Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszóró paramétereinek meghatározása
Lapozás: OK   4 / 19
(#) ptesza válasza Baxi hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Csak akkor eshet szó a ténylege dimenenzionális méretekről , ha megvan a két térfogat. A mélyeké már meglenne , most a középnek kellene valami.
(#) hugi00 válasza ptesza hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Nekem a tapasztalat (meresekkel alatamasztva) azt mutatja, hogy a lada az also abra szerint dolgozik 50Hz-en.
- igaz en autos korulmenyek kozt vegeztem mindig a mereseket.

Viszont elmeletben a felso abra lenne a valos.
Meg van mit tanulnom nekem is.

A te abraidon az utobbi valoszinuetlenebb is.

Neked hanyas BBP-d van ?
(#) ptesza válasza hugi00 hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
A terv szerint 50 Hz az F3 pontja . A BBP legfrisseb verziója a 6.0.20. De mindegy neked melyik van , mert a lényeges funkciók az első verzióktól kezdve működnek.
(#) hugi00 válasza ptesza hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Megosztanad a htaudio.mdb nevu fajlodat ?
Nalam is van egy ket subwoofer adat pluszban integralva (a frissiteseken felul).
15,9M az enyemnek a merete (ha ez mond valamit).


6.0.20 van nalam is csak nalad kulso mas.
- ezert kerdeztem.
(#) hugi00 válasza ptesza hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Itt az F3 erteke mar eleg melyen van a felso ertektol majd 9dB-nyire.

Ez igazan melyre ment.
A cso hossza kicsivel tobb volt. Merve 20Hz-tol szaladt 55Hz-ig es bizony +- 1,5dB-s tureshataron belul.

Persze joval tobb energiat kellett belepumpalni (45Hz nel 24dB meredeken vagtuk.
(#) ptesza válasza hugi00 hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
Autós körülmények között bejátszik a cabin gain jelenség. Ez jelentős kiemelést okoz a mélytartományban. A bb6 ban a preferences / general fülnél át kell tenni automotive módba a pipát.Én nem tárolok benne hangszórókat , én a projecteket mentem el.
(#) hugi00 válasza ptesza hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
Nalam ott van.
(#) Baxi válasza ptesza hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
Na lemértem az összes hsz-t.
(#) ptesza válasza Baxi hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
Na az a helyzet ,hogy valami nem ok a méréseiddel, mert nagy a szórása. Az nem lehet ,hogy az egyik lengő tömege 3,8g s másik 14,5g - Ennek illik nagyon közeli értéknek lennie.

Azonos mérési körülmények kellenek. De be is kellene járatni őket.

Mivel 4 db-van , kettőt kettőt sorosan és ezeket párhuzamosan kötném. Így az eredő ugyanannyi marad. Egy teljesítmény erősítővel meg egy kis szinusszal megmozgatnám néhány órát. 10-15 Hz-es szinusz nem nagyon hallatszik ,ezt el lehet viselni. De nehogy túlterheljed és koppanásig húzd a hangerőt. Utána néhány óra rózsa zaj ha kibirod. Ekkor az Fs -ben jelentősen csökkenni fog .Valószinű az 1.db már elkezdett bejáródni. Ha beálltak az Fs-ek akkor kellene újramérni. A másikak szépen együtt vannak de azoknak sem ártana a bejáratás.

A VAS milyen metódussal van mérve?
(#) Baxi válasza ptesza hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
Hi, igen az 1-es többet járattam, Ő volt a
"prototípus" a mérésekhez. A vas-t itt számoltam. Az oldaladon számolt vas-hoz nincs dobozom, így maradt ez az oldal/link.
A hármast újra mérem majd, nagyon kilóg a sorból.
Járatás után meg ujra mérem majd őket külön külön. Sőt majd kettőt sorba kötve is lemérem majd.
Köszi a segítséget.
(#) Baxi válasza ptesza hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Hi, valamit elütöttem amikor felvittem a 3-as adatait. itt van újra, van köztük difi de más nem akkora.
(#) Baxi válasza Baxi hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Na elkezdtem járatnia drágaságosakat . 20Hz kb negyed állásba az erőlködő, szépen vibrálnak az asztalon.
(#) ptesza válasza Baxi hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Nekem is volt nemrég 4 új hangszóróm . A bejáratás eredményét az excelben megtalálod. Átlag 4-5 Hz esett az Fs.
(#) Baxi válasza ptesza hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Te meddig járattad Őket, mert Én úgy gondolom hogy még pár órát így hagyom 30hz-en holnap kap pár óra rózsát(megyek ki kocsit szerelni hogy ne kattanjak be ) s utána majd mérés. Kíváncsi leszek.
(#) ptesza válasza Baxi hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Talán egy napot ment összesen , közben 4x mértem.
(#) Baxi válasza ptesza hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Hi, na szórakoztam a prg-del. Szerintem ez lesz az a kamra méret amit háromszor megépítek egy dobozban kettő zárt egyikbe benne a magas a harmadik meg benne egy subcső ami hangolható.
Más akkor mért kellet itt mérni a hsz.-eket ha evvel a prgvel lehet dobozt számolni?

Névtelen.png
    
(#) ptesza válasza Baxi hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Csak a tisztánlátás végett. A T/S paraméterekből lehet meghatározni a hangszórónak megfelelő doboz űrtartalmat , és reflex esetén a hozzávaló hangolást. Azzal a programmal a térfogat ismeretében meg lehet határozni egy olyan belső oldalarányú dobozt ahol a dobozban kialakuló állóhullámok nem erősítik ,vagy oltják ki egymást. Miből gondolod ,hogy ugyanakkora doboz jó egyik illetve másik hangszórónak is?
(#) Baxi válasza ptesza hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Szóval akkor a hsz.-paramétereit be adagolom mondjuk a bassboxba az dob nekem egy litert az adott hsz-ra és ehhez tartozó doboz tervet. Viszont ha átrakom a Te progidba a méreteket akkor vannak szép számmal
harmonikusok. Nem értem.
(#) ptesza válasza Baxi hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Nem dob. Neked kell meghatározni mit szeretnél. Figyelembe véve a hangszóró adottságait. Ha megvan a liter akkor tudsz hozzá optimális formájú dobozt tervezni.

Ha meglesznek a korrekt T/S paraméterek akkor majd bemutatom ,miről van szó. Biztosan a homlokodhoz csapsz.
(#) Baxi válasza ptesza hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Oké,
Köszi
(#) Baxi válasza ptesza hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Hi, na járattam őket. Pink nois ~12 óra, 20hz ~20 óra.
Csatolom a előtte illetve utánna mért adatokat.
A 1770-2 es nagyon kilog azt majd lemérem még egyszer, a többi fogjuk rá.
Az arta/limp-el mértem, ehez valók a file-ok.
Remélem lehet most már valamilyen dobozt "kerekíteni" nekik.
A 1770-2 es nagyon kilog azt majd lemérem még egyszer, a többi fogjuk rá.
(#) ptesza válasza Baxi hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Ha végleges lesz akkor megtervezzük. De ezek a 1770-esek nem túl sok mélyet fognak adni. A másikak lehet jobbak...
(#) Baxi válasza ptesza hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Hi, na kész nagyjából egyben vannak. A 1770-eseket úgyis csak középnek szántam, legfeljebb ha nagyon "kéri" az is nyitott lesz akkor lentebb megy?
(#) ptesza válasza Baxi hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
A 2075 hangszórókhoz nettó 55 litert ajánlok. Vb=57,18. Ezzel elérhető a 44 Hz-es alsó határ.Ami akár már jónak is tekinthető. Annak viszont nem látom értelmét , hogy hozzátegyek egy olyan 1770-es hangszórót. A korábbi méréseidből kiderül , hogy azok kb 400 Hz-ig szépen működnek utána erőteljesen formázni kell az átvitelt, hogy használható legyen minimum 2000 Hz-ig .Jó lenne a 2075-ről is látni valamilyen átvitelt azzal is megerősítenéd az elhatározásomat.
(#) lamalas válasza Baxi hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Azt a 2075-os hangszorot semmikepp nem tennem reflex dobozba, inkabb zartba valo. Reflex dobozban csunya kimelese van 100Hz alatt, nagyon leromlik az impulzusvalasza es a hangolasi freki alatt rohamosan csokken a mechanikai terhelhetosege a hangszoronak. Ha fontos a melyek minosege (nem csak a mennyisege) akkor zart dobozt keszitesz (kb. 50L) aminek ugyan magasabban lesz az f3-as pontja, de jobb lesz az atvitele, jobb az impulzusvalasza es az f3-as pont utan laposabban esik az atvitel. Ha atlagos lakoszobaban hallgatod majd akkor elegendo melyeket fogsz kapni bar ez sokkal inkabb a szobaakusztikatol fugg majd ill. a hangfal elhelyezestol + hallgatasi poziciotol.

Ha a 1770-est kozepnek akarod hasznalni kb. 300-400Hz-tol felfele akkor azok is mehetnek nyugodtan zart dobozba. Bar aggaszto az impedanciameneten lathato rezonancia 500Hz alatt ... nem vagyok meggyozodve, hogy ez a hsz jol hasznalhato kozepnek. Kiserletezni persze lehet vele. Az pedig mar most eleg neccesnek tunik, hogy egy 17-18centis hangszorohoz szeretnel egy kisebb magnetosztatikus magast illeszteni. Bar ez is attol fugg mennyire hasznalhato ez a 1770-es kozep-magas tartomanyban ill. a hivi mennyire hasznalhato alacsonyabb tartomanyokban.
(#) ptesza válasza lamalas hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Tegyél be tervet , pdf-et bb6 projectet ne az én terveimet ellenőrizzed állandó jelleggel. Vedd a fáradságot és mutass fel valamit.

Köszönjük szépen.
(#) Baxi válasza ptesza hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Ok, csinálok freki mérést 1770 és a 2075H-ról is.
(#) Baxi válasza ptesza hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Hi elkészült.
Csináltam az RAMAA-val és a Arta-val is.
(#) lamalas válasza Baxi hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Ha a meresi eredmenyeid valamennyire tukrozik a valosagot akkor a 1770-es hangszoro hasznalhatatlan lesz kozepnek. Persze csak akkor ha olyan hangsugarzot szeretnel epiteni ami nem csak valahogy szol, hanem normalisan szol (persze a normalis eleg tag fogalom). Az atvitel alapjan szornyu rossz a kozeptartomanya, ennyire rosszat meg nem lattam. Epp ezert (ill. a ket hangszoro atviteli hasonlosaga ill. a nagy dinamikaatfogas miatt) gyanus, hogy esetleg nem jok a meresi eredmenyeid. Persze nem artana ismerni a meresi korulmenyeket, a merorendszered, stb. stb. mert ezen ismeretek nelkul nem lehet ertekelni az eredmenyeket.
(#) ozzy76 hozzászólása Szept 4, 2012 /
 
Sziasztok !
Valaki tudna segíteni hogy ez a fajta videoton hangszoró hány wattos? mert csak az van ráírva hogy 15 ohm-os
erről lenne szó:
meg az is érdekelne hogy melyik videoton tv-be használták
A választ előre is kösz
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2012
Következő: »»   4 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem