Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   204 / 316
(#) bgio válasza adam10603 hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Zsír!
Előbb utóbb meglesz a problem!
Szerintem a kisebb értékű konditól csak csökken a hangszín teltsége - a gond biztos nem attól van!
Most már elég kíváncsi vagyok, hogy tényleg mitől lehet ez?
Ha rájöttél kérlek írd meg!
(#) bgio válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Mellékelj valami rajzot, illetve elrendezést, ami alapján megépítetted, és talán közös erővel rájövünk mi lehet a gond?
(#) kefe13 válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
http://www.till.com/articles/GuitarPreamp/

Elég egyértelmű, a test végigszalad, javasolnék neked egy Fetzer Valve -et. Szerethetőbb.

http://www.runoffgroove.com/fetzervalve.html


Itt fülelheted mit tud, cirka kb 50% ra tekert outtal.
http://www.youtube.com/watch?v=VwgLmiMRp3Q&feature=plcp
(#) Dedave válasza kefe13 hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
de miért nem gnd re meg mindkét hang földje? és hogy lehet hogy elem nélkül is szólt? hol egy kimenetet jelölnek honnan lehet tudni hogy akkor most hova kell kötni földet?
(#) kefe13 válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
(#) Dedave válasza bgio hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
itt kép, szóval télleg egy alap lenne, de nekem az volt a logikus hogy az out test megy a gnd vonalra, de csak akkor müködik, h a sárga vonal kapcsolatot képez

Névtelen.png
    
(#) kefe13 válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
elcseszet valami, építsed a "hivalalos" kapcsit


Meg RCA kimenet ?? LOL

hol sikerült ezt kukázni ?
(#) bgio válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
100% hogy az RCA-val van valami, vagy nem megfelelő a bekötés, ugyanis mellékelem amit én megépítettem - az ugyanaz! És nekem ez működött is, de szétszedtem, mert ez nem booster, hanem csak egy egyszerű preamp, egy buffer, ami nem produkál sokkal több hangerőt , mint ami a gitárod és az erősítőd között van.
(#) bgio válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Ami viszont bevált és nagyon szeretem őket mint clean boost-okat, az ZVex super hard on (Csak figyelj arra, hogy 5KOhm lineáris potit tegyél neki ha megépíted!), meg az Electro Harmonix LPB1 (A második "LPB2" az saját szerkesztés, ahogy én csináltam meg - a potira van forrasztva gyakorlatilag a pici panel). Egyszerűek és tök jól küldik! Ha előtte torzító van, amit szólóhoz ki akarsz velük emelni, akkor egyik sem változtatja meg a torzítás karakterét.
Ha torzítást szeretnél dúsítani, akkor javasolt egy nekem nagyon bevált holmi: a Rangemaster. Viszont a be és kimenő kondikkal nekem sipítozósnak tűnt, ezért 10nF be és 15nF ki kondit raktam nekik, egy AC187 Germánium tranzisztorral, így kapva egy gyönyörű, krémes középhangot!
(#) Dedave válasza kefe13 hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
mi baj van az rca kimenettel? hol kukáztam a kimenetet? vagy hol kukáztam az rca-t? mit is akartál pontosan kifejezni?
(#) bgio válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Bocs - ezt az elrendezést használtam a RANGEMASTERhez.
Ez biztos, hogy működik! (10nF be-, 15nF ki kondenzátor).
Nagyon jó mid boost!!!
(#) Dedave válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
köszi, ezek nagyon hasznos kis kapcsolások! kipróbálom. valami egyszerü torzítót is tudsz? lehetőleg bc-tranyókkal, mert rengeteg van, viszont pl 2nxxxx egy sincs
(#) Dedave válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
illetve csak egy 2n3905 asszem
(#) bgio válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Szerintem a rajzon nem megfelelő a bekötési útmutató, mert a jel és testpontokhoz való illesztések helytelenül vannak.
(#) bgio válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
A 2N3905 az PNP tranzisztor, viszont olyat, ami BC tranyókkal is működik küldök, ami csak kell, mert olyanokkal én is csináltam pár holmit. Pl. az LPB1-ben nekem BC239c van, és nagyon jó!
(#) kefe13 válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Jaj, bocsánat.
Azt nem értem mit keres egy RCA csati a kapcsolás végén,
amit meg mutattál alapból gázos szerintem.

De hajrá !

Szerintem ilyen tudással állj neki egy Dr boogey -nak, hátha segítesz megoldani a közepeket benne.
(#) bgio válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Milyen stílusú zenéhez kell hangzás, mert akkor csak kipróbált elrendezést fogok küldeni, amit megépítettem és erős kritika, vagy elbírálás után meg is tartottam!
(#) bgio válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
És az is hasznos lenne, ha BC tranyóid típusaiból is sorolnál fel néhányat, mert akkor esetleg azt is meg tudom mondani, melyikbe melyiket érdemes tenni, mert már végigpróbáltam párat. Persze NPN-ről beszélünk.
(#) Dedave válasza bgio hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
hát én is ezt mondtam hogy nem jó az a bekötés, de úgy szól! a sárga vezeték nincs benne alapból, csak én raktam bele, és megszólalt, tökéletesen müködik, csupán nem értettem hogy miért, de már tudom kefekötő barátomtól, hogy ez bizony a csúnya rossz rca miatt volt. hát ami a zenei stílust illeti, csak egy egyszerü overdrive, distortion kéne, lazább rockhoz, szólós cuccokhoz és riffekhez
(#) Dedave válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
na, szóval van bc337, bc212, bc547, bc182, meg még pár, de nem jut eszembe, nem vagyok otthon h megnézzem
(#) bgio válasza kefe13 hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Szia!
Szerintem nem találkozott még ilyen kapcsolással, és magától még Ő sem tudta, hogy ez mire való. Mivel ilyet használnak Looperként és bufferként is, nem booster-nek, RCA-val attól még lehet csatlakoztatni akár egy MP3 lejátszó és egy HiFi közé is... Bár nem tudom minek, de az aktív Looper pedálokban is ilyen Fet buffer van.
Szóval azért jött, mert kérdése volt és segítséget kért, mindegy milyen nehézségű kisebb vagy bonyolultabb áramkörről legyen szó.
Aki tud és akar érdemben hozzászólni és támogatni, az tegye, a kritizálás nem erre az oldalra való.
(#) Dedave válasza bgio hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
igazából csak azért tünt ésszerünek az rca, mert az volt kéznél és az erősítőm, amit még csak fedetlenül porosítok próbaverzióban, ilyen bemenettel van ellátva. minimum bs170est megcsinálom,m köszi a segítséget
(#) bgio válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Ok!
Az RCA feltételezés ezek szerint bejött - ott volt a bibi.
Ami elrendezéseket küldök, lesz közte ami Fet-tel készül. Nem tudom mennyire van lehetőséged beszerezni még J201-et, de a Plexi drive miatt megéri. Főleg, ha teszel neki egy kapcsolható előfokot, amit a keményebb részekhez tudsz aktiválni!
Mindjárt szétnézek a jók között!
(#) bgio válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Ja, BS170, az SHO - az Király!
(#) Dedave hozzászólása Aug 1, 2012 /
 
köszi, még pont egy j201-egyesem van
(#) bgio válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Plexi Drive, aminek a kapcsolható előfoka egy electra drive. Együtt nagyon ütősen szólnak!
(#) bgio válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Ahh, három J201 kell!
(#) Dedave válasza bgio hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
lol! nembaj lehet h tudok még szerezni. lehet h ezt az elektra driveot elkezdem majd nyákolni. bocs az amatőr kérdésért, még sosem volt elektromos gitárom pár nappal ezelőttig, ezért kérdezném, helyes-e ez a sorrend: gitár-effektpedál-preamp-erősítő-hangsugárzó?
(#) bgio válasza kadarist hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Tisztázzuk! Minek a preamp? (előfok)
(#) bgio válasza bgio hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Amúgy helyes a sorrended (az utóbbi), de az effektek sorrendje sem mindegy!
Következő: »»   204 / 316
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem