Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   52 / 180
(#) antikzsolt válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Sajnos rosszul fogalmaztam. Szünetmentes tápról menne az egész rendszer. A szünetmentesről menne a központi fűtés is. Igy nem jó csak az akkus megoldás. valami adapter kellene de sajnos ilyen téren nem vagyok nagy ész.
(#) nzozz válasza johny999 hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Az árakat leszámítva nem rossz oldal, vannak jó ötletek, stb.
(#) johny999 válasza nzozz hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Jaja, forumon utananeztem hogy kb 2/3W teljesítménynek megfelelo LED szalagot ajánlanak 5050/60db LED szalagbol négyzetméterenként, ha szalagbol akarom megoldani a fő világítást... Még meggondolom...
(#) johny999 hozzászólása Nov 5, 2012 /
 
Ha m2-ként 20centivel számolok akkor 2,88W-ra jon ki, az 20m2-en 4méter. Elvileg... Csak valami megoldást kéne találni, hogy hogyan lehetne ez beépíteni valami mennyezeti dísz polisztirolba
(#) nzozz válasza johny999 hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
ITT van pár ötlet! Körbe díszléc, vagy álmennyezet, stb.
(#) johny999 válasza nzozz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Én valami ilyesmire gondoltam. 50x50cm-es lapok, 4kell 1m2-re. Mindegyik kozepere egy 5x1cm-es rést vágni, es oda belepasszintani a szalagot valami aluminium bordára ragasztva... A legjobb lenne ha valami aluminium szerkezetbe lennének felfogatva a lapok hogyha netalántán tonkremenne vmelyik szalagocska akkor egyszerubben lehessen kicserélni.

4m 14,4W-os szalaghoz 12V 5A-os tápnak elégnek kellene lennie. Még valami DIY dimmer kapcsolási rajzot kéne újítani, vagy valami olcso egységet találni.

BTW: Hideg vagy meleg fehér szinű szalagot ajánlotok?
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) yankoo válasza johny999 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Üdv! Szobába meleg fehéret ajánlok de kinek a pap.. otthonosabb kicsit dimmernek meg NE555 szerintem én most építettem akvárium világitást 2x0.5m 5630-as COB ledes szalaggal meleg/hideg fehér (0.5+0.5m) mellé 0.5+0.5m 150lumenes 3528-as kék szalagot és most tervezem hozzá a PICe időkapcsolot most épp egy FET-el játszok szépen szabályozza NE555 segítségével
(#) nzozz válasza johny999 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Akkor valami ilyesmi? Amúgy nehogy azt hidd/higgyétek hogy bármi közöm/érdekem lenne az Anro -s oldallal kapcsolatban, hogy állandóan azt mutatom, azon kívül, hogy tetszenek az ott található ötletek
(#) johny999 válasza nzozz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Nem rossz az az oldal, tetszenek nekem is amiket csinálnak.

Ha lejjebb lehetne hozni valamennyivel a plafont akkor lehetne szo ilyenrol. De a garnis és a plafon kozott kb 5cm hézag van Elég alacsony szoba.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) nzozz válasza johny999 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Szerintem minden további nélkül elfér 5cm helyen a legutóbb mutatott süllyesztett világítások valamelyik megoldása, mert ha megnézed ezt, láthatod, hogy csak 3,5cm. Bár szerintem meglehetősen drága, célszerűbb volna ezt a polisztirol profilt is házilag kivágni, EPS vagy XPS polisztirolból (és úgy még testreszabhatóbb).
(#) johny999 válasza nzozz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Ahogy elnézem itt nincs semmi hutese a szalagnak, egybol a polisztirolra van ráragasztva. Ilyen modult meg szerintem nem nagy muveszet osszehozni, utánanézek. Vannak is otthon maradék polisztiroldarabok, holnap megprobalok valamit alkotni
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) nzozz válasza johny999 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Az sanszos, a 3528 -asnak tuti nem kell, az 5050 -nek se létkérdés a hűtés, de ott már tényleg jól jöhet némi hűtés. Én pl. alu L profilt használnék, mivel az hűt is, olcsó is, és főleg ha fényes a belső oldala (pl. fel van polírozva) akkor némileg növeli a fényerőt, azzal, hogy a jó irányba "tereli" a fényt.
(#) johny999 válasza yankoo hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
ilyesmire gondoltál?
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) atiotezer válasza johny999 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Se a 3528-as sem pedig az 5050-es LED-el szerelt szalag nem igényel hűtést.
(#) DRAWS hozzászólása Nov 17, 2012 /
 
Sziasztok! Csináltam egy ledes lámpát , smd 5050 -es ledekkel. A led= 3,2 - 3,4 v 60 mA. Na most nekem ez 12 voltról megy és 900 mA eszik. Az lenne a kérdésem, hogy elég meleg,de nem forró csak kezem rátéve érzem hogy meleg. Gond lehet-e a későbbiekben ez a melegedés ?

led.jpg
    
(#) nedudgi válasza DRAWS hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Egy 10 Ohm ellenálláson hány volt mérhető ebben a kapcsolásban?
Ha valamit több, mint 20%-al a megengedett teljesítmény fölött működtetsz, akkor az életartama/megbízhatósága le fog csökkenni. Ebben az esetben elfelejtheted az 50-100 ezer órás élettartamot, pár ezerre számíts.
Legegyszerűbb megoldásként megérné csökkenteni a bejövő feszültséget, mert gondolom a 10 ohm-ok lecserélése gondot jelent. Egy áteresztő teljesítménydarlingtonnal szépen lehetne szabályozni az áramot. Azért, mert a LED felülete kézzel elviselhető, a réteghőmérséklet lehet magasabb is. A hátlap, vagy lábak felől elég jó hűtést kaphatnak LEDjeid.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012
(#) DRAWS válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Szia! Én úgy számoltam, hogy a 2 db diódán 1,4 voltot esik a feszültség, az 10,6 volt. a 3 db lednek (3,4 voltal számolva) 10,2 volt kell. 0,4 voltra tettem a 10 ohm-os ellenállást.
(#) nedudgi válasza DRAWS hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Az egy dolog, hogy mit számoltál, a mérés pedig egy másik. A tápegység üzemi terhelésen mekkora feszültséget ad le?
(#) laszlokunstar válasza DRAWS hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
5050 3 db LED-et tartalmaz. Minden lednél külön-külön szoktak előtét ellenállást használni. 3 db 5050-nél úgy néz ki, hogy kell még 3 db ellenállás, melyet egyenként 20 mA-re kell méretezned -130-130 ohm. Nem javaslom a párhuzamos kapcsolást, mint ahogy csináltad, de ha már kész van, akkor az ellenállást ki kell cserélni 47 ohmosra. A tápnál tennék be egy elektrolit kondenzátort, és ez után megnézném a kimenő feszültségét, és arra méretezném az ellenállásokat, így akár a 47 ohm is kevés lehet.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012
(#) DRAWS válasza laszlokunstar hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Sziasztok. nedudgi!12 voltos akkumulátorról üzemel, amit napelemekkel töltök. laszlokunstar! Igen tudom ,hogy 3 led van 1 chip-be integrállva. Én úgy gondoltam összeadtam a 3 x 20 mA. Tehát ez így nem jó. DE ! Még így is csak 35 mA jut egy egy ledre( mértem). Köszönöm az infót. Szerintetek az akkunál 12 voltot vagy 14,4-et vegyek alapul?
(#) skero válasza DRAWS hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Vagy feszültség stabilizátort használj és sorba kötött ledekhez egy jól kiszámolt ellenállást rakjál. Vagy áramgenerátoros hajtást alkalmazzál.
(#) laszlokunstar válasza DRAWS hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Ha egyenáramról hajtod akkor milyen megfontolásból tettél bele graetz hidat?
(#) nedudgi válasza DRAWS hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Az ellenállást a legkedvezőtlenebb esetre (legnagyobb feszültség) kell méretezni. A fő kérdés az, hogy az akkumulátorok töltését mivel szabályzod. Ha például egy PB137-et tettél bele, akkor 13.7V a legnagyobb feszültség. Ekkora feszültség pont elég egy LM317 alapú fix feszültségszabályzóhoz, ezzel pontosan be tudod állítani a tápfeszültséget, amit a soros előtétellenállás kiszámolásánál használsz.
Mekkora akkumulátor kapacitása?
Jó megoldás lehet (ha hat lába van a LEDnek), hogy a tokon belüli 3 csipet sorba kötöd.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012
(#) nedudgi válasza laszlokunstar hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
A tápfeszültség csökkentésére frappáns megoldás a diódahíd.
(#) DRAWS válasza laszlokunstar hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Rettentő egyszerű! Hogy ha megfordítom a polaritást akkor se legyen gond.
(#) DRAWS válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Próbáltam Lm317-el is 9,6 voltra beállítottam, eléggé melegszik. Gondolom jó aluhűtéssel nem gond ugye?
(#) DRAWS válasza skero hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
A napelemhez gyári töltésvezérlő van, amin van fogyasztó kimenet és arról mennek a ledek.
(#) nedudgi válasza DRAWS hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Az LM317 belső áram- és teljesítménykorlátozással rendelkezik, így elég sokat kibír...
Elvesztettem a fonalat, a teljes rendszert kellene látni, hogy tanácsot tudjunk adni.
(#) DRAWS válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Csak annyi hogy 18 vagy 21 db smd5050-ledet szeretnék 12 voltról működtetni, úgy hogy az egész elején van egy graetz.
(#) DRAWS válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
A 12 voltot akkumulátorból nyerem, amit napelem tölt egy gyári töltésvezérlővel, aminek van fogyasztókimenete is.
Következő: »»   52 / 180
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem