Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC-mentes oszcilloszkóp és jelgenerátor PC-hez RS232-re
Lapozás: OK   1 / 1
(#) valve hozzászólása Szept 27, 2007 /
 
Sziasztok,..

Epitenek egy oszcilloszkopot, aminek a kovetkezo tulajdonsagai lennenek fontosak! Com portra legyen csatlakoztathato, ha lehetseges ne legyen benne mikrokontroller,.. Ehhez keresek valami kapcsolasi rajzot,.. Es programot ;o) Minden segitseget koszonok! (Jelgenerator rajza is erdekelne,.. Ez is johet ide,..)
(#) Topi válasza valve hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Felejtsd el... Ez olyan, mintha lámpát akarnál építeni üveg és izzószál nélkül. Sorosport adatát valamivel fel kell dolgozni. Nem úszod meg processzor nélkül.
(#) valve válasza Topi hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Akkor modositsd a tema cimet ha lehetseges PIC16F628A -val,..
(#) Topi válasza valve hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Még várok... 16F628A-val is lehet. Egy nyolc lábú PIC-el is lehet generátort építeni.
(#) valve válasza Topi hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Johet az a kapcsrajz is ;o) Ha van soft is hozza,.. Azert gondoltam PIC16F628A ra mert ebbol van nekem 14db ;o) Hasznalnam mar vmire oket,..
(#) szabi_o válasza valve hozzászólására (») Szept 27, 2007 / 4
 
Idézet:
„It's controlled over RS232 from a small Windows program, and can generate Sine-, Sawtooth-, Trangle- and Sqare-waves ranging from 0.07 Hz to about 200-300 kHz in 0.07 Hz steps (depending on your crystal).”

Bővebben: Link
(#) valve válasza szabi_o hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Ez eszmeletlen,.. Nagyon tetszik ez a kapcs,.. Osszedobom ezen a hetvegen! Valaki mar megepitette? Velemeny? Koszi szabi_o !!
(#) Norberto válasza valve hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
De arra ugye rájöttél, hogy ebben is van mikrovezérlő?

Csak éppen nem MicroChip, hanem ATMEL márkájú...
(#) valve válasza Norberto hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Igen ;o) De akko is megepitem, aztan majd az egyetemen v egy ismerosnel beegetem,..
(#) Csibi válasza valve hozzászólására (») Szept 27, 2007 / 4
 
A legegyszerűbb PC-s oszcilloszkóp es jelgenerátor szerintem az ami a hangkártyádat használja. Ilyen progit rengeteget találsz a neten.
Legnagyobb hátrányuk, hogy 10Hz és 20kHz között működnek. A PC-be bemenő jelre pedig vigyázni kell, max 100-200mV lehet (hangkártyától függ), ezt egy pár ellenálattal megoldhatod (feszültség osztó).

Ezt a progit már próbáltam és nagyon jól működik:

Bővebben: Zelscope
(#) valve válasza Csibi hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Koszi szepen,.. Megnezem ezt is, jonak tunik, most tolti a progit,.. (van serial hozza? ;o)
(#) Csibi válasza valve hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Ejnye bejnye, az nem legális!
Különben van sok hasonló free progi is :yes:
Pl. Itt
Otthon még van egy pár hasonló free progi, jelgenerátor meg ilyesmi, ha nem találnál a neten eleget akkor még segithetek (épp melóban vagyok).
(#) valve válasza Csibi hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Ok Ok,.. Kocci,.. Amgy en is meloban vaok es mar minnya idje hacamenni ;o) Meg1x kocc a segitseget, kiprobalom mittudnak ezek a progik,..
(#) Csibi válasza valve hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Nincs mit!
Egyébként a fesz.osztó kimeneténél ajánlatos egy 10 - 100nF kondit is beiktatni (sorba) a DC fesz. ellen.
Ja, és semmilyen felelősséget nem vállalok, ha valami bármilyen oknál fogva kipurcanna.
(#) valve válasza Csibi hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Epp most probalgatom ezt a Zelscopot esaz istennek nem tudok vele eloallitani egy szep szinuszjelet,..
(#) valve válasza szabi_o hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Megterveztem az aramkoroket ehhez a DDS Synthesizer -hez, es gondoltam egyet, mi lenne ha ki vetnem belole azt a stabilizalo aramkort (aztcem stab v ha nem akkor adjatok egy infot,..) Minek bonyolitsak a helyzetet?,..
:eek2:
(#) Medve válasza valve hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Ja, kihagyhatod s más módon is adhatsz neki tápot, csak ha jól tippelem a PC felől nem lehet majd lekapcsolni. Nem tűnik nagy hátránynak.
(#) valve válasza Medve hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Tehat annak csak stabilizator szerepe van es az h a com port 4 es laban ha jel van akkor lekapcsol az aramkor,.. Azt olvastam aztcem h 5v ra stabilizal,.. most esik le a PIC -nek 5v kell,.. Koszi az infot! Csak meg azt nem tudom honna banyacok 11.0592 Mhz kristalyt,.. Fontosak lehetnek a tizedesek? Lessz nagy elmaszas ha egy 11 v 12Mhz et rakok bele,..
Ja es meg valami, annal az ellenallas kupacnal, rendes 2labu ellenallasokat raknek bele mert ilyenem nincs csak 2soros, szoval szerinted melyikek a 10 es melyikek a 20k -sak?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem