Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1797 / 3960
(#) proli007 válasza tankerman16 hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Hello!
Attól függ, milyen karakterisztikát szeretnél felvenni? Méred rajta sorban az átfolyó áramot, és párhuzamosan a feszültséget. Mondjuk változtatod a feszültséget, és méred az áramot. Ekkor az ellenállás CDS "linearitását" fokod mérni, de a fényt állandó értéken kell tartani..
Ha a fényérzékenységet szeretnéd mérni, akkor valamivel a fényerőt is mérni kellene. Pld. változik a fény, a feszültség állandó, és méred fény által gerjesztett átfolyó áramot.
üdv! proli007
(#) tankerman16 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
OK! Köszi! Már megoldottam
(#) Action2K válasza Matthevvv hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Szia! Igen, sima 9V-os elem jó helyette. Hogy meddig bírja, az függ az elem márkájától típusától. De szerintem, 8-10 óra talán megvan.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) broni6 hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy 30 V táppal tudnék-e 28 V-os motort és ventillátort üzemeltetni?
Ha nem akkor hogyan tudnám ezt megoldani?
(#) efraim hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
Hajtottam én már 12V-os motort 30 Voltról és a mai napig működőképes 2V nem teszi tönkre, egy picivel gyorsabban fog forogni.
(#) jani1987 hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
Alkalmas-e a nikkel-kadmium ceruza akksi a forrasztópáka hegyének bevonására?
(#) world-s hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy detonátort.
Na jó nem igazit, hanem egy filmbéli (Avatar) replikát.
http://www.learnnavi.hu/avatar/detonator.jpg

A detonátornak lenne egy kis elektronikája is.
Ez annyit tudna, hogy ha egy kapcsolót elfordítok, akkor egy piros és egy kék led elkezd világítani, és mindeközben egyet kellene valaminek csippantania (majdnem mint egy kvarcóra gomb nyomáskor, csak azért attól jó lenne ha kicsit hangosabb lenne).
Nem folyamatosan pityegni, csak bekapcsoláskor egyet.
A tápellátást a szerkezetbe elhelyezett aksival oldanám meg.

Tudnátok segíteni, hogy ezt hogy tudnám nagyon egyszerűen megépíteni?
Előre is kösz.
Zoli
(#) pjg válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Ezt kérdezd másképpen.
(#) Gezaba hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
Honnan lehet tudni, hogy egy trafón mennyi áram mehet át max, ha nincs ráírva?
(#) nedudgi válasza Gezaba hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Huzalvastagság alapján. Ha teljesítményt és a feszültséget ismered, akkor Ohm törvény alapján.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) Gezaba válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Huzalvastagság alaján lenne jó. Van erre egy táblázat vagy egyenesen arányos az átmérő és a max átfolyó áram? pl: 0.25os huzal mennyi áramat bír max?
(#) nedudgi válasza Gezaba hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Emlékeim szerint 2,5A négyzetmilliméterenként.
(#) fricihun hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Lenne egy hangszórós kérdésem. A haveromnak van egy Logitech Z523 2.1 hangfala és recseg benne a jobb oldali hangfalban az első hangszóró. De ez nem az a széthajtott hangszóró recsegés, hanem bizonyos frekvenciákon érdekes sercegést hallani ütemre. Szétszedtem a hangfalat és a hangszórónak szemre semmi baja sincs, azonban ha megnyomkodom a membránt hallom ezt a hangot, olyan mintha akadályozná valami a mozgásban. Kiszereltem a hátsót is az tökéletesen működik és azt könnyedén, csendesen lehet mozgatni. Szerintetek javítható ez a hangszóró vagy kuka? Esetleg gondolkodtam még a logitech szervizben, hátha tudnának adni egyet.

Üdv, Tomi
(#) david224 hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
Sziastok.nekem két kérdésemlenne.az egyik az,hogy van egy erőssítőm aminek recsegnek a potiai és a bemeneti jel választó gombot néha meg kell mozgatni mert elhallgat az egyik hangfal néha.szerintetek a kontaktspré segíthet?A másik kérdésem ,hogy a hyundai 2155-ös tv-m lilul zöldül stb.valószínüleg ptk-bja lehet.de ,hogy néz i a ptk alkatrész és ha kiveszem egy monitorból az jó lehet bele vagy ebből is sok féle van.tudom amatör a kérdés de ptkval még nemvolt dolgom.köszönöm előre is a segítségeteket.
(#) pjg válasza fricihun hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Lehet, hogy a lengőtekercs elszabadult a membrántól.
(#) fricihun válasza pjg hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
És az javítható viszonylag olcsón? Az a gond a logitech szerviz meg csak cseregaranciát vállal, ami meg már rég nincs rá mert használtan vette. Alkatrészt nemigazán lehet beszerezni.
(#) jani1987 válasza pjg hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Alkalmas-e a nikkel-kadmium akksi külső burkolata a páka hegy bevonására? A videóban cinkről volt szó, ami nekem most nincs, de már kértem leselejtezett elemet. Melyik része nem volt érthető?
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) bbalazs_ válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Hat, nekem egyik resze sem volt ertheto. Eloszor is: mifele video? Sehol egy link, az eredeti kerdesedben sem volt link, sem pedig nem volt valasz valamelyik hozzaszolasra.
Aztan hogyan kivanod ezzel bevonni? Rakalapalod vagy mi??? Feloldod es utana racsopogteted? Elektrolizissel a fent emlitett lottybol??
Szoval itt most te nem adtal eleg tampontot, hogy valaszolhassanak.
(#) jani1987 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
(#) Moderátor hozzászólása bbalazs_ hozzászólására (») Szept 26, 2012
 
Idézet:
„Szoval itt most te nem adtal eleg tampontot, hogy valaszolhassanak.”

Szóval, itt most te vagy az értetlenke. Amúgy jó lenne az ékezeteket is használni.
(#) pjg válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
A videó alapján határozottan állítom, hogy NEM!

Erre a célra kutya közönséges, hagyományos Szén-Cink elem tokjára van szükség. Nem tartóselemére.
(#) pjg válasza (») Szept 26, 2012 /
 
Az eredeti kérdésből én sem értettem egy büdös szót sem. Túl volt fogalmazva.
(#) jani1987 válasza pjg hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Na ebben nagyot tévedsz. Kérdezd meg köbzolit. Ő mondott nekem egyet, de már nem tudom melyik fémet mondta. Ja és ezt szóban mondta.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) pjg válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Ha jobban tudod, akkor minek kérdezed. OFF!
(#) jani1987 válasza pjg hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Csak nem emlékszek melyiket mondta és most nem akartam csak ezzel zavarni. Mellesleg 230-ért vettem hozzá azt hiszem 38%-os akku savat.
(#) pjg válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Nézd végig azt a videót amit belinkelték. Ne légy lusta.
(#) jani1987 válasza pjg hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Melyik részét nem érted: NINCS SZÉN-CINK ELEMEM?
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) pjg válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Téged nem értelek. Kiszálltam!
(#) jani1987 válasza pjg hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Azzal dolgozok ami van. Amim nincs azt nem tudom felhasználni. Csak azért, mert erre a célra kell, azért nem veszek külön elemet.
(#) SzervízMacska válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Árulnak a közértben, fillérekért. Nálunk pl. a sparban is van...
Következő: »»   1797 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem