Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   673 / 1273
(#) kadarist válasza szaszaa01 hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Szakadás van a két pont között. Menj végig a vezetősávon az IC 2-es lábától (VCC) indulva és útközben biztosan találsz egy szakadt ellenállást vagy valamilyen rossz átkötést, esetleg fóliahibát. Azért mérd meg még egyszer, hogy az IC 2-es lába és a test (tuner fémháza) között tényleg csak 1V-e a feszültség.
(#) szaszaa01 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
ok. köszi. Rendes vagy. további jó hétvégét.
Sajna már pakolok, de amint lesz fejlemény, majd jelzem, hogy jó lett-e.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Szia!
Mi a neve a tévének? TS... ?
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Szia! Ts3353 TXT
(#) ádinka hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
Sziasztok, a tulajdonomba került egy Clatronic TV, amit hogyha bekapcsolok, egy vízszintes, nagyon erős fényű, kb 2-3mm vastagságú zöld csík tárul a szemem elé a képernyő közepén. Esetleg valaki tudja, mennyire lehet súlyos, vagy merre keresendő (képcső, táp, stb.) ez a bizonyos hiba?
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Ebben tirisztoros a függőleges végfokozat. ESM740
(#) kadarist válasza ádinka hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Szia!
Nincs függőleges eltérítés, ettől van a csík. Mi a tévé típusa?
(#) ádinka válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Clatronic ctv262dk a pontos tipusa. Ez nehezen orvosolható -ha egyáltalán orvosolható- hiba?
(#) kadarist válasza ádinka hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Persze, hogy orvosolható. Van benne egy LA7830 nevű IC?
(#) Valesz hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
Heló!

Van egy Thomson 46FR3230N típusú tévém és olyan gondom van vele, hogy a tv felétől csak a képernyő bal oldalán van kép. A jobb oldalát nem mutatja, magyarul az eredeti képnek csak a bal felét látom. Van ötletetek, hogy mi lehet a hiba?

Üdv: Valesz
(#) HurKaa hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy Orion T2115 MTX tv-ém. Az a gondja, hogy amikor bekapcsolom, a led villog, de a kép nem jön be, csak az a hang van, mint amikor bejön kép és ez a hang ismétlődik 4 mp-ként.

A másik egy Videoton C21S11-AM. Ez működik, csak a sortrafó ciripel mikor ki van kapcsolva. Kicseréltem az elkókat a táp környékén kivéve a puffert. 220µF-ból 200-at mértem rajta.Ez 2200Ft és az előzőkkel együtt a tv már nem ér meg ennyit, igaz, hogy a tulaj ingyen adta, mert dobta volna ki.
(#) Blint92 hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
Heló emberek!
Volna egy sony kv-28ls60e típusú tv-m... villog kettőt a led stanby-ban aztán nem csinál semmit!
OCP ( Over Current Protection ) elvileg ez a magyarázata a hibakódnak...
Valakinek van ötlete, hogy merre nyúljak?! (nem szeretnék szervizbe menni!)
A segítséget előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza Blint92 hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Over Curren Protection: Valami többet fogyasztana a megengedettnél. Elképzelhető zárlat, mérési hiba a tápegység részéről.
(#) kadarist válasza Blint92 hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Heló ember!
Ez még akár sorvégtranzisztor-zárlat is lehet vagy valamilyen túlterhelés a tápegységen.
(#) Blint92 hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
Köszönöm a gyors válaszokat! A vicc az egészben, hogy hallani ahogy elindulna a tv de aztán lelövi magát... most kajálok és ránézek a sorvégtranyóra meg megnézem hátha van vhol van vmi rövid zár!
De sehol semmi korom... érdekes lesz
(#) ádinka válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Ami azt illeti, nem találtam olyat, de ha jól értelmeztem a kérdésedet, ez előfordulhat. Valami mást kell keresnem?
(#) kérdező hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Találtam egy elvileg orosz 61 cm-es fekete-fehér képcsövet. A címke lekopott, nem tudom a típusát. Szerintem vagy 61LK 1B, vagy 61LK 4B. Valamilyen modulos Orionban volt. Mi a különbség a két típus között? Ezen kívül nincs rajta a külső grafit bevonat. Enélkül is működik? Ha kell, hogyan tudom pótolni?
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2012
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
köszi szépen a választ! Szép estét!
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Szia!
A fénypor összetételében különbözik a két típus. Kissé különbözik a két cső színárnyalata. A grafit elektrosztatikusan leárnyékolja a csövet, ez fontos a negatív potenciálra töltődött üvegballon leföldeléséhez. A grafitozáshoz használj grafitsprét.
(#) kadarist válasza ádinka hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Jól értelmezed. Meg kellene keresni a függőleges eltérítés végfokozatát.
(#) ádinka válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Milyen módszerrel lehet megtalálni? Vagy mit kellene keresnem -ha esetleg tudod, hogy még milyen formában jelenhet meg ez a függőleges eltérítés végfoka?
(#) kadarist válasza ádinka hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Egy álló, hűtőbordához erősített soklábú IC-t keress. Ha megvan, írd le a feliratát.
(#) Blint92 hozzászólása Okt 1, 2012 /
 
Hali!
Keresgéltem rövidzárakat a gépezetben (sony kv-28ls60e (kettőt villog)) deee sehol semmi!
Valakinek egyéb ötlete?!
(#) kadarist válasza Blint92 hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Amikor villog a LED, akkor mérd már meg a sortápfeszültséget. Ezt a sortranzisztor kollektorán megteheted.
(#) Blint92 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Köszi az ötletet! Ma már sajna nem jutok el odáig... további szépeket!
(#) ata843 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Sikerült lemérnem. 17V megvan, 54V helyett 55,1-et mértem.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2012
(#) kadarist válasza ata843 hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Ez jó. Ha nincs forrasztáshiba a környéken, akkor cseréld ki az IC-re kapcsolódó elektrolitkondenzátorokat. Ha ettől nem javul meg, akkor az IC-t cseréld. Ha lenne oszcilloszkópod, akkor megnézhetnéd, hogy kap-e fűrészfeszültség-vezérlést az IC.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2012
(#) ádinka válasza kadarist hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Ha nembánod, inkább képeket készítettem az alaplapról, hátha te hozzáértő szemmel hamarabb kiszúrod azt az IC-t. Természetesen ha nem, keresek amég nem találok, bár én így nem láttam semmit, ami hozzálenne illesztve a bordához.. (neharagudj ha valamelyik kép kicsit homályosabb lenne, a fényképező hibája)
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Köszi a választ, tehát az a lényeg, hogy betehetem a 61LK 1B helyére. A grafitspré helyett mi lenne, (bár furcsán nézne ki), ha bevonnám alufóliával, és azt földelném.
(#) Kispotter hozzászólása Okt 1, 2012 /
 
Sziasztok! Adott egy Videoton TS 4329 SP típusú TV. És mivel ezen még DIN szabványú SCART csatlakozó van vettem hozzá egy Ilyen átalakítót. Az a bajom vele hogy hiába dugom be nincs semmi az AV csatlakozón maximum valami nagyon halvány látszik rajta a DVD lejátszóból. Az opció menüben van olyan lehetőség hogy az AV csatlakozó nem tudom melyik lába 5 Volton van. Ha bekapcsolom ha ki akkor is ugyanaz a helyzet.. Valami ötletet tud adni valaki mit kezdjek vele??
Következő: »»   673 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem