Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   317 / 1131
(#) sardi_hunor válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Ezt hogy erted?
(#) sardi_hunor hozzászólása Jún 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Kellene nekem egy olyan program XP-re ami mutassa az idojarast ugy mint a hetesen a wheater widget. Tud valaki olyant ami mukosik is normalisan?
(#) coyote55 válasza sardi_hunor hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Én is jártam már így, nekem a "Flash Drive Tester v1.14" segített.
Ha észleli a kártyát, írástesztet kell csinálni vele, utána lehet formázni.
(#) belfi2 válasza sardi_hunor hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Szia!

YoWindow
(#) sardi_hunor válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Koszonom szepen jo ez a program, tetszik!
(#) sardi_hunor válasza coyote55 hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Hat probaltam de ez sem latja a kartyat.
(#) sztankovics bruno hozzászólása Júl 1, 2012 /
 
Üdvözletem a mestereknek! Adott egy Asus P4B533 alaplap,Fsb adatok: Busz tipusa Intel Gtl+,Busz szélessége64 bit,Valódi órajel 102 Mhz(qdr),Efektiv órajel 407 Mhz,Sávszélesség 3253 MB/mp. A gép most Intel 2000-es procival megy!
Kérdésem az lenne,hogy Intel celeron 2800-ast probáltam beletenni hátha kicsit felturbozza..Celeron adatai 2800ghz /256/533 sl72 Malay 0426a 268 T426B223-218.
A lényeg beletettem és szirénázott az alaplap mint állat nemértem mért? Állitólag jonak kellet volna lenni bele azt mondták.
Elöreis köszönöm a segitséget mindenkitöl!
(#) didyman válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Nem támogat Prescott CPU-t ez a lap.
(#) sztankovics bruno válasza didyman hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Köszi de akkor mekkora amit a 2000ghz nél nagyobbat amit berakhatok??
(#) didyman válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
2GHz-es celeronnál egy 1,8GHz-es rendes P4 is átütően gyorsabb. Szóval tökmindegy, milyen P4-et keress, a lényeg, hogy Northwood magos legyen és ne FSB800-as.
(#) _ampervadasz_ válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Fontos dolog: Az órajel nem minden! A 2,8GHz -es Celeron -nál a 2GHz -es Intel is sokkal jobb.

Ebben a sorrendben a következő Processzorok támagatottak: Lásd a lista.

Itt van egy link is ami segíteni fog majd: Bővebben: Link

lista.txt
    
(#) sztankovics bruno válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Köszi a segitséged akkor a 2800ghz Celeront ezek szerint nem támogatta, az alaplap azért szérénázott a lapon a piezzó? Mert 1 ismerösöm aztmondta az fsb-ét nézzem meg az alaplapit! És annak magasabnak kel lennie valamivel mint a procin feltüntetett érték akkor jó lesz bele de akkor ez az alaplapnak alacsony volt nem?
Elöreis köszönöm a válaszod!
(#) belfi2 válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Szia!
Ha a táblázatot elolvasod akkor kiderül hogy támogatja a 2,8GHz -es cerkát de csak azt aminek az FSB-je 400MHz és az L2 128Kb.
(#) didyman válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Nincs olyan, hogy picit alacsonyabb. Leírtam, hogy az alaplapod nem eszi meg a Prescott magos CPU-t. Te pedig egy Prescott Celeront akartál megetetni vele. Nem fog vele működni, hiába mókolod az FSB-t, nem csak ez az eltérés.
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Ellenben azt mondja mar el valaki, hogy mi koze mindezeknek a processzorba epitett L2-es gyorsitotarhoz.

Erre a valaszt direkt megvarom
(#) didyman válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Mármint, micsodának? A gyorsítótár mérete éppúgy egy jellemzője a CPU-nak, mint az FSB, vagy a szorzó.
(#) belfi2 válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Szia!

A Celeron csoportban a 256Kb-os L2 már Prescott mag.Ha jól emlékszem.De ha nem majd kijavítotok.
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
De csak sztem le se fogja amit mondtal errol.

En viszont azt talaltam, hogy lehet ez a lap bios verzio fuggo procik eseten.

Indoklas:

http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/P4B533.html
(#) didyman válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Én most tényleg kezdem nem érteni, hogy mit rugózunk ezen. A celeronod 256k cache-sel Prescott magos lesz (90nm). Ezt a P4B533 soha nem is támogatta és nem is fogja, mivel sem BIOS-t nem írnak már hozzá, se egylb support nincs mellé frissítve és mert a VRM specifikációja is elmarad attól, ami a kályhafejű Prescottnak szükséges. A 256k cache-sen se gondolkozz sokat, mert a Willamette magos P4-eknek még csak annyi volt, az régebbi, mint a Northwood és sokkal harmatosabb is. Amit a CPU support dokumentó említ, aszerint lehet hozzá procit keresni, de hidd el, hogy nem attól fog menni benne, hogy a cache méret, FSB stimmel, meg celeron a neve. Ha mikrokód szinten nincsen támogatás, akkor a fejedre is állhatsz, akkor sem fog benne működni.
(#) sztankovics bruno válasza didyman hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Hát köszi a kimeritő választ már kapisgálom a dolgot..
Csak azért izgatot annyira mert vidékröl küldték nekem a procit és a srác azt mondta h ez a celeron ugyan ilyen lapbol lett kivéve amibe ment..Akkor szerintem benézte a a srác.Bár ebböl az alap lapbol is van 4 fajta asusp4533/asusp4533-C/ asusp4533-E/asusp4533-V.
Szerintem ott volt akkor a gubanc...
De köszi a segitséget!
(#) didyman válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Szerintem csak el akarja adni a procit. Ha akadékoskodik, nyugodtan dugd az orra alá az idézett listát. Ami abban nincs, az nem megy*. Ha ő tukmálta rád azzal, hogy megy, akkor az az ő hibája.
(#) sztankovics bruno válasza didyman hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Ja majd kiosztom köszi!
(#) Chello.1 válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Azert mondom nezd meg a blinkelt oldalon, mert szerintem elofordulhatnal meeg nortwood es willamette problemaid is ha jol olvasom valami koze van az aktualis bios verziohoz.

Ez messze nem azt jelnti, hogy nem menne csak adott elteres eseten mittomen valami rosszul funkcional.
(#) Hury válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Már fél tucatszor leírták, hogy a vásárolt Prescott magos CPU nem fog működni az alaplappal. Miért kell erőltetni?
(#) didyman válasza Hury hozzászólására (») Júl 3, 2012 / 1
 
Én bontok egy sört.
(#) belfi2 válasza Hury hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Nem beszélve arról ,hogy a Willamette az P4!
(#) belfi2 válasza didyman hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Egészségedre!
(#) jpocok hozzászólása Júl 4, 2012 /
 
Sziasztok!

Ötleteket, segítséget várok a következő probléma megoldásához. Nekem a Skype-ot mindenképpen fejhallgatóval kell használni. De nem ülök állandóan a gép előtt. Jó volna, ha a hívásjelzés hangosan szólna, így a géptől távolabb is hallhatnám. Régebben úgy működött a Skype, hogy minden a fülesben szólt, de a hívás a PC-hangszórón. Sajnos ez a funkció eltűnt a frissítések során.

Úgy gondolom, hogy kellene egy doboz a hangkártya és a fejhallgató közé. Abban volna egy szokványos 8 ohm-os hangszóró. Alapesetben ez kapcsolódna a hangkártyára, tehát hívás esetén ez szólalna meg. Amikor fogadom a hívást, egy nyomógombbal átkapcsolnék a fülesre.

Éppen ez a baj, mert ide valamilyen egyszerű hangfrekvenciás kapcsolás kellene. Esetleg ugyanazzal a nyomógombbal lehetne oda-vissza váltani. LED jelezhetné a két állapotot, illetve a hívást is. Ha könnyen megoldható, akkor a hívás befejezése után automatikusan visszaválthatna alaphelyzetbe. Az egész kapcsolást egy USB csatlakozóról lehetne táplálni.

Az ötleteket, segítséget előre is köszönöm!
(#) nedudgi válasza jpocok hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Szerintem az enyém eléggé friss (Skype verzió 5.9.0.123).
A Beállítások/Hangbeállítások/Csengetés úton beállítottad, "hogy csöngés minden eszközön"? Emlékeim szerint ennek működni kell.
(#) didyman válasza jpocok hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Ezt az apró, de remek ficsőrt a 4.2-es verzióval vették ki a Skype-ból. Én azt mondom, hogy ha nem köt valami nagyon erős indok ezekhez a minden sz.rral megáldott, bődületes erőforrást igénylő új verziókhoz, akkor válts vissza. Az oldapps.com-ról bármelyik régi verzió elérhető, én a 3.8-at javaslom, mert telefonálni ugyanúgy tud, gyorsan indul és kicsi igényű, és ismer számos új verziókra jellemző újítást. Az automatikus frissítését meg tiltsd le.
Következő: »»   317 / 1131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem