Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   952 / 1681
(#) dudassandor1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Ez igen tetszetős!
(#) BEMcorp válasza vicsys hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Hmm, naquada is lesz? Akkor viszont nekem még kelleni fog pár szupravezető, és erősebb biztosítékokra kell cserélni a mostani 16A-osokat...
(#) emersys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Tényleg nagyon jó lett..
Kedvet adtál hozzá.., Csövet kellene szereznem majd hozzá
(#) eyess válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Miket nem csináltok ti hát ez is szép , és sötétben meg aztán még szebb az biztos.
Valamikor réges régen talán igaz sem volt , volt egy rádió amiben az úgynevezett varázsszem zöld fénye volt ilyen .Bár már nem tudom pontosan , de talán , ha az adót minél pontosabban sikerült belőni , akkor annál jobban ki jelzett a zöld sáv , de aki jobban ismeri az adott rádió típust az biztos majd korrigál , ha nem így volt.
(#) havranarpi válasza eyess hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
A régi csöves rádiók nagy része tartalmazott ilyen hangolásjelző csöveket.
Van belőlük sok fajta.
Kör alakú ,Homorú,domború, Vonal alakú.
Csak az a gond velük ,hogy annyit csodáltuk már fényüket ,hogy elhalványodtak és nem olyan erős a fényük mint régen új korában.
(#) puffed hozzászólása Okt 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Végre teljesen elkészült a JLH erősítőm. Próbáltam egyedivé tenni egy termosztáttal ami a borda hőmérsékletét mutatja és a beállított értékektől függően kapcsolja a bordák végén levő coolereket.
(#) eyess válasza puffed hozzászólására (») Okt 22, 2012 1 /
 
Egy erősítő elejére hőfok kijelzést tenni ez tényleg egyedi
Inkább egy csúcs érték kijelzést tettem volna előre ,ami felett már káros az üzemeltetés , de hőfok kijelzést nem.
(#) vicsys válasza eyess hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Szerintem jópofa lett, bár volt már valaki aki évekkel ezelőtt megcsinálta ugyanezt, ha jól emlékszem Quad405+ICL7107-tel.
(#) joco53 hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Sziasztok! *

* Törölve, ez itt nem a reklám helye .
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2012
(#) Alkotó hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Én nem építettem semmit, de terveztem egy panelt.

terv-kép.jpg
    
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
És vász isz dász űberketyerentyű?
(#) szücsien válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Melyik programmal készült a terv?
(#) (Felhasználó 46585) válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Mutatós, de honnan veszel ennyi szürke alkatrészt?
(#) vicsys válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Kályhaezüst spray+maszkolás. De tényleg! Mi ez?
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2012
(#) (Felhasználó 46585) válasza vicsys hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Kipróbálom...
(#) emersys hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Autocad-ben ez könnyen kivitelezhető. Lemezzé alakítás majd kihúzás.., Az alkatrészek "idomok" árnyalása már csak hab a tortán.
Bár Lay file -ból is könnyen megoldható az ilyen jellegű 3D nézet. Protel DXP10 ezt rögtön tudja pl..
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2012
(#) _vl_ válasza vicsys hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Én cementlére tippeltem volna...
(#) eyess válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Én valamilyen audió dologra gondolnék
(#) Vales válasza puffed hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Nagyon Jó munka, gratulálok!
Első ránézésre a fehér trafóról hirtelen azt hittem, hogy fénycső-fojtó.
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Szamóca, Katt, Vicsys, Emersys, _vl_, Eyess!
A tervezés megrendelésre történt, tehát a részletek bizalmasak. Csak azért tettem fel, mert -úgy érzem- nagyon jól sikerült a terv, érdemes legalább ránézni.
A térbeli kép valóban AutoCAD-el készült. A szürke árnyalat a "homályosságot" igyekszik szimbolizálni (de ez gombnyomásra átállítható sokkal "életközelibb" megjelenéssé).
Valóban léteznek olyan programok, amik egy panelterv alapján automatikusan tudnak látványtervet is generálni, de ez most nem így készült.
Az AutoCAD térbeli ábrázolása egyszerű alapfunkciókból épül fel, majd a sok egyszerű lépés együtt, már egy lényegesen komplexebb eredményt hoz létre. Szerintem a jó térbeli rajzoláshoz kell egy kis rátermettség, lelemény, fantázia.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2012
(#) Alkotó válasza emersys hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
1. A térbeli alakzat létrehozása lehetséges lemez kihúzásával, de a kihúzott objektumnak nem kell feltétlenül lemeznek lennie. Sőt, általában ez kimondottan felesleges.
2. Arra gondolsz, hogy a SprintLayout programmal készített LAY bővítményű fájlból lehet automatikusan térbeli képet generálni? Ez nagyon meglepő lenne számomra, hiszen az SL-ben nincs semmiféle definiálási szabály az alkatrészekre, ezért elég bajos lehet bármilyen térbeli megjelenést rendelni hozzájuk. De ha tudsz ilyenről, légyszíves fejtsd ki bővebben.
(#) vicsys válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Nem kis munka lehetett így egymás mellé pakolászni... Ha már definiáltad az alkatrészeket, érdemes lenne a texturát is megadni és akár meg is oszthatnád az alkatrész könyvtárat. Jó kis móka lenne 3D-s látványterveket csinálni....
(#) puffed válasza Vales hozzászólására (») Okt 24, 2012 / 1
 
Köszi szépen!Először én is azt hittem és nem is foglalkoztam volna vele ha nem kerül a kezembe és nem érzem a súlyát. 4-5 kg körül van. Szép lapos darab.
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Idézet:
„Jó kis móka lenne 3D-s látványterveket csinálni”

Ezt láttad már Vicsys? Bővebben: Link
Anno én is jól elvoltam ezzel hónapokig. Eszembe is jutott egy alkotásom, de gondoltam magamban hogy biztos mutattam már itt a topikban. Átnéztem de érdekes módon nem! Szóval akkor megmutatom most, ha már szóba jött a látványterv. Ezeket három és fél éve készítettem. Az akkori (legelső) laptopommal ennek a kis animációnak a lerenderelése hét és fél óráig tartott.

Amúgy én ha most ezzel akarnék molyolni, akkor a Google SketcUp-al próbálkoznék. Rém egyszerű és lehet benne valós időben forgatni, körberepülni a panelt, nem úgy mint a POV-Ray esetében. Van is egy EagleUp nevű projekt: Bővebben: Link
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Nagyon szép lett. Csak annyi a gondom, hogy még mindig csak Sprint Layoutot használok... Nincs valami olyan progi, ami gerberből csinál valami +D-s nézetet...?
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Ezért mondtam a Google SketcUp-ot, azzal szerintem biztos megoldható valahogyan, ha a Sprint Layout-ban lehet makrókat futtatni.
(#) mofesa hozzászólása Okt 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Tudom nem nagy szám,de összedobtam egy fénycső villogtatót.
Kapcsolási rajz
FÉNYCSŐ VILLOGTATÓ
(#) (Felhasználó 46585) válasza mofesa hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Jópofa, kár, hogy nagyon rövid életű lesz a fénycső, sajnos pont ezt az üzemet nem szereti.
(#) mofesa válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Mi a baj vele?
(#) (Felhasználó 46585) válasza mofesa hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
A fénycsöveknek a legnagyobb igénybevételt a begyújtás okozza. És a sok villogás hamarabb tönkreteszi a csövet.
Következő: »»   952 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem