 221
(#) Orbán József válasza Class-A-. hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Ha a 27V a váltófeszültség, akkor az 50V-os kondenzátor jó választás.
Ha ez már a szűrt és terhelt táp, részemről a 35V-os kondi bevállalható.
A legközelebbi JLH-mnál a terheletlen egyen 34V, de ez le fog esni szerintem 30V- ra másfél amper nyugalmival, ide is 35V-os szűrőt tervezek, azonban ezt nem ajánlom másnak is, de én mindenképp kipróbálom, tesztelem.
(#) keszeg01 válasza Class-A-. hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Jó napot.
Ha a 27v terhelve az egyen akkor elég, ha jól tudom 20-30% -kal kell magasabbnak lenni minimum, de azt mondják, hogy a szegecselt vagy csavaros kondi jobb mivel kisebb az ellenállása.
Tehát ha elfér és kicsi az árkülönbség jobb lehet az 50v-os szerintem.
(#) Class-A-. hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Köszönöm a válaszokat! A 27 v a terhelt feszültség lenne .legfeljebb max 2 v al kevesebb terhelve.250 w os trafók vannak hozzá egyenként azt hiszem 21 v váltó kimenettel.Tehát a 40 voltos elkók biztonsággal megfelelnének? Milyen elkókat javasoltok?
(#) Class-A-. válasza keszeg01 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
A képen látom a hűtőbordát hol vetted,mert én is ilyent használok de nem lehet kapni ahol vettem -metaloglobusz.
(#) keszeg01 válasza Class-A-. hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Jóm estét.
Régi vízműves volt stabil fm rádiót táplált, kb 4 éve vettem aszem 3000 ft-ért, ilyen hűtőbordát nem láttam boltba.
Egyébként ideális JLH-hoz jó a trafó 20 volt váltó van benne 5db tranzisztor 2n3055 v BDY 73 és felhasználtam a diódahidat is .
Ha szerencséd van akkor Békéscsabán van még 2-3 db ilyen táp ha minden igaz 5000 ft-ért.
(#) Class-A-. válasza keszeg01 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Kiszereltet sohasem használtam.Van még vagy 2 méter ebből csak még kellene.Megvárom mig hoznak.Én 30 cm darabokat használok oldalanként és MJ 15003 használok. Kb 20 V váltó, 27 V egyenről járatom/1.3 A nyugalmi.
(#) webinas hozzászólása Jún 28, 2012 / 1
 
Sziasztok!
Bűnbe visztek! Évek óta kerülgetem ezt a JLH gyereket, most magamévá tettem, és meghatódtam.

Tudni kell, hogy van itthon kis HI-FI nagy HI-FI, de sosem érdekelt a dolog annyira, hogy legalább a hangszínt odébb tekerjem. Max. a hangerőt.

De ez az életem első erősítője megdobogtatta a szívem.
Egyszerűen fantasztikusan szól minden faxni nélkül.

Csatolok pár képet róla. Még csak annyit, hogy nem méricskéltem és állítottam semmit, összeraktam az eredeti JLH-t 8 ohmra illesztve, semmi brumm, TÖKÉLETES!

17V mellett kb. 900mA-t vesz fel, és a borda (ami kissé karcsúra sikeredett) 57 fokos. Mint az egyik képen is létható, leszabályoztam a feszt, és 4V és 160mA mellett még ugyanúgy szólt. Csak ez alatt kezdett el torzítani.

Üdv. János
(#) reloop válasza webinas hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Nagyon szép munka
Tápban és áramban magam is nagyon rugalmasnak találtam: Bővebben: Link
(#) webinas válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Köszönöm!

Ez megy a polcra mint No1 JHL.

A hétvégén csinálok másikat nagyobb bordára, trimerekkel, és azt kivesézem rendesen, hogy mi hogyan is működik.
(#) keszeg01 válasza webinas hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Jó napot.

Szép tiszta munka gratula.
A nyákot vasaltad v filmes technika ?
Nem bántáskép de a nyákon 2012 06 30 -i a dátum a jövőből jöttél?
Milyenek a tranzisztorok?
(#) webinas válasza keszeg01 hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm!

Vasalással csinálom a nyákokat. Látszik is a nagyobb felületeken, hogy alá van marva itt-ott.
Igen, kicsit elnéztem az időt...

2N3055 tranzisztorok vannak benne, vagy 20 éve hevertek itt a fiókban. Próbáltam be azonosítani a gyártót de nem sikerült. Az egyik képen látszik a Logó.

Most megcsinálom sztereóban BDY73-al. Ezt a típust is ajánlották a JLH-hoz.
(#) keszeg01 válasza webinas hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Milyen papírra nyomtatsz , én kaptam műnyomót de nem tökéletes néhol mintha nem tapadna a nyákhoz ?
A meghajtók típusát is megadnád .
Azok a tranzisztorok Magyar Mikroelektronikai Vállalat gyártásúak.


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QMkRHIHDb24
(#) webinas válasza keszeg01 hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Szia!
Akkor tényleg nem egy mai darabok a 3055-ök.
Muzeális érték!

Nekem nincs ilyen problémám a pappírral, szerintem fontos, hogy a pappírt se fogdossuk össze, zsírmentes legyen.

Mint írtam, tökéletesen ugyan azt építettem meg, mint amit csatoltam rajzot. Tehát 2N2905-el és 2N1613-al.
R6: 100ohm, R9: 560ohm
(#) keszeg01 válasza webinas hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Én a 2000-es verziót építettem BC 212 és BC 301 v, BDY 73 .
A te BDY 73-od milyen gyártmányú ?
(#) webinas válasza keszeg01 hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Ugyanaz mint a 3055, Mikroelektronika.
Kb. Ugyanakkor vehettem őket.

Közben utána néztem az MMV -nek, és 1986.05.26-án égett le. Ezek szerint minimum 26 évesek ezek a tranzisztorok.
(#) Class-A-. válasza webinas hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Szépen megcsináltad! Ha megpróbálnád meghajtani egy LP ről, még jobban ledöbbennél.Tényleg megszégyenítő hangja van a JLH nak!Sok Class-A- erősítőt építettem de valahogy mindig vissza térek a JLH hoz.A hűtőbordát ne sajnáld tőle a teljesítményével meg úgy vagyok,hogy 2x5 w ebből elég.Csináld csak tovább meg hálálja,sok örömöd leled majd zene hallgatás közben.De javaslom ,hogy legalább egy jó minőségű CD vel hallgasd meg.
(#) webinas válasza Class-A-. hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Szia!
Készül a sztereó változat, és első dolgom lesz a Pink Floyd falát meghallgatni bakelitről.
Az mp3 csak szükség volt, mert az fér el az asztalomon.

jlh.JPG
    
(#) webinas hozzászólása Júl 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne.
Ha JLH erősítőn bakelitet szeretnék hallgatni, akkor kell az erősítő elé RIAA korrektor?
(#) Gery78 válasza webinas hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Szia!
Ha nincs a lemezjátszódban beépítve a RIAA korrektor akkor mindenképpen kell.
(#) webinas válasza Gery78 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Az fel van tüntetve a lemezjátszón?
(#) Gery78 válasza webinas hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Hát ezt nem tudom, bele kellene kukkantanod a lemezjátszóba. Ha a hangkarról egyenesen a lemezjátszó kimeneti csatlakozójára megy a jelkábel akkor nincs benne. Most hogy jobban belegondoltam lehet hogy nem találsz majd benne, mert régen is az erősítőkbe építették a RIAA korrektort. Csak abban a lejátszóban volt beépítve amelyik erősítőt is tartalmazott, és rögtön a hangfalat kellett rákötni. De azért nézz bele mindenképp, hogy biztos legyen a dolog.
(#) webinas válasza Gery78 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget! Belenézek!
(#) reloop válasza webinas hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Ne szedd szét, elég összekötni az erősítővel. Ha halkan és cincogva szól akkor kell a korrektor
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Ott a .
(#) Class-A-. válasza webinas hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Egyszerű!Ha csak LP sasszi akkor nincs,de ha olyan amelyikben van erősítő és van vonal kimenete abban van. De egy sima CD is ok csak jó legyen a zenei anyag.Nem muszáj LP anyag,de nyilván ez lenne a legjobb ,pláne ha van hozzá RIAA és ügy egy Pink Floyd anyag.A Floyd CD n is ok.Én azon teszteltem az adómat és ezzel kijött a gyengéje .
(#) danodano hozzászólása Júl 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a JLH 2000 kapcsolást a hapro által közölt nyákkal. Elsőre működött is. 4ohmos hangszórókkal szeretném használni. Számolgattam lamalas cikkében közölt képletekkel és arra jutottam, hogy 4ohmra 15-20V tápfesz mellé 1,8A nyugalmi áram lenne megfelelő, hogy a 10W kijöjjön belőle. Szeretném ha megerősítenétek ebben.
A nyugalmi áramot viszont nem tudom feljebb vinni 0,9A-nél. hapro nyákján van egy 680ohmos ellenállás a nyugalmi áram beállító trimmer előtt, ezt én kihagytam (a kapcsolási rajzon nem szerepel)...ha kiveszem a 150ohmos ellenállást is az javíthat a helyzetemen?(1k-s trimmert használok) Amúgy a féltápfeszt simán be tudom állítani.
(#) Class-A-. válasza danodano hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Szerintem ne emeld fel a nyugalmi áramot 1.8.Csak addig emeld amíg szükség van rá.Szerintem 1.2-1.3 körül elégnek kell lenni.A keresztezési torzítás ha eltűnik ,egy kicsit ráhagysz és OK.Ez az én személyes tapasztalatom,hogy így jó,fölöslegesen melegíteni a tranyót ha nem muszáj.
(#) Orbán József válasza danodano hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Nálam úgy volt, hogy addig emeltem a nyugalmit, amíg a legnagyobb amplitúdót tudtam a terhelésre juttatni.
26V tápfesznél ca. 23V cs-cs, 6 Ohm terhelésre.
(#) reloop válasza danodano hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Szia! R6, R9 együttes ellenállása 300ohm körül fog alakulni. A nyugalmi áram legyen Ut/(2,8Zh). Ut->tápfesz, Zh->hangsugárzó névleges impedanciája.
(#) reloop válasza Class-A-. hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Üdv! Ennél a topológiánál a keresztezési torzítás nem értelmezhető fogalom. Egy biztos pontja van a kapcsolásnak: a legnagyobb kimenő áram a nyugalmi kettőszöröse.
Következő: »»   99 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem