Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   821 / 1385
(#) gulasoft válasza usane hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Beforrasztás után kend le valami erősen fedő de biztosan nem vezető anyaggal.
Nyákgyárak nem csinálnak ilyet. Egy dolog lehet amit meg tudnak csinálni, hogy 3 rétegűt kérsz, és a valódi áramkör a középső rétegen van, és a látszó réegen csak forrpontok.
Ezt meg tudják csinálni a nyákgyárak.
(#) atiotezer hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
A röntgen ellen nem sokat ér, egyik megoldás sem

Amúgy, ha valamit le akar valaki másolni, azt lefogja.
(#) gulasoft válasza atiotezer hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Akkor csinálsz egy felső réteget ami full réz, és ennyi a röntgennek.
Vagy a látszó rétegen csinálsz 40 kamu bekötést 40 kamu alkatrésszel, és közben a középső rétegen van az igazi rajz, csak azokkal az elemekkel amik kellenek. Innen mehet a röntgennel ahova akar!
(#) havranarpi válasza atiotezer hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Tele kell pakolni a sávokat kamu 0 Ohm -os ellenállással
(#) Ricsi89 hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
A vasklorid eltünteti az összes rezet és megoldódik a gond.
(#) Szpisti válasza eyess hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
[OFF]
Idézet:
„Ja meg aztán a kátrány még vezet is ráadásul , de hát az már mellékes igaz Szpisti”


Megnyugtatlak, a kátrány nagyon jó szigetelő!
Kicsit nézz utána, régen elektromos alkatrészeknél is alkalmazták, kedves eyess.

De nem is azért írtam ezt a "hülye" tippet, hanem mert maga a kérdés is elég balgának tűnt.
(#) Ven válasza atiotezer hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Ez így van!
Iszonyú, nagy bonyolultságú NYÁK-okat is le tudnak másolni, amiben eltemetett via-k tömkelege van.
Kell bele pár BGA alkatrész és proci. Ez elrettenti az amatőr kíváncsiskodókat. (Gondolom úgyis csak azok ellen kellene megoldás.)
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Hát a kenyérsütés, meg a nyákrajzolat másolás elleni védelme között hegedülni tudnám a különbséget, Én lennék Paganini!
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Inkább dobj fel egy jó nyák képet
(#) mate_x hozzászólása Szept 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Aki használja az adobe illustratort az találkozott már a következő üzenettel:

Idézet:
„The document contains PDF objects that have been reinterpreted:
The font ArialNorm#e1l is missing. Affected text will be displayed using a substitute font.”


Nem tudok rendesen behozni egy pdf-et, hogy negatívot csináljak belőle, átméreteződik a nyák.
(#) emmzolee válasza mate_x hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Itt invertálnak PDF-et

http://www.ehow.com/how_8254284_invert-pdf-file.html

Szerintem nincs megfelelő betűkészlet a pdf olvasódban.
(#) mate_x válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Eddig ezt a módszert használtam: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1254027.html . Eddig működött, de most valamiért nem. Köszi a linket, kipróbálom.
(#) mate_x válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Próbálgattam a módszeredet, de nekem ez nem megy
(#) mate_x válasza mate_x hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Vagy az is jó lenne nekem, ha eagleből lehetne negatívat nyomtatni, mint a sprint layoutban, de sajnos én nem találok ilyen funkciót
(#) eyess válasza mate_x hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Van arra is lehetőség kicsit gondolkodj , ha azt írom neked színek , akkor beugrik valami ?
(#) kaqkk válasza mate_x hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
CAM PROCESS - PS INVERTED kimented asztalra majd a neten találdz ps2 pdf konvertert
azon átforditod pdf be és kész ...
(#) mate_x válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget, meg tudnád mondani, hogy hol van acrobat readerben ez a graphic mód? Kezdem elég bénának érezni magam
(#) mate_x válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Ezer köszönet, így már működik . Pdf nyomtatóval kinyomtatom a pdf-et, és ezzel a pdf-fel már nem lesz baja az illustratornak. Köszönöm mindenki segítségét.
(#) mrobi válasza mate_x hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Amúgy amit kaqkk írt az sokkal egyszerűbb módszer!
(#) kaqkk válasza mrobi hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Nem az én érdemem , ezt gulasoft -tól tanultam , vagy 3* leírta itt a témában ..
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Csak azt ő is elfelejtette hozzá tenni8 , hogy a szöveg , és feliratokkal nem úgy bánik ahogy kéne.
Már Ps inverted be való alakításkor nem oda teszi a szöveget ahol eredetileg a nyákon volt , és a betűket is megváltoztatja eléggé vektorosra ami nem mindig szép.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Te hogyan csinálsz EAGLE ből invertált pdf et , ami tökéletes és mindent úgy mutat ahogy kell ???
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Fentebb céloztam rá
(#) _vl_ válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Gerber kimenetet tud ez a program? (gondolom, hogy igen, mert az MS Painten kívül mindenki tud.)
Mert akkor ezzel: http://gerbv.geda-project.org/
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Szept 4, 2012 / 1
 
Ezt szeretem a stílusodban : a célozgatás és a kritika mestere vagy , konkrét dolgot soha senkivel nem közölsz , még egy teljesen kész beültetett áramkört nem láttunk tőled . De nem is érdekel ezután mit mondasz vagy kérdezel ....
Kérlek ne is válszolj
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2012
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Bocs ha félre értettél nem az volt a célom tessék Eagla ban ahogy kérted.
A tükrözés már gondoljátok hozzá azt hittem ismeritek a Eagle nyák készítő programot ezért volt a szűkszavú írásom.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2012
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Ugye már megint milyen részletesen leírtad ? Egyébként PDF ről volt szó nem png ről
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2012
(#) janikukac válasza eyess hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Ez nagyon úgy néz ki, mintha Photoshopp lenne, mivel nem fekete színű, hanem kék vagy piros az Eagle-ben a rajzolat. (Laikus fejjel, mivel nem használom, nekem ennyi jött le az Eagleből amikor párszor használtam. )
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Lehet az eagle ből is feketét csinálni (nyomtatni ) de png ben nem mindig méretarányos és
elég bonyolult az előállítása (ezért csinálom most már ps ben )
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 4, 2012 1 /
 
Úgy gondoltam , ha látod mégis csak könnyebb nem de
Ha kész a nyák terv nálam alapból fekete az alap piros a Top élénk zöld a Pads , és a -vias.
Na szóval ha minden kész , akkor marad a fekete alap a Top , a Pads , a Vias színeit át kell állítani fehérre .Ekkor ugye megkapjuk azt , ami a levilágításhoz kell , vagyis a negatív nézetet.
Ha pedig pont fordítva kell , akkor Opció menü /Felhasználói felület/panelszerkesztő , és ott átváltani fehérre le ok éz ni , és örülni.
Remélem utána nem lesz nyavajgás .Ja azért láthattál tőlem sok mindent nyákot forrasztás technikát stb , sajnos , vagy nem sajnos a nem publikus dolgokat nem tehetem fel , de azért ahogy , és amiből tudok teszek fel ízelítőt.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2012
Következő: »»   821 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem