Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   961 / 1679
(#) vicsys válasza emersys hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Zoli, emersys! Köszönöm, igyekszem.
(#) proli007 válasza sz_ferko hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Hello!
Remélem ezt a "mézsejt" tekercset, csak szóviccből írod, mert az "méhsejt" tekercs.. Egyébként teljesen jó lett.
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2012
(#) enree válasza proli007 hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
(#) nedudgi válasza proli007 hozzászólására (») Nov 14, 2012 / 1
 
Amióta megtudtam, hogy a hivatalos helyesírás szerint a ventillátor "helyesen" 'ventilátor' nem merek fennakadni ilyeneken.
A tekercs tényleg szép lett.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2012
(#) Vales válasza sz_ferko hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Szép munka és jól jön a rádió restauráláshoz. Gratulálok!
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Igazából ezek "fonott kosár" tekercsek.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Erre gondoltam: Bővebben: Link Lap alján.
(#) sz_ferko válasza proli007 hozzászólására (») Nov 14, 2012 / 1
 
Igen, így helyes "méhsejt"
(#) proli007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Nem beszélve arról, hogy régen a méhsejt tekercseket is, méhviasszal impregnálták/rögzítették. Lehet a csöves a méhektől rúgott ennyire?.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2012
(#) janimester hozzászólása Nov 14, 2012 /
 
Sziasztok , bemutatnám az új projektem pickit2 klón
(#) szamóca válasza Doncso hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
A bifiláris meg bakfityális mi?
(#) Gránátalma válasza janimester hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Szia!
Nagyon jó lett. Én is épp építem, vagyis tervezem az építését
El tudnád nekem küldeni a pontos nyáktervét, pláne ha esetleg sprint layout-os kivitelben van meg.
Illetve, hogy az égető PIC milyen típusú.
Ja és nincs meg véletlenül a tesztelő ledes kártya terve?
Köszi!
(#) janimester válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Szia köszönöm Innen csináltam egy az egyben rokonom ajánlására mivel ő is innen építette és már harmadik éve működik , az előbb próbáltam egy 16f648-al és tökéletesen beírta a programot. Pickit2 klón kapcsolás és fájlok. Az égető 18f2550 azthiszem de a rajzban mindent megtalálsz. Egy tömörített mappában megvan .brd formátumban a rajz is ha kell elküldöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2012
(#) Gránátalma válasza janimester hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
áhá. Én eddig kétoldalas verziót találtam, azt hiszem, bár ezidáig nagyon nem mozgatta a fantáziámat az elkészítése,csak hogy megláttam az árát
Megköszönném ha elküldenéd a .brd-t.
(#) janimester válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
23 ezer a hestoren, én összeraktam nagy vonalakban maximum 5e. forintból. Adj egy email címet mert anélkül nehezen küldöm el
(#) Mengyán válasza janimester hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Abban a 23 ezerben van egy fejlesztő panel és telepítő CD-k is. A ChipCAD-nél a szűz Pickit 2 br. 10.287Ft, a Pickit 3 br. 13.335Ft. Élettartam garanciás, ami annyit jelent, ha kinyírod, akkor kiküldöd Írországba, és postafordultával küldenek helyette egy másikat. Felújítottat, olyat, amit egyszer már valaki kinyírt, de kicseréltek benne pár alkatrészt, és újból működik. Onnan tudom, hogy kapok egy ICD2-t, ha megjön Írországból.
(#) Schnitt válasza janimester hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
A 3,3V feszültségű PIC-ekkel vigyázz, úgy látom, ez a klón csak az 5 voltosakat támogatja
(#) vicsys válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Aki keres, az használja a keresőt! Bővebben: Link
(#) pepe091 válasza janimester hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Szép, viszont építés előtt illett volna benézni a pickit2 klón építése topikba, legalább 100-szor le van írva, hogy ebbe a szilva-féle klónba érdemes beletenni a G-S ellenállásokat pluszban, különben nagy eséllyel a FET tönkre fog menni.
(#) elektroncso hozzászólása Nov 15, 2012 /
 
Az első képen egy általam épitett tápegység látszódik,a másodikon egy ,,ponthegesztő'' a harmadikon egy négyszöggenerátor látszik a negyedikewn pedig egy általam tervezett és kivitelezett 5 tranyós erősitő látható.A i-betűkért elnézést kérek, den tudok hosszú i-t irni.
(#) eyess válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
De hogy nem tudsz hosszú í betűt írni , vagy majd tudod mit innen mindig kimásolod .
(#) Johnny0004 válasza janikukac hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Gratula! Egy észrevétel, nagyon lassan melegszik a páka, nálam ez jóval gyorsabb, persze nem ez a kapcsolás, de a páka ugyanaz. A mért érték szakaszosan ugrál fel, és néha visszalép, ez gondolom program függő is, nálam ezt az oldotta meg, hogy még kellett szűrő kondi a hőelemre.
(#) Doncso válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Tetszenek ezek a korabeli Müszis cuccok, erről ő jut eszembe, remélem senki nem haragszik érte. Az efféle kézzel firkált dolgok mindig jó érzést keltenek bennem. Mindig a gyerekkorom és a karton hangfalaim jutnak eszembe.
(#) Müszi válasza Doncso hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Van benne valami, barátom, persze egyáltalán nem haragszom. Sajnos a feliratokkal még most is megszenvedek
Egyébként, Elektroncso, jól sikerültek
(#) Schnitt válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Az i-í problémára megoldás lehet, ha lenyomva tartod az "AltGR" gombot, (jobb oldali alt), és megnyomod a "j" betűt. Nekem is volt angol billentyűzetem
(#) zolika60 válasza Schnitt hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Így használom én is. Nagy Í- pedig az Alt i párossal lehet.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2012
(#) zolika60 válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Szép kis masinák, de igazán érdekes a belviláguk volna. Gyerekkorom óta minden készüléknek a belseje érdekel.
(#) elektroncso hozzászólása Nov 16, 2012 /
 
Köszönöm az í betűs tanácsot.A belsejüket majd lefotózóm,itt a hétvége most ráérek.Sajnos nagyon rájuk van pakolva és heLY is kevés van.Amúgy drótháló az egész.Nekem is van ,,karton hangfalam'' csináltam is elég sokat, de már csak egy van meg.Amúgy a generátor is karton dobozban van.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2012
(#) elektroncso hozzászólása Nov 16, 2012 /
 
Az erősítőmé már itt is van.

belül.JPG
    
(#) Zsora válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Na, ez a szó szerinti dobozolás.
Következő: »»   961 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem