Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos rovarölő
 
Témaindító: Peti_85, idő: Jún 19, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 16
(#) Inhouse válasza marksman hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Jó, hogy pár nap alatt kiköpöd, hogy mit is akarsz...eddig egy szót sem ejtettél új építésről...
Sok sikert! Hátha valaki hozzáértőbbnek beloptad magad a szívébe...

Üdv
Inhouse
(#) zolika60 válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Ne bosszankodj, nem lehet mindenkinek segíteni.
(#) xzilon hozzászólása Aug 2, 2011 /
 
Nekem egy gyari, hengeres alaku van amiben kozepen van egy kekes szinu izzo.
A nagyfesz. mukodik benne, de a szunnyogokat nem igazan vonza a feny.
Milyen feny forrasra lehetne cserelni ami mukodik?
(#) Inhouse válasza xzilon hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Olyanod van, ami nem igazán működik. Sem vonzásra, sem pusztításra nem jó sajnos, mint az előzőekben a kérdezőnek. Nem szabad azt a hengereset megvenni. 10eFt körül van már aktatáska méretű és alakú, ami viszont jó.

Üdv
Inhouse
(#) sniperx válasza xzilon hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Ne izzószálast vegyél, hanem UVA csöveset. Ezek olyanok, mint a kis neoncsövek.
Ilyen van bennük!Többféle teljesítményű van, a szín a lényeg.
(#) bubuc17 válasza marksman hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Ha mindenképp fesz 2 szerezővel akarsz kísérletezni akkor nézz valami erős rajzot. A lényeg hogy kaszkádokból áll és egy kaszkád képes megkétszerezni a feszültséget.Minél nagyobb kapacitású a kondenzátor annál erősebb az áram is. A másik fontos dolog a terhelés!! Csak a megadott terhelés mellett fog megvalósulni a kívánt feszültségemelés!(itt az R3) Ezért is írtam -írták- hogy keress egy számodra megfelelő rajzot.
De ez csak kísérletezésre lesz jó! Szúnyog ellen vegyél egy bőröndöst.
(#) rego válasza xzilon hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Az igazság az, hogy ha nincs "testhő, és illat" akkor a szúnyog csak ráértében kíváncsi a fényre!. Ha a "hengeres" aljába csalianyagot teszel pld. sör, v.1 csepp méz akkor meg a legyek, méhek stb. látogatnak. És erre hallom a tévében, hogy ez a készülék -> szúnyogriasztó!!. A hülyeség mindíg határtalan, aki meg beolvasta...........az is.
Ha szúnyogot akarunk riasztani arra a spray és egyéb occó krémek, illóanyagok eredményesek. Főleg ha a nyársaláskor a szél is feltámad. A pénz meg fáklya vagy egyéb illatgyertya formában elég de mindenkit megcsíp a szúnyog és örülünk mert védekeztünk.
Szóval ebből kellene kiindulni.
(#) gyulank válasza Stefan hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Nem kéne erős lézerfal. Szerintem elég lenne egy lézeres rovar szemtelenítő.
(#) Busz hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Az istállóban nagyon sok a szuronyos istállólegyünk és venni szeretnék egy hengeres fénycsöves kis teljesítményű elektromos rovarölőt. 5 ezer Ft körüli áron már lehet kapni, a lényeg az hogy egy 3 személyes istállóban (3 tehén van) hatékonyan írtaná-e a legyeket??
(#) jucsaba válasza marksman hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
a kondik nem inkább 220n 400v ???
(#) Inhouse válasza Busz hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Hengerest ne vegyél gagyik! Legalábbis amit én láttam eddig azok mind semmirevalók voltak, sima fesz többszörözővel 230V-ról. Amit érdemes, azok az aktatáska méretűek, azokban trafóval van megcsinálva és valószínű egyenirányítva és kicsit pufferelve, de erősek, nagyobb bogarakat is elcsípik.

Konkrét típust is tudok mondani, ha hazamegyek és megnézem. Amit én vettem (és baráti körben van még vagy 5db, mert nagyon jó) 9990Ft volt a Metroban évekkel ezelőtt. Sima gyújtós megoldású a fénycső, nem kell félni, hogy kimegy az elektromos fénycsőgyújtó panel. Vagy a Nileline-ból láttam még erőset, de ott volt gond az elektromos gyújtással pár év múlva.
lehet, hogy meg van, nagyon hasonlít ehhez

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza Busz hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Ez pedig a Nileline koppincs olcsón
Ja, a kis hengeresek nem hogy nem ölik meg a rovarokat, de esélye sincs rá, mert oda sem mennek. Úgy kell odatolni őket, hogy ki lehessen próbálni, hogy ha odamennének megölnék-e őket...NEM.

Üdv
Inhouse
(#) luluzulu hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Sziasztok.
Akarok építeni magamnak egy ilyen rovar ölőt akkor miként kezdjek neki?
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Közben megnéztem, az enyém annyiban különbözik, hogy Westside van ráírva.

Üdv
Inhouse
(#) palko0125 hozzászólása Júl 10, 2012 /
 
Sziasztok!
A fórumban megemlítette valaki a rádiótechnika 97-es számában megjelent rovarcsapdát. Ezt megépítette már valaki? Vagy mit gondoltok róla, működhet ez rendesen, hatékonyan!?
ide rakom azért a kapcsolási rajzot.
Köszönöm a választ előre is.
Minden jót.
Palkó.
(#) palko0125 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Szia!És a rácsot is úgy csináltad ahogy a leírásban van?
Csakhogy az a 4-500V elegendő-e?
Jah, meg hogy jó-e bele a normál fénycső!?
Köszi minden jót
Palkó.
(#) palko0125 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Köszönöm az információt.
Napokban fogom megépíteni, de előtte gondoltam érdeklődök egy kicsit.
a "jah" miatt meg bocs, ha ennyire zavaró volt.
minden jót.
Palkó.
(#) sniperx válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Hengeresben is vannak használhatóak.
Arra kell csak figyelni, hogy UV csöves legyen, ne izzószálas.
Amit érdemes venni, az a 8W csővel működő, szobába bőven elég.
Már láttam kisebbeket is, ez tényleg csak lakásba elég egy hálószobára: http://www.flexiobt.hu/index.php?stilus=webaruhaz&hiv=119
A fesz többszörözőssel nincs semmi gond, nem csak a trafós lehet hatékony.
Vagy 15 éve hoztuk az elsőt olaszból, az is uv csöves hengeres volt. Simán aprította a szúnyogokat és a legyeket is!
Ha esetleg kevés a kraft, akkor lehet cserélni kicsit nagyobbra a pufferkondit a rács rákötési pontnál. (a miénk jól működött, míg egyszer le nem esett és eltörött)
(#) Inhouse válasza sniperx hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Amit eddig láttam mind gagyi, használhatatlan volt, anno nekünk is volt. Egy barátom nemrég vett egy ilyen hengeres formájút, semmi, tehát 0 bogarat kapott eddig el. Ott lóg a kerti kiülőjükben, csípnek minket a szúnyogok, előtte jönnek a legyek...nálunk, egy másik barátunknál, valamint egy további ismerősnél az aktatáska méretű van, az egyfolytában csattog. Ennél az utóbbi ismerősnél egy tanyán megy, eddig minden évben permeteztek, pár éve nem kell, ilyeneket használ, igaz van neki vagy 5, és most vesz még hozzá, körbe rakja a lakó zónát. Pár óránként takarítania kell őket, annyit ölnek meg. Viszont olyan szinten megcsappant az őket érő csípések száma, hogy nem győzi dícsérni, és nincs több vegyszer. Nameg a tyúkállomány is jónéven veszi a pirított csemegét.
A mostani Metro katalógusban is van, hozatnak belőle párat megint...
Ez meg az én véleményem. Biztosra is lehet menni, a kerekek 5000Ft körül vannak és mondjuk úgy, hogy bizonytalan a végkifejlet, ez a nagyobb meg 10000Ft és biztos, hogy jó.

Üdv
Inhouse
(#) sniperx válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Kinek a pap, kinek a papné.
Az általad "aktatáska" formájúnak a csövei ugyanazok, mint amik a hengeresben vannak, tehát a csalogató hatása pontosan ugyanaz. Annyival tud kevesebbet, hogy csak 1db cső van benne, tehát kisebb a hatósugara.
Ami a henger formájúakból nem működik, az az izzószálas, kék izzós. A T5 UVA csövesek jók.
Az áránál meg vagy ferdítesz, vagy csak rossz helyen vásárolsz: 3-4e Ft körül vannak a hengeres 8W UVA csövesek, a nagyok meg inkább 12e körül.
(#) Inhouse válasza sniperx hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Idézet:
„Az áránál meg vagy ferdítesz, vagy csak rossz helyen vásárolsz: 3-4e Ft körül vannak a hengeres 8W UVA csövesek, a nagyok meg inkább 12e körül.


Ez kicsit erős volt, nem gondolod? Én 5000Ft körül láttam őket, még talán valamelyik mostani reklámújságban is ennyiért volt...mivel azt írod, hogy a csövesek jók, valószínű, hogy azok a drágábbak, és az izzósok kerülnek 3-4eFt-ba, nem?
Nagyot 10665 Ft-ért meg most vett az ismerősöm a Metro-ban. Mellette a kis hengeres, 4559Ft.
Nem kívánok veled vitázni ezen, ez az én tapasztalatom és konkrét, biztos készüléket tudok ajánlani, korrekt áron. Nemrég valaki ilyen hengereset akart venni tehenek mellé, őt is lebeszéltem.

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza sniperx hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Idézet:
„Az általad "aktatáska" formájúnak a csövei ugyanazok, mint amik a hengeresben vannak, tehát a csalogató hatása pontosan ugyanaz. Annyival tud kevesebbet, hogy csak 1db cső van benne, tehát kisebb a hatósugara.”


Elég érdekes alakú lenne egy ilyen hengeres cucc egy 20W-os csővel, kicsit hosszú lenne. Szerintem nem ilyen van benne...kisebb.

Üdv
Inhouse
(#) mmajka hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
Kedves Fórumozó társak!

Érdeklödnék valaki megépitette e a következő kapcsolást?
Hogyan birta működésre?

szunyog 1.gif
    
(#) sniperx válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Ha el is olvasnád, amit írok, akkor tisztában lennél vele, hogy nem 20W a hengeresek csöve. 4 hsz-t kéne csak visszaolvasni, ha nem emlékszel...
A fény típusa ugyanaz! Mindegyik UVA fényt bocsájt ki, T5 méretűek.
Létezik 4W és 8W. (én ezekkel találkoztam eddig a szakmában)
Nem muszáj megérteni, de attól még így van.
A nagyobbakban csak a fényerőt növelik a több és hosszabb csővel, hogy nagyobb legyen a készülék hatósugara.
A többcsöves szögletesek alapvetően nagyobb terekre (pl étterem) és kültérre, száraz helyre vannak kitalálva. A kisebbek inkább lakótérbe.
Nem akarok én ezen tovább vitázni, de nem akartam, hogy aki olvassa a fórumot, az készpénznek vegye, hogy csak a nagyobb működik. A lényeg a fényforrás típusa. Aki erre figyel, nagyon nem fog mellényúlni.
A feladathoz meg mindig tudjon az ember szerszámot választani.
(#) sniperx válasza mmajka hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Szia!

Feltennéd nagyobb felbontásban?
Nem tudom kivenni pontosan így.
(#) sniperx válasza mmajka hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Ránagyítgattam, de elég elmosódott.
Mi a kérdés egyáltalán? Ezt nem kell beüzemelgetni, csak összerakod az adott alkatrészekkel és kész.
Mondjuk én neki sem állnék, pont a feljebb tárgyalt dolgok miatt. Ez alapvetően a 25W-os izzószálas fényforrásra épül, ami nem igazán vonzza a szúnyogokat és legyeket.
A kimenete is érdekes megoldás, mert nem puffereli a nagyfeszt, de a TV trafót furán használja.
Ha mindenáron építeni akarsz, akkor UVA fénycsöveset építs. Ehhez készíthetsz elektronikus meghajtást, de akár vehetsz is olcsón. (8W neoné ugyanez, javításhoz vettünk is régebben pultmegvilágítónak nevezett komplett 8W neonos lámpát, abban csak csövet kell cserélni és 1000Ft alatt volt darabja!)
A nagyfeszhez vagy szerzel nagyfesz trafót, ami 800-1200V körüli feszt állít elő, vagy egyszerűen építesz egy fesz sokszorozót pár lépcsőből és a végén a rács kimenetnél puffereled. Ez olcsó és működőképes útja az építésnek.
(#) sniperx válasza mmajka hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Ilyesmi lámpatestet érdemes venni bele és venni hozzá UVA csövet pl az említett Flxio Bt-nél olcsón. Így rögtön megvan az elektronikus előtét, normális kinézetű lámpatest és a kész foglalatok is. Bővebben: Link
Utána csak a nagyfeszt kell megcsinálni a rácshoz, az meg filléres téma sokszorozóval.
(#) Inhouse válasza sniperx hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Na, akkor itt lesz a vége.
Hasonló stílusban, mint te...
Ha te is tudnál olvasni, akkor látnád azt amit te írtál, mivel be is linkeltem. Mindenbe belekötsz, amit én írtam, én meg fogadjam el, hogy te arra gondoltál, csak nem azt írtad, de valahol már igen...visszább az agarakkal, vedd fel a társalgás stílusát, ha feszült vagy, számolj el 10-ig aztán írj. Nem adtam okot erre a stílusra, elvárom, hogy hasonló tisztelettel írj. Köszönöm.

Üdv
Inhouse
(#) sniperx válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Szerintem semmi feszültség nincs itt, ha ez jött volna le neked, akkor bocs. Egyszerűen annyi volt itt, hogy te kompletten lehúztál a formája alapján egy termékvonalat, annak részletes ismerete nélkül, mert te mást favorizálsz.
Leírtam, hogy nekem milyen tapasztalatom van, mert a fórumozás erről szól többek között. Az meg, hogy az ember egy 3-4 tagos fórumos párbeszédnél elvárja, hogy a másik tudja, miről volt szó az elején, szerintem nem nagy elvárás.
Nem kell minden hozzászólásban leírni minden paramétert, pláne, ami már elhangzott. (szerintem)
Nem megsértődni kell, hanem támaszd alá valami technikai dologgal is, hogy miért az a véleményed, ami. (én csak ezt tettem)
Jópár ilyet javítottam már, valamint elektromosan kiégett vázaz építettem is újjá komplett elektronikával, ami itt a fórumban is megtalálható, így van némi tapasztalatom a működésükkel. (ami amúgy nem túl bonyolult, nem nagy dicsőség)

Ja, hogy legyen valami építő jellegű dolog még itt a végén: aki ilyet akar használni, az legyen tisztában vele, hogy ezek akkor működnek igazából, ha sötét hűvös környezetben használjuk őket, tehát pl este kint a teraszon, udvaron.
Nappal nem mennek rá a legyek, max véletlenül.
Fényforrással kapcsolatban még egy tapasztalat: aki épít szobába (kis területre), oda jók a kék ledes fényforrások is. Ezeknek a meghajtása 230V-ról csak pár alkatrész és nincs gond a foglalattal, ki/be kapcsolgatással, jól bírják ezt is. Szeretik a kék ledet is a kis szárnyasok.
(#) mmajka válasza sniperx hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Bocs, hogy késve válaszolok itt találtam a fórumon mégpedig
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_1409_0_ASC.html

(#28982) Remci válasza Peti_85 hozzászólására (#28834)

Következő a probléma:
1 megépült a megadott alkatrészekből, a tirisztor változott 600V 1A ról 600V 5,5 A re

2 sorban égnek ki a biztositékok emiatt lehetetlen megmondani működik e az elektronika

3 lemaratott lap elméletileg jó nem zárlatos

valakinek valami ötlete
Következő: »»   8 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem