Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1749 / 3960
(#) kadarist válasza jokerkiller hozzászólására (») Aug 1, 2012 / 1
 
Szia!
Kicsit macerás, de van megoldás.
(#) antikzsolt válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Nem akartam sarkítani csak megjegyeztem hogy akkor bármiért lehet büntetni ami fel tud venni hangot. A törvényben viszont meg van határozva hogy mi az. De a törvény egy mobilt is oda vehet ha az el van rejtve és felvételt készít. Ez a nagy valóság.
És itt az elrejtésen van a hangsúly.
(#) kefe13 válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
ujle egyes
(#) kadarist válasza Dedave hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Nem, gitár-preamp-effekt-erősítő.
(#) Peet19 hozzászólása Aug 1, 2012 /
 
Üdv!

Van egy kis problémám már megint. Vettem 4 fajta kerámia kondit és az eladó egybe rakta az egészet a zacskóba és most nem tudom hogy melyik melyik, mert nem igazodok ki az írásokon amik rajtuk vannak.
Ezeket vettem:
47nF
47pF
100nF
470nF
Sajna nem tudtam lefotózni, de leírom hogy mik vannak rájuk írva.
- rövid lábú sárga csepp alakú ( 104 )
- hosszú lábú kék csepp alakú ( NJ47 )
- hosszú lábú kék csepp alakú ( 474 )
- hosszú lábú kék csepp alakú ( 473K S X7R 50 )
Ezek mind azok amiket fentebb írtam, csak nem tudom hogy melyik melyik. A rövid lábú sárga csepp alakú ( 104 ) az a 100nF -os azt tudom mert olyan van itthon, de a többit nem tudom. Ha valaki tud segítsen, ne kelljen már visszamennem a boltba.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) kendre256 válasza Peet19 hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
104=10*104 pF=100 nF
NJ47=47 pF
474=47*104 pF=470 nF
473=47*103 pF=47 nF (K S X7R 50 ezek a feszültségre, tűrésre, alapanyagra vonatkozó egyéb adatok)
Egyébként úgy lehet egyszerűen kiszámolni, hogy a három szám első két számjegye után annyi nullát írsz, amennyi a harmadik szám. Ekkor megkapod a kondenzátor értékét pikofaradban (ellenállás esetén Ohmban). Utána átváltod, ha úgy kényelmesebb.
(#) speed008 válasza kendre256 hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Üdv!
Van egy kis hasznos segédprogram hozzá itt.
(#) puffed hozzászólása Aug 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a mellékelt sziréna kapcsolást ami működik is de az a problémám hogy a kapcsoló lenyomásával majd fölengedésével szépen lecseng a hang úgy ahogy kell viszont ha nyomva tartom akkor folyamatosan egy frekvencián szól.Nekem viszont az kellene hogy a kapcsoló nyomva tartásával ismételje a lefutásokat /szirénázzon /Kéne valami impulzus neki és nem tudom mit csináljak vele. Előre is köszi a segítséget.
(#) Peet19 válasza kendre256 hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Húú, de király
Ezt még nem is tanultam hogy így lehet kiszámolni az értékeket.
Köszi szépen, ezt megtanulom.
(#) Peet19 válasza speed008 hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) proli007 válasza puffed hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Hello!
Készítesz hozzá még egy lassú astabilt, ami "nyomkodja helyetted a gombot"..
üdv! proli007
(#) kadarist válasza puffed hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Szia!
Ha már ilyen jól összejöttünk, akkor mutatok egy nínós szirénát: Lap alján
(#) puffed válasza proli007 hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Ezaz! Köszönöm!
(#) puffed válasza kadarist hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Néztem ezt is de nem volt hozzá ic-m... Ez a nyák pedig olyan szépen sikerült hogy nincs szivem félredobni De azért köszi!
(#) kefe13 válasza bgio hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
szerintem, ha ha itt a marhaságokból szerez önbizalmat, nem lesz jó vége, ilyenek miatt teszek rendbe egy két dolgot ......, mert egyszerűen nulla minden rajzlovasából, oszt cseszi meg a villany néha ....... isten ne adja hogy nekiálljon valami csöves cuccnak ......
Bocsi az offért
(#) kadarist válasza puffed hozzászólására (») Aug 1, 2012 / 1
 
Csak a téma kedvéért linkeltem be, ha esetleg valakit lázba hozna.
(#) minicooper hozzászólása Aug 2, 2012 /
 
Hali.

Kb mennyi levegőt tud megmozgatni egy mikrohullámú sütő hűtőventilátorja?

Úgy 10-20 watt lehet a teljesítménye a lapátátmérője pedig 12 cm.
(#) minicooper hozzászólása Aug 2, 2012 /
 
"A tranzisztor két működési módja: analóg (erősítő) vagy kapcsoló."

Wikipédia

Hogyhogy erősítő?
(#) tras válasza minicooper hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Sziasztok a tegnapi poloskás beszélgetésre vissza térve ha úgy tartom itthon hogy nincs benne a nyákba a mikrofon se az antenna úgyis meg büntetnének?
Vagy esetleg melyik alkatrész kéne kiszedni hogy ne tudjanak bele kötni a dologba?
(#) Gezaba válasza minicooper hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Egy egyszerű légáramlat mérisi módszerre én is kíváncsi lennék.
Ugye ha lenne szélsebesség mérőnk, azt belekjuk egy csőbe. A cső keresztmetszetének terület meg a szélsebesség és azt átszámoljuk literbe.
Másik nyomáskülönbéget lehetne mérni 2 vízoszloppal de hogy ez pontosan hogy MŰKÖDIK azt nem tudom.

"És végül büntetés terhe mellett kerülendő, az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is !"
Ott van az oldal fejlécén...
Frankye
(#) minicooper válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Mint mindíg !
(#) zolika60 válasza tras hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Ha otthon van ilyened, azzal nincs baj. A baj akkor van, ha ezt mások titkainak kifürkészésére használod.
(#) minicooper válasza Gezaba hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Köszönöm a választ !

Megpróbálom kicsit "házilag" lemérni!
Jó szigeteléssel odakötök egy szemetes zsákot és lemérem mennyi idő alatt fújja fel.
Így legalább nagyjábol tudni fogom.
(#) minicooper válasza Gezaba hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
A kiemelésre használd a vastag betűt és ne a nagybetűt!

Nekem egyszer egy moderátor azt írta hogy az kiabálás! (mármint a nagybetű)
(#) Gezaba válasza minicooper hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Hupsz, nem volt szándekos
(#) Gezaba válasza minicooper hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Hogyha egy hosszú csövön akarsz levegőt szállítani arra számolj, hogy minél hosszab annál nagyobb lesz az légellenállasa. A zsákos módszer egész jó ötlet.
Ha úgy méred le hogy a cső végén van a zsák akkor ugye már a cső ellenálása is benne van a mért értékben.
(#) minicooper válasza Gezaba hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Én egyenesen cső nélkül kötném a ventilátorhoz mivel van váza vagy karimája vagy mi. Az ami körbefogja magát a ventilátort és a lapátokat.

Mindjárt kipróbálom csak megyek barackot pucolni 15 perc!
(#) minicooper hozzászólása Aug 2, 2012 /
 
Sacc?

Ventilátor
(#) Hurkafej1 hozzászólása Aug 2, 2012 /
 
Hello!
Találtam egy pár vörösréz forrszemet, és nemtudom mennyit érhetnek, ilyeneket nemnagyon látni boltban. Persze nyilván annyit ér, amennyiért megveszik, mert sajnálnám odaadni réz-ként.
(#) zolika60 válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
A réz áránál többet.Például.
Következő: »»   1749 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem