Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   808 / 1385
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Soha nem láttunk tőled 10 egyforma nyákot, és furatgalvanizáltat sem, sőtt, legtöbször kimaratott nyákot sem. Teszek én ndked olyan vékony vonalat a nyákra, hogy bepisilsz, de maratás után nem feltétlenül marad meg, mert az alámarás leviszi. Nincs értelme egy bizonyos vastagság alá menni, mert mikor összemérhetővé válik a rézvastagsággal, onnantól a maratás leszedi.
(#) Szpisti válasza eyess hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Én most elsősorban a P20 módozatúra gondoltam
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Ez jó , és igaz fő a változatosság bepisilsz ez jó
És tényleg 10x ugyan azt még nem próbáltam mondjuk 10 másfélét igen , és az a bizonyos vastagság alá menés az mi lenne?
Ezt a nyákot amit feltettem a 7107 est megtudnád csinálni mondjuk nem nyomdai maszkot használva , de mondjuk használhatnál olyat is , szerintem az előhívó megenné a vékony vonalak közti dryt nem bírná.
(#) eyess válasza Szpisti hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Értem nem volt feltüntetve , hogy p20 ra gondoltál , de ott igen lehetséges.De ha ráteszel egy védőfóliát , akkor már meg is van oldva a probléma
(#) Szpisti hozzászólása Júl 30, 2012 /
 
Tegnap itt valaki felvetette a kérdést, hogy a vasklorid alján idővel összegyűlő "szmötyi" szükséges-e, és miként lehet kezelni.
Hát nem túlzottan hasznos ha már tele van azzal a maszattal, mert az már rézklorid, a lemart rézből keletkezett.
Viszont mi anno mikor 20 liter számra használtuk a vaskloridot, egy módszer bevált - ideig-óráig.
Nem tudom vegyileg levezetni, de nyilván a réz és vas egymáshoz való affinitásával függ össze.
A rézkloriddal telítődő oldatba vas esztergaforgácsot merítettünk úgy , hogy azt egy kiluggatott műanyag palackba tettük.
Egy idő után szépen kicsapódott (galvanizálódott) a réz a vasforgácsra.
Ennél a módszernél csak arra kell vigyázni, ne maradjon túl sokáig a vaskloridban ez a flakon, mert egy idő után magát a vasat is felzabálja a folyadék
(#) havranarpi válasza pluto hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Egy ismerősömnek volt egy Nagy mondhatni ipari nyomtatója de meghalt és le lett selejtezve.
A nyomtató szkenner üvege kvarc üveg elvileg.
egy A4-es szeletet kaptam belőle.
(#) Ahanybika hozzászólása Júl 30, 2012 /
 
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy szerintetek mik azok a sch-pcb tervezők amiket érdemes megismerni/megtanulni.

TINA -val és az EAGLE -vel már sikerült megismerkednem, de valahogy nem éreztem "magaménak" őket Előbbi tudása egy kicsit kevés, míg utóbbinak kezelése eléggé nyögve nyelősnek tűnt.

Örömmel fogadok bármilyen tanácsot.

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) havranarpi válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
KB milyen messzire legyen a nyák a fényforrástól(2*6V-os cső)
4-5 cm?
(#) Szpisti válasza Ahanybika hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Ezt ismered ? Sprint Layout 5. Szerintem sokan használják, rendkívül ügyes, gyors, rugalmas és átlátható, bővíthető, és még magyarul is tud.
(#) pluto válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Igen, ezek logikusnak tűnő meglátások. Viszont azt szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy ennyi pénzért ne egy precíz pontos gépet adjanak. Ráadásul a németek? Vagy már ők sem a régik? Mindennek tetejébe a Bungard egy kifejezetten ismert és minőségi márka náluk. Legalább is ebben a kategóriában mindenképp. Mindenesetre az a veszély nem fenyeget, hogy holnap vegyek egyet.
(#) pjg válasza pluto hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Quartz üveg helyett kiválóan megfelel a plexi. Az UV-t szinte 100%-ban átengedi.
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Ezek sima, közönséges üvegből vannak.
(#) gulasoft válasza pjg hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Csak nem elég nehéz.
(#) Petjaa hozzászólása Júl 30, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ami a gyári fényérzékeny nyákokon van védőfólia annak mi a neve? Vagy hol lehetne olyat venni?

Köszönettel Petjaa
(#) pjg válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Néhány pici mágnes kiépítve rossz CD-DVD olvasóból kilókat jelent. Egy 4x5x1,5mm -es téglatest akár fél kg-ot is megtart. Tehát 6 db akár 3kg üveget pótolhat + a fémkeret.
(#) kaqkk válasza Petjaa hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Talán megfelel helyette a fekete öntapadós tapéta ..
(#) mps válasza Ahanybika hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Kipróbálhatod a KiCad-et is. Winre az exe végűt tölts le.
Egyszerű, nem kell semmi "okoskodás" hozzá, a kapcsolást is megcsinálhatod vele.
(#) havranarpi válasza eyess hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Milyen távra legyen a világítástól a nyák?
4-5 cm?
(#) pjg válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Az enyém 150 millió km-re van. Nap.
(#) kovacsfr válasza Szpisti hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Én kérdeztem ilyet, bár mához képest tegnap nem tegnaphoz képest. Köszi a választ neked is és a másik két válaszolónak is.
(#) kovacsfr hozzászólása Júl 31, 2012 /
 
Még van egy problémám, a vasalásnál ugyan minden fekete festék átmegy a nyákra, de nem lesz teljesen egybefüggő fekete, hanem valahogy szemcsésen átlátszik. És maratáskor mire a réz lejön mindenhonnan, addigra a fekete részeken is átmaródik úgy szemcsésen, főleg a nagy felületeken. 1-2 vékonyabb vezeték (0.5mm) meg is tud szakadni. Ez ellen lehet tenni valamit?
Két különböző nyomtatóval is próbálkoztam a legsötétebb beállítással, az eredmény ugyanaz.
(#) Zoli_bácsi válasza kovacsfr hozzászólására (») Júl 31, 2012 / 1
 
Én megpróbálnám befújni black covering, vagy density toner nevű spray-vel. Hátha segítene. Az ugyanis valamilyen mértékben oldja a festéket, és eltömi a pórusokat. Ezáltal növelve a fedettséget.
(#) emmzolee válasza kovacsfr hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Próbálgatni kell. Hátha lesz egy jobb megoldás. Nekem gyanús, hogy nem lesz sokkal jobb.
(#) kovacsfr válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Láttam itt már fényképen jobbakat, szóval van még mit javítanom.
Valamilyen oldószeres sprayt majd kipróbálok legközelebb, ahogy Zoli bácsi mondja.

A legjobb az lenne, ha valamilyen tintasugaras nyomtatóval lehetne közvetlenül a lemezre nyomtatni, akkor nem kéne szórakozni a vasalással vagy levilágítással. Lehet hogy valaki már csinált ilyet.
(#) Frankye válasza kovacsfr hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Persze hogy csináltak, csak épp:
- vagy nem sikerült jól
- vagy baromi drága volt, mert spéci tinta kellett hozzá, és az meg nagyon hamar beszáradt.
Hidd el, ha lehetne értelmes módon ilyet csinálni, az itteni közösség már kitalálta volna a módját. Sajnos, a jelenlegi technikai színvonalon, házi körülmények között, ésszerűen nem megvalósítható. Marad a már bevált módszerek egyike. Ez van, sajnos.
(Ettől még kísérletezhetsz, de sokat ne várj attól a módszertől. Olvass vissza néhány oldalt, "tikitiki" felhasználó kísérletezett vele...)
(#) eyess válasza kovacsfr hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Két dolog a problémádra .

1 : Nyomtass ki rajzot sima A4 es papírra majd világítsd át , ha itt is hiányosan nyomtat , akkor nyomtatót át kell nézni valami van vele koszos, Toner, festék por stb.
2: Ha sima papírra is tökéletes , akkor azt a papírt kell megnézni , vagy változtatni ,amit vasaláshoz szeretnél használni . Meg kell nézni a felületét nem e zsíros nincs e összefogdosva , ezért javasoltam a videóba is , hogy nyomtatás előtt én mindig megtakarítom a papírt is , mert ahol zsíros oda nyomtatáskor nem tapad fel a toner por.
3 : Tintasugaras nyomtatást el is felejtheted sokba van igaz , hogy lett csinálva két féle nyomtatóval is , de nem egyszerű , és mire odajutsz , hogy valamennyire összejön a gép , akkor vasalással már 10x meg csináltad az akármilyen nyákot.Ja és valamennyire meg szállotnak is kell lenni , hogy ha valamilyen akadály van , hogy legyen az embernek türelme hozzá .
(#) kovacsfr válasza eyess hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
A nyomtató jó, igazából nem hiányos a rajzolat, hanem némileg áttetsző, mire a lemezre kerül. Talán ha kétszer ilyen vastag lenne a festékréteg, akkor fedne teljesen.
Amúgy én A4-es vagy A5-ös matrica hátlapjára nyomtatok, mert ezt nem kell áztatni, csak kihűlés után lehúzni. Ezzel általában mik a tapasztalatok?
Az lehetséges, hogy túl forró volt a vasaló, mert most kipróbáltam egyet alacsonyabb hőmérsékleten, és így mintha jobban fedne. De a különbség, ha van, csak marás után látszana jól.
(#) pjg válasza kovacsfr hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Miután rávasaltad és lehúztad a papírt, tedd a nyákot befőttes üvegbe, nitro hígító gőzébe egy negyed - fél órára.
Ha az nem jön be, akkor tedd a nyákot felfordított vasaló forró talpára. A rajzolattal felfelé. Pár perc elég neki.
(#) eyess válasza kovacsfr hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Jó lenne kép , mert így nehezebb segíteni , ha látnám milyen talán könnyebb lenne a hibát is megtalálni.
(#) kovacsfr válasza eyess hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Jó képet nem tudok mutatni, csak ilyet. Ez már ónozás után van. Mindkettőn a bal felső sarokban látszanak legjobban a szemcsés részek, de az egész lemez többé-kevésbé ilyen. Megnéztem mikroszkóppal is, kis kör alakú, ovális vagy hosszúkás kimaródások vannak, valahol akár az 50%-a is eltűnt a réznek. Fény felé tartva is át lehet látni rajta.
Következő: »»   808 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem