Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   687 / 1271
(#) kérdező hozzászólása Okt 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Szereztem egy Videoton TA 5204 típusú TV-t. Nem modulos, még a régi. Ha bekapcsolom, a csövek izzanak, hang nincs, a PCL86-ot megmozgatom, akkor recseg. Kép nincs, a PL500 anódlemeze felizzik, a sorfrekvenciás füttyöt gyengén hallani. Hol keressem a hibákat?
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Szia!
Vagy nincs sormeghajtás vagy zárlatos a malomkerék. De mivel hallasz füttyöt, ezért inkább az utóbbi lehet a probléma.
(#) dus janos hozzászólása Okt 29, 2012 /
 
Sziasztok kedves forumosok!

Segítségeteket szeretném kérni,keresek kapcsolási rajzott .
Goldstar cbs-4341 pc04x-hez.
Az elektro tanyán nincs,máshol meg fizetös.

Köszi a segitséget.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2012
(#) kadarist válasza dus janos hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Szia!
De, megvan a Tanyán. Bővebben: Link
(#) dus janos válasza kadarist hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Tisztelt kadarist köszönöm a segitségét.
Sikerül a kedves ügyfeleknek meglepit okozni,és ehhez nem mindig van kellő segitség.
Csak a rajz,ill,ezen rajzon a gyári fesz adat,és sok más.

Tisztelettel megkőszönöm a segitséget.







A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2012
(#) kadarist válasza dus janos hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Tisztelettel: szívesen.
(#) McDeath hozzászólása Okt 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Újfent problémával fordulok hozzátok. Kaptam egy Panasonic régi fajta szürke kocka nem sík képcsöves TV-t. Távirányítót nem kaptam Típust jelenleg nem tudok holnap délelőtt megnézem. Viszont csak annyi a hibája hogy a bal és jobb oldalán a kép egyszerűen összébb ugrott (paint-es rajzért bocsi csak pincében van és ott hideg van. Nomeg jelenleg csak tanácsot kérnék mára hogy mit csináljak vele holnap hogy működjön normálisan.) Képhez magyarázat: A kép eltorzulva jelenik meg. Két szélénél a képernyő szélétől beljebb ugrott a kép pár centit és a lerajzolt formában jelenik meg. tetejénél és az aljánál még egyenes a kép de a közepénél kifelé domborodik. Kérdésem az annyi hogy ez csak beállítási probléma vagy komolyabb fizikai hibára utal?
A segítséget előre is köszönöm
Üdv McDeath
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2012

tv képe.JPG
    
(#) gabilow hozzászólása Okt 29, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!
Szeretném megkérdezni, hogy mi lehet a baja?
Van egy MIVAR TV 70 cm philips képcsővel. Bekapcsoláskor fekete fehér, majd elkezd csíkozni lilás zöldes vízszintes csíkokkal, azután néhány perc mulva szépen bejönnek a színek és szép a kép.
Köszi elöre is.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2012
(#) kadarist válasza gabilow hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Szia!
Mire utal az a hibajelenség, hogy hidegen rossz, de bemelegedve megjavul a készülék.
(#) kadarist válasza McDeath hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Szia!
Komolyabban tönkrement a kelet-nyugat raszterkorrekciós áramkör. Kellene a típus.
(#) gabilow válasza kadarist hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Szia! Nem tudom azért kérdeztem, csak amatőr vagyok. Talán a képcső?
Akkor elkó hiba - de melyik? Már sokat kicseréltem pl a 146v-os ágban is.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2012
(#) kadarist válasza gabilow hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Folytasd a cseréket. A képcsőpanelen is van, azt is cseréld, meg a sortrafó mellettieket, főleg a katódtápfeszültséget szűrő példányt.
(#) gabilow válasza kadarist hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Köszönöm, cserélem a többit is...
(#) Papp Ferike válasza zsoltandras hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Üdv!
Nincs előttem a tv,de gondolom a sorkimenő oldalán találod SCREEN néven.
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Kicseréltem a malomkereket egy hasonlóra, de a hiba fennmaradt. Sok kontakthiba van, de átforrasztom az egész panelt, és lehet, hogy a csőfoglalatokat is jobbakra cserélem.
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Azt nézd mrg, hogy a PL vezérlőrácsán meg van-e a -50V körül feszültség, ami a sormeghajtójel rácsegyenirányítása miatt jelenik meg, ha eljut odág. Ezen kívül az anód és segédrácsfeszültségét is ellenőrizd.
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
-35Voltot mértem a vezérlőrácson, a segédrácson pedig 150V mérhető. Az anódfeszültség 260V levett anódsapkával.
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Ha így is izzik az anód, akkor valamilyen zárlatra dolgozik a sorvég. Csöveket cseréltél?
(#) jankovicsd hozzászólása Okt 29, 2012 /
 
Sziasztok.tud valaki segíteni?PILIPS black line tv-n a képernyő jobb és bal oldalán két befelé domborodó sötét sáv jelent meg idáig rendesen működött.eredeti távirányítom nincs hozzá.a tv hátulján lévő szám 29PT8306/12R.KÖSZÖNÖM
(#) szauron hozzászólása Okt 29, 2012 /
 
Üdv.
Van egy monitorom,a gond az hogy nincs kép rajta. A nagy fesz meg van,de fűteni nem fűt.
Próbáltam ellenállást mérni a képcső lábain de nem mértem semmit.
A sortrafóra gyanakszom mivel a screen feliratú poti meg se mozdul. Úgy be van állva mint egy rozsdás csavar. Néha viszont kis időre beindul.
(#) McDeath válasza kadarist hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Holnap reggel olyan 10 óra tájékában lemegyek a pincébe és megtekintem és készítek róla pár képet.
Köszönöm a segítségedet.
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Próbacsöveim nincsenek, de majd szerzek valahogy. Lehet, hogy maga a sortrafó zárlatos? Hogy lehet azt kimérni? Ha leveszem a booster dióda katódsapkáját, akkor a sorfrekvenciát egyáltalán nem hallani.
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Buszterdióda nélkül nem kap anódtápfeszültséget a sorvégcső, ezért nem sípol a trafó. Bővebben: Link
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Köszi a rajzot, most már jobban értem a készülék működését. Eddig csak modulosokat javítottam.
A buszterdióda teteje, és a PL teteje között 17 Ohm-ot mértem. Ez normális, vagy kevés?
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Fogalmam sincs, hogy normális-e. Valószínű a trafótekercs ellenállását mérted ki. De trafózárlatot nem nagyon lehet ellenállásméréssel igazolni.
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Megmérem a trafó körül a kondenzátorokat, ellenállásokat, aztán majd kiderül. A trafón kívül más okozhat ilyet? Ha a trafó rossz, akkor megpróbálok szerezni egyet.
Ezen kívül kideríteném, hogy miért nincs hang.
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
A soreltérítő tekercs, annak csatolókondenzátora, a képcső levegőssége, meg a járulékos segédáramkörök is okozhatják a túlterhelést. Meg persze csőhiba! A képcső fűt rendesen?
(#) roleee22 hozzászólása Okt 30, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy idegesítő hibája a TV-mnek. Scart-on keresztül van összekötve a DVD lejátszóval. A DVD bekapcsolása után a TV nem kapcsol be. Más TV-nél kipróbáltam, azzal működik a bekapcsolás. Valószínűleg a TV-nem támogatja a 8-as scart láb bekapcsolási funkcióját? A TV: LG 21fs2rlx-zc

A mellékelt kép a service manual-ból származik.

Előre is köszönöm a segítséget.

LGTV.JPG
    
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
A képcső biztos hogy nem levegős, a fűtés szépen izzik, a nagyfeszültséget ha lehúzom a képcsőről, nem húz ívet, a malomkerék sem ad szikrát. A csatolókondenzátort még megnézem.
(#) belaradio hozzászólása Okt 30, 2012 /
 
Tisztelt Kadarist! A segítségét szeretném kérni egy Orion T2136 MTX tv javításában. A sorvég tranzisztor zárlatos lett benne ( C5388 ) . Kicseréltem egy C5588 tranzisztorra , mert csak ez volt itthon. A tv működik . Mást esetleg cseréljek benne ? Másik kérdésem , hogy a kép foltos. A jobb felső sarkánál . Ezt a hibát már a sorvég zárlata előtt is csinálta . Kikapcsoláskor nem hallom azt a sercegő lemágnesező hangot. Előre is köszönöm .
Következő: »»   687 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem