Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1162 / 2499
(#) blasz hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Lenne egy kérdésem ha a végfok panelon a kimenetnél a hőellenállás,0.33R helyett 33R lesz valami baja?Köszi
(#) agressiv válasza blasz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Ha a nagyteljesítményű emitterellenállásra gondolsz, akkor igen, nagy baj, két nagyságrenddel nagyobb amit helyette raknál...
(#) blasz válasza agressiv hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Köszönöm,hála a HQ nak, meg hogy nem mértem előtte szedhetem szét megint
(#) sound.man válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Ezek a t-amp-ok nagyon elterjedtek. Miért nem próbálsz meg bérelni vagy valakitől kölcsön kérni egyet és az alapján visszaalakítani a gyárira? Sokkal egyszerűbb lenne mint találgatni. Vagy nagyobb tesójának megkeresni a rajzát nem hiszem, hogy sok különbség lenne, vagy a DAP sorozatba is ugyan ilyen a végfok az alapján is visszalehetne alakítani.
(#) (Felhasználó 71690) hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy 2.1 pc hangszóróm, aminek a mélye szerintem nem szól eléggé. Új korában 1 hónapja, jobban szólt. A gyártó ezt írja a teljesítményre:
Idézet:
„Amplifier power output:
Satellite channel: RMS 6W X 2 (THD+N=10%)
Subwoofer channel: RMS 18W (THD+N=10%)”

Hogy tudnám megmérni, hogy valóban leadja-e ezt a teljesítményt?
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Amióta olvastam alkotó fórumtárs hozzászólását, azóta ilyenre fáj a fogam, lentebb is van írás miket tud, én ezt venném, pláne hogy 7600Ft ba kerül, hőfokot is tud meg még egy csomó más mindent. Bővebben: Link
(#) pisti89 válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Szia
Szerintem sehogy
Ha azt veszed észre, hogy halkabb a mély valószínűleg elszállt a végfok vagy a trafó, eléggé aláméretezik hogy olcsó legyen
Lehet túlhajtottad a bemenetét
Ha 1 hónapos vidd vissza gariba kicserélik
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Valóban néztem én is már,csak az ára alakult át Link
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) Lacko12 válasza blasz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Szia!
Igaz nekem az MX-25 221-es modell van de nem bántam meg a vételt nekem nagyon bevált ez a kis multi és ár/érték arányban szerintem verhetetlen.
Nem szeretnék OFF-olni csak pár gondolatot leírok hátha segítek a választásban.
Az enyém ázott már denaturált szeszben, nitro higítóban, zuhant is eleget a földre de semmi baj. Igaz ami igaz a higítós fürdő egyesítette a kihajtható támaszt a hátlappal de késsel kifeszegettem és egy kis csiszolás után jobb mint újkorában.
Igaz hogy sajnos egyik mérésnél elfelejtettem átállítani a multit és egyenáram funkciónál akartam váltófeszt mérni ez sajnos haza is vágta a feszültségmérés funkcióit de ezen kívül az összes többi funkció tökéletesen működik ugyanúgy ahogy elötte de ugye ez se a műszer hibájából történt.
Szó mi szó én csak ajánlani tudom ennyi összegért.
(#) (Felhasználó 71690) válasza pisti89 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Garis szervizben már volt. Azt mondták, semmi baja. Valahogy csak lehet mérni.
(#) reloop válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Szia! Témája.
Röviden: szinuszos jelet adsz a bemenetre. Addig növeled, míg clippelni kezd. A kimeneten műterhelésen méred a feszültséget. P=U2/R.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Szerintem megéri az árát, még frekit is mér. Nagyon jó műszer.
(#) pucuka válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Az, hogy halkabbnak érzed, sok oka lehet. Elég, ha csak áthelyezed a szobádban máshová, de egyébként semmi mást nem változtatsz.
Természetesen meg lehet mérni a leadott teljesítményt, a bemenetre adsz 1 kHz -es mérőjelet, (a szub teljesítmény mérésekor 80 Hz -et) és a hangszórók helyére z impedanciájának megfelelő ohmos műterhelést teszel. Ezen a hangerőszabályzóval beállítod egy torzításmérőn mérve a 10 % torzítást, és a műterhelésen feszültséget mérsz. A terhelő ellenállásból, és a rajta levő feszültségből számolhatod a kimenő teljesítményt. A mérést csak rövid ideig szabad elvégezni, mert az erősítőd nem ilyen üzemállapotra készült.
Amúgy nem sok értelme van a mérésnek, mert tök mindegy, hogy 15, vagy 18 W, a hangosság csökkenést csak nagyjából fele teljesítmény csökkenésre veszed észre. Ha észreveszed a jelentős teljesítmény csökkenést, azt már meghibásodás okozza, és annak más (torzítás, melegedés) jelenségei is vannak.
(#) pisti89 válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Igazad van
Kérdés kinek milyen műszerezettsége hozzá
De mire is jó az a teljesítmény?
Mert nekem a 10W hiragám nagyobbat szól mint a 30W Phillips
Akkor már a W-ok se olyan mérvadóak szerintem
Vélemény?
(#) pisti89 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Én is kb erre gondoltam, mérni felesleges
ezért is írtam:
"Szerintem sehogy"
(#) Doncso válasza pucuka hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Gondolom valami hidalt csoda tédéá vagy ilyesmi lehet benne, és elpukkant az egyik oldala. Nyilván ezért halkabb.
(#) pucuka válasza Doncso hozzászólására (») Nov 6, 2012 / 1
 
A sub -nál nagyon valószínű a hidalás, azért vannak a 4 -es tádék. De ha elpukkan az egyik oldal, akkor a hangszóró füsttel jelzi, hogy baj van.
(#) Doncso válasza pucuka hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Elméletileg igen, de ezeknél a kínai vackoknál ki tudja már. De lehet , hogy az egyik oldal bemenete halódott meg, de még azt is el tudom képzelni, hogy dupla tekercses a mély, és ez egyik tekercs, vagy az azt meghajtó végfokozat kimurdelt. Bele kellene nézni és mérni.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) reloop válasza pisti89 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
(#) blasz hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Szia Reloop kérdezném mivel Te jól ismered a panelokat amit csináltam,mekkora nyugalmit állítsak be nekik, kb számszerűleg?Itt olvastam 2 pár tranzisztornál már kell a 120mA.Most nem tudom mennyi van rajta mert nincs multim csak lakatfogós az meg nem erre van, egyetlen A állás van rajta 1000A,ott nem sokat mutat.Köszi
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Nehogy nekifogj mérőeszköz nélkül, mert ha amperes nagyságrendbe állítod véletlenül, nem győzöl majd szellőztetni ebben a hidegben
Valahol 20 és 200mA között lesz az igazság. Már írtam, hogy fülre szoktam állítani, a részletekért keresd vissza. Ha már nem halom a torzítás, akkor hiába is van kimérhető keresztezési torzítása, úgyse hallom
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Az utolsó érték amit még állítottam az 60-70mA ott adta meg magát a műszer,azóta úgy van de cserélnem kellett 1 meghajtót kétszer is mert ugye 2 műszer füstölt el.De mintha kellene még mert alacsony hangerőn még fura
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
De figyelj már, miért nem teszel be a tápágakba pl 0,1 ohmos ellenállást és méred a rajta eső feszt? Ez is egy egyszerű módja az áram mérésének.
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Nincs multim most keresgélek vagyis valszeg megveszem EZT.
Vélemény róla?
Egyébként abszolúte nem melegszik egy ventilátor fújja, 4 volttal megy és padló hideg
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012

Kép0877.jpg
    
(#) soos csaba válasza blasz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Szevasz, ha jól látom az a három nagy, stiroflex kondi volna?. milyen értékűek azok, és melyik kondenzátorok volnának azok a rajzon?.
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
A hőfokot én nem kérdőjeleztem, ekkora bordával nem is szabad sütnie. A multi egy jó alapműszer. Amit mutattam neked én szvsz azt venném, mert sokkal többet tud, frekit is mér, néha jól jön, de alap dolgokra amit te akarsz nagyon jó, főleg hogy hőfokot is mér. Bár ha itt vagyunk, engem egy piaci 1500Ft-os multi is kiszolgál. Biztos hogy meg leszel elégedve vele ha megveszed.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
A szerszámosba leírhatnád hogyan pusztult el a multid, nehogy az új is így végezze.
A nyugalmi áramot semmilyen körülmények között sem az áramkör megszakításával, ampermérő módban mérjük, hanem végtranzisztor emitter-ellenállásán eső feszültségből számoljuk. Tehát amikor pl. 66mA-t mértél akkor a 0,33 ohm ellenállásokon 33-33mA folyt, és 10mV-ot olvastál le, ugye?(!)
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Mind a két multim piaci volt ameddig nem kellett ampert mérni nem is volt bajom velük.De aztán....
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Én a pozitiv ágba kötöttem sorosan be a multit müködnie kellene igy is.
(#) blasz válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Igen stiro kondik 160v 100nF.Hozzájutottam nagyon jutányosan vagy 100db hoz /200ft/
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
Következő: »»   1162 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem