Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1128 / 2501
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Az R22? Azt írtam, hogy benne van a pakliban.
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Igen. Továbbra is méregettem, és ráakadtam erre a bakira. Elhalt az R22. Most cserélem.
(#) libertitas válasza libertitas hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Beraktam egy új ellenállást, 610Ohmot. Két mérést csináltam. Eddig jó. Délelőtt mérek még párat, remélem jó lesz. Köszönöm a segítséget, mint mindig.
(#) reloop válasza HA3GX hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Szia! A "10W-os"-ról itt olvashatsz: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_4809.html
A 40W-os nem erősít jelet, csak áramot. Nem érdemes foglalkozni vele.
(#) libertitas hozzászólása Szept 9, 2012 /
 
Végeztem pár mérést még és nem oldódott meg a probléma az ellenállás cseréjétől.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2012
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Kevés a remény, hogy a TL072 nem hibásodott meg az egyik oldalán bemeneti, másik oldalán kimeneti hibától. Cserét javaslok.
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Megtettem, de sajnos nem változott. Van 3 db még a használt IC-n kívül, melyek közül mindegyiket kipróbáltam. Nincs változás.
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Mi lehet akkor, ha kiveszem a 470pF-os kondit a kimenet és az inv. bemenet közül ? Egyáltalán mi lehet a funkciója ?
Ha ez az IC komparátorként viselkedik, akkor nem szükségszerű bármifajta visszacsatolás.
(#) libertitas válasza libertitas hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Azt hiszem, hogy sikerült egy állandó diagnózist felállítani.
Eszerint, ha az erősítő hosszabb idő után (több mint 1-2 perc) kerül bekapcsolásra, akkor nem indul elsőre, csak kb. 3-4x-re. Ha 1 percen belül történik az indítás, akkor nincs gond.

A sikertelen indítások alatt, ahogy írtam, negatív 1 - 1,2V kerül a + tápra, majd kikapcsoláskor olyan tranziens játszódik le, mely a clip LED felgyulladással egy időben az addig negatív tápot hirtelen átváltja + 14 körülire és lassan lecsökken nullára. Ezalatt 13V körül gyullad ki a LED és 10V-nál alszik el. Rossz indításkor a LED + sarkán - 0,6V van, majd kikapcsolásnál ez átvált 2V-ra és csökken 0-ra

Jó indítás után a kikapcsolásnál a tranziens olyan, hogy 9-10V-nál gyullad ki a LED és 5-6V körül alszik el. A tápfeszültség monotonon csökken nullára, ahogy kell.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2012
(#) kortez17 hozzászólása Szept 9, 2012 /
 
na a kérdésemre nem kapok választ?
(#) marone hozzászólása Szept 9, 2012 /
 
Helló !
Lehet találni ilyen rajzot hangszínszabályozóról.
Mi az a "Zsrc 56K" ? Gondolom a bemenet, de azt hogyan kell bekötni ?
Nem kötünk ennél semmit a földre ?
A Fenderét azt értem, de a Voxét nem.
Valaki esetleg megszakértené ?
(#) libertitas hozzászólása Szept 9, 2012 /
 
Szintdetektálásra ilyen kapcsolást találtam, mint ami a pdf-ben van, a 6. oldalon.
https://wiki.brown.edu/confluence/download/attachments/29117/Voltag...081000
Ehhez még véletlen sem hasonlít az Albert Kreutzer-es változat.
(#) kadarist válasza marone hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
A kapcsolás alsó vízszintes vezetése a föld. Logikusan kell rátekinteni és akkor meg is van a megfejtés.
(#) Ge Lee válasza kortez17 hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Egyszer kétszer válaszoltam ilyen jellegű kérdésre, azóta nem teszem. Leírtam a kérdezőnek hogy mit építsen, kb. annyi értelme volt mintha leírtam volna magamnak egy papírra.
(#) marone válasza kadarist hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Kösz !
(#) Moderátor hozzászólása kortez17 hozzászólására (») Szept 9, 2012
 
Először is kisbetűs mondatkezdő kolléga, talán el kellene olvasni a szabályzat IV. pontját, és a piros betűvel kiemelt részét.
(#) Kodis hozzászólása Szept 9, 2012 /
 
Sziasztok !
Ötleteket szeretnék kérni!
Kaptam 8db TESLA KD602 végfokokat.
Kíváncsi vagyok hogy mit lehetne belőlük összehozni?
Egy vagy két csatornára mekkora maximális teljesítményt?
Mekkora tápfeszültségekkel stb.?
(#) szamóca válasza Kodis hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
A KD 602 nem végfok(ok), hanem egy TO-3-as tokozású tranzisztor. http://katalogy.ic.cz/KD602.html Az adatai alapján egy kis teljesítményű erősítő építhető belőlük.
(#) kortez17 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Oké ez jó dolog, de több, mint 35000 hozzászólást, ha nem baj nem olvasnék végig :S
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Üdv! Az előerősítő pozitív tápja ilyen mértékben (+15V-ról -1V-ra esik) nem omolhat össze. A pozitív tápágban valahol oda nem illő 100 ohm nagyságrendű ellenállásnak kell lennie, különben a feszültségstabilizátor által 1A-re korlátozott áram rendkívüli hőfejlődést okozna.
Meg kell keresned hol alakul ki feszültség lépcső amikor a pozitív táp helyén negatív feszültség jelenik meg, és ezt a hibát el kell hárítanod.
A táp összeomlást úgy gondolom, hogy a clip jelző kimenetén folyó ~20mA áram terheli a tápot és ennek következtében esik a pozitív tápfeszültség. A tápesés leosztva vissza kerül a bemenetre, és egy öngerjesztő folyamat indul be, esetleg oszcillál az áramkör.
A rajz készítője komolyan gondolhatta ezt a dolgot, mert (kiböngésztem) NYÁK tervet is közöl, persze hibásat. Az IC2- höz kapcsolódó tuner kimenet biztos nem volt kipróbálva Ez a clip jelző sem kiforrott kapcsolás, csak bele lett firkantva, hogy csicsásabb legyen. Átnéztem pár bass előerősítőt, nem találkoztam ezzel a szolgáltatással.
Mivel elég távol keveredtünk az erősítő építéstől, javaslom nézzünk át másik témába: gitár előerősítő, LED-es clip jelző, műveleti erősítő, vagy amit praktikusnak gondolsz.
(#) reloop válasza kortez17 hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Szia! PC-hez 10-20W elegendő. Nézz szét KIT-ek között: http://www.hestore.hu/cat_267.html
Ha szeretnéd teljesen önállóan elkészíteni, építs ilyet: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1224800.html#1224800
(#) Ge Lee válasza kortez17 hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Nem is kell. A topikban lévő összes kép, rajz egyetlen kattintással előjön, válogathatsz. Kommersz végfokot (TDA-k, stb.) nem érdemes építeni, olyat kapsz készen használtban az alkatrészek árának akár feléért is, és az ráadásul még esztétikus is és dolgoznod sem kell vele napokat, heteket. Amit a helyedben építenék az a HTA (apróbb módosításokkal), nagyon szép hangja van, nem kell neki szimmetrikus táp, és olcsó alkatrészekből áll.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Hali! Kicseréltem a kondikat de,akkor is melegszik az ellenállás ugyan úgy.
De egy érdekes dolgot észre vettem amin elől van kivezérlésjelzője meg a két potméter az külön panelen van és úgy van rácsatlakozva a nagy panelra. ha lehúzom és úgy kapcsolom be akkor nem melegszik az ellenállás. Ki vettem a potméter részt és ott nem nagy alkatrész van 2db kondi ott is volt kicseréltem de semmi, ja a két db bd139-140-es tranyót is kicseréltem. Szerinted hol lehet a probléma? Ha tudsz segíts már.

Köszi előre is.
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Szia! Igen, ez a gyors és drasztikus tápleesés nagyon különös, főleg azért, mert ha kiveszem az IC-t nem következik be. Így tehát feltételezem, hogy nem a clipes részen kívül van gond, vagy pedig az indítja el a degradáló folyamatot.
Ahogy néztem, azért talán van esély arra, hogy működőképes a clip kapcsolás. Néhány helyen mondjuk a jelbemenet az invertáló lábra történik.
Az ilyen neten, megbízhatatlan forrással közzétett NYÁKokat pont a nagy rizikófaktor miatt nem szoktam használni.
Kinyomozom akkor azt az ellenállást, ami bekever, viszont erre nem tud sajnos előbb sor kerülni, mint 2 hét, mert nem leszek otthon addig.

Mivel alapvetően ezt a clip problémát kellene orvosolni ahhoz, hogy készen legyen az erősítő, így talán egy LED-es clip jelző topic jönne jól.
Utánajárok, hogy van-e ilyen már és ha nincs, akkor nyitok egyet. Ezen kívül itt jelentkezem majd, ha elkezdtem a keresést.
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Rendben, találkozzunk itt: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_395.html a clip jelzősben.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Volna hozzá kapcsolási rajzod?
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Hali! itt van.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Ebből művészet lesz kihámozni valamit. Letöltöttem, kinagyítottam, próbálkozok. Normál rajz esetleg?
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Hali! Sajna nem találtam jobbat.
(#) at22 válasza at22 hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Még ezt találtam.
Következő: »»   1128 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem