Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1136 / 2499
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Itt van kitárgyalva. Most a jó.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Köszönöm pont a kérdezőtől vannak a panelok,akkor lehet hogy pont a hidalás a gondja,ami az én olvasatomban a max nyugalmit jelenti.Nem akartam már szétszedni de hétvégén ráveszem magam.
A kapcsolási rajzért már a világot feltúrtam de sehol semmit nem találok róla sajnos.Köszönöm szépen
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Szia!
Ismerősöm hallotta hogy koppanásgátló kapcsolást keresek és ezt a kapcsolást ajánlotta mondtam neki hogy valami egyszerű kapcsolás legyen.
Esetleg van erről tapasztalatod vagy véleményed?
Vagy esetleg van jobb kapcsolás is ennél?
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Teljesen megfelel. Neked csak két diódára lesz szükséged a tápláláshoz: Bővebben: Link A BSS rajzon 4,7µF-dal jelölt kondi értékét úgy kell megválasztani, hogy éppen csak behúzzon a relé, és kikapcsoláskor azonnal elejtsen. Reléből 24V-osat célszerű választani, ellenállással, vagy Zener-diódával sorba kötve a magasabb feszültség miatt.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Szia!
Megrajzoltam Sprint Layout-ban így megfelelő lesz a kapcsolás?
Ha valami probléma lenne a rajzzal esetleg átmehetünk a saját topicjába.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2012
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Szia! A tranzisztor lábkiosztást nézd meg a BC238-at másként ismerem. Tettem bele zenert, mert a 35V sok lenne a relének.
(#) kortez17 válasza blasz hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
reelopp, még korábban adtad ezt a rajzot, és az a kérdés, hogy mekkora feszültséget pakoljak rá maximum?
gondolom minél több annál jobban szól és hangosabb, de ennyi a maximum?


itt a rajz: http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/7e/7e7cf13c65c60bbb00b87...b6.png
(#) reloop válasza kortez17 hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Az adatlap maximum 50V-ot enged. Inkább legyen 5V-tal kevesebb a hálózati feszültség ingadozása miatt. Nálam 36V-ról hajt 4 ohm-os szubládát, bőven elég
(#) kortez17 válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
köszi akkor megyek és bevásárlok
(#) hegyilaller hozzászólása Szept 21, 2012 /
 
Kedves kollégák!Azt szeretném kérdezni,kérni hogy esetleg valakinek nincs e eagle-be való noval foglalatú elektroncső (lib) alkatrész mappája?Előre is köszönöm!
(#) Geritank hozzászólása Szept 21, 2012 /
 
Hello,
Építeni szeretnék egy 2.1es hangsugárzószettet, vannak már hozzá hangszóróim (2db. 130 mm Magnat LS 213 45W és egy SAL srp 1315 50W (mélynyomónak)). Erősítőt építeni szeretnék hozzá csak nem nagyon tudom hogy miből és hogyan ezért a segítségeteket kérném.
Kapcsolási rajznak nagyon örülnék és nyáktervnek is.
Milyen IC-re lenne szükség hozzá?
(#) szamóca válasza Geritank hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Már harmadszor teszed fel a kérdést.
Azért nincs válasz, mert ezek a free air-es autóhangszórók nem igazán alkalmasak kis légvolumenű dobozokba, pláne nem egy kis hatásfokú rosszul terhelhető SAL-adék hangszóróval. Magyarán ez szólhat, de nem fog jól szólni.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Szia! Rendben köszönöm a javítást esetleg BC238 helyett használhatok bc327-et vagy bc337-et vagy esetleg helyettesíthető mással?
És a relénél a két-két kivezetésnél is módosítottad a feliratot lényegében akkor a középső láb a relének a bemenet és ha meghúz akkor lesz a szélső lábon a kimenet igaz?
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Csak NPN tranzisztorral helyettesíthetsz. A relét el is felejtettem megemlíteni.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Értem köszönöm szépen a segítséget a relénél akkor jól gondolom hogy a középső a bemenet a szélső pedig a kimenet elvileg amikor meghúz?
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Meg kell nézni a relé adatlapját. Lapozz a 11. oldalra. A G2R- után 2-es karakter kell, mivel neked két érintkező párra van szükséged.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Szia értem valóban igazad van.
Van itthon g2r-2-es relé is viszont ez 12V DC-s ellentettben a g2r-1-el ami 24V DC-s.
Ebből lehet probléma vagy a zener lecsökkenti annyira a feszültséget hogy jó lesz a 12V-os relé is?
Válaszod előre is köszönöm!
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
A 12V-os relének már kétszer akkora áram kell és kétszer akkora feszültséget kell kifogni előle. A fejlődő hő miatt ellenállást kéne beiktatni, nem zener-diódát. Számoltam: 470 ohm. Lehetőleg 5W terhelhetőségű legyen, akkor nem fog nagyon melegedni. A 4,7µF elko helyett is biztosan nagyobbra lesz szükség.
A tranzisztornak is minimum 0,5W-osnak kell lenni.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2012
(#) reloop válasza 96peti hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Szia! Parancsolj.
Ha valamelyik megtetszik írj az Erősítő mindig és mindig-be.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
96petinek ajánlom ezt a kapcsolást
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2012
(#) Geritank válasza szamóca hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Köszi a választ azért megpróbálnék valamit kezdeni velük.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Szia!
Rendben köszönöm a sok segítséget hétfőn elmegyek megvenni a hiányzó alkatrészeket és akkor írok hogy sikerült-e 24V-os relét szereznem.
Köszönöm szépen a rengeteg segítséget.
(#) dani9228 hozzászólása Szept 23, 2012 /
 
Üdv! Abban kérném a segítségeteket, hogy a mellékelt kapcsolási rajzú erősítőm van, és ennek a hangszínszabályzó kimenetére ( a végfok bemenetére ) szeretnék egy kimenetet csatlakoztatni, amely majd egy másik erősítőre megy, és ezt hogyan tegyem meg, vagy hova csatlakoztassam rá? Mindegy melyikre menne rá, csak egy monó kimenet kellene.
Köszi!!
(#) Doncso válasza dani9228 hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Szia. A második oldalon van alul az IC301 2-1 és 2-2. Itt jön ki a hangszínszabályozott jel, ezt kell megcsapolni, látatod az IC kimenete csatlakozik a C331 hez majd onnan az R345-ös ellenálláshoz. Az ellenállás után kell kivezetned. Ez lesz a bal oldal. Ugyanigy az alatta lévő IC-nél is. Vagy leveszed a sorcsatlakozó 5-ös és 7-es lábáról. Tone L-R felirat van ott. Árnyékolt vezetéket használj.
Üdv.
(#) dani9228 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Oké! Köszi a segítséget!!!!
(#) dani9228 válasza dani9228 hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Helló! Ráálltam arra a pontra egy hangszóróval, de nem szólalt meg. Egy hangszórót el tud vinni, a hangszín? A hangerő szabályzót nem is találom a rajzon.
(#) szamóca válasza dani9228 hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Jajj! Leírtad hogy szeretnék egy kimenetet csatlakoztatni, amely majd egy másik erősítőre megy tehát nem hangszórót akartál meghajtani, hanem végerősítőt. A hangszínszabályzó egy közbelső alacsony jelszintű fokozat, melynek nem az a feladata hogy hangsugárzókat hajtson meg, hanem a magas és mély frekiken kiemelést-vágást hozzon létre. A hangsugárzók meghajtását a végerősítők végzik. A hangerőszabályzó VR101 pozíciószámon az első lapon van.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2012
(#) Doncso válasza dani9228 hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Te most viccelsz ugye? Olvasd el mi volt a kérésed. Egyébként, ha egy hangszínszabályzó meghajtana egy hangszórót, akkor miért kellene végerősítő? Néha komolyan elgondolkodom, hogy akkor volt nehéz dolgom, amikor kissrác voltam, és alig volt segítség elektronika terén, se alkatrész, se internet, adatlapok, egy nyamvadt 2n3055-ös tranyóért órákat kellett buszozni, nem volt aki segítsen, tanácsot adjon, vagy most amikor ilyen kérdésekkel állok szemben.
(#) dani9228 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Üdv! Köszi most már jó!
(#) dani9228 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Helló! A hangszórót csak próbaképpen tettem rá, hogy megtaláljam a keresett pontot.
Következő: »»   1136 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem