Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   135 / 1679
(#) zoly15 hozzászólása Okt 21, 2007 /
 
sziasztok!
én ma 1 kit tápegységet építettem LM317-el a kimenő fesz 2.2V és 14.8V-között állítható
ezt arra készítettem ha valami kis dolgot kell kipróbálni pl ledeket stb.....
(#) Kovidivi válasza Tom025 hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Hello!
Gratulálok, nagyon szép lett a teslád! A vezérlőáramkör is szép, átláthatóan vannak rajta a cuccok. Nekem nagyon tetszik! Irigylésre méltó!
(#) Tom025 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Máramennyire azon a homályos képen látszik Majd készítek normálisabbakat kamerával, nem telefonnal.. Amúgy volt hozzá nyák terv, tehát az nem teljesen az én érdemem..
(#) Medve válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Remek, a leghasznosabb berendezésed lesz! Az alsó feszhatár miért 2,2V? 1,2V illik! Ha lehetőséged lesz rá rakd egy nagyobb dobozba, legyen hely fejleszteni.
(#) zoly15 válasza Medve hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
szia!
nem tudom h miért 2.2V
Idézet:
„rakd egy nagyobb dobozba, legyen hely fejleszteni.”

majd tervezem 1 kicsit erősebb táp építését (0-24V 0-10A)

de ez még csak terv

üdv!
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 

Neeemm...
Az a forrasztóállomás a saját terveim alapján készült.
Bővebben: Link1
Bővebben: Link2

A forrasztóállomásod egész jól néz ki! Szép a dobozolása.
Csak az angol nyelvű feliratok nagyon nem tetszenek rajta. De ezt a szubjektív véleményt leszámítva tényleg igényes.
Lehet hogy csak a fotó torz, vagy a monitorom, de a kijelző nem ferde egy egész picit?
(#) Fery válasza Doncso hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Nem. Attila86 forrasztó állomását alakitottam én egy kicsit a saját igényeimhez. Az enyémben két műszer van ezért kellett a táprészét és a nyákot átvariálni. Úgyhogy pont forditva van a dolog, én használtam fel az ő terveit kiindulási alapnak az enyémhez.
De egyébként többször leirtam a itt fórumon,hogy a szabályzó részt onnan vettem csak a műszer és a táprészek átalakitása az én munkám. Ja és a tied sem teljesen a Fery féle forrasztóállomás mert a másik műszert kispóroltad belőle. :yes:
(#) Doncso hozzászólása Okt 22, 2007 /
 
Hát igen, az egyik kijelző lemaradt, mivel csak egy volt a boltba, meg már kész akartam vele lenni igy inkább kihagytam, de igy is teljes értékü a számomra, ja igen a kijelző egy nagyon picit ferde dehát semmi sem lehet tökéletes saynos, nembaj azért szerintem egész jó lett, csak Feryt szeretném már elérni egy hőfok beállitás erejéig és igy teljes lesz a gép
Azért köszi a cucot akkor mindkettőtöknek
(#) Fery válasza Doncso hozzászólására (») Okt 22, 2007 /
 
Én fent vagyok, te hol vagy ?
(#) Doncso válasza Fery hozzászólására (») Okt 22, 2007 /
 
Ne hari de el kellett rohannom, annyit akartam csak mondani, vagyis kérdezni, hogy milyen osztót használjak a kijelzőhöz szerinted, mert igy össze vissza mér mindenfélét. :no:
(#) fradis válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Kedves Zoly15 tudnál küldeni egy kapcsolási rajzot ?
(#) zoly15 válasza fradis hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
szia!
mitől is a tápról?
(#) fradis válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
igen a tápegységről
(#) zoly15 válasza fradis hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
itt van
(#) fradis válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
örök hálám neked mennyi lett az anyag kölcség?

(#) zoly15 válasza fradis hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
semmi
mindent összeguberáltam
(#) fradis válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
esetleg tudsz konkrét dolgokat mondani amiből ki lehetne szedni?
(#) zoly15 válasza fradis hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
hát én találtam már tv-ben is egymás mellet 3-at
de inkább 7805-ös stabotkat szoktam találni az ellenállás kondi az szinte mindenben van :yes:
(#) Árpy válasza fradis hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Az alkatrészek se olyan drágák újonnan boltban, hqvideonál a TO220-as tokozású LM317 kb 100ft; a potméter vagy 300ft, de használhatsz helyette trimmert, ami kb 70-100 ft. A többi apróság már csak pár tíz forint. Így potméterrel kijön kb500ft-ra.
Egyébként van kapcsolás ezzel az IC-vel úgy, hogy egy teljesítmény tranyóval van kiegészítve, az se sokkal bonyolultabb, és az akár 10A-t is elbír. Érdemes elgondolkodni rajta, hogy hátha ilyet épít az ember.
(#) Tomi20 hozzászólása Okt 24, 2007 / 1
 
Heló

Tegnap este elkészültem egy kapcsoló üzemű táppal. (rajz csatolva) a 230V-os bemenő feszt 2*40V-tá alakítja. A szimmentriája tökéletes, tized volt pontossággal, még 160W-tal terhelve is (stabilizált tápegység). Rövidzár védelem is teszi a dolgát. A kapcsoló tranyók azért vannak kivezetve, mert tegnap nem találtam TO220-as tokozású tranyókat, csak ezeket. Amin nagyon meglepődtem, hogy semmi hangja nincs még terhelve sem, csak akkor, ha asszimetrikusan terhelem, (egyik oldalt 80W-tal, a másikat semmivel) és akkor is csak 4V-ot csúszik a szimmetria. Az alkatrészek nagy része egy PC tápból van, csak a vezérlő áramkörhöz kellett megvennem az alkatrészeket. (max 2000Ft) A melegedése sem vészes(nem melegszik jobban egy PC tápnál), kb fél óra után 160W-tal terhelve a trafó kb 40fok, a kapcsoló tranyók 60, a graetz hűtő borda 50fok volt.
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
+ még pár kép
(#) gtk válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Ez nagyon tetszik
Reszletekbe meno cikket dszivesen olvasnek egy ilyen taprol !

Udv.
(#) watt válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Ez igen! Szép munka, és használható termék!
Igaz jó lenne ha 500W-ot is tudna, vagy többet, mert egy 160W-os trafó sem nagyobb ennél, de ez igazán nem von le az értékéből semmit!
Majd a következő!
(#) Frankye válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Ez az "áthúzott kuka" szimbólum a réz oldalon nagyon tetszik!
Amúgy az egész igen szép munka, és hogy még dokumentálva is lett, külön öröm!
Gratula!
(#) Tom025 válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Hát ehhez csak gratulálni tudok. Tényleg nagyon szép munka.

Amúgy ugyanazon járt az eszünk. Csak pár nappal előztél meg. Én is most készültem el a kapcsitápommal, ami vezérlőtrafó nélküli, fetes, +/- 40V, és 400W. Csak jelen állapotában nem akartam még lefényképezni. Szóval hamrosan..
(#) Tomi20 hozzászólása Okt 24, 2007 /
 
köszönöm mindenkinek

Ez a táp menni fog egy sima PC táp dobozba, ventivel, és ott szerintem a 300W-ot is tudni fogja. Nagyon részletes cikket nem tudok írni, mert a vezérlés bizonyos részei nekem sem tiszták. De egy építési leírást készíthetek, nyáktervvel, tanácsokkal, élesztéssel, stb...
Még ha csak 160W-tal lenne terhelhető, még akkor is jobb, mint egy sima trafó, mert nem 5kg, és rövidzár védett.
(#) Frankye válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Idézet:
„...egy építési leírást készíthetek, nyáktervvel, tanácsokkal, élesztéssel, stb...”

Szerintem azért is sokan hálásak lennénk!
(#) Petroimro válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Aztaaa!!
Ez nagyon jó! Pont 1 ilyen kapcsolásra vadászok. Leírást, ha készítenél az nagyon jó lenne.
Gratulálok a munkádhoz.
(#) Petroimro válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
És eZ szerintetek micsoda??
Az izzó még hiányzik a foglaltból.
Nem szép az biztos, de teszi a dolgát.
(#) Tomi20 válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
szerintem egy nyák marató. Billegteti a tálat, és az izzóval melegíti a maratót.
Akkor nekikezdek a cikknek.
Következő: »»   135 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem