Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   23 / 261
(#) botesz válasza mosomaci7 hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Mennyi?????? Az fix nem reális!!!!Amikor én 4 éve siemens-Bosch ba rendeltem motort akkor a motor volt csak 40 rugó.Ez keringető szivattyú vagy az űrítő?(bár az árból itélve keringető lesz)És hogy meg lehet e javítani házilag?Attól függ ha motor rossz akkor elviszed megtekercselik és kész de ezt így távolról.......nehéz megmondani.
(#) dampfl válasza botesz hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Szia, egyéb elfoglaltság miatt nem tudtam időt szakítani a javításra.. de a héten mindenképpen nekiállok, asszony már nagyon nem szeret mosogatni Mindenképpen küldöm majd az infot hogy mi történt.
(#) botesz válasza dampfl hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Rendben megértem.Ha nem szeret mosogatni azt elhiszem mert mi sem!A lényeg az hogy az a pici izé az tuti hogy az NTC a másik pedig valami olyasmi ami akkor kapcsol be(vagy ki)Amikor a viz nyomás nyomja.Amúgy szerintem ez egy olyan védelem hogy csak akkor fűtsön ha biztos hogy a gép keringeti a vizet.
(#) dampfl válasza botesz hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Jó tehát akkor az a második "izé" jogosan is van alap esetben szakadásban. Az NTC-nek mi a működési elve?
Egy másik apróság: üzem közben csináltam egy mérést mikor elérkezett a program a fűtési ciklushoz, rajta volt a műszer a jelfogó kimenő lábain ami adná a 230V-ot a fűtőszálnak, és nem történt semmi jött a hibaüzenet (síp, villogás) de a voltmérő nem mutatott semmit. Szal már közben vhol eldőlt hogy probléma van és nem is kapcsol feszültséget a fűtőszál felé.
(#) botesz válasza dampfl hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Az NTC küldi a jelet az elektronikának hogy hány fokos a víz.Ez pedig úgy történik hogy mikor melegszik a víz (meg az NTC a víztől)Akkor csökken az ellenállása az ntc nek és az ellenállásból már tudja az elektronika hogy mennyi az annyi.ja és még valami!A fűtésrelé kapcsol?Próbáltad resetelni?A fűtés áramkörét nézd végig a panelon hogy nincsen e esetleg probléma.
(#) dampfl válasza botesz hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Szia, az NTC-ről kicsit később küldök még infot meg rajzot hogyan van bekötve... a Fűtésrelé rendben mükszik kivettem a panelból és külön leteszteltem rendben kapcsolja a nagyfeszt. A panelt átnéztem szemmel láthatóan nincs baja.
(#) botesz válasza dampfl hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Azt kéne megnézni hogy milyen hibakódot sipol ill.villog asszem a villogás száma meg a sipolás száma a hibakód.De általában nem egyből szokott sipolni mikor feszt kéne adnia
Az NTC -t mindenképp ellenőrizd mert így két esélyes a dolog.
(#) Placi84 válasza botesz hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Szia botesz!

Az átfolyásmérőt megnéztem, ca. 1.85V-ot ad váltóba, de csak akkor, ha rá is van csatlakoztatva a panelra. A panelig eljut a feszültség, csak az a kérdés, hogy mennyinek kellene ott lennie. Amikor garanciában javították, akkor ezt az alkatrészt cserélték ki és most pontosan ugyan az a baja van, mint akkor.
(#) botesz válasza Placi84 hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Szia!Szerintem ha feszültséget mutat az azt jelenti jó hogy mekkorát az attól függ a víz mennyire tekeri meg.Azt hogy csináltad hogy csak akkor ad feszt ha rá van kötve a panelra?Amúgy ha a gép még garis vissza kell hívni őket és verni az asztalt hogy vagy javítsák meg vagy cseréljék ki!!!!Neki ez kötelességük!És azonnali cserét is kérhetsz.Ha pontosan ua. a baja akkor nem azzal volt a probléma.
(#) Placi84 válasza botesz hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Közvetlenül a kütyü kivezetésein mérve, ha lehúzom a steckert akkor nem ad feszültséget. Nekem sem tiszta, de ez tény Sajnos már nem garis, ráadásul a garilevelet az asszony "jól" elrakta, így erre sem tudom őket vissza hívni. Az is érdekes, hogy mikor zártam a betáp vízen, akkor nem esett a feszültség, hanem ugyanúgy kb. 1,85VAC-t adott. Ha nem ez a baja, akkor már csak a panelhiba maradt hátra. Mindenesetre egy életre megtanultam, Candy-t a büdös életben soha többé nem veszek... Ha 5 éves lenne, akkor azt mondom fogyasztói társadalomban ez így megy. De hogy egy 1,5 éves gép már másodszor produkálja ezt, azt nem veszi be a gyomrom...
(#) botesz válasza Placi84 hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Sajnos a candy tipikus példája annak hogy haladunk a korral.....a candy 20 éve még olyat gyártott ami egy életre kiszolgálta az embert.Az meg hogy 1.5 évig bírja az meg egyenesen undorító.A candy szervízt ki tudod hívni beírod goggle ba a legközelebbi nagyvárost és hogy candy szervíz ki fogja dobni.Ha Pesten laksz akkor meg úgy tudom hogy a Klauzál téren van de ebben nem vagyok biztos.Ezt picitt egyszerűbben magyarázd el mert nem tiszta amit a a "zárt betápvízzel"csináltál.Mert lehet hogy nem panelhiba csak ezt egyszerűbben légyszi
(#) Placi84 válasza botesz hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Zártam a csapon, tehát csökkentettem a gépbe belépő víz térfogatáramát. Ekkor az én elgondolásom szerint kisebb feszültséget kellett volna mérnem, de a feszültség ugyanannyi volt, mint amikor teljesen kinyitott csappal töltődött a gép.
A "szervízt" nem akarom kihívni (Elektro-A Kft.), mert szerintem ők sem konyítanak sokat a géphez... (a női ügyfélszolgálatos ráadásul "bunkó", ha felteszel egy értelmes kérdést (tehát nem olyat, hogy hol kell bekapcsolni vagy ilyesmi), akkor ködösít és lepattint, hogy a kollegák majd megmondják mi a baj, csak hívjam ki őket, meg adjak meg 40 adatot a gépről, amit nem tudok, mert a garilevelen vannak).
Amikor gariba kint voltak először, akkor annyi volt, hogy a gépet elindították. Mondta neki a feleségem , hogy bő 20 perc után fog majd megállni az említett hibával. Kb. 10 perc után leléptek, annyit mondtak, hogy 3 db panel van a gépben, megrendelik mind a 3-at aztán majd kiderül mi a baj és hogy majd jelentkeznek...
Bő egy hónap múlva jelentkeztek is, ki is jöttek de panelt nem cseréltek, csak és kizárólag az említett jeladós tartályt. (mellesleg nincs is benne 3 panel, 1 panel van, amin a lényeg hever)
Én ebből gondolom, hogy valamit közben megtudtak, és mivel a probléma ugyanaz, így azon gondolkodok, beruházok egy 10-est és kicserélem azt a tartályt.

Üdv.: Laci
(#) botesz válasza Placi84 hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Az hogy mennyit kell mutatnia a jeladónak nem tudom amúgy szerintem ők a vezérlő panelra gondoltak amiből csak 1(marha ritkán 2) van a gépben.Ja a feleségedet meg faggasd hogy amikor itt voltak biztos hogy kicserélték a trartályt?(tőlük az is kitellik hogy visszateszik a régit)
(#) violin hozzászólása Aug 21, 2012 /
 
Sziasztok!Van egy Candy CDI 45 tipusú 4 éves mosogatógépem.A problémám az,hogy bekapcsolni be tudom,ég a piros led és mutatja a "levegő" hőmérsékletét is,de programot választani már nem lehet.Mi lehet a probléma?Kezelőpanel stb.Esetleg találkoztatok ilyennel már?Nem szeretném rögtön a szervízt hívni.
(#) freechat hozzászólása Aug 23, 2012 /
 
A mosogatógépek hogyan melegítik a vizet?
Ha pl 40 fokos vizet kapnak és 30 fokos a program akkor megvárják amíg kihül?
Illetve, ha pl 50 fokosat kapnak és 60 fokos a program akkor pontosan annyira melegítik vagy csak időre van beállítva?
(#) Placi84 válasza botesz hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Biztos benne, hogy kicserélték, és csak azt.
Csak tudod az a büdös, hogy 3 panelt említettek, hogy azok közül rossz valamelyik (konkrétan 1db van benne ami vezérlő panel) és mikor visszajöttek akkor egy egész más dolgot cseréltek.
(#) csordas78 hozzászólása Aug 31, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy Candy CDF 325A 39-s mosogatógépem. Olyat csinál, hogy az olyan programokat amelyikben van szárítás, a mosó program végén nem szivattyúzza le a vizet, megáll, elkezd sípolni szakaszosan, és a led a programválasztónál villog gyorsan. A gyors programnál ahol nincs szárítás, rendesen végig megy, le is szivattyúzza a vizet.
(#) Peter_983 hozzászólása Szept 5, 2012 /
 
Sziasztok,

van egy Candy cdf 625 a típusú mosogatógépem, amivel van egy kis problémám. Bármelyik programot indítom el, az alsó mosogatólapát nem indul el, így nem is mosogat... Nem tudom mit kellene tennem, esetleg egy program van benne (fél program?), amiért az alsót nem indítja? Ki lehet nullázni?...
Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm, illetve, aki használható használati utasítással rendelkezik, amiben ténylegesen le vannak írva, mi hogyan is működik, mit kell tenni, hálásan fogadom!
(#) Peter11 hozzászólása Szept 5, 2012 /
 
Üdv a jelen lévőknek!

Candy Futura 625-ös mosogatógép a második ciklust nem kezdi el. A második ciklus gondolom a fűtés lenne mosás közben, de e helyett sűrűn villog a kiválasztott program, és sípol szaporán. A félórás gyors mosás végigmegy, de érezhetően nem fűti fel a vizet. Hol van egyáltalán a fűtés ? Mi lehet a gond?

(#) botesz válasza Peter11 hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
Ha nem fűti fel a vizet az fűtőszál vagy hőérzékelő(vagy NTC ha digis)esetleg ritka esetben a vezérlése.Első körben meg kéne nézni hogy a fűtőszál nem szakadt e?
(#) botesz válasza Peter_983 hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
A mosogatólapátokat a viz nyomása hajtja ahhoz az elektronikának nincs köze.Esetleg nincs eldugulva??
(#) Peter11 válasza botesz hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
Megmértem a fűtőszálat, és szakadt. Ennyire intelligens lenne az elektronika, hogy nem engedi tovább a programot szakadt fűtőszállal??? Egyébként hogy lehet kikapni a helyéről a fűtést?
(#) Peter11 válasza botesz hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Helyesbítenem kell, a fűtőszál nem szakadt (kb 40ohm), sikerült rossz ponton mérni. Megmértem az NTC elemet is, melegítés hatására kb 20 kohm-ról lecsökkent 11kohm-ra. Tehát ezt is jónak itélem. Próbálok tovább haladni az elektronika felé, de ez már bonyolultabb. Visszaolvasgatva nagyon hasonló az esetem dampfl esetével, csak nekem valószínú jó az NTC elemem.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2012
(#) botesz válasza Peter11 hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Nos igen.... az elektronika ennyire inteligens de ha nem az a baj akkor lehet tovább haladni.De biztos hogy jól mérted?Amúgy teljesen hidegben mosogat vagy csak éppen hogy melegebb a víz?Szerintem vedd ki a fűtőszálat és kösd rá külön a 220 at.A fűtőszál közepén van egy csavar azt kell kicsavarni és akkor kihúzni.Az NTC a mérésed alapján jónak tűnik.Egyenlőre ennyi.Üdv
(#) Peter11 válasza botesz hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Mire olvastam a válaszod, addigra lekaptam az ajtó burkolatát, hogy rápillantsak az elektronikára.
Nos a következő fogadott:
annál a csatinál, ami megy a fűtésre, a nyák el volt égve, és a relé egyik lábát is szépen eldisszipálta a felvett energia. Gondolom az idők folyamán gy kis kontakthiba keletkezett, és szépen lassan elégette az érintkezést ( a kis mocsok). Most próbálok műteni...
(#) botesz válasza Peter11 hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Akkkor valószínűleg ez volt a hiba.Én mindig a panelt hagyom utoljára egyrészt mert így szokták csinálni a "nagyok" másrászt már lassan kisértenek a gépek mert már nem egy vezérlő hibás van nálam. Remélem nálad csak ennyi volt a gond ha jó lett mindenképp szólj érdekel az eredmény
(#) Peter11 válasza botesz hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Egy kis barkácsolással meg kellett toldani az elégett relé lábát, úgy néz ki sikerült. Összeraktam a gépet, és gond nélkül működik!! Holnap irány a Lomex, pont kapható náluk olyan relé, ami passzol az elektronikába (kemény 400 Ft.) .
Nem kell mosogatnom.
Köszönöm a támogatást, érdemes volt idelátogatni!!
(#) botesz válasza Peter11 hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Szívesen örülök hogy működik!
(#) botesz válasza csordas78 hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Ha visszaolvasol a témában akkor látni fogod hogy már jópárszor volt ilyen hiba akkor a panelon egy kondi csere segített.Persze olvass vissza akkor megtudod hogy ez a hiba a Te gépednél is de általában a kondi volt a gond.
(#) nandi0118 hozzászólása Szept 9, 2012 /
 
Szia Mindenki!
Van egy whirlpool ADP 657 mosogatógépem. Nem melegíti a vizet.
Tud valaki segíteni, hogy mi lehet a hiba?
Üdv: nandi0118@gmail.com
Következő: »»   23 / 261
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem