Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   35 / 843
(#) Attila86 válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Hasonlít az enyém előző verziójához
Bővebben: Kép
(#) mtomihun válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Köszi, de azért a tiéd kicsit komolyabb!

Ez a kerámia kondi?
(#) Attila86 válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Igen.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Mármint a kondira mondtam az igent. Nem nagyképűen a tápomra.
A tied is nagyon szupi! Nem akarod leragasztani az elejét fehét A4-es matricával mint én? Akkor tudsz rá feritatokat nyomtatni.
(#) mtomihun válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Lehet hogy az lesz, de először működjön. Én a legjobban a bedobozolást utálom az ilyen építgetésekben és mindig irígykedek mikor ilyen jól bedobozolt készüléket látok!

Úgy gondolod a táplábra a kondit, hogy az 1és21 közé és 21és26 láb közzé 1-1 kondi?
(#) Kocska hozzászólása Okt 8, 2007 /
 
Ha a fényképeknél tartunk akkor én is megmutatom a tápom, majdnem kész csak az ampermérőt kell bekötni.
(#) szabi83 válasza Kocska hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
szuper lett a dobozolás
(#) Kocska válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Köszönöm, kb fél éve pihent a szekrénybe a táp, ha egyszer megcsinálom akkor legyen szép
(#) straub istván hozzászólása Okt 8, 2007 /
 
Beszállok a mutogatásba

Bár még csak dobozolom......
(#) straub istván válasza Kocska hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Tetszik ,ötletes megoldások ,alkatrészek !
A retro párosul a PC -vel.....
Slogan -em :Ne dobj ki semmit ,mindig jól jöhet !

Gratula !
Üdv
(#) Kocska válasza straub istván hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Jól fog kinézni Az enyémben 4db 2n3055 van, a hűtés kicsit túl van méretezve szerintem, de ki tudja még jól jöhet.

DSC00376.JPG
    
(#) mtomihun hozzászólása Okt 8, 2007 /
 
Ahogy látom, mindkettőtök nagyobb hűtőbordát rakott, mint én. Nekem is van rajt egy venti, aminek a hőfoktól függően változik a fordulata. Legfeljebb rakok rá mégegyet.
(#) straub istván válasza Kocska hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
A ventillátorokat leszámítva az enyémen sem kicsi
(#) Kocska válasza straub istván hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Hát valóban nem kicsi, tied is biztosan jól bírja a tartós terhelést. Nekem ez 1000ft-ból kijött, kimentem bolhapiacra és vettem cpu hűtőket, ez elég olcsó megoldás. Majd többek között nagyfeszültségű kísérletekhez fogom használni a tápot.
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Tényleg Attila86!
Amit felraktál - és amiről cikk is van - táp rajza, azon javítottad a rövidzárat? Mert nekem még az első verzió van meg, de ha javítottad, akkor leszedem, hogy elkezdhessem építeni!
És ha még azt is megtennéd, hogy elküldöd/felteszed a kapcsrajzot/paneltervet az eredeti, Eagle fájlban, akkor azért külön hálás lennék!
(#) Attila86 válasza Frankye hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Milyen rövidzárra gondolsz? Amúgy a cikkben és az oldalamon szereplő dolgok biztosan jók, mindenféle módosítgatás nélkül.
(Ha esetleg a cikkben szereplő fotókon fedezted fel a pici átkötést a függőleges panelon a kapcsoló alatt, az a netre feltett rajzokon nem szükséges. Azokon már javítva van a panel. Csak nekem nem volt már hangulatom negyedszerre új panelt készíteni és átültetgetni az alkatrészeket, inkább odaforrasztottam azt a vezetékdarabot és így fényképeztem le az áramkört.)

Az sch és brd fájlokat mások is kérték, nekik is azt mondtam hogy több okból nem adom oda.
Nem azért mert irigy lennék, hanem több más okból. Többek közt például azért mert valószínüleg ez lesz a technikusi munkám és nem árt ha a brd csak nekem van meg. Így igazolni tudom hogy én terveztem az áramkört. Egy másik ok, hogy a nyák úgy van megtervezve az Eagleben, hogy azt módosítani nem valami egyszerű (sőt...), illetve a leg jóindulatúbb módosítás is az áramkör hibás működését okozhatja (nem vicc).
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Szia!

Erre a hozzászólásra céloztam a zárlattal kapcsolatban, amire ezt írtad válaszként.
Ezért kérdeztem rá.
Az indoklást az Eagle-fájlokkal kapcsolatban megértem, csak annyi a gondom, hogy ha nem azonos méretű alkatrészeket kapok, akkor azokat nem - vagy csak gányolva - tudom beültetni, ezért kértem a fájlokat. Esetleg majd a technikusid után?
(#) Attila86 válasza Frankye hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Utána lehet. De mondom, a panelerv elég egyedien lett megrajzolva...
Azt a zárlatot az oldalamon levő képeken azonnal javítottam.
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Ok, köszönöm az infót!
(Nem gondoltam teljesen komolyan ám a közzétételét a fájloknak... )
(#) Zenner hozzászólása Okt 12, 2007 /
 
Üdv mindenkinek!

Szeretnék építeni egy labortápegységet egy torroid trafó felhasználásával.

Van egy ilyen trafóm ami nekem tökéletesen megfelelne nekem
adatai:1.szek:22v; 3,25A
2.szek:9v; 2,24A
3.szek:13v; 0,25A
4szek:ugyan az mint a 3.

fel van rajta tüntetve a tipus is:TR 100B/SZ

egy régi kidobásra váró nyomtatóból szedtem ki

jó lenne ha a készülék tudná a következőket

0-22V.ig szabályozható feszültség
0-3.25A esetleg 3.5A szabályozható áramerősség

feszültség és áram efősség kijelzés

és külön lehessen szabályozni a feszültséget és az áramerősséget

ha tudtok segíteni akkor írjatok!

köszönöm!
(#) borvendeg hozzászólása Okt 12, 2007 /
 
Hello én is szeretnék csinálni egy labortápot van egy 3x48V-os 1000VA-es trafóm ehhez kellene nekem vmi szabályzás amivel tudom állítani a feszt meg az áramerősséget ebben kellene segítség.(ha lehet akkor a feszt 0V-tól lehessen állítani vagy mondjuk 5v-ban is kiegyeznék..)
(#) Medve válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Hello, túl nagy a trafód. Általában DC 37-40V nál többet nem szoktunk használni a táp tápjának. A felesleget pedig el kell "füstölni", ez nehézséget okoz.
(#) Attila86 válasza Medve hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Nem feltétlen kell "füstölni".
Le lehet esetleg tekerni a trafóból. Vagy egyszerűen csak félutasan egyenirányítani. Vagy akár lehet előszabályozót is készíteni.

Egyébként a korábban említett 10A-es kapcs. üzemű előszabályozós, négydigites tápom már működik, de még nincs kész teljesen.
(#) zener hozzászólása Okt 21, 2007 /
 
Üdv Mindenkinek!


Én is építeni szeretnék egy labortápot. Találtam is egyet ami az igényeimnek megfelel.(ELV magazin)
Mellékelek nektek pár képet róla, hogy mi a véleményetek róla. Kijelzőként DJ700A tipusút használ, erről nem tudtam semmi infó gyűjteni. Ez egy egyszerű, helyettesíthető kijelző lenne? Várom véleményetek!
(#) zener hozzászólása Okt 21, 2007 /
 
Itt van még pár kép a tápról
(#) Attila86 válasza zener hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
A panelmérő kis felbontású képét nézve ICL7107-en alapul. A kijelzőket szinte bármiylen közös anódos hétszegmensen kijelzőkkel helyettestheted.

A feltöltött képek szándékosan ilyen kis felbontásúak?
(#) zener válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Nem, sajna jobbat nem tudtam betenni. De ha valakit érdekel 16 oldalban szivesen elküldöm pdf formátumban a megadott email címére. Amúgy a doksi német nyelvű.
(#) hegman válasza zener hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Én jelentkeznék a pdf-re
hegman@freemail.hu
kössz
Hegman
(#) mtomihun hozzászólása Okt 21, 2007 /
 
Sziasztok!

Végre valahára elkészültem a tápegységemmel, már csak feliratozni kellene és tekerőgombokat kell rá szereznem.
Íme néhány kép!
(#) Attila86 válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Grat!
Valami specifikációt tudnál róla mondani?
Következő: »»   35 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem