Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1185 / 2499
(#) soos csaba válasza 5mate149 hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Szevasz, a linked nem működik!, és tegyél fel ha tudsz a kész panelodról egy két fotót, mind a két oldaláról, úgy már jobban tudunk segíteni, ha lásuk miről is van szó!.
(#) Thomas10100 válasza reloop hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
De mérve dióda állásban jók!
(#) reloop válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
A mérési eredményeknél V209; V210 C-E mintha fel lenne cserélve. Zavaró, hogy V209 bázisán nem jelenik meg a kimeneti DC hiba. V205-206-ot visszaraktad?
A V213 áramgenerátor sem működik! Ellenőrizd D209 5,6V Zener feszültségét. Úgy vélem a V211/214 némítás vezérlő, részük van a bemeneti differenciál erősítő emitter áramának bekapcsolásában. A J204-től balra eső áramkört még nem térképeztem fel.
(#) agressiv válasza nasgoon hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Felejtsd el az egészet..
(#) Thomas10100 válasza reloop hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Nem raktam vissza a meghajtó tranzisztorokat.
Az 5,6V-os zeneren nem volt feszültség, ezt már mértem. Ki is cseréltem másikra.
Ma délután jobban ráérek majd.

Köszi!
(#) djkoko hozzászólása Dec 4, 2012 /
 
Sziasztok! Van 2db remek végfok panelem, de nem sikerült beazonosítani. Nagyon hasonlít az Orion SE1025B-re. Tipp valakinek? Köszönöm!
(#) vicsys válasza djkoko hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
(#) tibi1219 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
köszönöm szépen hatalmas pénzkidobástól mentettél meg...
(#) Thomas10100 válasza reloop hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Helló!

Kicseréltem az összes aktiv elemet a végtranzisztorokon kívül.
Mérések alapján működik, most rakom majd össze.

Köszi a segítséget!
(#) csady hozzászólása Dec 4, 2012 /
 
TDA7295-hez egy hídkapcsolást és egy sima kapcsolást valakit tud nekem küldeni vagy linkelni? ami nyomtatható formában lenne?
(#) csady hozzászólása Dec 4, 2012 /
 
*helyesbítek TDA 7294
(#) kadarist válasza csady hozzászólására (») Dec 4, 2012 / 1
 
Szia!
Rengeteg hidas rajz van: Bővebben: Link
(#) bereczk.jans válasza djkoko hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Szia! Külön is olvashatsz róla 7 oldalon keresztül.Bővebben: Link
(#) dudassandor1 válasza tibi1219 hozzászólására (») Dec 5, 2012 / 1
 
Ez volt a cél!
(#) tibi1219 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
vannak kiszemeltjeim:
reloop dominance 1402
t amp ta 600
stage line sta 700 ezek mind egyárban meg_találtam használtba őket te melyiket ajánlanád?
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2012
(#) rammeradrian hozzászólása Dec 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, kipróbáltam az erősítőm ezt építettem meg az első indításnál kiderült, hogy a C14-es 100u-s kondit fordítva tettem be, megadta magát. Kicseréltem és újabb hiba van. Az R23-as ellenállás nagyon melegszik, és az MJE tranzisztorok is melegszenek, igaz nem olyan vészesen, kézzel megfogható, de melegek. Mi lehet a gondja? A negatív ágban lesz valami gubanc, mert élesztéskor a labortápon látszik is hogy a negatív ágban nagyobb a terhelés. ( az MJE tranzisztorpárt kivettem kimértem azok nem hibásodtak meg, én rájuk gyanakodtam)
(#) istike78 hozzászólása Dec 5, 2012 /
 
sziasztok!!! lenne kérdésem. szóval van egy régi lemezjátszós rádióm. rádiótechnika melodija 102-es. tönkre ment benne a végfok. mivel orosz nincs hozzá alkatrész. egy alkatrész boltban segítettek helyettesítőkel pótolni. de valamiért halkan szól. arra gondoltam nem e a vég tranzisztorokkal lehet a baj. ugyanis az eredeti KT805 -ös de amit kaptam az KT809 -es. lehet itt a baj. az alkatrész boltban a KT805 azt is mondták hogy ezt lehet helyettesíteni BD249 -es el is. nem tudom nem értek úgy hozzá de ami most benne van az KT809 -es. megpróbálom csatolni a végfok kapcsolási rajzát. mivel itt nem tudok orosz betűket ide írni így a rajz alapján írom le mit mivel helyettesítettem talán kiderül mit szúrtam el.
T1 =BC179B
T2 =BCY58
T3 =2N1711
T4 =2N2904
T5/T6 = KT805 helyett KT809 est tudtam bele rakni. ami nekem gyanús hogy ez a hiba oka.
ha valaki tudna tanácsot adni azt nagyon megköszönném. üdv istván.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2012
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Az MJE tranzisztorok hűtést igényelnek. Ha a 150 ohm-os emitter-ellenállásukon 1,5V-tól jelentősen eltérő feszültség esik, írd meg mennyit mértél!
Írod - a negatív tápnak nagyobb az áramfelvétele. Mérés közben a kimeneten volt terhelés? Mekkora egyenfeszültség mérhető a kimeneten?
(#) kadarist válasza istike78 hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Szia!
A KT809 egy nagyfeszültségű kapcsolótranzisztor, ami nem a legszerencsésebb abban az alkalmazásban. A BD249 viszont jó lehet.
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
A kimeneten semmi nem volt. Függvénygenerátorral volt meghajtva egy volt amplitúdójú sinus-jellel. Jelenleg most nem tudok mondani feszültségértéket, mert már nem emlékszek mit mértem, itthon nincsenek hozzá műszerek (labortáp, szkóp) a saját tápja meg még készülőben van. Estére talán megleszek vele (és az MJE-k azért nem voltak bordán, mert az eredeti nyákján sem voltak, így én se úgy terveztem őket. De akkor teszek rájuk egy-egy alulemezt.
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
A negatív táp egyetlen valamire-való aszimmetrikus terhelése a Zener az előtét-ellenállásaival. Ha az eltérés több mint 20mA akkor meg kell keresed hol folyik az áram a test felé, T8-at nem tartom gyanúsnak, inkább valami átvezet a NYÁK-on.
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Melyik zener? ami a műveleti erősítő tápját állítja elő? A NYÁK-ot átnéztem, nem láttam rajta hibát, de én is tévedhetek, átnézem újra...
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Igen, R21,22 helyén túl kis érék beültetve 1k helyett - esetleg.
Az R23 környékén nézz szét, azon 3V eshet. Táp nélkül nem sokat tudsz haladni.
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
A két oldal terhelése a földhöz képest egyenlő (ellenállás méréssel ugyan azt az értéket kaptam egészekre kerekítve)
(#) istike78 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
szia!
köszönöm a választ. akkor ki próbálom a BD249 et. talán jó lehet. akkor jól sejtettem hogy a TK809 a bűnös. gondolom az eredeti KT805 -ös kisebb feszültséget igényel. igy erősít megfelelően. egyébként a KT805 ősnek mi lehet a megfelelő helyettesítése? neten keresgéltem de nem találtam erre semmit. szóval köszönöm a segítséget.
(#) kadarist válasza istike78 hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
A BD243C-vel kényelmesen helyettesíthető, egyedül a tokozásbeli különbség lehet probléma.
(#) Little válasza istike78 hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Szia.

Talán a link jó a helyettesítőkre: Bővebben: Link
A két végfok közös emitter-kollektor ponton milyen feszültséget mérsz, és mennyi a tápfeszültség?
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2012

adatok.txt
    
(#) dudassandor1 válasza tibi1219 hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Szia!
Tuti tipp: a helyesírásra ügyelj oda!

Mivel nem tudni, milyen célra és mivel fogod használni a végfokot, (most lehet páran leszólnak ezen kijelentésemért) de én a T.amp-ot választanám.
(#) tibi1219 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Én is gondoltam rá egyébként. na most t ampból befigyeltem egy e 800 ast meg egy ta 600 ast. szerinted melyikre koncentráljak??
(#) istike78 hozzászólása Dec 5, 2012 /
 
*
A tápot amúgy nem mértem.a BD243 TRANZISZTOR sem lehet rossz. tokozás legyen a legnagyobb baj. azt valahogy megoldom. csak a helyettesítéseket nem tudom.nem tudtam.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2012
Következő: »»   1185 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem