Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   126 / 1679
(#) szabi83 válasza kocos hozzászólására (») Szept 24, 2007 /
 
grat

[off]labortáp: nincs kontakt a bal oldalon lévő kijelzőnél. (3B)
(#) Bender hozzászólása Szept 25, 2007 /
 
Az Mp3 lejáccóm... A 2,5"-os vinyó elbújt a panel alá
kb 4 éve csináltam vizsgamunka gyanánt a suliban. Nem akartam erősítőt csinálni, mint a többiek.

P1060639.jpg
    
(#) watt válasza Bender hozzászólására (») Szept 25, 2007 /
 
Nem gyenge!
(#) vicsys válasza Bender hozzászólására (») Szept 25, 2007 /
 
cikk is lesz belőle?
(#) Csibi válasza Bender hozzászólására (») Szept 25, 2007 /
 
Huu!
Ez aztan szuper jol nez ki! Grat !
A cikket en is szivesen olvasgatnam
(#) watt válasza Bender hozzászólására (») Szept 25, 2007 /
 
A programot is Te írtad, vagy kész projectet öntöttél vasba?
(#) Bender válasza watt hozzászólására (») Szept 25, 2007 /
 
Saját szerzemény. Persze előtte átnézegettem jópár hasonló projektet.
Nemsokára befejezem a honlapot és akkor le lehet tölteni kapcsirajzot, nyáktervet, forráskódot meg ami kell hozzá.

Van egy másik mp3lejáccó is, de az nem teljesen saját. Kissé átalakítottam a yampp7-et

képek:
Régi kész+ új PCB
Új készreszerelve

A CF foglalat mellett azért olyan ocsmány a lakkozás, mert ki kellett forrasztani. Rossz félét ültettem be (Rossz oldalon volt az 1. lába)

Elég hamarr összeforrasztottam. Csináltam hozzá maszkot felkentem egy kis ónpasztát rálapátoltam az alkatrészeket és be a sütőbe

Az eredeti leírás itt
(#) watt válasza Bender hozzászólására (») Szept 25, 2007 /
 
Minden elismerésem!
(#) kocos válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 25, 2007 /
 
Igen nincs! Sajnos Nagyon valószínű, hogy a "csúcsminőségű" karos IC foglalat az oka, ugyanis másik kijelzővel, másik tokkal is ugyanez a helyzet, de a panelra rámérve minden ok, s zárlat sincs, de ez már így marad, nincs kedvem két 40 lábú IC foglalatot kicserélnem
(#) MPi-c válasza Bender hozzászólására (») Szept 25, 2007 /
 
HÚúú! Ez nagyon tetszik!
(#) koboraram1221 hozzászólása Szept 25, 2007 /
 
én egy 2 x 50 wattos végfokot épitettem 12voltra hogy hordozható legyen.pár kép
(#) Bender válasza Bender hozzászólására (») Szept 25, 2007 /
 
Jah és van pici videjó is itt

Picit bugos volt még akkor (Több a szebad hely, mint a partíció kapacitása )
(#) mokus válasza koboraram1221 hozzászólására (») Szept 26, 2007 /
 
1+ Mb-os jpeg képekért amik nem is iagzán jóminőségűek nem fognak szeretni a modok, de gratula az építéshez!
(#) Moderátor hozzászólása mokus hozzászólására (») Szept 26, 2007
 
Hát igen. Nem örülök, de kijavítottam. Amennyire lehetett. Mert hát hozott anyagból, ugye...
Jó lenne, ha végre minden fórumozó felfogná, hogy a tárhely-kapacitás nem végtelen, mint a nagy űr, és minden bővítés pénzbe kerül, nem is kevésbe, ami viszont a hasznos és értelmes dolgoktól veszi el a lehetőséget. Szóval nem kellene pazarolni!
(#) koboraram1221 válasza (») Szept 26, 2007 /
 
sajnálom de + uj vagyok itt.legközelebb megprobálom.
(#) Fery hozzászólása Szept 27, 2007 /
 
Hááát..... igaz kicsit később mint gondoltam de több áttervezés után megszületett a forrasztóállomás.
Mivel több izben van szükségem két pákára és amúgy is 100 Wattos a trafó szépen elmegy ugyanerről a régi Weller is. A két müszer meg azért került bele mivel igy azt is látom mit állitottam be meg azt ishogy épp hány fokos a páka.
(#) Norberto válasza Fery hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Nagyon jól néz ki, nekem tetszik! Belül sincs dzsumbuly, ezért külön dícséret jár

(#) Fery válasza Norberto hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Köszi. Borzasztó nehezen viselem mikor kinyitok egy gépet és kiesnek belőle az összegányolt kábelkötegek.
Ugyanis az átláthatalan,javithatatlan meg még randa is.
(#) fradis hozzászólása Szept 28, 2007 /
 
Szijaszot csaupán 14 éves vagyok és elkeztem érdeklödni az energia elektronika gépészet témában .és sokáig gondolkoztam mit épithetnék ami egyszerő természetesen otvan a szél által forgatott lapátok rákötése bickili dinamora de az kicsit sablonos... azt jutott eszembe hogy az eléntétes polusu mágnesek vonzák az azonosak taszitják egymást. tehát ha megtaláljuk a tökéletes távolságot és valamijen kerek tárgyra erősitjük folyamatos mozgást érónk el már csak egy dinamo és kész az energiforrás ha nagy hülyeség szoljatok légyszi ah nem vároma s egitségeket
(#) Moderátor hozzászólása fradis hozzászólására (») Szept 28, 2007
 
Alapvetően először is próbálj érthetően fogalmazni.
Nem kell nyelvi zseninek lenni, nem várja el Tőled senki, de azért az érthető fogalmazás fontos, már csak azért is, mert ha nem fogalmazod meg érthetően, mit is szeretnél, nem tudjuk, miben segítsünk.
Azután: A helyesírás sem utolsó szempont, mert ha ilyen szörnyű helyesírással írod a hozzászólásod, sokkal nehezebb elolvasni. (Ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor előbb írd meg Wordben, és másold át.) Az írásjelek használata tagolja a szöveget, ezért nem maradhatnak el!
Továbbá: A kapkodás az elektronikában soha nem vezet semmi jóra, sőt, balesetet okozhat!
Végül, de nem utolsó sorban: Ha egy kérdést felteszel, akkor nézd meg előbb, hogy hova teszed fel! A megfelelő, oda vonatkozó topic használata megkönnyíti a választ is.
A fórum használatával kapcsolatos tudnivalókért olvasd el ezt a cikket!
(#) lidi válasza Fery hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
jó lett, nekem is ponnt ilyen trafóm van, neked nem zúg, meg melegszik ?
(#) Fery válasza lidi hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Kicsit búg de nem melegszik. Húzd meg a csavarjait jó erősen akkor lehet,hogy csendesebb lesz.
(#) zoly15 válasza Fery hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
szia!
ez nagyon jól sikerül
(#) mokus válasza fradis hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Egy újabb örökmozgó?
olvass
(#) Topi válasza mokus hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Ez kegyetlen... Főleg a blog link.
(#) fradis hozzászólása Szept 28, 2007 /
 
Bocsánat ma utána olvastam (számtechen) meglehet csinálni csak nem lessz örökmozgó sajnos na nem baj szoval bocsi mindenkinek.
(#) mokus válasza Topi hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Forrás megjelöléssel vedd át te is, erre a fórumra aztán pláne ráillik, ráférne 1-2 emberre az elolvasása.
(#) zoz11 hozzászólása Szept 29, 2007 /
 
Ma végre sikerült megcsinálnom itthon a csengős éjjeli világításos cuccomat itthon energia takarékosra és szünetmentesre, van bent egy kis elektronika ami impulzusszerűen tölti az akkumlátort és rajta van az alkony kapcsoló meg a csengő, de csengőt is lehet kapcsolni hogy kint is szóljon hátul a műhelybe vagy csak a lakásba. Többit meg majd a képek el árulják.
(#) zoz11 hozzászólása Szept 29, 2007 /
 
és még 3kép
(#) vicsys hozzászólása Szept 29, 2007 /
 
Na, kérem. Kezd alakulni az (újabb) órám...
Amiket tervezek bele:
- 4 nixie cső+alávilágítás
- DCF77 szinkron
- automatikus fényerő szabályzás
- kapcsoló üzemű DC-DC táp a nixie-knek
- és még néhány technikai fogás, hogy ne változzon alkatrész temetővé....
A képen az óra PIC és egy digit látható (perc egyesek) amint éppen beállt szinkronba. Csak egy teszt áramkör, de ez lesz a lelke...

P9290002.jpg
    
Következő: »»   126 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem