Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A-osztályú erősítők
 
Témaindító: Dióda, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   95 / 137
(#) CIROKL válasza Flashhun hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
A DoZ topikjában minden megtalálható róla ! Goggle : CIROKL > picasa
(#) (Felhasználó 46585) válasza Flashhun hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Ilyet még nem is láttam... azt nem értem, hogy a szigetelőgyűrű teteje nem olvadt meg? Ha csak a cső része, akkor ez egy nagyon gyenge minőségű szigetelő. A másik, hogy a csillám nagyon rossz hővezető. Ráadásul ahogy tapasztalom, vannak közöttük egész vastagok is. Akkor persze nem csoda. Ez nem lehet, hogy nagyon vastag? Ennél még a 20 mikronos mylar is jobb.
(#) Flashhun válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
nem értek sajna hozzá, csak kértem a boltba a szigetelő csillámot és az alátétet.
(#) Orbán József válasza Flashhun hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Azon studéroztam, látván a beültetést a nyákba, hogy biztosan az alkatrészeket jó felől helyezted fel?
Kondiknál, ellenállásoknál nem érdekes, de bármelyik tranyó fordított üzemben galibát csinál.
Mondjuk, akkor nem igen zebeg a zene belőle...
(#) Flashhun válasza Orbán József hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Szia! Jól tettem bele a kondikat, jó a nyákterv. sajna csak ilyen kondiaim voltak a megfelelő értékeiben. Régi MEV-es és stb bontott dolgokból építettem.
(#) keszeg01 válasza Flashhun hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Jók azok a kondik nincs vele baj, Orbán Józsit szerintem az zavarta, hogy nem fúrtad ki a nyákot és nehogy alkatrész felőli oldalon rakd be az alkatrészeket.
(#) Orbán József válasza keszeg01 hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Igen, arra céloztam, ha tranyó lába (E-C) fel van cserélve a másik oldali felhelyezés során, akkor "ZS" osztályú lesz az erősítő. Esetleg később definiálom, (ZS) akit érdekel.
(#) David 3g hozzászólása Aug 14, 2012 /
 
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy hogy tudnám megátolni az erősítömben az alap búgást. NPN tranyos A osztályú erősítöt csináltam. Bdy73 tranyokkal alapjáraton búg. Mit lehet tenni?
(#) Ge Lee válasza David 3g hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Úgy hogy megszünteted a földhurkot.
(#) keszeg01 válasza David 3g hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Pontosan mit építettél ? Mennyi a puferrelkó , és mit jelent az alapjáraton ?
Nyitott vagy zárt bemeneten búg?
(#) David 3g válasza keszeg01 hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Sima egyszerű A osztály 2 tranyó pár ellenálás. Nyitottan búg. 4700 a puffer
(#) keszeg01 válasza David 3g hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Probály meg egy CRC szűrést minél egyszerűn ami van otthon.
(#) Lespedt hozzászólása Szept 4, 2012 /
 
Sziasztok. Megépítettem a 8W-os Hiraga-t de nem tudok nyugalmi áramot állítani. A HE-n található cikk alapján készítettem az ott írt tranzisztorokat
1. MJL21193 - MJL21194 (végtranzisztorok)
2. BC546 - BC556 (meghajtó tranzisztorok)
3. BC546 - BC556
4. 2SK246 - 2SJ103 (FET-ek a bemenetnél)
és nyáktervet felhasználva. R3 és R4-es ellenállásokkal sorba kötöttem egy 500 ohmos potmétert de hiába állítom a nyugalmi áram nem változik, 2,4A mérek tápáganként. Nem új alkatrészekből építkeztem és beépítés előtt csak szakadásmérővel mértem ki a tranzisztorokat. CRC tagos puffert készítettem 20V-os bemenő feszültséggel és 4R7 soros ellenállással. Ha valakinek van ötlete merre keressem a hiba forrását legyen szíves segítsen. Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2012
(#) Lespedt hozzászólása Szept 4, 2012 /
 
És lenne még egy kérésem. Valaki mondja meg, hogy a kapcsolási rajzon mi a fetek lábkiosztása?
(#) reloop válasza Lespedt hozzászólására (») Szept 4, 2012 / 1
 
Szia! A source a P1-re csatlakozik.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2012
(#) keszeg01 válasza Lespedt hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Szerintem a 20v-t sok a 8w-os Hiragának a cikkben 2x12v-ról jár.
A nyugalmi picit sem változik ?
(#) CIROKL válasza Lespedt hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
20Volt sok lesz neki , a sönt ellenállást emeld följebb.
Azt irod hogy az R3-R4 -el sorba kötöttél egy - egy trimert de az R3-R4 az mekkora?
Mindkét tápágban 2,4 Amper az áramfelvétel , a beüzemelést hogyan eszközölted?
(#) thedespot0 válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 9, 2012 / 1
 
En nem raktam bele trimmer meg azt az ellenállást, hanem csak egy 390 ohm-ot raktam oda, ezután a hanjga jobb lett, és nem volt a nyugalmi áram sem több mint 750 mA-nél
(#) Lespedt válasza keszeg01 hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
A nyugalmi áram egyáltalán nem reagál a potméter állítására.
(#) Lespedt válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Nem a végfokozat kap 20V-ot hanem egy 2x14V szekunder feszültségű (egyenirányítva 2x20V) toroiddal hajtom meg a CRC fokozatot. Tehát a végfok már az ebből leosztott feszültséget kapja ami megfelelő áram mellett 12-13V körül alakulna jelenleg a nagy áram miatt alig 6V. Elnézést, nem voltam pontos a megfogalmazásnál.
(#) Lespedt válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
R3-R4 értéke maradt 1k-1k, evvel sorosan kötöttem be egy-egy 500ohmos helitrimmer potmétert.
Beüzemelés: a kész végfokot feltettem egy hűtőbordára, tápfeszültséget egy 2x14V 200VA-es toroid, 25A-es graetz kocka, CRC tag (10000µF - 4R7 ohm/10W - 10000uF) alkotja, mindkét tápágba végfok elé sorosan bekötöttem egy-egy digitális multimétert. Jelbemenetet földre kötöttem a kimenetre pedig egy multimétert kapcsoltam. Bekapcsolás után mindkét tápágban egységesen 2,4A az áramfelvétel, kimeneti feszültség 0,5V de ezt a P1-es potival tudtam állítani.
(#) Lespedt válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Beültetés előtt a két 500Ohmos potmétert 250-250 Ohmra állítottam be, a 100 ohmos potmétert pedig "félállásba" 50 ohm-ra.
(#) reloop válasza Lespedt hozzászólására (») Szept 10, 2012 / 1
 
Szia! Az R3, R4 helyére tegyél kisebb értékű ellenállatokat. Tipp 470 ohm.
(#) zsozso72 hozzászólása Szept 11, 2012 /
 
Szia! Vedd ki az 1K ellenállást tegyél a helyére egy 2K helitrimmert ezt állítsd közép állásbe és innen kezd a mérést.Ezekkel a tápfesz szimetriáját állítod tehát mind a két oldalt egyszerre kell figyelned amihez két műszer kell,reméllem eddig világos.Ha beállítottad a tápfeszt utánna kezd a nyugalmit szintén közép állásból indulj ki nállam a 100 Ohm helitrimmer cseréje után sikerült csak nyugalmit állítani,próbálkozz ha elrontod abból is tanulsz de elég sokat kibír ez a kis kapcsolás,sok sikert.
(#) Lespedt válasza zsozso72 hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Bocsi de nem teljesen értem. Tehát R3-R4 bázisosztó ellenállással tápfesz. szimmetriát szabályzok DE a két műszerrel akkor is vagy a tápágankénti áramfelvételt vagy a teljesítmény ellenállásokon eső feszültséget mérem (és abból számolom ki az áramot). A 100ohmos poti pedig nem a kimeneti offszetet állítja?
(#) reloop válasza Lespedt hozzászólására (») Szept 11, 2012 / 1
 
Az R3, R4 nem bázisosztó! Nézzük a pozitív tápoldalt: a T3 földelt bázisú tranzisztor közvetíti T1 drain áramát T5 bázisa felé. Ebből az áramból az R3 1-2mA-t kisöntöl. Az R3-mal sorba kötött trimmer segítségével így szabályozhatóvá válik a végtranzisztorok nyugalmi árama. A visszacsatolás miatt természetesen egyetlen poti állítása is hatással van a teljes kapcsolásra, ezért kell az állításoknál szimmetriára törekedni.
(#) Lespedt hozzászólása Szept 11, 2012 /
 
Igazatok volt R3-R4 értékének a csökkentésében. Csak a 500ohm-os potit hagytam bent így már bekapcsoláskor 1,6A volt az áramfelvétel a poti lejjebb állításával pedig csökkent a nyugalmi áram. 0,7A -re állítottam majd "melegen" utána állítok a analóg műszer segítségével. Köszönöm a segítséget mindenkinek
(#) Cirboja hozzászólása Okt 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Készül az én Hiragám is.Dobozba szerelve,egyelőre fa oldallapok és fedél nélkül.
(#) CIROKL válasza Cirboja hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
Van benne anyag bőven .Szép már most tetszik , az R tag nem melegszik ja mekkora a nyugalmi áramod és a bemenő DC fesz?
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2012
(#) Cirboja válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
Van anyag ...6x68000 µF / oldal.Az R nem meleg.12V~/100VA trafóról 14V a DC,700mA nyugalmival.
Következő: »»   95 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem