Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   951 / 1682
(#) Zoli_bácsi válasza mrobi hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Alátétekkel épp úgy van kisakkozva, hogy egy nagyon picit legyen csak feszes a panel szintjén. Az alkatrész (Rx; Dx) úgy is fentebb van, így csak egy kicsit feszül. A szár üvegszálas nyák csík (1cm széles) Az kellőképpen rugalmas.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2012
(#) mrobi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Értem! Köszönöm szépen a felvilágosítást!
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2012
(#) csapeter válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Ez nagyon profi lett Zoli_bácsi, lemásolhatom?
(#) zolek hozzászólása Okt 20, 2012 /
 
Én ezeket építettem meg PK2 és Li -ion töltő + egyenirányító . Köszönet HE résztvevőknek nélkülük nem sikerült volna ..
(#) Zoli_bácsi válasza csapeter hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Természetesen, hiszen én is a gyárit másoltam. Sajnos a gyári weller nagyon drága, annyi anyag azért nincs benne, a feliratért pedig nem vagyok annyi pénzt kifizetni.
(#) skero válasza zolek hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Ezek hasznos cuccok! Gratulálok.
(#) HA3GX hozzászólása Okt 21, 2012 /
 
Sziasztok,

számolgattam egy kicsit, és a következőt építettem meg (csatolva).
A Simson hátsó világításában két izzó van: 5W ill. 25W (sima világítás + féklámpa). Nálam csak a 25W-os van bekötve, ami I=P/U értelmében 2.083A-t vesz fel. Ezt sokallva dekopírral vágtam egy nyáklemezből egy kört, megrajzoltam, kimarattam. Majd beültettem 48db piros ledet.
Mivel csak nekiestem mint nagyanyám a mákos gubának így elrontottam a vezetősávok rajzolatát. Ezért 8 csoportra osztottam a ledeket, amik párhuzamosan vannak kötve. Egy csoportba 6db led van, amire megy egy ~30Ohmos ellenállás (ezt 8x megismételtem). Beüzemelés után, 5-6V-ról 310mA-t vett fel, ami lényegesen kevesebb a 25W-os égőnél. Mivel a motoromban 12V-os világító tekercs van, ezért tettem elé egy LM317-est (nem találtam 7805-öt). Így 12V-ról táplálva stabil 5V-ot beállítva 410mA-t vesz fel. Még mindig sok, de ha úgy vesszük már csak az 1/4-ét fogyassza. Ez addig marad bent, míg nem lesz időm egy jobbat készíteni. Mindenfajta ötletet szívesen fogadok, szeretném a legjobb hatásfokot elérni.
(#) kokozo válasza HA3GX hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Szia! Minek a stabkocka? Ki kell számolni mekkora előtét kell a 8 lednek 12V-on és kész. (12Volton kb 100 ohm 2 Wattos kell a 30 helyett!)
(#) HA3GX válasza kokozo hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Kedves kokozo,

köszönöm a válaszod. Sajnos nem volt itthon 2W-os (10W-osban van, csak az porcelán és nem fért be, így próbáltam legelőször) ezért oldottam meg ilyen kókány módszerrel.

Utólag szerk.: Nem 8, hanem 6db van egy "csoportban" és ilyen csoportól 8 van.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2012
(#) kokozo válasza HA3GX hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
470 ohm fél wattos 4 párhuzamosan kötve és úgy a ledekre? az is 2W kb 100 ohm.
(#) HA3GX válasza kokozo hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Közben kiszámoltam a segédprogrammal:

Ha:
12V, 6db led, 1.8V nyitófeszültség, ill. LED-en átfolyó áram: 20mA estén:

Számított ellenállás:
85 Ohm
Szabvány ellenállás:
91 Ohm
Ellenállás min. teljesítmény:
1.31 W
(#) HA3GX válasza kokozo hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Ez 32db ellenállást jelentene, de mégis jobb egy fokkal a stabkockánál. Ha építem a következőt, akkor már úgy alakítom a nyák-ot, hogy elférjenek rajta az ellenállások (és veszek hozzájuk megfelelő értékűt és teljesítményűt).
(#) kokozo válasza HA3GX hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Én nem 12Voltal számoltam hanem 14,4 volttal mert ugye simson és abban a fesz szabályzó nem éppen precíziós óramű.
(#) HA3GX válasza kokozo hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Ez igaz. Ha jobban belegondolok a fesz. szabályzóját még nem is láttam, hiszen nincs is az enyémben, de akkumulátor se.
(#) audiofeeel válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Dehogynem, alap
(#) lajos1969 válasza (») Okt 21, 2012 /
 
Ok. Rendben.
(#) benjami válasza Mayan hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Én azt a csillagpontot az IC lábára raknám át. Így ugyanis a fekete tápvezetéken eső kivezérléstől függően változó tápáram okozta változó feszültségesés belekerül a bemenő jelbe.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2012
(#) skero válasza HA3GX hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Valami egyszerű áramgenerátoros kapcsolásban nem gondolkoztál? Amúgy az elképzelés ,hogy leddel váltod ki az izzót nem rossz.
(#) HA3GX hozzászólása Okt 21, 2012 /
 
Beszerelve, kipróbálva. Fél óra max sebességgel, és a hűtőborda még csak nem is langyos. A menetszél elegendő a hűtésre.
Az LM317 az ülés alatt kapott helyet, remélem nem fog beázni.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2012
(#) Zoli_bácsi válasza HA3GX hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Lesz valami burkolata ugye? Mondjuk szerintem elég vékonyka fénye van. Egy rendes panel nem ártott volna. A LED-ek is elég girbe gurbán állnak. Szóval nem a legszebb szerelés szerintem.
(#) vicsys hozzászólása Okt 21, 2012 /
 
TRON kocka
Csatolok egy képet az oldalakról is.
(#) HA3GX válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Szia Zoli,

köszönöm a válaszod! Igen lesz burkolat, a hagyományos piros. A fénye ellenben erős, jó nem vakít, de világít úgy mint az izzós. A ledek tényleg ferdék, de a lábakat átnézve nem csinálnak zárlatot. Rendes panelt is fogok csinálni, de az bár a 2.0-ás verzió. Ha lesz időm neki is fogok állni, ez meg addig "ideiglenes örökös". Ja a szerelés tényleg ocsmány, de a lényeg: világít.
(#) Zoli_bácsi válasza vicsys hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Ez nagyon , de nagyon jól néz ki!! Láttam a videót. Hogy neked milyen ötleteid vannak?!
(#) vicsys válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Köszi! Mindig is volt egy kis művészi vénám...
(#) BEMcorp válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
(#) eyess válasza vicsys hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
És hol vannak a piramisok , és a homok strb stb strb .
Nekem anno olyan volt ebből aminek a belsejében színes fólia forgott változtatva ezzel a szint , és a falra illetve a plafonra ennek függvényében jelentek meg a színes háromszögek négyzetek vagy gömböcskék éppen amilyen kiképzésű volt a külső felület elég látványos volt ez tény.
(#) vicsys válasza eyess hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
A TRON-ban piramisok és homok?? Húha, szerintem Te a csillagkapura gondolsz, de ez nem az. Azt majd a jövő héten építem meg, mert még nem érkezett meg a nakvada a hestore-ba.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Nagyon jó lett, gratula!
(#) kokozo válasza vicsys hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
ZPM-et kellene csinálni és nem lenne villanyszámlád
(#) vicsys válasza kokozo hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Majd rákérdezek az alkatrészekre a Hestore-ban. Lehet, hogy összeütök egyet breadboardon.
Következő: »»   951 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem