Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1181 / 2501
(#) accaboj válasza vicsys hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
(#) vicsys válasza accaboj hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Na, ez is nagyon aranyos!
(#) Tiggey válasza vicsys hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Az tény, hogy nem egy high end bazár, de minőségi autórádiókba is szerelik. Van stnd by, mute funkciója is. Beépített túlmelegedés védelem, GND-hez képest rövidzárvédett, és elég magas hőmérsékleten képes ketyegni. Medion CD-s rádiómban is ez van. Megvan az ic lábai körül barnulva a panel a hőtől. 100 foknál még nem old le.
(#) vicsys válasza Tiggey hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Vajon a harmadiknak szánt kimenetet tudom használni sima (nem hidalt) kimenetként?
(#) Tiggey válasza vicsys hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Annak a kimenetnek veszed a + kimenetét, rákötsz egy kicsatolókondenzátort, a hangszóró másik pontját pedig GND-re kötöd. De így feleződik a teljesítmény. Inkább rakj az a bemenet elé egy trimmerpotit, és azzal állítsd be a kívánt max hangerőt. A gyártó nem ír az efféle bekötésről, csak én próbáltam már, és működik.
(#) reloop válasza Tiggey hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Szia! Ennek a "százlábúnak" hírhedten macerás NYÁK-ot készíteni. Ha nem Vic építené, menten lebeszélném róla. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2012
(#) Tiggey válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
A link nem tökéletes, de sejtem miről van szó. Sima egyoldalas nyákra el lehet készíteni, az ic lábait azt át kell egy kicsit rendezni, de nem kivitelezhetetlen. Kezdőnek nem ajánlatos hozzáfogni, az tény.
(#) vicsys válasza Tiggey hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Ez a lényeg, erre gondoltam. A 3. kimeneten nem hangszóró lesz, hanem amolyan diagnosztikai kimenetnek használnám teszteléshez/mérésekhez.
Ui.: A linket javítottam.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2012
(#) Tiggey válasza vicsys hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Ki akarod vesézni szegény jószágot? Mit akarsz róla megtudni?
(#) vicsys válasza Tiggey hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Ja! Nem, nem így értem! Egy olyan berendezést építek, ami egy MP3 lejátszó van dobozolva ezzel a végfokkal. Értelem szerűen, a 2 kimeneten hangsugárzó (hangdoboz és hangszóró kombinációja = bocs Szami ha rosszul írtam! ) lesz és zenét/rádiót hallgatok a műhelyben, szerelés közben. A harmadik végfok, külön bemenettel kimenettel rendelkezik. Ide bármilyen audio jelet beküldhetek (rádió, TV, DVD, stb) javítás során. Ha éppen eszközt fejlesztek, egy gyors teszteléshez is jól jöhet egy szabad bemenet. A kimenet, meg meg tud hajtani egy tesztelni kívánt berendezést, pl. VUmeter, kishangszóró, végfokozat, villogó, etc... Még az is eszembe jutott, hogy beleszerkesztek egy nagyon primitív jelgenerátort, amit a harmadik végfok bemenetére tudok kapcsolni, hogy a kimenetével már meg lehessen hajtani a vizsgált áramkört. Unom már, hogy rohangálok a műhely- számítógép- házimozi között és különböző átjátszó kábelek buherálok és cincálom a félkész áramkört, tápegységet, pákát...
(#) reloop válasza vicsys hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
A TDA7386-ban 8, nagy kimenőáram leadására képes végfokozat van. Picit talán túlzás a feladathoz.
(#) Tiggey válasza vicsys hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Így már minden világos! Hasonló problémával én is szoktam küzdeni, Csak én máshogy oldom meg. A k.... meg, és drótozok.
(#) vicsys válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Igen, de kapható és bővítésre is lehetőséget. Bár ha van jobb ötleted, szivesen fogadom!
(#) reloop válasza vicsys hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
(#) abotika hozzászólása Nov 29, 2012 /
 
Segitségre van szükségem. Nem vagyok képben az ilyen dolgokkal és zenét kell rakni a riksámba.
Ami adott:
1. Van egy 12v-os 45Ah autós akksi,
2. Két vizálló hangszóró 20/50 W 4 Ω http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=300161
3. mp3 lejátszó
Kéne egy erősitő ami az aksiról müködik, rá lehet dugni az mp3 lejátszót és elég hangerőt biztosit a hangfalaknak.
Az elektomos dolgokhoz sajnos nem értek ezért kérek segitséget.
Köszönöm a válaszokat
(#) Atis57 válasza abotika hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Szia!
én egy "bontott" autórádiót tennék hozzá -ezen van bemenet ahová bekötheted , a hangereje is elég nagy . S laikusként is biztos a siker , illetve gazdaságosabb is....
persze mások másként gondolhatják.
(#) zolika60 válasza abotika hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Autórádió? Hoppá megelőztek.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2012
(#) nasgoon hozzászólása Nov 29, 2012 /
 
Szép Estét Szakik!

Kereséssel fordulok hozzátok! Tudtok ajánlani valami korrekt hangerővel, és korrekt hangminőséggel bíró kapcsolást DC25 voltra. Van egy "kakaó" trafóm, amiből egyenirányítva, 10 000 µF kapacitálva 25VDC lesz. - ehhez keresek valami végerősítőt.
Előre is köszönöm!

(#) abotika hozzászólása Nov 29, 2012 /
 
Akkor az autórádió lesz. Azért nem akartam addig, mert nincs szükségem a cd lejátszó meg rádióra csak egy bemenetre az mp3-nak, egy letisztultabb vagy kisebb megoldást kerestem. Az autós rádió hátulja nagyon bonyolult nekem, nem tudom, hogy kéne bekötni, de majd rájövök.
(#) McDeath válasza vicsys hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Szia!
Ajánlanék egy TEA2025B Ic-t, 15V-ig lehet maximum kihajtani, de ha 12V-ról hajtod az is tökéletesen megteszi. Nagyon apró, negyed tenyérnyi panelra felrakható adatlapjhán található kapcsolással. 5W-os 8Ohm-os hangszórómat majdnem kicsinálta hídba kötve és mélynyomóként használva, de mindezt 14.5V tápfeszültségnél persze. Maga az erősítő adatlapja szerint 12V-nál 2.1W-ot ad le maximum. Ha netán érdekel egy 2.1-es kapcsolás nagyon szívesen felrakom neked ide.
Üdv McDeath
(#) reloop válasza nasgoon hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Szia! Íme.
(#) reloop válasza abotika hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Szia! Ha van szabad 30 perced és affinitásod, rakj össze egy KIT-et.
(#) reloop válasza abotika hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Másik KIT. Ennek egyszerűbb az összeállítása.
(#) Alkotó válasza vicsys hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
De ha műhely, akkor miért kötöd meg a 12V-ot?
(#) nasgoon válasza reloop hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Szép Napot!

Köszönöm!
Már csak egy egyszeres tápos kapcsolási rajz, és nyák, amire szükségem lenne TDA2050-hez. Mert amit eddig találtam az mind szimmetrikus tápos volt.
(#) vicsys válasza nasgoon hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Pedig benne van az adatlapjában.
(#) nasgoon válasza vicsys hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Szia!

Azt láttam, csak nem igazodok el rajta...

single.JPG
    
(#) vicsys válasza nasgoon hozzászólására (») Nov 30, 2012 / 1
 
Mivel jól láthatóak a fólia vonalak, könnyen lekövethetőek. A Vi gondolom az (input) bemenet. A Vs, pedig a tápfesz.
(#) nasgoon válasza vicsys hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Megalkottam....

Kérdés: elég a gyári alkatrész mennyiség? Mert több helyen látok benne diódát a kapcsolásban.

singleN..JPG
    
(#) reloop válasza nasgoon hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Amit megadtam hozzászólás az linkeket tartalmaz, kattints az aláhúzott vonalakra!
Következő: »»   1181 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem