Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   853 / 1385
(#) norbigal válasza eyess hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
A footprint letöltő központjuk itt van: Bővebben: Link
Csak kell hozzá az Ultra-Librarian ami konvertálja az adott tervező szoftverhez.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2012
(#) boomerang hozzászólása Nov 26, 2012 /
 
Sziasztok.

Ha 230V-ot és 5V-ot szeretnék egyazon' panelen vezetni, (történetesen AVR-es relé kezelés) akkor mire érdemes nagyon ügyelni ? Gondolok itt elsősorban a két vezetősáv távolságára. Szivesen vennék tippeket ezzel kapcsolatban.

Köszi.
(#) eyess válasza norbigal hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Erről lenne szó ?

C8051F040.pdf
    
(#) sastas01 hozzászólása Nov 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Az elmúlt héten és ma unatkoztam ezért csináltam egy nyákot, illetve nyák-sort. A tartalomról:
1-es kép : Teszt áramkör, tartalmaz 555-ös IC-t össze-vissza bekötve(semmire nem jó, valóban teszt) A teszt jellege: 2 vezető átvitele egy láb közt. ( 1 helyen kellet maratás után javítani-ez látszik is-, és a határoló sáv egy helyen sérült, ezt daraboláskor követtem el)
2-es kép : Teszt áramkör+ egy adag 0805-ös SMD LEDhez tervezett panel. A paneleken a felesleges részek(látszanak rendesen) még el lesznek távolítva, mivel ez fel lesz darabolva.
Egyet próbaképpen beforrasztottam. Működik(működés közbeni képet nem tudok készíteni). Lemosva nincs, szakadás, zárlat sincs.
(És igen én is láttam, hogy az egyik blokkban meg van sérülve egy áramkör-itt a dry fólia vált fel maratás előtt- . A többi bírta a körömkefét, óvatosan dörzsölve.)

Várok kritikákat, pozitívat, negatívat is.

A héten lesz beforrasztva az összes, kíváncsi vagyok hányszor ülök neki(egy 4-es blokk után tuti szemkifolyási effektus lép fel...)
(#) eyess válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Remélem nem azt várod , hogy azt mondjuk rá , hogy ez hú de szuper.
De egyet észre vettem viszont néhol az egyes szám már már tökéletes , de néhol meg sokkal vastagabb miért? Vagy ez többféle rajzból van?
(#) sastas01 válasza eyess hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Nem, nem várom, nem is vártam.
Gyakorlatilag igen, több rajzból van összerakva és úgy levilágítva. Ahol vastagabb ott alávilágított kicsit(nem nyomtam rá az üveglapot rendesen). A több rajz miatt vannak a rézmaradékok is.
(#) kaqkk válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Ne várd hogy megdicsérjünk ! Pedig én megdicsérlek : Jó ez és a következő még jobb lesz
csak így tovább !
(#) sastas01 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Remélem ez így lesz. Folyamatosan fejlesztem a technikámat, ez most nem lett olyan csúnya, mint régen, mert most dörzsi+ultraporral tisztítottam a nyákot. Ezzel nekem jobb, bár következő alkalommal azt a "csiszolószivacs"-nak nevezett(felénk így hívják) dolgot akarom kipróbálni. Már van is itthon a következő nyákra vár...

Köszi
(#) Szpisti válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Azért ha lehet ezen a panelen még fejlesztgesd az smd forrasztási technikádat is ha lehet
(#) norbigal válasza eyess hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Igen-igen ez lenne az. Bár mai nap vettem QFP100-as prototype NYÁK-ot és még erre sem volt könnyű ráforrasztani a kontrollert, nem hogy még egy sajátra. Lehet hogy végül mégis csak jól jártam, hogy nem tudtam megcsinálni az eredeti tervet.
(#) eyess válasza norbigal hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Te tudod , de meg lehet azért csinálni főleg ha jobban kijön az ember belőle, bár nem tudom mennyi egy ilyen prototípus nyák.
(#) _vl_ válasza norbigal hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Neked is mondom, meg sastas01-nek is: a megfelelő ón, folyasztószer, páka, pákahegy és hőmérséklet csodákat teszt. Pl. 1mm-es ónnal meg pillanatpákával kínkeserves dolog ilyen pirinyó dolgokat megforrasztani.
(#) norbigal válasza eyess hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
eyess
Na igen, de ne felejtsük, hogy itt első sorban a fóliával volt a gond. Ha a lenyomat nem nézett vna ki úgy, akkor tuti, hogy én is végigcsinálom a dolgot. Viszont ha összeszámolom, hogy legalább 3X már nyomtattam és csak arra elment cirka 800Ft, plusz még kellett volna fotoNYÁk is, ami 1500 feletti érték. Így meg a prototípus cirka 980 (cirka 1000) volt , a pad-ek pedig elő voltak ónozva rajta, a tetején pedig vmi folyasztószer volt, tehát csak rá kellett illeszteni és a pákával végighúzi a lábakat. Nagyságrendekkel rövidebb a művelet, sőt így a céláramkört is egyszerűbb lesz megtervezni rá, hiszen normál DIP tokozásnak megfelelő lábtávolságokkal dolgozhatok.
Bár szó se róla, a saját készítés überelhetetlen dolog, és vállon veregetve szoktam én is az ilyenekre nézni. QFP64-essel nem volt ilyen gondom de QFP100-zal sajna nekem nem jött be a dolog... Ha majd egyszer lesz egy saját lézernyomtatóm akkor biztos kipróbálom a dolgot, hátha házilag szép nyomatot kapok.

_vl_
A forrasztással nincs gondom. Amint előbb is említettem elő voltak ónozva a pad-ek, a pákám pedig nem ilyen mezei pillanatpáka, hanem hőmérséklet szabályozható Fahreinheit.

Mindenesetre köszi a segítséget mindannyiotoknak! A tervezés ezen problémája úgy gondolom végleg megoldódott.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2012
(#) vicsys válasza _vl_ hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Kipróbáltam csiszolás és folyasztószer nélkül, 0,8mm-es ónnal. Szerintem egész jó, ahhoz képest, hogy csak próbaképpen, kapkodva próbáltam.

DSCN0002.JPG
    
(#) _vl_ válasza vicsys hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Na ja, aki már nem nyeretlen kétéves... Viszont az az egy látszik rajta, hogy nem 0.5-ös ónnal csináltad
(#) eyess válasza vicsys hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Meg lehet csinálni minden varázs szer nélkül is korábban már én is tettem fel ez ügyben képet .
És persze szép lett igen ,de azért közbe közbe vettél levegőt is , vagy egy szuszra ment?
(#) gordonfreemN hozzászólása Nov 27, 2012 /
 
Ha tökéletesen tiszta a felület, csak a nagyon muszáj helyekre teszek én is folyasztószert.
De hol van a nagyon muszáj?
(#) vicsys válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Tegyük hozzá, hogy illik zsírmentes és oxidmentesre "csiszolni" a panelt és azonnal felület kezelni. Jó a gyantás alkohol is, de az ilyen kicsi nyákoknál lekenem az egészet folyasztó szerrel és azután kezdem el tiszta pákaheggyel és vékony ónnal. Az a biztos, meg a biztostű, meg a körzeti magabiztos...
(#) Massawa válasza boomerang hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
A szabvány tisztességes elválasztást ir elö (azaz pl. más szinben kell jelölni a nagy feszültségü részeket).
A hálozati vezetékek, ha jol emlékszem legalább 15 mm-re legyenek a szekunder oldaltól, és a hálozati vezetékek >5 mm-re lehetnek egymástól.
(#) sastas01 válasza _vl_ hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Digitális Saike 898D állomásom van. Folyasztószer: saját keverésű gyantás szesz. Ón 0.8 ólommentes.
Tudom azért is gyakorlom és próbálom megtalálni az ideális pákahegyet.
(#) gordonfreemN hozzászólása Nov 27, 2012 /
 
Kész van életem első saját készítésű nyákja
Jobban mondva első általam alkatrészekkel beültetett panelja.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2012
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Az remélem nem baj, ha az alkatrészek fejjel lefele lesznek?
(#) Gránátalma válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Egész jó, mondjuk a két panel összehegesztése nem túl jó húzás.
Mechanikai feszítés hatására tönkreteheted a paneleket.(vezetősáv felválás)
(#) gordonfreemN válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Köszönöm, és nem az én találmányom
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2012
(#) bbalazs_ válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Szerintem itt lesz a gond. A gyantas szesszel. A forrasztason ugy tunik, mint amikor tul sokaig melegited az ont, olyankor lesz ilyen kinezetu. Csak okoskodas, nem tudom, mi a pontos helyzet, de esetleg tul hig a folyasztoszered es a szesz elparolgasa huti a pakahegyet.
(#) eyess válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Két darab L alakú idommal , és kis csavarokkal ha rögzíted a két panelt a széleken nem lesz vele gond , és el is fér nyugisan.
(#) vicsys válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Ahhoz, hogy megroppanjon, elég vandál beavatkozásra lesz szükség. Viszonylag nagy forrszemeken keresztül érintkeznek és szépen fel lehet úsztatni ónnal. Tekintettel arra, hogy a vezérlő oldal és a kijelző is is külön-külön rögzíthető, teljesen felesleges a további merevítés.
(#) kaqkk válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Ezt a megoldást "a panelek összehegesztése" már a hetvenes évek óta használják
ipari -pofesszionális készülékek szerelésében is ! Nem egy elektronikus termosztátban lehet találkozni ilyetén szereléssel .
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Egyszerűbb, mint összedrótozni és gyakorlatilag kizárt az elkötés esélye.
(#) pici hozzászólása Nov 29, 2012 /
 
Én inkább tüskesort és párját használnám. Megtartja és még levehető is lenne.
Következő: »»   853 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem