Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   363 / 607
(#) morzsa15 válasza pjg hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Köszönöm szépen! Csak ideges lettem mikor rá tetem a multi métert És bocsánat ha hülyeséget kérdeztem
(#) Hutinyo válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
a +12 volt-ot el kell osztani mivel több helyre kell. és a 240 V-ot is. Egyébként az egy sorkapocs.
(#) Hutinyo válasza morzsa15 hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
én +- 42-vel hajtom :yes:
(#) mmajka hozzászólása Jún 30, 2012 /
 
Kedves Fórumtársak!

Igazából ne kérdést akarok feltenni! Egy tapasztalatot akarok megosztani mindenkivel a szerintem hamis tda7294 es ic hátrányáról ....
Zárlatellenőrzés, hűtőtönk felszerelése után kirobbanó sikertelenséggel hangos de aztán néma halált halt az egyik ic a kettőből. Az ikertestvér elsőre indult mellesleg zaj és egyéb rossz dolgok nélkül.
A meghajtás +-36V
A rossz tapasztalat ellenére mindenkit biztatok a megépitésre mert az eredmény ha nem gyárihibás vagy hamis az alkatrész akkor egy jó hangú, nagyon olcsó és nagy teljesitményű erősitő tud lenni.
A mellékelt képek a balszerencsém termékei....
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Lehet, hogy hamis volt, de ha kisütetlen tápkondira kötöd rá az erősítőt (akkor még semmi rendellenes nem tapasztalható) az első bekapcsolásnál pont így szokott viselkedni. Az eredeti ST IC azért kormosabb.
(#) morzsa15 válasza mmajka hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Nagyot szólt vagy csak füstölt? Ja és nagyon egyszerűen ki tudod cserélni letöröd az ic-t róla és a lábait kiszeded utána megint át fúród de ne nyomd a fúrót mert a nyák felszakadhat!
(#) ferike123 hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Üdvözletem mindenkinek!

Lenne egy nagy gondom a 7294-es végemmel.Szóval a lényeg,a 2-darab tda 7294 egy kenwood rádiós erősítőben foglal helyet.A kenwood trafója táplálja a bal oldali ic-t +-28v-tal.A jobb oldalt pedig egy ugyancsak +-28v-os trafóra bíztam.

Itt jön a probléma,a jobb oldali végfok eszméletlenül melegszik,a tápfesz pedig a kimeneten van.
Az ic jó mivel a kenwood trafójával tökéletesen működik.
Mindkét trafó 10A-es egyenirányítóval rendelkezik.

Mi lehet a baj?
Lehet gondolni a jóbb oldali traft nagyfrekis gerjedésére és emiatt az ic is gerjed?
Köszönöm mindenkinek előre is!
(#) Hutinyo válasza ferike123 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Amúgy úgy melegszik nagyon ,ha a bemenetre adsz jelet? vagy ha nem kerül rá jel? mekkora hűtőbordára van szerelve? És a másik ic nem melegszik annyira mint a jobboldali? Hány Ohm-os a hangszóró amit rákötsz ? 8 Ohm alatt jobban melegszik!
(#) ferike123 válasza Hutinyo hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Jellel és anélkül is melegszik.A hűtése elegendő,mivel a másik nem melegszik.De mint írtam is a kenwood tápjával tökéletesen megy mindkét oldal,viszont az kevés neki.
Egyébként 4 és 8? is volt rajta,de én úgytudom 4?-on melegszik jobban.De ez most nem játszik.
Köszi!
(#) pjg válasza ferike123 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Nyilván a táppal lesz a baj.
(#) ferike123 válasza pjg hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Rendben,de mit javasoltok?
(#) Hutinyo válasza ferike123 hozzászólására (») Júl 2, 2012 / 1
 
pufferkondi mérete mekkora neked?? meg lehet jobb lenne ha nagyobb diódahidat tennél be nekem 35A /600V-os van és 2*20000µF áganként és tökéletes.

táp.jpg
    
(#) reloop válasza ferike123 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
A jobb csatornát próbáltad újra a ballal párhuzamosan? Nem ment tönkre a másik táptól?
(#) ferike123 hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
A puffer 4x3300 uf a hidat megnézem.
remélem az.A telj. ellenállások neked mit csinálnak?Söntöli a kondit?
(#) Hutinyo válasza ferike123 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
hirtelen nagy áram miatt van ott de egyébként a kondik elé érdemes tenni később tudtam meg de így is jó minden!
(#) ferike123 válasza reloop hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Nem.A jobbról lekötöttem a bal tápját és a másik táppal próbáltam.A bal táp közben ki volt kapcsolva.
Az az érdekes,hogy a bal tápjával tökéletesen megy.
A gerjedésről mit gondolsz?
(#) Hutinyo válasza ferike123 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Legjobb lenne ha kimérnél mindent multival vagy szkóppal. Igy nem nagyon értem mi lehet ott a gond meg látni is kellene.
(#) ferike123 válasza Hutinyo hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Valószínű,hogy a táppal lehet valami,mérni multival mértem,a szkópom viszont nincs itthon.
Mindjárt kicserélem az egyen. hidat és meglŕtjuk!
(#) reloop válasza ferike123 hozzászólására (») Júl 2, 2012 / 1
 
Gerjedéstől nincs tápfeszen a kimenet. A jobb csatornához készített tápot ellenőrizd újra. Nagyon fontos, hogy a tápkondikat ki kell sütni A TDA7294-re kötés előtt!
A két csatornát válaszd külön úgy a be- mint a kimenetüknél. A jobb csatorna bemenetét kösd testre, majd így mérd meg a kimeneti DC-t.
Szerk.: van áramkorlátozód, izzó a primer előtt?
(#) ferike123 válasza reloop hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Izzôt gondoltam én is,de akkor beteszem és leválasztom a ki és bemenetet.
(#) morzsa15 válasza ferike123 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Melyik kapcsolást csináltad meg?
(#) ferike123 válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Hasonlót az adatlaphoz,kis változatatással,mivel kis méret volt a lényeg.

Egyébként köszönöm nektek,sikerült megjavítani,lényegében reloop és a te ötleted is segített.
A táphoz készítettem 25A-es diódából hidat a kockát lecseréltem.Bekötöttem ugyan az.
Aztán lekötöttem a ki és bemenetet.Primerbe 60-as izzó,vissza kötés,mérés, király!
Ki,be menet vissza,melegedés?!
Ekkor jutott eszembe,hogy a kenwood tápjának középső kivezetése a dobozán van,így beforrasztottam a másik trafó mellé(a földet) és láss csodát zenél mint a kisangyal!

És persze erős,nagyon erős.
Max hangerőn 5v-ot esik a tápfesz ezt kompenzálom majd egy pár nagyobb kondival és vastagabb tápvezetékkel.Holnap töktök fel képet.

Jut eszembe ezt láttátok már?

http://www.diyaudio.com/forums/chip-amps/169800-tweaking-tda7294-amp.html

Nézzétek meg és mondjátok el mit gondoltok róla.
(#) ferike123 válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Hasonlót az adatlaphoz,kis változatatással,mivel kis méret volt a lényeg.

Egyébként köszönöm nektek,sikerült megjavítani,lényegében reloop és a te ötleted is segített.
A táphoz készítettem 25A-es diódából hidat a kockát lecseréltem.Bekötöttem ugyan az.
Aztán lekötöttem a ki és bemenetet.Primerbe 60-as izzó,vissza kötés,mérés, király!
Ki,be menet vissza,melegedés?!
Ekkor jutott eszembe,hogy a kenwood tápjának középső kivezetése a dobozán van,így beforrasztottam a másik trafó mellé(a földet) és láss csodát zenél mint a kisangyal!

És persze erős,nagyon erős.
Max hangerőn 5v-ot esik a tápfesz ezt kompenzálom majd egy pár nagyobb kondival és vastagabb tápvezetékkel.Holnap töktök fel képet.

Jut eszembe ezt láttátok már?

http://www.diyaudio.com/forums/chip-amps/169800-tweaking-tda7294-amp.html

Nézzétek meg és mondjátok el mit gondoltok róla.
(#) morzsa15 hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Nekem most olyan problémám lenne hogy mikor felkapcsolom az erősítőt így kattan egyet amit mutat a keverő pultba a vu méter is mi lehet a baj?
(#) Hutinyo válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
A kapcsoló prelleg kierősíti a zajt bekapcsoláskor. Nálam is van ilyen de nemzavar
(#) morzsa15 válasza Hutinyo hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
De ha kihúzom maga a dugót akkor is de szerintem nem éri meg építeni ezért egy koppanás gátlót.. hozzá szokunk majd
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
A TDA7294 tudja a koppanásgátlást. A 10. lábra menő RC taggal tudod a bekapcsolást késleltetni. Van itt valahol rajzom 2-3sec késleltetéshez is.
A koppanásgátlónál sokkal fontosabb volna egy áramkör amelyik figyeli, kikerül-e egyenfeszültség a hangszóróra. Az már eleve tudni szokta a koppanásmentes kapcsolásokat.
Ha 2-300W-os vagy nagyobb a transzformátorod, köss elé lágyindítót.
(#) ferike123 válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Csak kíváncsiságképp nektek mekkora áramot vesz fel a végetek?Mivel hallottam olyat,akinek 10A-t?!
Lehetséges ez???Nekem a sec. körben 2 amperes biztik vannak,nem égnek ki.
Így is nagy a hangja.Főleg lakásba.
Egyébként ti hol használjátok?
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
És ami be van építve azt hogy kössem be pontosan el mondanád légy szíves?
(#) morzsa15 válasza ferike123 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Hú én még nem mértem meg menyit vesz fel de a lakásba egész jó hangja van én ha nagyon nagyon figyelek hallok benne egy kis sistirít ennyit. És a lakásba használom én is egy mélyet hajtok meg vele!
Következő: »»   363 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem