Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   712 / 1273
(#) Hodinka válasza mps hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Milyen van benne ST1803-as?
(#) mps válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
s2055n, a bu508df lenne helyette, Még szétnézek a pincében mintha lenne egy régi kis vidi tv, abban emlékeim szerint ilyen volt, próbára jó lesz.
(#) kadarist válasza mps hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Ezt a típust (és a többi beépített diódásat) nehéz kimérni jóságra, mert a sok beleépített sallang miatt csalóka eredmények születhetnek.
(#) mps válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
BE zárlatos, adatlap szerint egy ellenállás van a BE közt, és dióda a EC közt. Szerintem zárlat sehol nem lehetne.
(#) Hodinka válasza mps hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Úgy 20-30 ohm-ot kell mérjél a beleintegrált B-E ellenálláson.
(#) mps válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Ennek csak 6 Ohm.
(#) Hodinka válasza mps hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Ha van egy 12V-os tápegységed,akkor próbáld ki róla a tranzisztort egy kissebb műterheléssel sorosan,hogy nyit-e vagy zár-e.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2012
(#) mps válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Mondjuk ezt még kipróbálom. Eszembe(jól van no, próbálok nem túlozni) sem jutott.
Amit annyira nem értek az az, hogy a primer pufferen a fesz. bekapcsoláskor felugrik 320V-ra, majd gyorsan le is esik olyan 30ra. Ám a led villog gombnyomásra. De mitől megy el a feszkó, hiszen a diódán és egy ellenálláson kívül semmi nincs előtte.
Vagy valamit elnéztem? Az is igaz olyan 20 éve nem foglalkoztam tv-vel, nem is igen figyelgettem.
(#) Hodinka válasza mps hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Itt a hálózati szűrőkondiról van szó? Véletlenül nem a szekunderkör följéhez képest mérted?
(#) Bonanza02 válasza mps hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Mondjuk, kezdjük az alapoknál:
- 220-as csatlakozó a konnektorban érintkezik-e rendesen?
- A 220-as vezeték nincs megtörve?
- A hálózati kapcsoló nem kontakt hibás?
- A panelre jövő 220-as részen nincs érintkezési hiba, esetleg fólia szakadás?
(#) mps válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Igen arról, közvetlenül a lábain mértem. Szerencsére elég távol vannak így a mérőzsinórt nem égettem szét
(#) kadarist válasza mps hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Mi a pontos típusa ennek a tévének? Már kezd idegesíteni....
(#) mps válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Nos, elnézést mindenkitől, megnéztem a tranyót, gyönyörűen ment egy izzóval. Ezek után beraktam majd működött a tv, igaz a csíkok meg vannak. A hiba: a hosszabbítóban az egyik dugalj ki van tágulva.
Kérek erőteljes fejmosást!
Minden esetre most reggelizek aztán nekiesek a csíkoknak. Azt nem is írtam, hogy ha csíkoz, akkor néha a hang is kerreg egy picit.
Köszönöm az eddigi segítséget és türelmet!
(#) guugl válasza mps hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Áthívtam ismerőst azzal, hogy csak forrasztani kell, és kb 2 perc alatt megcsinálta, köszönöm a segítséget!
(#) Bonanza02 válasza mps hozzászólására (») Dec 13, 2012 / 1
 
Csíkozás: 2,2 UF- 4,7UF körüli kondi a sorkimenő mellett - cserélni.
Hang: nem-e púpos a 110 V-os simító kondi? 47 UF körüli kondi (160V)
(#) abyka1979 hozzászólása Dec 13, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!

Egy kis segítségre lenne szükségem,eme remek csodához: JVC LT-32HG20E, melyben Vestel 17MB61 sasszi lakozik,4hdmi,és 1 usb csatija van....82CM FULL HD LCD.
Történet röviden.
Nem volt aktív az usb port,gondoltam segítek rajta.Kis netes kutakodás után ráakadtam egy Lengyel fórumon,a gyógyszerre( FIRMWARE).
Azt írta 17mb61 sasszihoz,de sharp lcd-hez.
Gondoltam jó lesz ez nekem,ezért letöltöttem,usb-re rá,és feltoltam.(tv kikapcs,majd bekapcs közben nyomva tartottam az ok gombot).Nos most teljesen más a menüje,van média lejátszóm,de csak 2 hdmi-t lát a 4 ből,és iszonyat szét van folyva a kép.Olyan mintha a szinek és a kontraszt túl lenne vezérelve.És a taníthatós távot is át kellett állítani a sharp kódra.Nézhetetlen a képe.

Valaki tudna nekem segíteni mit lehet ilyenkor csinálni?Hogy lehetne visszaállítani?
Szervíz menüben semmi...
Gyári visszaállítás semmi....
Köszönöm előre is.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2012
(#) McDeath válasza abyka1979 hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Szia!
Bármilyen esetben, főleg akkor ha nem pontos a firmware, az eredeti dolgokról biztonsági másolatot készíts! Tudom már késő. Esetleg kutakodj még és az eredetit töltsd vissza, akkor elvileg visszakapod az előző állapotot. Ott legalább nézhető volt a TV. Kb ennyit tudok én mondani, de a többi szaki jobban ért hozzá és válaszolnak majd, ha tudnak valamit esetleg.
Addig is sok sikert a régi megtalálásához.
Üdv McDeath
(#) rattanee válasza guugl hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Gyanus hogy a fiatalember elrepesztette a nyomtatott aramkort.... ki kell venni a sasszit es atnezni a forrasztasokat az antenna kornyeken, van e repedes a penelen ilyesmi.

(Bah)* most latom hogy mar megoldodott

*Örvendetes lenne, ha nem találnátok ki új szavakat. Szakmai fórum lennénk.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2012
(#) zenebolond válasza zenebolond hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Akkor nincs ötlet?
(#) Orion90 válasza zenebolond hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Hol a kérdés? Nem találom.
(#) granpa válasza rattanee hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Bocsánat, nem beszólok: A szó régi, már kiment a szóhasználatból (Jókai, Mikszáth, Móricz, Herczeg, Tersánszky, stb.)
(#) zenebolond válasza Orion90 hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Szia Orion90.
Az 519-528. lapon találod Nov 21.-nél.
Egy esetleges IC hibára kérdeztem rá de azóta senki nem válaszolt. Mindent kimértem, minden kondi jó, ennyit előre.
(#) gubík gábor hozzászólása Dec 15, 2012 /
 
Sziasztok hozzám került egy SENCOR 15 colos kis LCD tévé. A hiba a következő: bekapcsoláskor egy pillanatra jelenik meg csak a kép aztán minden elsötétül. A távirányitón az AV gomb nyomogatásával mindig kiugrik az adott mód de mindig csak egy pillanatra. Az invertert próbáltam külső táppal meghajtani de csak egy pillanatra villan fel a megvilágitás, viszont ezalatt a pillanat alatt sem látszik kép, tehát az LCD meghajtó is úgy tűnik ki van kapcsolva. A sasszin ez a szám szerepel: LS07-EU-Ver5 JUJ 7.820.085 vajon merre induljak?
(#) Busz hozzászólása Dec 15, 2012 /
 
Hyundai televízió, nem mai darab, ha bedugom és bekapcsolom akkor "duzzant" egyet mint bármely működő tévé is. De viszont utánna se kép se hang semmi, semmire nem reagál.
Áramot kap, tehát a tápig eljut az áram, mert gondolom a táp adja azt a jellegzetes áram alá helyezéskori hangot de amúgy semmi életjel. Szétszedtem, sehol egy égés, ránézésre nincs hiba.
Én nem értek hozzá, ezért inkább csak kíváncsiságból kérdezném hogy mi lehet a hiba illetve mennyibe fájhat ez ha szerelőhöz viszem?
(#) kadarist válasza Busz hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Szia!
Az a jellegzetes hang a lemágnesező tekercs zizzenése és a valódi tápegységhez nincs sok köze. A nagy pufferkondi sarkain van feszültség?
(#) gaben62 válasza Busz hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Gondolom ez is a 60cm vagy a 72cm sarkított képernyős Hud széria, kb. 10éves kiadás.
Amikor bedugod, majd bekapcs. bevillan a készenléti led, és/vagy villog is egy párat, halk sziszegés kíséretében, nos ez esetben a táp jó primer oldalon, és szekunderben egyaránt.
Ami miatt nem indul be a tv, az többnyire a sorvégfok és környéke, a hozzám került tv-knél a sorvégtranzisztor védődiódái szoktak zárlatosak lenni, /ez egyébként a panelon is meglátszik, +van feketedve a diódák kivezetéseinél/
Ritkább esetben a sorvégtranzisztor Bu szokott zárlatba menni, ill. a hibás-zárlatos alkatrészek cseréje után nem árt a tápelkokat kicserélni, átnézni 1000µF/35V 100µF/250V, 47µF/250V
(#) gaben62 válasza Busz hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Egyébként a jellegzetes dzzz...hangot nem a táp adja, hanem maga a képcső lemágnesezőkeret -tekercs,/ képcső hátuljára peremére, körkörösen van rögzítve, minél hidegebb helységből hozod be, annál hangosabb, ez a jellegzetes hang.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2012
(#) kovacspista hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
Sziasztok! Egy SAMSUNG CK5073z készülékkel küzdök, pontosabban a tápjával. Kicseréltem
a szekunder oldalon a K2KN zenert és a primer oldalon az SMR40200 IC-t és a C851 elkót. A táp nem indul továbbra sem. Az eredeti hiba az SMR és a zener zárlata voilt. Meggyanúsítottam a
táp áramkört /power controler/, de úgy tűnik nem lehet beszerezni, vagy nem leltem rá a helyre.
Milyen megoldást javasoltok??

Pista.
(#) kadarist válasza kovacspista hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Szia!
Építs be egy SMR-KIT-et. Sokkal megbízhatóbb megoldás, mint az eredeti felállás.
(#) kovacspista válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Szia! Ezek szerint a kitt tartalmaz mindent , ami egy tápba kell?
Következő: »»   712 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem