Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Golf IV elektronika
 
Témaindító: Tomszy, idő: Jún 28, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 48
(#) zolika60 válasza krisz107 hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Írj egy motorkódot, vagy alkatrész számot. Lehet tudok segíteni az olcsóbb beszerzésben.
(#) krisz107 hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
oké, köszi, utánanézek és írom
(#) krisz107 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
motorkód:AHW291366
(#) zolika60 válasza krisz107 hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Két félét találtam hozzá. Ez van benne?Bővebben: Link Ha igaz majdnem féláron kapom, de csak hétfőn tudok pontos árat.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2012
(#) krisz107 hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
oké rendben hétfőn fent leszek és beszélünk.
(#) benebalazs94 válasza krisz107 hozzászólására (») Okt 28, 2012 /
 
Heló ha ez segít az én golfom is csinál ehez hasonlót volt 1. hiba járt az alapjárat fojtószelepet kitisztítottuk ugyan úgy megvolt a probléma gép rádug szerelő azt mondta hőgomba csere ki is cseréltük egyből jó lett 2. hiba manapság beindítom leáll gáz nyomással tartom meg az alapjáratot ha megyek vele és mondjuk felváltok de lassú vagyok leáll ha kereszteződésbe benyomom a kuplungot mikor lasitok leáll amikor beáll a hőmérséklet 90 fokra és ha akkor váltok üresbe mikor a fordulat szám 1000 alatt van akkor általában nem áll le 1x volt rá példa mostanság fogom szerelőhöz vinni
(#) liderces válasza krisz107 hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Hello! Még az alapos kimosásán túl segíthet ha a belsejében lévő kis elektromos motort kiveszed és kipucolod, szénkeféket esetleg cseréled vagy csak megmozgatod. Lehet azok vannak összeégve. Nem kis menyiségü szénpor bir lerakódni! Nem egy egyszerü müvelet kibányászni a kis motort de nem is lehetetlen. Priviben leírom hogy megy a dolog, vagy elküldöd és postaköltség árban kipucolom neked. Sajna azután sem igérhetek semmit hogy jó lessz vagy ilyesmi de nem árt ellenőrizni a kis motort.
(#) szantorobi hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék tőletek! Nemrég lett egy 5-ös Golfom és az utastér világítás ajtónyitásra nem működik, viszont a kapcsolójával működik. Miért nem reagál az ajtónyitásra? A biztosítékok és a kapcsoló jó. Ha valaki tud valami megoldást azt köszönöm!
(#) zolika60 válasza szantorobi hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Ha a kapcsolók jók akkor csak a vezetékezés lehet hibás. Bár ez már azt hiszem újmódi huncutság és lehet, hogy komfort elektronika is van benne és az kapcsolná a lámpát, ha működne. Sajnos nem ismerem az 5-öst, majd mindjárt jönnek a szakértők.
(#) _vl_ válasza szantorobi hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Mindegyik ajtó ezt csinálja, vagy csak egy?
(#) mimi73 hozzászólása Nov 6, 2012 1 /
 
Sziasztok!

Van egy 2001-es Golf 4-em 1.9 TDI .Nemrég vásároltam és szélvédőt kellet cseréltetnem.Nem tudom, hogy előtte működött-e, de most nem funkcionál az esőszenzor, ezért nem működik a kivárásos ablaktörlő. Nem lehet e szenzort valahogy kiiktatni, mert nekem nagy szükségem nincsen rá.
Köszönöm előre a segítséget.
(#) _vl_ válasza mimi73 hozzászólására (») Nov 6, 2012 1 /
 
Szerintem más az ablaktörlő kar.
a) opció: kivered a szélvédő cserélő brigádból, hogy oldja meg, hogy menjen - nyilván ők nem csinálták meg jól a cserét
b) opció: átépítteted az autót, hogy ne esőszenzoros legyen, hanem időzítős (ehhez szerintem alkatrészeket kell cserélni, a Golf IV-et nem ismerem, de más autótípusoknál általában a kar más kialakítású attól függően, hogy van-e benne esőszenzor)
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) szantorobi válasza _vl_ hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Sajnos egyik ajtóra sem kapcsolja a villanyt.
(#) zolika60 válasza mimi73 hozzászólására (») Nov 7, 2012 1 /
 
Szerintem csak a szenzor érzékelője alatt kéne az átvezető zselét cserélni. Ezt a szélvédős embernek illene tudnia. Szerintem is reklamálj nála. Ha nem tudja, vagy nem akarja megoldani, te is megteheted.
(#) mimi73 hozzászólása Nov 7, 2012 /
 
Köszönöm a segítségeket, megpróbálom a az átvezető " zselékarikát " cserélni remélem ez megoldja a problémát.
Kérdés,hogy hol lehet ilyet beszerezni?
Üdv
(#) zolika60 válasza mimi73 hozzászólására (») Nov 7, 2012 / 1
 
Amikor nekem kellett egy szélvédős boltban vettem. Itt.
(#) _vl_ válasza szantorobi hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Akkor nem az érzékelő rossz, hanem a számítógépben van kikapcsolva - gondolom az előző tulaj sokszor tartotta az ajtókat nyitva, és unta, hogy minden nyitás után 10 percig ég a lámpa, ezért átállíttatta.
Szervízben (vagy akinek van VCDS kábele) vissza tudják kapcsolni.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2012
(#) mimi73 hozzászólása Nov 7, 2012 /
 
Nem sikerült megnyitnom az oldalt,de hát gondolom bármelyik szélvédős tud ebbe segíteni.
(#) akos70 válasza mimi73 hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Egy kicsit sok lett a http// benne, de hamar javítható.
(#) zolika60 válasza mimi73 hozzászólására (») Nov 7, 2012 1 /
 
Valószínűleg. Azért tettem be a Bestglass-t, mert az van a XI. kerületben is. Az adatlapod szerint meg ott laksz.talán most
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2012
(#) mimi73 hozzászólása Nov 7, 2012 /
 
Köszi így már tökéletes, a Bestglass jó lesz mert az itt van a közelben.
(#) benebalazs94 hozzászólása Nov 22, 2012 /
 
Sziasztok remélem nem baj hogy golfhoz irom a kérdésemet van egy 97 polo variantom a problémám az hogy *abs*-es az autó de nem működik az abs a visszajelző lámpa nem világít és a kézifékkar behúzó lámpa sem de a fék rendesen működnek nem tudom miből induljak ki a kézifékbehúzót kicseréltem szóval az 1000% hogy működik de így sem jelez vissza kerekekhez menő kábeleket is átnéztem és véleményem szerint a kábel nem sérült elvileg az abs biztosítékai nincsenek ki égve azokat is megnéztem más ötletem jelenleg nincs a segítségeteket megköszönném
(#) zolika60 válasza benebalazs94 hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Az ABS kontroll lámpát is nézted? Lehet, hogy csak azért nem világít, mert kiégett. Ha az elektronikus rendszerben bármilyen hiba van nem engedi működni az ABS-t. Ilyen a kontrollámpa hiba is. A fék mechanikus működése ettől független. (szerencsére) Ha az izzó jó lehet ez valami műszerfal test probléma is. Ez csak találgatás nincs róla rajzom.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) benebalazs94 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
abs kontroll lámpa alatt a műszerfalon lévő kis lámpára gondolsz ? hogyan tudom leellenőrizni ezt a kontroll lámpát (egész nap ezzel ba*zakodom) és már unom azt hogy nem jövők rá mi lehet és utálom ha valami nem működik az autón de gondolom ezzel sokan így vannak
(#) zolika60 válasza benebalazs94 hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Igen a kis sárga lámpa. Amint gyújtásra teszed ki kell gyulladnia. Ha nem teszi hiba van.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) benebalazs94 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
ép azaz hogy nem villan fel és a másik lámpa se (piros) mikor a kéziféket húzom mit tanácsolsz mit lehetne csinálni házilag tudok valamit vagy szerelő ?
(#) zolika60 válasza benebalazs94 hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Nem tudom mennyire vagy jártas ilyesmiben, de minimum az óracsoportot ki kell szedni. Fizikailag megvizsgálni az égőt. Aztán keresni tovább, ha nem az rossz. Én nekiesnék, ha az enyém volna, de nekem van ebben egy kis rutinom. Szerszámok és műhely nélkül ne fogj hozzá. Inkább keress szakit.
(#) benebalazs94 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
jójó köszi akkor elviszem egy ismerősömhöz
(#) zolika60 válasza benebalazs94 hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Bölcsen teszed. Mindenkinek tudni kell mit vállalhat és mit nem.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) timea60 hozzászólása Nov 23, 2012 /
 
Sziasztok. Golf 4 2001-es gyártású autónak a jobb oldali tükre eltörött. Tud ehhez valaki olcsón?
Következő: »»   12 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem