Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SAL autós erősítő hiba
 
Témaindító: Marty McFly, idő: Okt 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 16
(#) Lupusz89 hozzászólása Jan 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Hozzá jutottam egy Sal 240-es erősítőhöz ami a képen látható.
Hibásként vettem gondoltam megjavítom vagy megjavíttatom. Bekapcsolom zölden világít, szól is de csak halkan.
Egyik haveromnak van egy szinte ugyan ilyen és össze hasonlítottunk. Arra jutottam mérések alapján, mert ugyan olyan benne a hangerő állító is "gain" hogy azzal lehet a baj.
Az enyémben nem csinál semmit nem változik az ellenállás hiába tekerem míg az övén ami egy teljesen jó erősítő igen. A kérdésem az lenne hogy honnan tudnák beszerezni hozzá ilyen hangerő állítót, vagy milyen néven fut, mi lenne a pontos megnevezése.
Ami rá van írva, típusa: ( B20K )
Képen be is karikáztam amiről szó lenne.
Nagyon köszönöm ha esetleg tudtok segíteni.
Üdv: Ottó

DSC06751.JPG
    
(#) levaitamas válasza Lupusz89 hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Ez egy sima kínai fémházas potméter. B-s karakterisztikájú 20kOhm-os.
(#) Lupusz89 válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget, hestore.hu oladlon vadásztam de ott csak ilyen egypályás potenciométerek vannak ennek meg 6 lába van, ez gondolom kétpályás akarna lenni.
Van tudsz segíteni esetleg hogy hogy keressem? Még egyszer köszönöm!
(#) levaitamas válasza Lupusz89 hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Nézted már, hogy esetleg a műanyag házas Piher poti jó-e bele? Elméletileg jónak kellene lennie. Sztereó egy tengelyeset próbálj meg, kb 600-700Ft.
(#) Lupusz89 hozzászólása Jan 5, 2012 /
 
Szia!
Ha nem nagy kérés tudnál segíteni küldeni linket, hogy pontosan melyik lenne az amit bele kellene raknom.
Ezen az oldalon nézelődöm.

http://www.hestore.hu/cat_171.html

Ne haragudj a hozzá nem értésemért
(#) Lupusz89 hozzászólása Jan 5, 2012 /
 
Egy kis Pc erősítőben találtam egy olyat hogy "b10k"
Ha ezzel helyettesíteném hogy működne?
(#) levaitamas válasza Lupusz89 hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Működne csak kisebb lenne a bementi ellenállás, illetve a hangerőt nem tudnád olyan finoman állítani. A hestore-on találsz, de logaritmikusat (B) kell választanod.
(#) Lupusz89 válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Ahogy mértük a potmétert ami jó volt, lehalkítva volt nagyobb az ellen állás hangosítva felfelé pedig csökkent.
Akkor lehet jól gondolom, de lehet hogy nagy hülyeséget írok, ha beteszek egy ilyen potit:

http://www.hestore.hu/prod_10027729.html

akkor lehalkítva nem lesz meg a 20K csak 10k, ezért nem tudom teljesen lehalkítani, de viszont feltudom hangosítani rendesen?
Vagy van még ez
http://www.hestore.hu/prod_10027734.html

ezzel lehet jó lenne csak kisebb tartományban lehetne tekergetni ahonnan majd a 20k ohm ellen állás kezdődne, kb fél úton ott kezdene hangosodni?
Nagyon köszönöm a válaszaid, köszönöm a segítséget!
(#) levaitamas válasza Lupusz89 hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Teljesen le tudod halkítani a 10K-al is, mivel a nulla állásban rövidre zárja a poti az erősítő bemenetét és a max hangerő sem fog változni, mivel max állásban meg "össze köti közvetlenül" az erősítőd RCA aljzatára érkező jellel az előerősítőt. Ami változik az a köztes állapotban lévő leosztások aránya. A méréseid alapján jónak tűnik a poti.
(#) Lupusz89 válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Értem akkor belerakom próbának ami van itthon egy B10k-s poti pc erősítőből van, mert ami benne van az erőlködőben az abszolút semmit nem csinál köszönöm a segítséget.
Üdv: Ottó
(#) Maze47 válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Hii,
Sztem próbáld meg úgy, hogy nem kapcsolod ki és be 6szor/perc és hagyod, hogy lelke legyen az erőlködőnek.
(#) miller666 hozzászólása Jan 8, 2012 /
 
Sziasztok!
Sal pro900 erősitő ma elhallgatott elindotom piros led majd zöldre vált de villog!Nem tudom mi lehet meg néztük az érintkezéseket de semmi.Vkinek vmi tapasztalat vagy ötlet?
(#) kissmiska hozzászólása Feb 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy SAF2070 erősítő, működik csak szerintem valaki eltekerte benne a VR1-t és VR2-t. Hogyan tudnám beállítani hogy ne kelljen mindig IRF540N-eket cserélgetnem benne?
(#) djpetyus007 hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni! pro sal 240w-os végfokhoz van valakinek kapcsolási rajza??
A probléma az hogy nem kapcsol be!

Köszönöm a segítséget!
(#) richard hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Sziasztok! Van nálam javítás alatt egy Sal 2070-es, a problémám az vele hogy Remote nélkül is bekapcsol tehát rá adom a 12V-ot remote-et üresen hagyva és az erősítő működik zöld led vissza jelzéssel. A TL494 köröli diódákat néztem jónak tűnnek, a tranzisztorokat kicseréltem de ugyan az. Most már csak a Tl csere maradt de az lenne az utolsó..
Ha valaki tud segíteni azt megköszönném.
(#) kissmiska válasza richard hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Esetleg ez a rajz segít, ha nem lenne meg.
(#) richard válasza kissmiska hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Igen ez a rajz meg van, de ez nincs nagy segítségemre kicsit másképp néz ki a remote rész. De azért köszi.
(#) zozogtti válasza ibpeti hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Szia van egy sal wrc 500-as erősítőm és ugyan ezt produkálja.
Azt szeretném kérdezni,hogy mi volt a probléma vele,meg lehetett csinálni ?
A válaszodat előre is köszönöm
(#) richard válasza zozogtti hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Szia! hétvégén tudok legközelebb ránézni, egyenlőre nem tudom a hibát de maga az erősítő működik feszültségek mindenhol jók legalábbis a legtöbb mért helyen. A remote részt teljesen megszüntettem és persze zöld továbbra is, szóval nem értem hogy lehet.... Még 1-2 órát rá kell szánni...
(#) richard válasza richard hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Végül sikerült megoldani a problémát, TL494 csere és az erősítő működik ahogy kell (foglalatba ajánlott kiforrasztás után belerakni az IC-t, későbbi csere miatt ).
Remélem másnak is sikerül feléleszteni az erőlködőt!
(#) maggy hozzászólása Máj 6, 2012 /
 
Hello mindenki!
Kaptam egy ugyanilyen 2070-es erőlködőt, hogy ha megcsinálom akkor az enyém lehet. DE! Hiányzik belőle 2 kondi és nem tudom milyen lehetett benne. az alábbi ábrán bekarikáztam ami hiányzik. Valaki megírhatná nekem, hogy milyen! Segítségeteket előre is köszönöm szépen!
(#) levaitamas válasza maggy hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
A 2070-es nek a 4 csatornás verziójában (SAF4050) 2200µF/35V-os a kondi. Szerintem a bekarikázott kondik is ilyenek. A Gain poti 20k, a Freq poti 100k.
(#) radotom hozzászólása Aug 25, 2012 /
 
Sziasztok van egy saf 2070es erősítő nálam megküldték 12volt váltó fesszel és meghalt cseréltem benne 5 kis tranyot ami elrobant meg 3 kindit a d26os diodát de hát sajnos még mindig nem sikerült életet lehelnem belé szerintetek mi lehet a probléma?
Kérlek segítsetekmert megcsüntem mert sajnos kapcsolási rajzot se találtam hozzá köszi
(#) Rik hozzászólása Szept 18, 2012 /
 
Üdvözlök mindenkit.Van egy SAL WRC 200 típusú autós erősítő javítás céljából van nálam, de már én vagyok a második aki javítja/javítaná.A probléma az az hogy az előző mester nem biztos hogy a megfelelő alkatrészeket rakta a megfelelő helyre a tápegység résznél.Kérlek titeket ha valakinek van ilyen autós erősítője légy szíves írja/írjátok már meg hogy milyen típusú tranzisztorok vannak gyárilag a bejelölt négyzetben.Amint látni is hogy 4db tranzisztor 3db kondenzátor és 1db TL494-es IC elvileg cserélve lett.

Ez a végső probléma megoldás címszó alatt futó projektem a javításban.Olvastam ebben a fórumban a hiba megkereséseket/megoldásokat.De egyik sem vált be.Nekem is az a problémám hogy az erősítő kétszínű visszajelző LEDje nem vált át zöldre (csak egy pillanatra és vissza pirosra).
(#) Rik válasza radotom hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Szerintem mérd ki dióda vizsgálóval a TO-220-as tokozású közös anódos illetve közös katódos "gratz" hidat.Illetve a táp meghajtó FET-eket, TL494-es IC csere, puffer kondik virúlnak-e még.Első körben.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2012
(#) Beringer 600 válasza Rik hozzászólására (») Szept 18, 2012 / 1
 
Szia! Azért vált át pirosra,mert vagy a táp hibás,vagy a végfok része.De ahogy nézem a képet nagyon nem belevaló alkatrészek vannak benne.
(#) Rik válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Értelek Viszont próbálkoztam egy olyannal is hogy adtam az erősítőnek bemeneti audió jelet és a tapasztalat az az hogy a bal oldal szinuszosan lebeg a jobb oldal pedig halkan szól.Ekkor az erősítő állapota: a LED pirosról zöldre váltana.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2012
(#) Beringer 600 válasza Rik hozzászólására (») Szept 18, 2012 / 1
 
a pirosról zöldre váltás, a bekapcsolás után 4-5 másod percre kell hogy meg történjen.
(#) Rik válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Így van csak nem marad "zöld" állapotban az erősítő hanem vissza pirosra.A ciklus kezdődik előről.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2012
(#) Beringer 600 válasza Rik hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Indulna az szerencsétlen,csak valami hiba nem engedi,és így letilt a táp.
Következő: »»   11 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem