Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
A footprint letöltő központjuk itt van: Bővebben: Link
Csak kell hozzá az Ultra-Librarian ami konvertálja az adott tervező szoftverhez. A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2012
Sziasztok.
Ha 230V-ot és 5V-ot szeretnék egyazon' panelen vezetni, (történetesen AVR-es relé kezelés) akkor mire érdemes nagyon ügyelni ? Gondolok itt elsősorban a két vezetősáv távolságára. Szivesen vennék tippeket ezzel kapcsolatban. Köszi.
Sziasztok!
Az elmúlt héten és ma unatkoztam ezért csináltam egy nyákot, illetve nyák-sort. A tartalomról: 1-es kép : Teszt áramkör, tartalmaz 555-ös IC-t össze-vissza bekötve(semmire nem jó, valóban teszt) A teszt jellege: 2 vezető átvitele egy láb közt. ( 1 helyen kellet maratás után javítani-ez látszik is-, és a határoló sáv egy helyen sérült, ezt daraboláskor követtem el) 2-es kép : Teszt áramkör+ egy adag 0805-ös SMD LEDhez tervezett panel. A paneleken a felesleges részek(látszanak rendesen) még el lesznek távolítva, mivel ez fel lesz darabolva. Egyet próbaképpen beforrasztottam. Működik(működés közbeni képet nem tudok készíteni). Lemosva nincs, szakadás, zárlat sincs. (És igen én is láttam, hogy az egyik blokkban meg van sérülve egy áramkör-itt a dry fólia vált fel maratás előtt- . A többi bírta a körömkefét, óvatosan dörzsölve.) Várok kritikákat, pozitívat, negatívat is. A héten lesz beforrasztva az összes, kíváncsi vagyok hányszor ülök neki(egy 4-es blokk után tuti szemkifolyási effektus lép fel...)
Remélem nem azt várod , hogy azt mondjuk rá , hogy ez hú de szuper.
De egyet észre vettem viszont néhol az egyes szám már már tökéletes , de néhol meg sokkal vastagabb miért? Vagy ez többféle rajzból van?
Nem, nem várom, nem is vártam.
Gyakorlatilag igen, több rajzból van összerakva és úgy levilágítva. Ahol vastagabb ott alávilágított kicsit(nem nyomtam rá az üveglapot rendesen). A több rajz miatt vannak a rézmaradékok is.
Ne várd hogy megdicsérjünk ! Pedig én megdicsérlek : Jó ez és a következő még jobb lesz
csak így tovább !
Remélem ez így lesz. Folyamatosan fejlesztem a technikámat, ez most nem lett olyan csúnya, mint régen, mert most dörzsi+ultraporral tisztítottam a nyákot. Ezzel nekem jobb, bár következő alkalommal azt a "csiszolószivacs"-nak nevezett(felénk így hívják) dolgot akarom kipróbálni. Már van is itthon a következő nyákra vár...
Köszi
Azért ha lehet ezen a panelen még fejlesztgesd az smd forrasztási technikádat is ha lehet
Igen-igen ez lenne az. Bár mai nap vettem QFP100-as prototype NYÁK-ot és még erre sem volt könnyű ráforrasztani a kontrollert, nem hogy még egy sajátra. Lehet hogy végül mégis csak jól jártam, hogy nem tudtam megcsinálni az eredeti tervet.
Te tudod , de meg lehet azért csinálni főleg ha jobban kijön az ember belőle, bár nem tudom mennyi egy ilyen prototípus nyák.
Neked is mondom, meg sastas01-nek is: a megfelelő ón, folyasztószer, páka, pákahegy és hőmérséklet csodákat teszt. Pl. 1mm-es ónnal meg pillanatpákával kínkeserves dolog ilyen pirinyó dolgokat megforrasztani.
eyess
Na igen, de ne felejtsük, hogy itt első sorban a fóliával volt a gond. Ha a lenyomat nem nézett vna ki úgy, akkor tuti, hogy én is végigcsinálom a dolgot. Viszont ha összeszámolom, hogy legalább 3X már nyomtattam és csak arra elment cirka 800Ft, plusz még kellett volna fotoNYÁk is, ami 1500 feletti érték. Így meg a prototípus cirka 980 (cirka 1000) volt , a pad-ek pedig elő voltak ónozva rajta, a tetején pedig vmi folyasztószer volt, tehát csak rá kellett illeszteni és a pákával végighúzi a lábakat. Nagyságrendekkel rövidebb a művelet, sőt így a céláramkört is egyszerűbb lesz megtervezni rá, hiszen normál DIP tokozásnak megfelelő lábtávolságokkal dolgozhatok. Bár szó se róla, a saját készítés überelhetetlen dolog, és vállon veregetve szoktam én is az ilyenekre nézni. QFP64-essel nem volt ilyen gondom de QFP100-zal sajna nekem nem jött be a dolog... Ha majd egyszer lesz egy saját lézernyomtatóm akkor biztos kipróbálom a dolgot, hátha házilag szép nyomatot kapok. _vl_ A forrasztással nincs gondom. Amint előbb is említettem elő voltak ónozva a pad-ek, a pákám pedig nem ilyen mezei pillanatpáka, hanem hőmérséklet szabályozható Fahreinheit. Mindenesetre köszi a segítséget mindannyiotoknak! A tervezés ezen problémája úgy gondolom végleg megoldódott. A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2012
Kipróbáltam csiszolás és folyasztószer nélkül, 0,8mm-es ónnal. Szerintem egész jó, ahhoz képest, hogy csak próbaképpen, kapkodva próbáltam.
Na ja, aki már nem nyeretlen kétéves... Viszont az az egy látszik rajta, hogy nem 0.5-ös ónnal csináltad
Meg lehet csinálni minden varázs szer nélkül is korábban már én is tettem fel ez ügyben képet .
És persze szép lett igen ,de azért közbe közbe vettél levegőt is , vagy egy szuszra ment?
Ha tökéletesen tiszta a felület, csak a nagyon muszáj helyekre teszek én is folyasztószert.
De hol van a nagyon muszáj?
Tegyük hozzá, hogy illik zsírmentes és oxidmentesre "csiszolni" a panelt és azonnal felület kezelni. Jó a gyantás alkohol is, de az ilyen kicsi nyákoknál lekenem az egészet folyasztó szerrel és azután kezdem el tiszta pákaheggyel és vékony ónnal. Az a biztos, meg a biztostű, meg a körzeti magabiztos...
A szabvány tisztességes elválasztást ir elö (azaz pl. más szinben kell jelölni a nagy feszültségü részeket).
A hálozati vezetékek, ha jol emlékszem legalább 15 mm-re legyenek a szekunder oldaltól, és a hálozati vezetékek >5 mm-re lehetnek egymástól.
Digitális Saike 898D állomásom van. Folyasztószer: saját keverésű gyantás szesz. Ón 0.8 ólommentes.
Tudom azért is gyakorlom és próbálom megtalálni az ideális pákahegyet.
Kész van életem első saját készítésű nyákja
Jobban mondva első általam alkatrészekkel beültetett panelja. A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2012
Az remélem nem baj, ha az alkatrészek fejjel lefele lesznek?
Egész jó, mondjuk a két panel összehegesztése nem túl jó húzás.
Mechanikai feszítés hatására tönkreteheted a paneleket.(vezetősáv felválás)
Köszönöm, és nem az én találmányom
Bővebben: Link Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2012
Szerintem itt lesz a gond. A gyantas szesszel. A forrasztason ugy tunik, mint amikor tul sokaig melegited az ont, olyankor lesz ilyen kinezetu. Csak okoskodas, nem tudom, mi a pontos helyzet, de esetleg tul hig a folyasztoszered es a szesz elparolgasa huti a pakahegyet.
Két darab L alakú idommal , és kis csavarokkal ha rögzíted a két panelt a széleken nem lesz vele gond , és el is fér nyugisan.
Ahhoz, hogy megroppanjon, elég vandál beavatkozásra lesz szükség. Viszonylag nagy forrszemeken keresztül érintkeznek és szépen fel lehet úsztatni ónnal. Tekintettel arra, hogy a vezérlő oldal és a kijelző is is külön-külön rögzíthető, teljesen felesleges a további merevítés.
Ezt a megoldást "a panelek összehegesztése" már a hetvenes évek óta használják
ipari -pofesszionális készülékek szerelésében is ! Nem egy elektronikus termosztátban lehet találkozni ilyetén szereléssel .
Egyszerűbb, mint összedrótozni és gyakorlatilag kizárt az elkötés esélye.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |