Fórum témák
» Több friss téma |
Köszi. Ha már fel jött ez a topic. Találtam egy free komponenst VB6-ra. Egy NAG -ért cserébe ingyen használható. A neve XMCOMM.
VB6 alatt ugyanolyan hibásan kezeli a portot mint a VB6 beépített komponense. Volt egy másik próbálkozásom is a VB6 kék könyv minta alkalmazásával. Áttörést ez sem hozott. Most böngészgetem a témával kapcsolatos anyagokat. watt CRC-s anyaga nagyon hasznos. Egyetlen aggodalmam ezzel szemben hogy az adat forgalmat le fogja lassítani a többlet adat és az oda-vissza adat forgalom. A PIC programját is alaposan át kell gondolnom. Első körben most inkább az adatok helyes fogadására helyeztem a hangsúlyt. Ennek lehetőségét vizsgálgatom még.
Ha egy IC-ből áll (csak a PL2303), akkor TTL jelszint. Hogy ez hány voltos, azt a 4. lábra adott feszültség szabja meg (3,3 V, esetleg 5 V).
Szia!
Miért nem kérdezed :google: -at: Adatlap...
Egy IC. Ez jó is nekem, mert pont TTL kell. A 4. lábra rámérek, de jó eséllyel 5V lesz.
Megkérdeztem, és le is szedtem az adatlapot, de konkrét kapcsolási rajzot nem adott, csak a lábak kiosztását.
icserny fórumtárs válasza segített szerencsére. Ugyanis az adatlap csak több kérdést adott, mint választ.
Célszerű lesz MAX232-t beépítened utána, mindenképpen. Az RS-232 szabvány jelszintek elérése céljából. Legalább a 2 általános érnél (Rx-Tx).
Legalábbis javasolt, ha nem akarsz úgy járni, mint én, hogy megfelelő minőségű (jelszintű) konverter híján órákat-napokat-heteket szívunk az "iparban"...
TTL jelszintekkel kell, hogy dolgozzon. Rx-Tx kell csak, más nem.
De a tervben benne van egy MAX232 is, de csak próba szinten, igazából riasztópanelekhez és kommunikátorokhoz építek adatkábelt, mert eszelősen drágán adják a gyári adatkábeleket, amik jó része egyszerű MAX232-re épülnek, esetleg a jobbak FT232 USB chipre. De itt is jórészt 5V TTL, ritkábban 3.3V van.
Ennek az ATC810-nek milyenek az RS-232 oldali jelszintjei?
TTL vagy az RS-232 szabványnak megfelelő?
Az előző linkről ki tudtam választani hamar az ATC810 weblapját, nem volt nehéz.
De a kérdésemre még mindig nincs korrekt / konkrét / egyenes válasz: Idézet: „Ennek az ATC810-nek milyenek az RS-232 oldali jelszintjei? TTL vagy az RS-232 szabványnak megfelelő?” Amit meg abszolut hiányolok, hogy semmiféle dokumentáció jellegű leírás nincs a termékről. Én speciel mérnök lennék vagy mi, nekem nem elég egy marketing-szöveg a termékekről, mint pl.: "Plug and Play telepítési mód", "Teljes kompatibilitás USB V1.1 és 2.0 szabványokkal" Ezektől nem vagyok képes hasravágódni. Azt tudom, hogy az FTDI mit tud, csak azt nem, hogy a dobozban mi rejlik még rajta kívül, ha egyáltalán rejlik még valami...
Az én véleményem az, hogy a TTL-szintű soros interfészt nem lehet RS232-nek nevezni, mivel az RS232-ről szóló "szabványszerűség" a jelszinteket is tartalmazza, és abba sem az 0/5V, a 0/3.3V-os TTL-es verzió meg pláne nem fér bele.
Persze ez a gyártókat nem érdekli, és lazán ráírják a TTL-szintűre is, hogy RS232. Azaz ettől nem lettél okosabb.
Na igen. Sajnos ez az, amire én is gondoltam.
Megnéztem a 810-es "doksijának" nevezhető pdf-et... hát, én amondó vagyok, hogy mivel az RS-232 jelszintjeivel egyáltalán nem foglalkozik, és semmi utalás a bufferelt kimenetre sem (pedig ezeket hasznos és igencsak kiemelkedő"feature-ként" eladhatnák a marketingesek a termékkel együtt), így valószínűleg nincs semmi különös a konverter IC-n kívül a "kimenetén". És mivel nincs kiemelve a jelszint, talán még a TTL sem garantált... (?)
Én ilyet vettem. Olcsó, és tüskesorra egyszerűen csatlakoztatható. Arra kell ügyelni, hogy 5 V-os és 3,3 V-os változatban kapható.
A 830 doksiját kell nézni. Ott van ilyen, hogy "TTL 15m". Ami mondjuk elég jó.
Ebay-ről? Vagy létezhet itthoni forgalmazó?
Természetesen E-bay-ről. Van itthoni forgalmazó is csak úgy drágább.
Mivel én tettem fel a linket, ezért válaszolok. Hozzáteszem, nincs közöm a céghez, csak nekem is van egy ilyen átalakítóm.
Az ATC-810-es szabványos RS232 jelszintekel dolgozik, a 830-as pedig TTL szintű. A 810 "szabványosságát" és puffereltségét illetően nincs adatom, csak azt tudom, hogy a DSC riasztóközpontok - amik a szakmában köztudottan nagyon érzékenyek az RS232 átalakító milyenségére - csont nélkül működnek vele, pedig sokfajtát kipróbáltam.
Hali!
Értem, köszönöm. Ez már megnyugtató válasz. :yes:
Sziasztok!
Jelszint illesztést szeretnék készíteni uart és com port közé. Ezt a kapcsolást találtam hozzá. Ez megfelel? A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2012
Ez ugyan arra a jelszintre fog illeszteni akkor mire szükségem van?
Külön driverre nincsen szükség a felismerésnél? USB RS232 kábelem van. Ebben a chip benne van. Akkor ezt ráillesztem és kész a 3.3V kimenet része? A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2012
Szia!
Jó a Parallaxos megoldás is. A +3.3V a kontrollered Vdd -jének felel meg. Ez az illesztő a RS232 szerinti segédfeszültségeket a PC soros portjának modem vezérlő jeleiről szedi, a kezelő programban (a PC -n ) be kell állítani. Sikeresen alkalmazható alacsonyabb sebességekig, kb.34800 Baud -ig. Ha nagyobb sebességet szeretnél, akkor 5V táphoz a mx232, 3.3V -hoz a max3232 (vagy valamelyik másodgyártó típusát) használd.
Az eszköz 115200 baud-on dolgozik. Ez alatti sebességen nem lehet megszólaltatni.
Csak a kérdés, hogy akkor most melyiket érdes megépíteni. Holnap tudok alkatrészeket beszerezni. Delock USB COM kábelem van.
Nézd meg a data sheetjét, lesz benne "alapkapcsolás", az teljesen jó lesz Neked.
Hogy milyen feszültséget szeret, mekkora és milyen fajta kondikat óhajt melyik lábára, az is ott lesz benne. |
Bejelentkezés
Hirdetés |