Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   801 / 1385
(#) labu01wx válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Én rászorítás céljából gondoltam a laminálást.
A gyárilag fotos nyákokon lakk van vagy fólia?
(#) 256kb válasza labu01wx hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Szia!
Szerintem ezt senki sem tudja. Ki kell próbálni!
Énszerintem a gyári jobb, de nem biztos.
(#) kaqkk válasza labu01wx hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Egyértelműen a DRY fólia a jobb , a gyári fényérzékeny panel nem tudja azt a felbontást mint a fólia ,és ráadásul kb3*drágább.
(#) janikukac hozzászólása Júl 24, 2012 /
 
Sziasztok!
Levasaltam ezt a nyákot. Baró lett szerintem, de a fúrással elrontatom. Egyre jobban megy.

Ui: Ez Vicsys Chronotemp nyákja, ha valakinek szüksége van rá, szívesen elküldöm, cserébe ha ad valamit érte.

DSCF4457.JPG
    
(#) 256kb válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Szia!
Ha te mondod, biztos úgy van. Én nem fotózni szoktam
Nekem a vasalt nyák is "elég"!
(#) 256kb válasza janikukac hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Szia!
Szép lett!
Nekem mindig a cellulóz nyákok sikerülnek jobban. A tiéd epoxi, ugye?
(#) janikukac válasza 256kb hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Nem tudom mi a kettő között a különbség. Ha küldenél képet..?!
Ez üvegszálas..
(#) labu01wx válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Köszönöm a választ.
Mekkora felbontású nyomtató kell, hogy a fólia legyen a korlátozó a méretben és nem a nyomtató?
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Kólásüvegem is van

Valami rózsaszín ételfestéket is tegyél bele és jó lesz a színe is.
(#) gulasoft válasza labu01wx hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Lakk van rajta, akár acetonnal le is moshatod. A dry fóliának van egy vékony felső réteke amit levilágítás után húzol le, ezért nem ragad bele a maszk. Le kell szorítani egy üveglappal és annyi. Videómat megnézted?
Itt egy beültetési rajz, ezzel a fóliával. Csak teszt volt, mert eddig a lakk levitte. Most besütöttem 250 fokon, telibefújtam lakkal, kicsit ettől csillog a scanner alatt, ha nincs lefújva kontúrosabb.
Felraktam pdf-be is hogy egy a4-es laphoz lehessen viszonyítani a méretet.
Lehet nagyítani bőszen, 1200DPI
(#) gulasoft válasza polonkaig hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Nem nyert. Leszedte a szutykot, de nem lett olyan fényes a panel mint a videón.
(#) 256kb válasza labu01wx hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Szia!
Használj 1200dpi-set! Pl. Samsungot!
(#) mps válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Én meg kipróbáltam az ecetes sót. Igaz csak 10%-os ecettel, kb. fél percet ázott. Viszont a nyák darab már nagyon régen áll.
(#) aramos hozzászólása Júl 24, 2012 /
 
Hali!
Nyáklemez tisztításához nekem nagyon bevált a festékboltokban kapható rozsdaoldó-passziváló (Ferropassit, Evipass, stb.), néhány cseppet a panelra kell önteni, utána egy közönséges konyhai mosogató szivaccsal finoman dörzsölni, gyakorlatilag mindent levisz. Ha mégis marad rajta valami 1000-es, vagy finomabb vizes polírpapír, egy kb. gyufásdoboz méretű gumi tömbre ráhajtva, kevés vízzel finoman csiszolva. A végén bő vízzel leöblíteni, majd a maradék vizet, egy régi fénymásolóból vagy nyomtatóból kioperált gumipengével, (ami a fényhengerről lehúzza a felesleges port, a pontos nevét nem tudom) 2-3 mozdulattal lehúzom. Ezután pillanatok alatt folt és szöszmentesen megszárad, a továbbiakban kézzel nem szabad a rezet megfogni, és vigyázni, hogy ne legyen poros.
Üdv.: aramos
(#) pepe091 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Szép, gratulálok. Furcsa, a furatok fele miért lett jó, a többi meg miért nem? HSS fúrószárat használsz, és elkopott a második felére? Vagy alacsony volt a fordulatszám? Egyébként szép!
(#) janikukac válasza pepe091 hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Köszönöm! Az igazság az az, hogy össze-vissza kopott fúrószárakat használtam, amelyeket váltogattam, mert már alig de alig akart valamelyik fúrni.
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Az én panelomon látod a lukakat? Cirka 2000 luk után sikerült eltörnöm a 0.8-as keményfém fúrót, mert balga módon nem fogtam le a panelt a cnc-be, csak beleengedtem a fúrót, és felkapta a nyágot megfeszült és elpattant. Azóta egy azaz egy másik 0.8-as keményfémfúró fúr. Lehet ebay-en rendelni 350Ft körül jön ki az ára. Csak egy precíz fúrómegoldás kell hozzá.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Ezt már rég mondtátok itt, de ha egyszer még nincs állványom. Mindenbe bele kellene fektessek már egy ideje. Szkópom se nincs..
(#) 256kb válasza janikukac hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Szia!
Nekem sincs állványom, de én dremel géppel fúrok 10000-rel!
Szerintem semmi szükséged nem lesz állványra!
(#) polonkaig válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Mennyire könnyen jött le a szutyok? Attól hogy nem lett olyan fényes, még megtisztította rendesen? Lemostad közvetlenül utána vízzel? Csak mert lehet, hogy védőréteget hagy maga után, amit le kell öblíteni, mielőtt megszárad, és ezért nem fényes.
(#) Zoli_bácsi válasza 256kb hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Ha precízen szeretne fúrni, akkor bizony szüksége lesz állványra. Precíz fúrás alatt a keményfém fúrót értem.
(#) 256kb válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Szia!
A keményfém fúró más.. De azért 50 lyukat csak ki tud fúrni kézből is.
(#) gulasoft válasza polonkaig hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Egy papírtörlőre tettem, és simán letöröltem, pár húzással lejött, utána lemostam víz alatt.
(#) abcdabcd hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
Sziasztok! Végülis vettem egy teszkós laminátort, az olcsóbbik fajtából találtam. Eddig nem reszeltem még ki a perselyeket két oldalt, viszont nekem ígyis beveszi a 1,5mm-es nyákot, meg 2-2 nyomtatópapírt próbáltam egyelőre még mellé tenni a két oldalára, és átment simán. Viszont amikor a nyák bemegy a hengerek közé, illetve amikor kijön a másik oldalt a vége, akkor egy kisebb kattanó hangot hallat, esetleg ezért célszerű a reszelés, hogy a nyomóerőt csökkentsük és így ez a kattanás megszűnjön? Vagy aki kireszelte, az csak azért csinálta, mert az ő készülékébe egyébként nem ment be a a nyák?
(#) BarnaPili válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Én annyit nyúltam hozzá,hogy belenéztem,milyen a belseje.Ahogy a kínai mérnökök megálmodták,én úgy használom.Lamináltam már vele elég sok nyákot,és mind sikerült.A legkisebb egy Watt féle pickit 2 volt.A kattogás nem a fűtés hőtágulás miatt van? Én annak hallom az enyémnél.Meg kicsit morog,mikor húzza befelé a NYÁK lemezt.
István
(#) abcdabcd válasza BarnaPili hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Akkor kattan amikor belemegy a nyák, meg amikor kijön, a bimetál is kattog benne, de az egyébként is. Ha nem nyákot, hanem csak 1-2 papírt teszek bele, akkor nincs is a kattogás... a motor viszont nálam nem morog, még próbáltam kicsit visszafelé is húzni, elég jól húzta be úgyis és nem volt furcsa hangja... levett tetővel volt hogy rezonált... lehet hogy azt hallod? Vagy lehet ez az enyém már egy más motorral szerelt verzió ami nem zúg, vagy csak ez a széria motor jobban sikerült Na de akkor örülök neki, hogy így ezek szerint használható...

Ezzel a motorral, te hányszor engeded át a nyákot a laminálón? Én 10x-i átengedést hallottam, hogy azzal jó eredményt lehet elérni...

A hőfokhoz se nyúltál hozzá? Milyen nyomtatóval használod?
Én mértem az enyémen hőfokot, és olyan 125fok környékén kapcsol le a bimetál, akkor 130 fokig még felmegy, és onnan le olyan 100 fokig és akkor kapcsol vissza a fűtés kb...
(#) skero válasza janikukac hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Ezer éves ócska fúróm van. Nem Dremel nem keményfémfúróval furkálok ,lötyög is a minidrilem szára ,mégis oda fúrok ahova akarok.
(#) polonkaig válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Akkor ez sokkal hatékonyabb annál az ecetsavas oldatnál, amit készítettem. Jó tudni, ki fogom próbálni. Köszönöm!
(#) gulasoft válasza polonkaig hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Kipróbáltam élesben. Vizes rongyra ráraktam, egy kicsit, kasán lepucolta a nyákot, semmit nem csiszoltam. Lemostam víz alatt, körömkefével tessék lássék átsikáltam (10mp-et szántam rá), fóliázás előtt alkohollal áttöröltem. Most megy a maratás, eddig jónak tűnik.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Gyula bácsi kéépeek.
Következő: »»   801 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem