Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   181 / 582
(#) botesz válasza AEG 14720 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Akkor nézd meg a motor tachogenerátorát lehet hogy nem érzékeli hogy megy a motor és kiáll hibára.Illetve az NTC-t és a fűtőszált is ellenőrizd!
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2012
(#) AEG 14720 válasza botesz hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Rendben. Ja, nem tudom van-e jelentősége utoljára a szárító programot használtam.
(#) Zsee67 válasza feri023 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Szia!
Omega2 van benne. Megnéztem az ellenállásokat és rendben vannak, igaz csak 4db-ot találtam.
(#) osi válasza AEG 14720 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
A start & mellette lévő gombot tartsd benyomva (Program választó 0) majd a program választót forgasd jobbra 1-et. Elkezdenek a ledek és a kijelző furin viselkedni.(Tesz program elindult)
Engedd el a gombokat. A programválasztó 10. állásában kiírja a hibakódot (Exx)
Ha ez megvan megnézem mivel van gyíkja.
(#) feri023 válasza Zsee67 hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Szia!
Nekem az R120, R121, R122, R124 és az R152 pozícióba vannak 150k ellenállások.
Esetemben az R122 volt szakadt, ez emlékeim szerint az ajtózárhoz tartozik. Az nem probléma ha pont nem 150k értékű, olvastam már olyat is hogy állítólag 560k volt valamelyik pozícióban.
Üdv.: Feri
(#) AEG 14720 válasza osi hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Szia!

Úgy csináltam, ahogy írtad, de nem csinál semmit. Azt látom, mintha a programot indítanám. Start gomb és a mosási idő lerövidítése gombról beszélünk?
(#) sikareny hozzászólása Nov 4, 2012 /
 
Sziasztok!!!
Aeg öko lavamat 72620 mosógép...
A problémám a következő lenne: Van felül a borítás alatt 3 kis fogaskerék ami egymásba kapcsolódik... Eleinte mindig megugrott egymáson és nem ment tovább...aztán találtam hozzá a neten egy képet arról hogyan kell a fogaskerekeknek kezdő pozícióban jól állnia. Így végig is megy a program ,csak a kezdetkor rásegítés nélkül nem bír elfordulni a fogaskerék.
mi lehet a gond? Javítható? Alkatrészt lehet hozzá Magyarországon kapni, mert a neten nem találtam...
Egy laikus nő...
Ha segít feltöltöm a képet is...
(#) osi válasza AEG 14720 hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Nem tom hogy milyen gombok vannak még a gépeden (általában a start gomb mellett a késleltetett indítás gomja szokott lenni azzal működik . Feltéve ha a gép elektronikája tudja a teszt programot.(A koráról még nem esett szó) Elég régóta benne van ezekben a gépekben a tesztprogram. De ha leírod a PNC számát azalapján meg tudom nézni ( + az sn. sem árt.)
Vagy végigpróbálod a gombokat.
Kárt nem teszel vele.
(#) osi válasza sikareny hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Kell egy PNC és egy sn szám & megnézem.
(#) AEG 14720 válasza osi hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Prod No: 914601655/00
Ser No:53900035
Type: P6358489

ezeket a számokat találtam rajta. Kipróbáltam a késleltető gombbal, de azzal sem működik
(#) osi válasza AEG 14720 hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Van ki-be kapcsoló gombja vagy a program választó kapcsolja be ?
(#) osi válasza AEG 14720 hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Megnéztem.
Bal oldalon lévő első & alatta lévő gomb. Program választó jobbra 1.
Hiba a 10.állásban.
(#) AEG 14720 válasza osi hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Így már jó. E36
(#) osi válasza AEG 14720 hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
E36
Sensing circuit on anti-boiling pressure switch 1
defective
Main board defective.
Cycle stops with door locked OFF/reset

Ez alpján kipusztult az elaktronikája.
Nézd meg a vízszint szabályzó csati környékén az elektronikát, hátha talász ott valami égett v szakadt dolgot. J3-3-as J3-1-es J6-1-es csatlakozó.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2012
(#) AEG 14720 válasza osi hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Ez nagyon jó Köszönöm a gyors segítséget. Mennyibe kerül ennek a javíttatása, ill van-e értelme javíttatni?7 éves a gép. 5 tagú család, napi szinten használom a mosógépet.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2012
(#) botesz válasza AEG 14720 hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Én is ugyanezt találtam rá.Ha jól olvasom akkor a vizszint szab.-ot hozza ki hibának de többnyire semmi baja nincs neki.Így marad az elektronika hiba.A javítás?Az 20-30 ezer ft-tól a csillagos egekig.De a vizszint.szab egy kukkolást azért megér.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2012
(#) osi válasza AEG 14720 hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Az elektronika a szerviznek 20+fa.
Nem tudom melyik környéken laksz.
Nálunk a kiszállás 8. Pestre vidékre 12. (Gari csak a szerviz által beépített elektronikára van).
+ jön hozzá egy munkadíj 3-5 pénz körül.

2. Felhívsz egy szervizt rendelsz egy elektronikát mondván hogy saját szerelés lesz
(megjön bemész érte, vagy postán kiküldik 1,5 2 pénz + ba)
Az elektronikák üresek fel kell programozni őket ezért nem tudom mit számít fel a szerviz
lehet hogy kijön Isten fizesse meg-ből de inkább számolj rá némi anyagi juttatást.

3. Bemész az Oceánba veszel 60-ból egy In...t csodát & 1-2 hónap múlva átkozod a napot, hogy így döntöttél .

Sok szerencsét a vállasztáshoz.
(#) AEG 14720 válasza osi hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Ha esetleg tudsz segíteni a javítással kapcsolatban, kérlek küldj elérhetőségedet az e-mail címemre, h meg tudjuk beszélni a részleteket

köszi
(#) sikareny válasza osi hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Nem találok a mosógépen matricát...
hol találhatom még meg azt a két számot?
(#) osi válasza sikareny hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Az ajtó mögött.
Vagy a hátulján.
(#) sikareny válasza osi hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
PNC 91400132300
SNo 938/35209
(#) osi válasza sikareny hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Vizelosztó tető 13+fa (rajta van minden szar ,motor, fogaskerekek stb)
A tiédbe kikopott valami (müa fogaskerekek müa tengelyen ) vagy kitört pár fog valamelyik fogaskerékből.
(#) sikareny válasza osi hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Ezeket az alkatrészeket csak egyben lehet cserélni?csak pl. fogaskerekeket magában nem? Úgy láttam levehetőek... bár lehet a motorja halt meg...
(#) osi válasza sikareny hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Csak egyben
(#) hcsabi71 hozzászólása Nov 5, 2012 /
 
Sziasztok!

Kellene egy kis segítség.

Ariston AMXXF149 típusú mosó szárító gépünk van (vagy volt). Bekapcsolás után kb 30 mp múlva kiírja az F01 hibát. Találkozott már valaki ezzel a hibával.

Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) Haszuboy hozzászólása Nov 5, 2012 /
 
Sziasztok! Indesit WT102 gyönyörűségem tegnap még tökéletesen működött. Ma pedig mikor bekapcsoltam, engedi befele a vizet világba. Tök mindegy, milyen programot állítok be rajta, a víz csak megy befelé.. egészen addig, amíg a maximális vízszintet el nem éri, akkor ugye bekapcsol az ürítőszivattyú (közben persze továbbra is megy befele a víz) kinyom x mennyiségű vizet, majd kikacsol az ürítőszivattyú, és ismét megy befelé a víz világba. Kivettem a panelt, első ránézésre semmi rendelleneset nem látok rajta, mi lehet a hiba? Merre induljak?
(#) haziasszony hozzászólása Nov 5, 2012 /
 
Sziasztok,
Segítségre lenne szükségem. Whirlpool 5101 1000 típusú mosógépem van.
Elindul a program, egy ideig mos, de nem megy végig, a centrifugálás nem működik.
Szűrőt, csöveket már kitisztítottuk,azt gondoltuk az a gond. Tisztítást követően egyszer még végigment, de már nem. Ha a stop gombig végigtekerjük, akkor sem érzékeli, akkor is tovább szivattyúzik. Mi lehet a gond, programkapcsoló hiba? Javítható? Előre is köszönöm
(#) zolika60 válasza haziasszony hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Inkább a szintérzékelőre tippelnék. Ha úgy érzi víz van benne nem indul a centrifuga és nem áll le a szivattyú.
(#) zolika60 válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
A szintérzékelőt nézd meg te is.
(#) Haszuboy válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
oksa. már gondoltam rá
Következő: »»   181 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem