Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   922 / 1681
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Tudom, tudom. :yes:
Mybuster: ha ilyen panelen szebben tudsz alul dolgozni, akkor kíváncsi vagyok
(#) vicsys hozzászólása Júl 22, 2012 /
 
Már csak egy kis programozás hiányzik, meg egy szép kis LCD kijelző. (Na meg a nyomógombok, készülékház, etc...)
Egy kis nullátmenet figyelés és fázishasításos fordulatszám szabályzás lesz a szerepe.
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
A szokásos profi munka. Mi lesz ez mosógép?
(#) eyess válasza Leadtek hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Kicsit elkésetnek látom ezt a projektet. A mai 5.1 es házi mozi rendszerek mellett ami némelyik olyan funkciókkal van ellátva , hogy olyat már házilag nem lehet megépíteni , illetve nem érné meg.A némító funkció, a 3d hangzás , a távirányítás , slepp üzemmód , és még lehetne sorolni.Ezzel nem azt mondom , hogy aki megakarja építeni az ne építse meg , csak csupán már a mai igények már másak , és nem csak abban nyilvánul esetleg meg , hogy ki kapcsol e valami automatikusan avagy nem.De biztos hasznodra fog válni hisz ezért csináltad.
(#) Moderátor hozzászólása Júl 22, 2012
 
Mielőtt valaki nekiugrana Köbinek, én törölgetek. :peace:
(#) polonkaig válasza macimedve hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szép lett. Az előlapot hogy készítetted?
(#) polonkaig válasza vicsys hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Látom Te sem szeretsz sokat fúrni, csak amit feltétlenül muszáj. Szép lett a panel!
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Tetszetős! A megszokott profizmus !
(#) vicsys válasza polonkaig hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Kösz! (Neked is Jani)
Így van. Már öreg vagyok én a furkáláshoz.
(#) eyess válasza vicsys hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Öreg vagy ? De a szemed sem fog fiatalodni , és ennél már igen csak kell kuksizni.
(#) puffed hozzászólása Júl 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Ma befejeztem egy régen elkezdett projectet...Egy TDA2050-es erősítő analóg kivezérlésjelzővel monóban a méllyebb tartományra.Az volt a cél hogy akuról és hálózatról is táplálható legyen és nem mellesleg jól nézzen ki...Volt vele meló rendesen de elkészült!
(#) Leadtek válasza eyess hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Előbb-utóbb eljön az is. Nem lehet rögtön a csúcson kezdeni. Ha csak azt nézem amit az építés közben megtanultam már megérte az egész, nem is beszélve a hasznosságáról.
(#) mps válasza Leadtek hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Nem tudom ki, hogy van vele, de nekem az is komoly értéket képvisel, hogy elmondhatom (elsősorban magamnak): ezt én csináltam. Persze ez csak plusz ahhoz amit Te írtál!
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia!
Rendes 230V -os nyomógombokat fogsz használni? Mintha nem lenne meg a minimális 7.5 mm kúszóút a hálózattal összefüggő és a leválasztott részek között, tehát az egyész áramkört a hálózattal összefüggőnek kell tekinteni.
(#) fordkapcs válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Igaz! A MOC-ot lehet, hogy célszerübb lett volna elforgatni 90fokkal, és nagyobb távokat hagyni. Mivel fázishasításos szabályzás lesz (nem nullaátmenetes) szerintem az optotriakkal soros SMD ellenállás feszültségtürése is aggályos lehet.
(#) bankimajki válasza fordkapcs hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Szia, az 1206-os méretűnek tűnik, amivel nem lesz gond feszültség téren. Bár a vezetősávok igen közel vannak egymáshoz alatta.

Üdv.: Miki
(#) dudassandor1 válasza Leadtek hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Gratulálok, tetszetős!
(#) dudassandor1 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Makulátlan minőség, mint mindig!
(#) dudassandor1 válasza puffed hozzászólására (») Júl 23, 2012 / 1
 
Külalak ötös, belső csak azért öt alá, mert nekem a próbanyák nem tetszik! De azért gratulálok!
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Értelek :yes: ..hát igen nem a legjobb választás a forszemes nyák,én régebben forsávassal dolgoztam azzal egy kicsit jobb de ott is állandóan dirib-darabolni kellet a sávokat. :whatever: Ezért én már nem is nagyon foglalkozom az ilyen "univerziális nyákokkal". A mostani "propeller ledhez" is Altium progit fogom majd használni.
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Értem én, hogy szélmalom... Viszont ez a 7.5mmm nem fog teljesülni a büdös életben soha, a triac és MOC miatt. A többinél látható, hogy elég nagy helyet hagytam és lakkozva is van. Ha jól olvastam a szabványt a lakk gátolja a kúszóáramokat és növeli az átütési szigetelést.
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Szia!
Ilyen helyeken az optocsatolót (MOC3061) 4 raszteres tobkan használják, ill. 4 raszterre hajtják szét a lábait...
Ld. MOC3061, MOC3062, MOC3063 adatlap 0.4" lead spacing ábra.
A triac kivezetései mind összefüggnek a hálózattal, ott nem kell tartani a minimum 7.5 mm -t.
(#) koboraram1221 hozzászólása Júl 23, 2012 /
 
Szerbusztok!
Szeretném veletek megosztani jelenlegi projektem életképeit, régi CD olvasó dobozát építem át, az előlap és a hátlap forrasztva van (próbáltam hegeszteni is de átégett ). Egy TDA-s erősítő fog bele költözni hamarosan, majd jelentkezem, üdv mindenkinek!
(#) polonkaig válasza puffed hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Szép doboz. Gondolom a tető íves hajlításával kellett dolgozni nem is keveset, hogy az oldallaphoz szépen simuljon.
(#) eyess válasza koboraram1221 hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Én úgy nézem mintha kocsiba készülne ez , de szólj ha tévedek.
(#) koboraram1221 válasza eyess hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Nem szeretnélek elkeseríteni de 230V rol lesz táplálva, és szobába tervezem használni, középen az a nagy juk a trafó (toroid) helye
(#) polonkaig válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Szét lehet hajtani, vagy a panelba kell marni, így:
(#) eyess válasza koboraram1221 hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Semmi gond nem keserítettél el csak a doboz alakja mérete olyan első ránézésre .
(#) puffed válasza polonkaig hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Nem vészes. A tetőt hajlítottam előbb aztán az ívet ráhelyeztem az oldallapra körberajzoltam, ráhagytam a jelölésre kb.2mm-t és kivágtam. Ezután néhány próba, csiszolás és kész.Ahhoz hogy szép és pontos legyen idő és nagy odafigyelés szükséges de szerintem megéri!A végeredmény kárpótólja az embert a befektetett munkáért!
(#) polonkaig válasza puffed hozzászólására (») Júl 23, 2012 / 1
 
Jegyzem az ötletet, köszönöm!
Következő: »»   922 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem