Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompakt fénycső bekötése
 
Témaindító: balazsbotond, idő: Márc 14, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 10
(#) didyman válasza Bloodycarcass hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Nem. Az L az nem PL-L.. De ha már így beleírogattál három témába, akkor kövesd is nyomon, mert az egyikben válaszoltam, esetleg hasznodra lehet
(#) Bloodycarcass válasza didyman hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
le is mentettem a linket:nyes: , köszönöm
majd betámadom a boltot, és kifaggatom őket, felteszem nekik az összes kérdésemet
(#) sniperx hozzászólása Ápr 7, 2011 /
 
Sziasztok!

Körfénycsőnél honnan lehet tudni, hogy melyik kivezetés melyik? Ezeknél egy sima négyszög alakban van kivezetve 4 láb. Elektronikus előtétet akarok rátenni, de tudni kellene, hogy melyik lábra mi kell.
(#) hbandy válasza sniperx hozzászólására (») Ápr 7, 2011 / 1
 
Van a fiók aljában az a kis LCD kijelzős sok kapcsolós kütyü, amiből két vezeték lóg ki. Na az a multiméter...

Általában 1-2 egyik vég, 3-4 másik vég. És ha már itt tartunk, ügyelj az előtét megfelelő teljesítményére... meg persze a helyes bekötésre!
(#) sniperx válasza hbandy hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
Ja, hogy az arra való! Tényleg! Akkor már értem, hogy miért nem találom rajta jack aljzatot és miért nem akarja lenyomni az mp3-akat!
Bár az is előferdülhet, hogy nem tudom, mit is kellene mérnem a neoncső belsejében... Aha, már emlékszem!
Azért nem mértem, mert nem tudom, milyen ellenállásokat kéne mérnem a lábain, így gondoltam, megkérdezem olyan helyen, ahol valaki tudja.
Számozás ugye nincs rajta, illetve semmiféle jelölés a lábaknál.
Azért köszi az információkkal teli hozzászólást!
Azt elfelejtetted leírni, amire a kérdés vonatkozott: hogyan lehet megállapítani a kivezetéseknél, melyik melyik?
De azért nincs harag, ugye?
(#) kaqkk válasza sniperx hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
Ha átgondoltad volna amit olvastál nem kellett volna ilyen hosszú választ fogalmaznod elég lett volna egy köszönöm is ! De én leírom "emészthetőbben" amelyik két láb közt tudsz mérni valamekkora (egészen kicsi)
ellenállást mérni az a két láb egy pár . És nagy a valószínűsége hogy a másik kettő szintén egy pár .
(#) sniperx válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
Így már tisztább, köszönöm!
Mivel nem tudom, hogy van belül kialakítva a fénycső vége, gondoltam megkérdezem.
Mégy egyszer köszi!
Viszont lenne még egy kérdésem!
Szintén fénycső téma, de ez egy rovarirtó lámpában van.
Két db T8 10W fénycső van benne, de nem párhuzamosan, hanem sorba vannak kötve.
Az elektronikáról 4 vezeték megy a csövekhez.
Két vezeték az egyik csőre, két vezeték a másikra, a többi kivezetés a csöveken össze van kötve egy-egy vezetékkel. Tehát, mintha egy db fénycső lenne a kettő.
Ennél is be van halva az elektronika.
Ez mivel kiváltható?
Sima fojtóval és gyujtóval is jó lenne, de ennél hogy működik a méretezés?
(#) Bloodycarcass hozzászólása Ápr 19, 2011 /
 
Hello
Részben a fórumtársak segítségével vettem egy OSRAM QTP-DL előtétet, meg 2 db 36 wattos csövet.
Kérdésem nem az hogy a csöveket hova kössem, hanem hogy technikailag hogyan. És hogy az előtétet hogyan kössem áramra.

Tehát:
Konnektorra lesz kötve tehát mindegy hogy az 1-es vagy a 2-es a fázis, remélem!?
A 3-as a föld. Ide kössem be ami a dugvilla kábelének másik végén van zöld-sárga kábelt és kész ennyi vagy azt (még) valahova máshova a lámpatestre (is) rá kell-e vezetni?
A 9-es csatlakozó való valamire? (bár nincs kitöltve a karikája)
Valahol mondták/olvastam, hogy tömör kábellel kell kötni. De milyen vastaggal? És hogyan? Azokba a fém vájatokba kell valahogy beleszerkeszteni vagy az alatta lévő lyukakba?(képen nem nagyon látszik, de mélyek és keskenyek) Nincs semmi rugós vagy csavaros rögzítő....


Köszönöm előre is!

trafó.JPG
    
(#) Bloodycarcass válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Hali
Köszi a segítséget, még a földelés nem világos.
Tehát belevezetem a "föld" vezetéket az előtétbe, majd az armatúrába is?
Szép napot!
ja: ár ment privátban. Lehúzás volt ennyiért?
(#) peet78 hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Sziasztok!

szeretnék egy akvárium világítást összelőni, de sajna nem megy, egyedül...
a kérdéseim:- hogy kössem be, és az hogy ha csak az egyiket kötöm be úgyis kell működnie?
illetve még valami: -számít a vezeték hossza és keresztmetszete?

előre is köszönöm

IMG_5646.JPG
    
(#) Haszuboy válasza peet78 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Mind a 2 kék a 7-esre megy. A 3-as nincs bekötve. 1,2,5,6 legyen minél rövidebb.

beköt.jpg
    
(#) Tomi111 válasza peet78 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Üdv!

Úgy kösd be, ahogy Haszuboy rajzolta. Elvileg ha csak egyik csövet kötöd rá, akkor is működik. Legálábbis egy elektronikus előtéttel próbáltam már hosszabb ideig, semmi baja nem lett sem az előtétnek, sem a csőnek. (Igaz az Osram 2×58(36)W-os volt.)

Üdv! Tomi
(#) peet78 válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
köszönöm a tanácsokat, bekötöttem, működik, de csak akkor a kettő együtt, ez azért érdekes...
valakinek ötlete?
(#) Haszuboy válasza peet78 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Ez egy speciális előtét, 2x36W-ra van tervezve, 2db-os fénycsöves armatúrához. Ezért működteti a kettőt eggyütt.
(#) Tomi111 válasza peet78 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Üdv!

Hogyan szeretnéd használni? Állandóan egy csővel vagy néha egy, néha két csővel?
Ha állandóan egy csővel, akkor simán hagy le az egyiket és menni fog. Próbáld ki! Baja nem lesz. (legalábbis az enyém itthon működik, bár ennek nem látom a típusát) Van olyan, amelyik csak két csővel üzemel, ha az egyik kiég, akkor kialszik a másik is. Van viszont, amelyiknél független a kettő.
(#) kara válasza Pizzus hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
sziasztok

A google hozott ide. Nekem hasonló Metróban vásárolt /7-éve/ Kínai elektronikus előtétes kompakt armatúrám van. 2-év után sorba elköszöntek az előtétek. fénycső izzószálai sorba vannak kötve, néhány, xx nF kondival. elmegy zárlatba. kicseréltem őket 1000v-os ra.
Azóta megy az összes. Persze anno 20,000 - 30.000 Ft volt egy elektronikus előtét.
(#) Haszuboy válasza kara hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Igen, az a kondi szokta megadni magát, mert begyújtáskor az van kitéve a legnagyobb igénybevételnek, én 3kV-os kerámiát szoktam a helyére rakni, nem 1kV-osat.
(#) stradiero hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Hasonloan az elottem szolokhoz en is egy akvarium vilagitasnak szant kompaktot szeretnek osszekotni a kepen lathato elotettel, amihez szeretnek kerni.

Koszonom
(#) stradiero hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
azthiszem sikerult mert muxik
(#) Bakman válasza stradiero hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Mi a kérdés? Az előtéten rajta van, hogyan kell bekötni.
(#) stradiero hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
mar semmi koszi. igen, rajt van, csak gondoltam a biztonsag kedveert megkerdezek valakit aki ert is hozza, nem ugy mint en, mielott gallyra vagok valamit. de aztan megis nekialltam lesz ami lesz alapon, es ugy tunik sikerult, mert vilagit
(#) Fülöp Ferenc 49 hozzászólása Okt 17, 2012 /
 
Kedves kollégák egy kis segitségre szorulnék , van egy ELECTRONIK BALLAST TJB-E236P jelű 2x36w-os fénycső készülékem, ami zavaróan vibrál , ennek a hibának a felderitéséhez kérnék segitséget , vagy kapcsolási rajzot is ha lehetséges. Mi lehet az oka???
előre is köszönök minden megjegyzést és javaslatot. Feri
(#) Haszuboy válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Szét kellene szedni, és képeket csinálni a panelról, alulról, felülről, hogy látni lehessen, milyen alkatrészekből épül fel.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza Haszuboy hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Köszi , majd holnap teszek föl képeket a panelról is
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza Haszuboy hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Köszönöm a válaszodat , itt a kép a panelról . Érdekes jelenség , ha direkt ránézek a világitó fénycsőre , akkor nem látom vibrálni , de ha mellé nézek nagyon zavaró vibrálást látok , és ez távolabbrol is igaz . lehet hogy én vagyok a Hü...e , lehet hogy a panelon történt valami . panel: TJB-E236P Ha volna ötletetek nagyon köszönettel venném . Tisztelettel Feri
(#) Haszuboy válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Elég fura panel. Sajnos ahogy látom, nem a legjobb minőségű. Honnan van és mennyiért? Szerintem jobban járnál egy márkás előtéttel, lehet olcsón is kapni pl vaterán, ennek úgyse lesz hosszú élete sztem, ha mégis, akkor idő előtt fogja kinyírni a fénycsöveket.
(#) Haszuboy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
De attól, még ha ki is száradtak, utána több kHz-es frekvenciával szaggat, tehát nem kellene vibrálnia - vagy rosszul gondolom?
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Köszönöm mindenkinek , ráforrasztok plusz kondit próbára , Feri
(#) speed008 válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Üdv!
Próbálásnál szerintem érdemesebb az eredetit kivenni, mert bezavarhat!
(#) Haszuboy válasza speed008 hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Igen. És valami jobb minőségűt, ha lehet, nem hitano/jamicom/yageo és társai Vigyázz, hogy legalább 400V-os legyen! és legalább 10uF.
Következő: »»   4 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem