Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akku NiCd - NiZn
 
Témaindító: szeva000, idő: Feb 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 19
(#) fecameca válasza merlingerin hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Szerintem nincs értelme. Az a cella, amelyik eljut odáig, az a hulladékba való, a többit viszont nem védi meg a túltöltéstől a módszered. Én is azt hittem, hogy egy 18V-os akku-pack-on 21 voltot bármeddig rajta hagyhatok, mivel nem éri el a cellánként 1,4V-ot, sajnos felrobbant.
(#) merlingerin válasza fecameca hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Szia!

Pedig szerintem ha 0,6V köré esik a feszülstég rajta, az még bőven kevésbé bibi, mint ha 10-20-30A áram cordogál rajta, de fordított polárral. De a dolog tovább fokozható, mert teszek bele 2db schottky-t, 0,4V környékbeli nyitófesszel. Az mondjuk 0,8V, az bőven jónak kell, hogy legyen.

Több packot néztem, és vannak benne cellák, akik zárlatosak, mert negatív polárral lettek töltve.
(#) Albert-M hozzászólása Aug 24, 2012 /
 
Sziasztok , ehez mit szoltok ,szerintetek erdemes vele foglalkozni ?
Ez a tolto elvileg 1 ,2 ,3 vagy 4 cellat is tud tolteni . na en arra gondoltam hogy ezt megepitem 4x hogy mind a 4 cellet kulon kulon tudjam tolteni mert en abban nem bizom hogy 2 -2 cellat toltsek ,mert az ugy nem igazan jo ,
a lenyeg hogy a tolto az profi modon vegezze a dolgat .
Ha valakinek van valami mas otlete vagy mar epitett hasonlo toltot akkor szivesen varom a valaszt , hogy mit erdemes megepiteni .
(#) eSDi válasza Albert-M hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Üdv!

Szerintem jó lesz. REFLEX rendszert használ.
De felesleges 4x megépítened. Nyugodtan töltheted a 4db akkut egyszerre, csak havonta 1x külön-külön ki kell sütni mindet, majd feltölteni. Persze azt is egyesével.
(#) Albert-M válasza eSDi hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
hat nem is tudom... meg azzal is bajlodni ... azert gondoltam hogy minden cellat kulon tolteni mert ez az aramkor ha jol tudom toltes elott mindeg kisuti a cellat es utana tolti fel .
(#) Albert-M hozzászólása Aug 25, 2012 /
 
Hello , talaltam meg 1 kapcsolast , ez egy tolto es teszter egyben , ugy irjak rola . Ez tenyleg olyan jo mint ahogy le van irva ?
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Szept 18, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy régi GPS 3,7V-os Li-ion akkuját szeretném kiváltani 3 db 1,2V-os AAA NimH akkuval. Lehetséges ez egyszerű sorba kötéssel?
Előre is köszi a választ.
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Igen, de a magas önkisülés miatt bajba leszel. A töltést hogyan tervezed?
(#) (Felhasználó 51715) válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Hagyományos akkutöltővel, mert 3 db akkut ehhez használok fel, 1 darabot pedig egy mp3 lejátszóhoz, tehát így tudok négyet párban tölteni. A GPS-be pedig könnyen be-kivehető módon tervezem majd meg a "pakkot". Az önkisülést a NimH "természetéből" adódóan érted, vagy pedig ezzel az összekötéssel nagyobb a kisülés? Ha igen, azt meggátolja egy közbeiktatott kapcsoló, ami leválasztja az elemeket, ha nem használom a GPS-t?
Fontos részlet, hogy nem GPS minőségében fogom használni, hanem az MP4 funkcióját, és nem fogom rádugni a szivargyújtóra, nyilván nem tudná rendesen tölteni sem, vagy ki is gyulladna. Úgy használom mint egy mezei MP4 lejátszót.
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Már rossz. Sürgősen dobd ki a "párban töltő " töltődet. Ha nem is azonnal teszi tönkre, de mindenképpen rövidíti az akkumulátorok életét. Olyat szerezz, ami egyesével is tudja tölteni a cellákat.
Egy feltöltött átlagos NiMh cella hetek alatt jelentősen veszít a töltéséből. A PNA-ba pedig tegyél egy olcsó telefon-akkumulátort, jobban jársz vele.
(#) (Felhasználó 51715) válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
A költséghatékonyság a lényeg, márpedig NimH akkuból van otthon vagy tíz, de telefonakkut már vennem kellene. Ezzel az erővel vehetnék olcsó Li-ion 3,7V akkut is, és nincs ez a vacakolás.
A másik "témához" nem tudok hozzászólni, van egyes töltőm is, arról meg azt mondják, hogy azért rongálja az akkut, mert túl gyorsan tölt.
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Az a kérdés, milyen gyorsan tölt, mennyire melegíti a cellákat. Ha legközelebb töltőt veszel, jusson eszedbe, amit írtam.
Ebben a szituációban a kivezető út lehet, hogy legalább időnként használd a gyorstöltőt.
Sorbakötött cellák töltésekor a gyengébb kondíciója folyamatosan romlik, mert egyre kevésbé lesz feltöltve. Az egyesével töltés ezt kompenzálja.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2012
(#) (Felhasználó 51715) válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Melyik töltőt javasolod? A nagyobb Energizer töltőm már nagyon régi, egy ideje gondolkodtam már egy másik beszerzésén. NimH a lényeg, AA,AAA,C és D elemeket tudjon tölteni.
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
IPC1L vagy hasonló, ha ilyen választékod van akkumulátorokból. Lényeg, hogy cellánként külön töltsön, és leálljon a töltés végén. Gyorstöltőt csak akkor szabad használni, ha valakinak nagyon fontos az idő.
A kisütés, cellatesztelés akkor hasznos extra funkció, ha nagy mennyiségű cellád van, és életbevágó a cellák kondíciójának ismerete.
(#) (Felhasználó 51715) válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
És erről mi a véleményed?
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=202600
Ez tudja a C és D-t is, ami nekem fontos.
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Akár ez is szóba jöhet.
(#) miki144 hozzászólása Okt 4, 2012 /
 
Sziasztok.
A végén ezt a kapcsolást raktam össze Ni-Cd akku töltésére.
Akku adata-i : 7,5 V 1100mA Ni-Cd

1 hónapja próbaüzemben van , már csak a töltésvisszajelzést kell megoldanom.
Hali

A rajz kérésre törölve.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2012
(#) proli007 válasza miki144 hozzászólására (») Okt 4, 2012 / 1
 
Helo!
- Nem túl szellemes, hogy 24V váltóból töltöd a 7,5V-os aksit. Alig 30W-ot kell elfűtenie a két szabályzó IC-nek.
- A kimenettel sorba köthettél volna egy diódát, hogy amikor a hálózati feszültség nincs meg, ne folyjon vissza az áram az aksi felől.
üdv! proli007
(#) miki144 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Üdv 7812 megy át amin 2V fesz esés lessz.
Akkor már csak 10V lesz a tápfesz műszer szerint.
A diódát berakom a kimenetre.

Hali
(#) proli007 válasza miki144 hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Hello!
Ha 24V váltó a trafó feszültsége, akkor a C1 kondiban kb. 32V feszültség lesz. Hogy lenne akkor a 7812-ön 2V feszültségesés. Ez testvérek között, is 20V, nem kettő. Egyébként a 12V-os stabilizátornak így nem sok jelentősége van. Az fogja eldisszipálni a legtöbb hőt.
De mi értelme van a 24V tápfesznek? Vagy nem az van elkövetve, ami a rajzon van?
üdv! proli007
(#) miki144 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Bocs nem a 7812 lesz 2V fesz esés hanem az LM317-en.
Ne szimulátorban probáld ki a kapcsolást.
A mindegyik szimulátor elbukott , nem csak nálam amikor ezt összeraktam.

A valóságban :Üresjárásban Gaetz után 18 V van, és nem 30V.

A 7812 miért kell ??? + 12 V elöállitásához. A 12V stabilan meg van.

LM317-után viszont már csak 10V lesz.

A két ellenálláson megálapitott mA műszerrel mért érték. De miért kell 24V 6V/A ??

ilyen trafó volt itthon.
Hali
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2012
(#) miki144 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
És nem vesz fel 30W ot a kapcsolás.
Rossz a szimulátorod, amiben számoltál.
(#) proli007 válasza miki144 hozzászólására (») Okt 4, 2012 / 1
 
Hello!
Ki mondta, hogy én szimulátort használok?
Ha üresjáratban 18V van, akkor ott nem volt, vagy nincs pufferkondi. Amúgy a kimenetre az aksival párhuzamosan semmi szükség kondira..
Miért kell stabil 12V?
Persze, maximum 10W van, ha a trafó bírja.. Amúgy ha a trafó 6VA-es, akkor legfeljebb 250mA-al terhelheted.
Ha otthon csak egy hátizsákot találsz, akkor azzal mész gyufáért?
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2012
(#) miki144 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 4, 2012 / 1
 
Hello.

A 12V- azért kell , mert nem fogok 24V-ot kiengedni az akksira.
Te biztosan tőltenéd 24V váltóval!!

Én semmilyen 24V váltó tőltőfeszt nem látok ??? Te ezt hol láttad???

7812 után LM317 = 10V -üresjárásban. Müszerrel mérek, és nem hagyatkozom az elvi sikra.

Végeredményben a töltöfesz 10V lesz ami 2V-al több mint maga az akku névleges feszültsége.

A grazetz után 18V van , ezt mértem. A 18V bőven elég a 7812 meghajtásához.


Hali
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2012
(#) proli007 válasza miki144 hozzászólására (») Okt 4, 2012 / 1
 
Hello!
Ha 24V váltót egyenirányítasz és szűrsz, akkor ott kb. 32V-nak kell lenni. Ha nincs meg, akkor vagy kevés a szűrés, vagy a trafó feszültsége esik le. Csak ez a két alternatíva lehet.
De ha minden rendben van és a trafó feszültsége ilyen kicsi, akkor vagy eredetileg nem volt meg a 24V, csak annyit mértél, vagy agyon van terhelve a trafó, így annak nem sok jövője van..
üdv! proli007
(#) miki144 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 4, 2012 / 1
 
Javitottam a rajzon.

A trafó 12V 6V/A

A trafón le van kopva az irás kicsit.

Találtam még egy ilyen trafót itthon ami 12V 6V/A.
A kettő trafót egy időben vettem.

Hali
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2012
(#) Norberto válasza miki144 hozzászólására (») Okt 4, 2012 1 /
 
Hello!

Idézet:
„Én semmilyen 24V váltó tőltőfeszt nem látok ???
Te ezt hol láttad???”


Pl. egy korábban ÁLTALAD feltöltött rajzon érdekes módon 24 V szerepel. Keresd vissza.

Aztán ezt megerősítetted egy utána lévő hozzászólásodban is, kifejtve, hogy 24 V / 6 VA.

Na most akkor ki is beszél félre a 24 V-ról?
(#) miki144 válasza Norberto hozzászólására (») Okt 4, 2012 / 1
 
Üdv
Tehát a trafó 12-v 6V/A . A rajz javitva lett.

Hali
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2012
(#) miki144 válasza Norberto hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Üdv

Ebből a változatból kétféle kapcsolás készült. 24V 12V/A és egy 12V 6V/A-es trafós változat. Amit én rosszul irtam a kapcsolási rjaz-ban ( 24V 6V/A)
Nálam a 12V 6V/A-es változat van.
Végeredményében melyik változatnak ál neki az ember az mindegy. A 7812 megoldja a stabil tápfeszt. Az LM317 pedig a tölőáram-ért felel.
A kimenetre, majd berakok egy 1N4001-et, Proli007 javaslata szerint.
Hali

A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2012
(#) mhatalyak hozzászólása Dec 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy vezeték nélküli fejhallgatóm, amelyben 2db ceruza Ni-MH akku van 750mAh. Egyik pillanatról a másikra nem akart tölteni, a negatív ágban van egy dióda, aminek semmi baja, ki is cseréltem, de nem tölt, ha áthidalom akkor tökéletes. A töltő elektronika 2 tranyóból áll meg 1-2 SMD IC-ből. A töltőből jön ki 3,5V, de hiába teszem rá az akkukat, nem tölti csak megy lefelé a fesz. Kérdésem az, hogy ez hogyan működik? Kisüti az akkukat és amint lecsökken egy bizonyos feszültségre, akkor átvált töltésre? 0,71V-on áll a 2db akksi sorbakötve, mikor rátettem még 2,2V on állt.

Előre is köszönöm a válaszokat.
Kellemes ünnepeket!
mhatalyak
Következő: »»   16 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem