Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Headset bekötés
 
Témaindító: uli, idő: Dec 11, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) uli hozzászólása Dec 11, 2007 /
 
Szioasztok !
kérdésem lenne a következő: Van egy nokia 6085-ösöm. Adtak hozzá heccetet de csak egy fülese van. szereztem egy másik nokia HS-et. Ha a két fülest párhuzamosan kötöm, a telefonnak lehet tőle valami baja? (pl végfok lefüstöl v valami) szabad egyáltalán igy összekötnöm a dolgokat?
kössz előre is!!!
üdv: uli
(#) puskas87 válasza uli hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Szia!
Parhuzamosan nemalyallom,habar fogalmam nincs hany ohmosok a fulhallgatok.
Sorosan mehet,az teny hogy kicsiket halkabb lessz.
(#) uli válasza puskas87 hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
ezek a cuccok Ohmosak? én ugy tudom az ien HSekben valami spec hangszóró van, ami nem a hagyományos elven müxik (tekercs+mágnes), hanem valami membrán meg egy másik valami egymásra fektetve? egysezr szedtem szét ilyet, azmondjuk egy nagyobb fejhalgató volt, na abban ilyen van. Szeritnem ebben is, nem? az pedig hát nem tudom. szétszedem meglesem holnap irok
(#) Gyu válasza uli hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
hali!
Én lemértem egy nokia headsetet és 20ohmos, szerintem is sorba kösd, abból nemlehet baj.
(#) valve válasza uli hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
Szia;

Azthiszem neked Nokia HS-5 Headset -ed van! Ezt adnak vele gyarilag,.. Merd meg hany ohm -os,.. kb 32ohm korul kell legyen,.. Ha kevesebb akkor kosd vele sorba ha tobb akkor kotheted parhuzamosan is, de semmikepp ne legyen kb 15~17ohm -nal kevesebb, az alatt nem ajanljak,.. Amiutan osszekotted parhuzamosan merd le,.. (info: nokia service)

Udv; Imre,..
(#) tomeee válasza uli hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
hali!sztem vegyél egy sztereo headset et!kb 2ezer forint!mert igy szerintem nem lesz az igazi sztereo hangzása!énis sokat monyákoltam ijeneket!általában kissebb szerencsével!mongyuk lehet csak énvok topa!
(#) uli válasza tomeee hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
Szia%
lehet kapni olyat is, HS 7es tipussal, de annak nem oylan a csatija mint ami az én telómba kelll. Az jack dugós az enyém meg vmi spec nokia lehet.
(#) uli válasza valve hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
Nos közben megmértem a másikat is. Az enyém ahogy mondtat 32 R körül van. DE a másik sajna 150 R-os :S:S: ez nem tudom nagyon jó hír e.
ha párhuzamosan kötöm olyían 26 R körül lesz az eredő, viszont nem tudom a kettő egyformán fog- e szólni :S
ugyanis tanultam olyat, hogy az áram mindig a kisebb ellenállás irányában törexik
Hogy legyen így akkor most? uli
(#) valve válasza uli hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
Egyszerűen átkötöd a régi csattira,..

uli; akkor az nem valami jó hír, a nagy ohm -os nagyon halk fog lenni,.. (az lenne a legjobb ha egyformák,..)
(#) Macsek71 hozzászólása Márc 20, 2008 /
 
Kis segítséget kérnék :

Qkáztam egy Noki headsetet (mono- 1 füles+miki 1 gombbal) csatlakozója szét van esve, a többi része szemre ép.
Használható-e más típusú telóhoz (Alca565) csaticsere után ?
Mi az alca "kiosztása" ? (2,5 mm jack 3- v 4 pólus ? )

Köszi minden segitséget M.
(#) csabee hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
Helló mindebkinek!
Nincs esetleg valakinek nokia 6210-hez headsett bekötési leírása??? Sürgős lenne!!!
Köszi elöre is...
(#) Macsek71 válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Üdv mindenki !

pinouts.ru oldalon (angol nyelvű) megtalálható sok csatlakozó kiosztása.
Sajnos alcatel headset csati (jackos) nincs

Valaki nem tudja, hogy mi a bekötése ?

Köszi M.
(#) Flatlander hozzászólása Okt 16, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy nokia headsetem(pop portos) és megakarom csinálni hogy a sonyericsson füles jólegyen hozzá.Úgy akartam hogy a fülesek helyére simán teszek egy 3,5-ös jack aljzatot de így nemjó mivel a két oldal nemlehet földközös egymással...... Szétszedni nemakarom a sony fülest hogy rátegyem mert tuti összevan ragasztva szóval másképp kéne megoldani de a sony fülesen a 3,5-ös jakc csati az gyárilag földközösített.Mit lehet ezzel kezdeni?
(#) mhatalyak válasza Flatlander hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Hali, ez jutott eszembe nekem is nemrég, de én megis csináltam pont ahogy mondod, és én simán összekötöttem a negatívokat, semmi baja. Egyébként erre gondoltam énis, hogy nemlehet összekötni, de sípolós műszerrel rámértem és sípolt szóval gyakorlatilag ugyan az a kettő, csak külön van vezetve!
(#) Flatlander válasza mhatalyak hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Akkor halgasd meg és rájösz Mert mono lesz ez a bajom vele.... próbált a balance-t telón és kiderül
(#) mhatalyak válasza Flatlander hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Próbáltam a balance-t nekem egy Nokia 7710esem van, ezzel tökéletesen működik, csak kicsit jobban szól, mint a sony ericcson és fullon betorzít a hangszóró. egyébként nézd meg EZT szerinted gyárilagmáshogy van megoldva? mert a jack dugóba csk 1 helyen van negatív és az közösítve.
(#) Flatlander válasza mhatalyak hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
Nah jah énis néztem...... de szédszedtem a fülest a mikrofonnál és ha összekötöttem a két negatívot akkor mono lett...... vagyis szólni szól csak nincs rendes balance.... hiába húzom balra vagy jobbra mindkettő szól csak az egyik halkabban picit..... szóval ez így csak fél megoldás... :/
(#) Flatlander válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
Pedig jót kötöttem össze ez biztos.... és valahol olvastam is hogy nemlehet közösíteni a két oldal negatívját.... a nokia pop port bekötésnél sincs egybekötve..... elég fura megoldás
(#) Flatlander válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
Hát a mikrofon résztől a füles az két felé megy.... de mindkét oldalnak a negatívja máshova van kötve..... elég shit egy megoldás szóval nemtudom hogyan lehetne rendesn rákötni sima fülesre..... jólenne megnézni belülről egy gyárilag széthúzhatós nokia headsetet hogy ott hogy van
(#) gembird hozzászólása Ápr 22, 2010 /
 
Helló
Az lenne a problémám hogy van egy headsetem egy: Sony Ericsson HPM-64 és elkezdett nagyon recsegni .
Erre kitaláltam hogy úgyis van itthon egy ilyen:Sony Ericsson HPM-70 fülesem amibe megszakadt a vezeték és majd kicserélem a fülhallgató részét be is kötöttem ment mint a karikacsapás de csak a az egyik szól rendesen a másik is szól csak halkan a bal oldali jó a jobb pedig fele olyan halkan szól. Szerintetek mi lehet a baj én rontottam nagyon melegen forrasztottam? de ezt nem hiszem. Rem tudtok valami megoldást mert jó lenne megcsinálni a választ előre is köszi.
(#) Kari55 hozzászólása Júl 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy fülhallgatóm a telefonomhoz (SE K600i) nem tudom a nevét, de olyan mint a HPM-20 füles. Az a gondom, hogy leszakadt a csatlakozóról a vezeték és nem tudom mit hova kellene kötni. A csatlakozón két szálat látok ami beleszakadt, egy zöld és egy piros vezeték, és mintha egy másik érintkezőn az árnyékolás darabját látnám.

Csináltam egy rajzot róla, hátha így érthetőbb ami írtam.
Ha tudna valaki segíteni, vagy egy bekötési rajzot, hálás lennék.

HPM-20 füles Üdv: Karesz
(#) Elektro Boy hozzászólása Szept 27, 2010 /
 
Sziasztok!
A haverom adott egy samsung headsetet és abban volt egy mikrofon, amit szeretnék számítógéphez mikrofonként üzemeltetni, csak nem tudom hogy a mikrofonról kimenő két vezetéket a 3,5-ös Jack dugó melyik részére kell kötni...
Van három lehetséges dolog:
1. Test
2. Jel
3. Sztereo

Ha valaki tudja, hogy melyikre kell kötni, esetleg képet is mellékel, akkor azt nagyon meg tudnám köszönni.
A válaszokat előre is köszi!!!
(#) Koki hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
Multiméterrel rámérsz és kizárásos alapon csak 1 lehet a mikrofon.
Flatlander:
A test pedig mindig közös, ez minden elektronikus készüléknél így van. A hang is oda van kötve, valamit tényleg nagyon elnézhettél. Mérd ki sípolós műszerrel, vagy diódateszten.
(#) Noorb hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!

Adva van egy mikrofonos fejhallgatóm (két darab 3,5-es jack dugóval amiből egyik a mikrofon a másik pedig a hangszórók) és ezt szeretném rácsatlakoztatni a mobilomra amely egy darab 3,5-es 4 lábas jack bemenettel rendelkezik. A megvalósításhoz szeretnék segítséget kérni egy bekötési útmutató formájában. Előre is köszönöm mindenkinek.
(#) cupika97 hozzászólása Okt 11, 2012 / 1
 
Nincs mit!kép
(#) Noorb válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Köszönöm szépen ,
Még egy kérdés, a mikrofon L. R. G. lábait, a headset mely lábaira kell kötni?
(#) cupika97 válasza Noorb hozzászólására (») Okt 11, 2012 / 1
 
A mikrofon szerintem mono, azaz LR-t egybekötöd az lesz a mic, és a G a Ground. Javitsatok ki ha rosszul tudom
(#) Noorb válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 11, 2012 / 1
 
Jol mondod, kicsit körbenéztem itt a fórumon és ezt találtam:
Kép
(#) Noorb hozzászólása Okt 12, 2012 /
 
Cucc összerakva, de van egy kis probléma, pár napja vettem egy mikrofonos tuti fejhallgatót és azzal ha az aljzatok a telefon közelébe kerülnek akkor telefonálás közben a másik félnél erőteljesen hallani ahogy gerjed a rendszer(az a hang amikor a telefon a tv közelében kezd csörögni). Minden forrasztás szigetelve elvileg zárlat kizárva. Viszont az érdekes, hogy egy tök régi vacak mikrofonos fejhallgatóval teljesen hibamentesen működik függetlenül a csatlakozók pozíciójától. Erre mi lehet a megoldás és miért történik ez?
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2012
(#) david550 hozzászólása Ápr 8, 2013 /
 
Sziasztok.
Van már egy csomó headset-em, csak mindegyik micro-USB-s. Azon gondolkodtam, hogy talán egyet át tudnék építeni jack dugósra.
A hangszórók 32 Ohmosak, nagyon tisztán szólnak, van még hozzá jack dugóm is (3 pólusos), meg van még hozzá pár kilométer vezetékem is.
Sorosan, vagy párhuzamosan kössem a hangszórókat? Ezeknek a mai androidos telefonoknak melyik a jobb?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem