Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   833 / 1385
(#) pho3nix válasza _vl_ hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
a hütést megoldom bordával, nem akarom 12 és az 5 volt közé kötni mert az nem biztonságos és azt is szeretném hogy a cucc kinézzen valahogy meg egyben is legyen, vannak ijen gyári megoldások is csak én nem szeretnék venni mertsaját kezüleg akarom elkésziteni...
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
Én is kipróbáltam több félét , nekem is csak egy vált be , az "averygaphics"
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 8, 2012 / 1
 
De nekünk lemosó kell ! Abból is van intelligens ?
(#) emmzolee válasza pho3nix hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
Én inkább step-down konvertert használnék TS2576 -icvel. Árul is itt valaki egy ezresért az apróban. Az bír 3A-t és csak akkor melegszik egy kicsit, ha terheled. 2A-ig nem kell hűteni. Az az egy elbánná az összes ventidet.
(#) Wegg válasza hormi hozzászólására (») Okt 9, 2012 /
 
Szia.Megvettem én is a laminálót photoart- 17lsi. De azon gondolkozom hogy a hengernél levő nyomórugó rögzítő csavarját lágyabbra állítom .Igaz így valószínű nem fogja vinni a papírt De ki lesz hegyezve nyákhoz.
Mire a mondatot befejeztem jött egy újabb gondolat hogy mégis jó volna ha ered4eti üzemmódban is működne mivel előlapgyártáshoz is lehetne használni .Szóval egy lépéssel előrébb vagyok már a megoldáshoz.kézzel próbáltam megemelni a rugónál levő mechanikát de nem tudtam újjbeggyel megemelni.Ez izgat egy kicsit hogy ha nagy vastagság van akkor nehogy belevágjon a gumiba .


(#) kaqkk válasza Wegg hozzászólására (») Okt 9, 2012 /
 
Előlapot is laminálhatsz nyugodtan ! Én próbáltam tettem is fel képet ide a témába
Lamináltam közvetlenül alulemezre!, és erre toltam még lamináló fóliát felület védelemnek ...
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2012
(#) Wegg válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 9, 2012 /
 
Én papira gondoltam és azt laminálnám egy oldalon a másik oldala meg öntapadós lenne . Így kerülne a helyére .
Az alumínium lapra hogyan raktad fel a feliratokat?

(#) kaqkk válasza Wegg hozzászólására (») Okt 9, 2012 /
 
Fellamináltam mint a nyákra ...
(#) Wegg válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 9, 2012 /
 
Nekem vasalás/áztatás után mindig papírszőrös lett a nyomat .Minden esetben a fantázia ötletelés jó dolog. Kösz az észrevételt.
Még szétakarom szedni kicsit a szerkezetet kitakarítani mivel használt. Olajozás a csapágyakhoz .A fogaskerekekhez meg zsírt akarok rakni eredetileg is volt benne valami fehér zsírféle.
Van szilikon zsírom az remélem nem fogja bántani a műanyag kerekeket
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2012
(#) kaqkk válasza Wegg hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Én a papírszöszt egyszerűen letörlöm acetonos papírtörlővel
(#) fobq válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Sziasztok,
egyoldalas nyákon vezetékekből átkötéseket akarok elhelyezni. Van erre valamilyen etikai, esztétikai szabály, hogy csak egyenes átkötéseket lehet használni és csak az alktarész oldalon? Illetve ez az
Idézet:
„én acetont (c...p-os körömlakk lemosót ) használok”
a panel vasalás előtti tisztítására értendő?
Köszönöm
(#) guliver83 hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
Sziasztok!

Ma hozzájutottam egy laminálónak alkalmas hengerhez, szerintem alkalmas.
Mind a két gumihengerben van fűtőszál az egyik 100V-os 330watt a másik 130V, 400Watt.
Nagyon egyszerűen lehet állítani a két henger közötti távolságot egy rúgóval lehet szabályozni milyen erősen nyomja össze a két hengert.
Mit szóltok hozzá.
(#) Szpisti hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
Tegnap este valaki a "hol lehet beszerezni" topicban műnyomó papírt vadászott.
Aztán egy fórumtárs megjegyezte hogy nem kell ahhoz műnyomó, hiszen a nyomdászok a legtöbb szórólapot ilyenre nyomtatják.
Gyorsan elővettem egy ma bedobott Aldis reklámlapot, rányomtattam a Brother lézerrel egy próba mintát, és ráhengereltem a szintén Aldiban vásárolt laminátorommal (4-5 ezer ft körül lehetett?).
Háromszor átküldtem egyik irányban, háromszor a másikba, majd langyos víz alatt kb. 30 sec. áztatás után ilyen lett.
Ha ez működik nagyobb felületeken is, akkor tényleg el fogom felejteni a P20 lakkot.
Itt a laminátor képe is alant.

Mellesleg nemrég itt görcsöltem a hidrogén-peroxid beszerzésével. Ma egy festékbolt felé vitt az utam, és mit tesz Isten, volt náluk 30%-os. A fodrászkellékesnél meg nem volt
Gyártja a KLORID Vegyi és Műanyagipari Zrt Püspökladányban.
Ha valaki nem talál a környékén, hívja fel őket, és kérdezze meg a kereskedelmisüket, hová szállítanak a legközelebb eső üzletbe. Tel.: 54/451-038

(#) Zoli_bácsi válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Nekem épp szerencsém van e téren, kiszaladok a kloridba a város határába és már hozom is az ipari mennyiséget.
(#) duke hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
Kivancsi volnek arra, hogy a vasalasos technikanal, ki milyen homersekletu vasalot hasznal. Aki tudja, jo lenne ha megmerne. Konnyebb lenne kikuszobolni, a hibakat foleg a kezdoknek, ha legalabb ezt a parametert ismernenk. Az en vasalom max homersekleten 170-180 fokra melegszik, bar az esetek 90 %-ban teljesen jo lesz a nyak, idonkent folleg a nagyobb 10x10 cm-es nyakoknal, mintha keves lenne ez a homerseklet, ha nem vasalom legalabb 20 percig, akkor szoktak hibak lenni. Szoval aki tudja, legyszi merje mar meg a vasalojat.
(#) kaqkk válasza guliver83 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Szuper ! Én két évig hasonlót használtam ..
(#) guliver83 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
És működött rendesen?
Csak valami motor kel rá és hőfokszabályzó.
A saját hőfokszabályzójával ugyan úgy működnie kellene.
(#) kaqkk válasza guliver83 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Szerinted ? Ha két évig használtam ..
(#) guliver83 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
(#) kaqkk válasza duke hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
A baj az hogy minden nyomtatóhoz más-más hőmérséklet kell...
(#) kaqkk válasza guliver83 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
(#) Szpisti válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Bizonyára ebben is van igazság, hogy eltérő hőmérsékleten olvad rá a rézre a különféle tonerpor.
De én pl. ugyanabból a nyomtatóból kölönféle sűrűségű/vastagságú és felületű papirokra nyomtatva, és ugyanezzel a laminálóval(tehát azonos hőmérsékleten) eddig mindenféle eredményre jutottam, csak használhatóra nem.
Most viszont ez a silánynak tűnő színes szórólap elsőre perfektnek bizonyult.
(#) kaqkk válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Na persze a papír minősége sem mindegy , azt is ki kell kísérletezni kinek mi jó a "készülékeihez"
(#) Massawa válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Ide raktam egy listát


NyÁK papir


ma kiprobáltam további katalogusokat meg ujságokat. A legnagypobb különbség ugyanazon a nyomtatón a nagy felületeken jelentkezett - ott sokszor nem maradt toner.
A belsö lapokon mindenütt müködött a nyomatatás.

Megyek most vasalni.....
(#) kaqkk válasza Massawa hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Köszönjük a vasalósok-laminálósok nevében
(#) eyess válasza Massawa hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Már csak egy kérdésem lenne .Talán áruházban dolgozol , hogy ennyi nyomtatót teszteltél .
Mert nekem is van egy pár de ennyi azért nincs.
Olvasva az írásaid sajnos , vagy nem sajnos egy dolog felett el siklottál , és pont ezért nem tudod miért is látod annyira jónak azt a reklám újságot a más papírral szemben. Kíváncsi leszek rájössz e.
A nagyobb felületekhez már nem olyan jól lehet alkalmazni a vasalót , és a laminálót nyák készítéshez.Ugyanis a nyák a nagy réz felület miatt már elvonja a hőt , és nem lesz mindenhol egyenletes , azért lesz itt ott hiba már benne.
(#) Massawa válasza eyess hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Nem én teszteltem hanem egy csapat.
Nekem csak 3 lézernyomtatom van, de eddig erre inkább a HP 5P-t használtam. A tegnapi beszolásom után ma ujabb ujságokat meg katalogus lapokat nyomtattam, és az egyetlen lényeges különbség (kizárolag a nyomtatási szempontból) a nagyobb fekete felületek fedése volt. Sajnos még a méregdrága speci papiron is a 3 nyomtaoból kettö rossz képet nyomtatott. (A legdrágább a szines CANON lézernyomtato bizony kihagyott némi felületet. Ugyannak a papirnak a másik oldalára a HP 5P hibátlan képet nyomtatott.

Még nem vasaltam fel, majd arrol is beszámolok.

Egy szoval sem mondtuk, hogy nagy NYÁkot akarunk csinálni. ez a technologia nem arra való, hanem egyszerü, olcso, gyors házi kisebb nyákok gyártására.

És azt sem mondtam, hogy más papirral szemben jo (jo lenne, ha figyelmesebben olvasnál), hanem azt irtam, hogy ezzel is ki lehet váltani a drága müvész papirt. Ezért raktam be a listát is, mit probáltak ki mások, meg én is. Ahogy irtam eszembe sem jutott volna probálgatni, hiszen itt álltak a Reichelt katalogusok. Az másnak is bevált, és kiprobáltam és müködött. Ma vettem a fáradtságot és kiprobáltam más ujságot is, de maradok a Reicheltnél.....
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2012
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Laminálóval akár A/4 es nyák is elkészíthető , ha jó a lamináló ! Ha van hőtartaléka a hengernek és többször átküldöd a nyákot nagyobb felületeken is tökéletes !Én 2mm es alulemezre is lamináltam feliratot, (műszer előlap)
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2012
(#) eyess válasza Massawa hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Á vagy úgy
Idézet:
„jo lenne, ha figyelmesebben olvasnál”

Értem én , és elhiheted jól olvastam , de ettől még nem fogod megtudni , hogy miért nem fed rendesen , és miért lesz hiba itt ott .De próbáld sokszor , és kialakul az majd.
Azt sem értem , hogy miért kell erőltetni sokadjára a mindenféle papírt meg timeket csinálni ,hogy hátha új tojás lesz belőle.Mikor a sima papírral való nyákkészítés a legegyszerűbb , és nem kell mindenféle papír után rohangálni.De persze ettől még te csinálhatod ahogy akarod , csak mivel új dolgot nem tartalmaz kicsit lerágott csontnak tartom.
(#) Massawa válasza eyess hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Hát következetesen nem figyelsz, és másnak rovod ezt fel.

A kolléga nem jutott megfelelö papirhoz - ez meg sokunknál tonnaszámra áll és megy a szemétbe.
A Reichelt katalogus belsö oldalain tökéletesen müködik (egy katalogus van vagy 300 oldal), nekem ez elég, te meg csináld az elméleteidet.
(a legnagyobb nyák amit eddig igy csináltam mintegy 16x10 cm-.es volt és nagy felületek is jok voltak, hasonloan kaqkk kollégához alulemezre sem volt gond átvinni a feliratokat.
Következő: »»   833 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem