Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   377 / 607
(#) mazso1988 hozzászólása Aug 27, 2012 /
 
Sziasztok!
Építettem egy mélynyomó erösítőt a csatolt képek összeállításában, de sajnálatomra mikor kipróbáltam csak halk nagyon tompa hang hallatszott a mélynyomóból!
Én úgy vettem észre a potik tekerésére sem nagyon akar reagálni.
(#) Alkotó válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Válaszd ketté a fokozatokat. Külön a végfokot, és külön az előfokot kell megvizsgálnod (a kapcsolásból alig látszik valami).
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Szia! Linkelem.
Mazso1988! A potik bekötése pontos?
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Köszi hogy pontosítottad a képet, elvileg igen kétszer le ellenőriztem.
(#) reloop válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Remélem használtál foglalatot. Vedd ki az IC-t, kösd össze az 1-es lábat a 12-vel. Így a szűrő ki van iktatva és működik a hangerőszabályzás. Szól-e?
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Hát azt sajnos nem. Rendben akkor kiforrasztom és megpróbálom így.
(#) mazso1988 válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Ha kiiktatom, akkor elvileg a mélynyomót rákötve szép tisztán kellene szólnia?
(#) reloop válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Nem kell az IC-t kiforrasztani! Vedd ki az 1-es láb utáni 10µF kondit és a 12-lábról köss az out jelű pontra.
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
így nem szólal meg!
(#) mazso1988 válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Bocsi hülye voltam 1 csatlakozó lemaradt! Csatlakoztattam azt is így már szól de az eredmény jobb mind legelőször.
(#) reloop válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
A végfok ezek szerint rendben. Amit az eredményről írtál, azt nem értem.
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Most is azért tompán halható hang jön a mélynyomóból így hogy az IC-t átkötöttem ahogyan mondtad.
(#) reloop válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Szabályoz-e a "Volume" poti? Tudnál-e egy fotót készíteni a panelről?
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Igen szabályoz lehet vele tudok vele hangerőt szabályozni.
(#) reloop válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Az erősítő kimenetének tisztán és erőteljesen kéne szólni, ha megfelelő szintű jelet kötöttél a bemenetére. A poti utáni 1nF értékét nem nézted el? Attól is lehet halk és tompa a hangja, ha véletlen nagyobb kapacitás került oda.
(#) mazso1988 válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Ilyet sikerült fényképeznem, remélem valamennyire kivehető.

sub.jpg
    
(#) reloop válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Megadtad a módját Jól néz ki.
Látom a végfok bemenete simán lehúzható, az előnyös lesz a szűrő hibakeresésében.
Mint Alkotó is írta, arra adj közvetlenül jelet. Nem gondoltam, hogy ilyen egyszerűen megoldható lesz a rácsatlakozás. Ha a közvetlen végfok bemenetre adott jelel sem szól rendesen akkor a jelforrásra, vagy a végfokra szűkül a kör, illetve a hangszóróra és annak bekötésére. Ezt azért említem mert a jelenlegi vékony szürke "tyúkbél" vastagabbra cserélendő, és a hangszóró GND-t a táp csillagpontra kell kötni. Ez utóbbi nincs összefüggésben a hibajelenséggel, de megemlítem, hogy meg ne feledkezz róla.
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Mondjuk magán az input oldalon én saját magam annyit módosítottam, hogy bemenő jel rámegy egy 1Kohmos ellenállásra és azután megy a volume potméterre és itt párhuzamosan van egy 15pF kerámia kondenzátor.
A többin nem változtattam mármint a volume pótméter után már minden az eredeti kapcsolás szerint van.
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Köszönöm.
Igyekeztem szépre csinálni, de reméltem hogy a hangja is hasonlóképp szép lesz mind a külalak.
(#) Szabi1 hozzászólása Aug 27, 2012 /
 
Ez a kapcsolás ha jól értem megengedi, hogy 2 ohmal terheljük egy végfokot, s ha hídba kötném 4 ohmon mekkora teljesítmény lenne (400w)?
(#) reloop válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Remélem hamarosan a hangja is rendbe jön.
Elsőként tehát közvetlenül a végfok bemenetére juttass jelet.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Szia! Kapcsolás?
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Elnézést, lemaradt Bővebben: Link
Bővebben: Link2
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Megtörtént, rákötöttem direktbe tényleg így szebben szól érezni a mélyeket is. Az a gond még nem volt dolgom mélynyomóval ezért is nem tudom a hangját megkülönböztetni a sima normál 3 utas hangfaltól.
De ez már mindenképpen bíztató így akkor a szürőben keressem tovább a hiba okát?
(#) mazso1988 válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Nagyon úgy tűnik hogy maga a TL074Ic-re lesz a hunyó visszaállítottam mindent eredetire és átkötöttem az 1-12 lábakat. Igaz most csak egy sima kis 65W-os egy utas hangsugárzóval próbálkoztam de így ezzel a felállással szépen tisztán szól az erösítő.
(#) reloop válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Mivel a végfok bemenete szabad, sorra tudod vizsgálni az IC négy műveleti erősítőjét. A 14 lábhoz érintve például továbbra is szűretlenül de jelentősen felerősítve kéne szólnia. Ha ez rendben, haladj tovább a 8 és a 7-es lábakon. Ahol elvész a jel ott lesz a hiba.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
És reloop mitszolsz kb mennyi teljesítmény vehető ki abból a kapcsolásból hidalva 4 ohmos terheléssel?
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Igazad van! Át tettem az átkötést az 1-14 lábak közé és máris tompábban szól igaz ilyenkor kiesik a volume pótméter.
(#) reloop válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Úgy gondoltam, hogy visszarakod az IC-t és a végfok bemenetet mint egy mérőcsúcsot érinted a 14-es lábhoz :hide:
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Égen közben nekem is leesett és így csináltam, így most egészen a 7. lábig megfelelő és ide érintve 7.-es lábhoz itt már halkan szól! Tehát akkor itt lehet a hiba szerinted?

Holnap folytatom a keresést és jelzek majd, addig is köszönök mindent!
Következő: »»   377 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem